Skocz do zawartości
Forum

Najczęstsze pytania dotyczące tabletek antykoncepcyjnych


Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni biorę tabletki antykoncepcyjne sidretella 20. Na jakiejś stronie internetowej przeczytałam, że należy je brać tylko wieczorem . Biorę je codziennie o 10tej przed południem. Czy to prawda, że muszę je zażywać w wieczornych godzinach, czy pora nie ma znaczenia?

Odnośnik do komentarza

Witam, biorę lek vibi mini niestety ginekolog mi nie wytłumaczył co to jest 7 dniowa przerwa w braniu tabletek, i po co ona jest chce zapytać czy po 21 braniu tabletek mam zrobić 7 dniową (tabletki placebo) a jak wtedy nie wystąpi żadne krwawienie w czasie tej 7 dniowej przerwy to co się stanie? Proszę o szybka odpowiedz pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jakie są najlepsze, nowoczesne tabletki antykoncepcyjne, chodzi mi o takie, które spowodują jak najmniej skutków ubocznych i są doskonale tolerowane przez kobiety, dodam, że mam skończone 29 lat, mam 5 letnie dziecko i więcej nie planuję, a do tego odstawiłam plastry evra bo podobno sostraczaja za dużą ilość hormonów i bardziej szkodzą niż same tabletki

Odnośnik do komentarza

Witam, moje pytanie jest taki, otóż skończyłam brać swój pierwszy blister tabletek ( lesiplus ) brałam je prawidłowo, zaczęłam w pierwszy dzień cyklu, żadnej nie pominęłam, niestety gdy tabletki sie skończyły nie miałam kolejnego opakowania aby zacząć nowy blister zaraz po pierwszym, aktualnie jestem w 8 dniu cyklu i czy jeśli zacznę je stosowac własnie teraz to muszę sie zabezpieczać dodatkowo az do nastepnego blistra czy przez jakis określony czas np. min. tydzień ?

Odnośnik do komentarza

Witam, chcę zmienić tabletki antykoncepcyjne z yasminu na seasoniqe. Nie wiem czy będą dla mnie lepsze- trochę się obawiam. Na forach różnie pisze - ze lepsze są tabletki jednoskładnikowe niż dwu. Chciała bym spróbować ze względu na dyskomfort jaki przechodzę w trakcie miesiączki. Podkreślę iż jestem zdrowa pod stałą kontrolą ginekologa i mam 40 lat. Nie ukrywam że szukam różnych opiń. Czy Pani by poleciła swojej pacjentce te tabletki czy lepiej niech zostanie na yasminie ? Z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza

W trakcie brania tabletek Naraya plus pod koniec 2giego lub na początku 3ciego tygodnia przez 2 dni miałam biegunkę. Tabletki brałam o prawidłowych porach i dokończyłam normalnie opakowanie. Po wzięciu 3ch tabletek z nowego opakowania uprawiałam seks, czy jest ryzyko zajścia w ciążę ?

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry, planujemy z chłopakiem rozpoczęcie współżycia, jest to dla nas obojga nowa sytuacja, mam więc pytanie odnośnie antykoncepcji. Czy stosowanie tabletek antykoncepcyjnych jest w pełni bezpieczne dla zdrowia? Czy łykanie takich tabletek przez kobietę w połączeniu z zabezpieczeniem mężczyzny (prezerwatywa) daje pełną skuteczność nie zajścia w ciążę? Dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Witam, mam trochę nietypowe pytanie: miałam tabletki antykoncepcyjne w kieszeni szlafroka, przez krótki czas (do 10 minut) stałam przy ciepłym piekarniku. Kieszeń trochę się nagrzala, tekturowe opakowanie tabletek też. I czy takie krotkotrwale nagrzanie mogło mieć negatywny wpływ na tabletki?

Odnośnik do komentarza

Zazywam tabletki jednofazowe na przesuniecie okresu z powodu slubu. Zazywam teraz bez przerwy drugie opakowanie. Niestety, dzisian tsbletka, z dnia 13, wpadla mi do zlewu. Czy w związku z tym powinnam zazyc w piątek tabletkę jak gdyby nigdy nic, o stałej porze, czy może zażyć piątkową tabletkę dzisiaj i skrócić cykl o 1 dzień i po zużyciu 20 tabletek zrobić 7 dni przerwy i zacząć nowe opakowanie?

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie. Jestem w trakcie przerwy między jednym a drugim opakowaniem Sylvie 20 (2 dzień). Krwawienie nastąpi 4 dnia, ale koniecznie muszę je przesunąć. Czy jeśli zacznę przyjmować nowy blister 3 dnia przerwy, to krwawienie uda się przesunąć? Należy wtedy dokończyć blister?

Odnośnik do komentarza

Od dwóch lat biorę tabletki antykoncepcyjne. Ostatnio zapomniałam wziąć pierwszej tabletki z nowego bilistra i wzięłam ją na drugi dzień a zaraz potem o stałej porze następną czyli drugą. 4 godziny po zażyciu o stałej porze 3. tabletki wymiotowałam więc nie wiem czy się wchłonęła. Dla pewności po zakończeniu wymiotów ok. 18 godzin po zazyciu 3. tabletki wzięłam 4. i o stałej porze 5. Czy mam zapewniona ochronę przed ciążą w tym opakowaniu.? Dodam że współżyłam w 15 dniu cyklu przy czym inne tab

Odnośnik do komentarza

Czy jeżeli zapomniałam wziąć dwóch pierwszych tabletek antykoncepcyjnych microgynon 21 (powinnam wziąć pierwszą tabletkę w niedzielę) a odbyłam stosunek płciowy z wytryskiem do środka mogę być w ciąży? Dodam, że partner skończył we mnie w niedzielę, poniedziałek i wtorek a ja nie wzięłam tabletek w niedzielę, poniedziałek i we wtorek. We wtorek wzięłam dwie tabletki naraz około godziny 15 ( chociaż biorę zawsze o 9:40 rano)

Odnośnik do komentarza

Miałam miesięczną przerwę od brania tabletek antykoncepcyjnych(które brałam przez 1,5 roku), pierwszego tygodnia ponownego zażywania leków pominęłam 2 tabletki, 3 i 4 dnia. 3 dni później miałam stosunek bez dodatkowego zabezpieczenia.(Nie doszło do wytrysku wewnątrz) 45 godzin po stosunku zażyłam escapelle. Czy jest duże prawdopodobieństwo że jestem w ciąży?

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry. Zażywam tabletki antykoncepcyjne MYWY (leczenie zaburzeń miesiączkowania). W blistrze są: 24 tabletki "aktywne" i 4 tabletki placebo. Wczoraj z roztargnienia przyjęłam 25 tabletkę, zamiast plecebo. Czy jeśli dziś przyjmę placebo (tak jak powinnam) to czy jest szansa, że normalnie dostanę okres w trakcie ich przyjmowania. Nie wiem czy ta jedna tabletka 'aktywna' nie wpłynie na brak miesiączki. Bo jeśli nie dostanę okresu, to chyba nie mogę zaczynać nowego opakowania tabletek....

Odnośnik do komentarza

Witam, biorę od 9mcy tabletki antykon (21 7).w trakcie ostatniego m-ca miewalam biegunki, nie zazylam dodatkowej tabletki. W trakcie 7dniowej przerwy wystąpiło krwawienie z odst. 8 dnia rozpoczęłam nowe opak (pt). W niedzielę odbylam stosunek bez zabezp. a 40h później przyjęłam tabletkę po- w obawie ze skuteczność tabletek anty była osłabiona przez biegunki w poprz. cyklu.wiem że tabletka po może zmniejszyć skutecznośc anty hormonalnej. Czy istnieje ryzyko ciazy?innych stosunków nie bylo

Odnośnik do komentarza

Biorę tabletki antykoncepcyjne od ponad miesiąca. Zużyłam juz jedno opakowanie i 10 tabletek z drugiego po czym zorientowałam sie ze zapomniałam zrobic ta 7dniowa przerwę miedzy jednym opakowaniem a drugim. Czy zrobiłam cos bardzo złego? Czy powinnam zacząć przerwę od jutra czy moze darować sb ten miesiąc i zrobic przerwę przed 3 opakowaniem? Mam jeszcze pytanie czu podczas przerwy miedzy jednym a drugim jestesmy chronione przed ciąża czy lepiej sie wtedy zabezpieczać?

Odnośnik do komentarza

Gdy zakończy się w 16 dniu antykoncepcję hormonalną stosowaną prawidłowo od pierwszego dnia miesiączki może dojść do zapłodnienia po stosunku w dniu 14 danego cyklu? Tzn. czy może dojść do owulacji po odstawieniu hormonów w czasie gdy plemniki jeszcze mogą żyć w pochwie? Proszę o szybką odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Dzien dobry, od troche ponad 2 miesiecy biore tabletki antykoncepcyjne (nowosc seasonique) od okolu 2 tygodni zle sie czuje mam bole w podbrzuszu, kregoslupa na dole, zadze na rozne jedzenie, jestem senna, rozdrazniona, mam wrazliwe piersi oraz od kilku dni dodatkowo mam jakis taki dziwny brazowy sluz z pochwy. Dodam jeszcze ze w czasie brania tabletek zazywalam przez okoly tydzien antybiotyk. Czy moge byc w ciazy czy to skutki uboczne zazywania tabletek antykoncepcyjnych?

Odnośnik do komentarza

witam, mam 28 lat, nie przyjmuje tabl. antykoncepcyjnych, 3 sierpnia mialam pierwszy dzien ostatniego krwawienia, nastepnie 2 razy w ciagu jednego miesiaca zazylam tabl 72godz po., teraz okres mi sie spoznia od tygodnia, mam bole brzucha jak zwykle podczas okresu a meisiaczki nie widac. robilam test dwa dni temu i byl negatywny. czy istanieje prawdopodobienstwo zajscia w ciaze? dodam ze ani razu moj mezczyzna nie "skonczyl we mnie". pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Po biegunce musiałam zażyć jeszcze jedną tabletkę hormonalną. Zastanawiam się teraz jak dalej przyjmować tabletki. Ponieważ skoro jedna tabletka sie nie wchłoneła i musiałam zażyć następną w rezultacie przyjmę 20 tabletek zamiast 21. Jeślio wezmę tabletkę z nowego blistra będę cały czas jedną tabletkę do tyłu. Co mam zrobić ?

Odnośnik do komentarza

Po biegunce musiałam zażyć jeszcze jedną tabletkę hormonalną. Zastanawiam się teraz jak dalej przyjmować tabletki. Ponieważ skoro jedna tabletka sie nie wchłoneła i musiałam zażyć następną w rezultacie przyjmę 20 tabletek zamiast 21. Jeślio wezmę tabletkę z nowego blistra będę cały czas jedną tabletkę do tyłu. Co mam zrobić ?

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry. Zażywam tabletki antykoncepcyjne MYWY (leczenie zaburzeń miesiączkowania). W blistrze są: 24 tabletki "aktywne" i 4 tabletki placebo. Wczoraj z roztargnienia przyjęłam 25 tabletkę, zamiast plecebo. Czy jeśli dziś przyjmę placebo (tak jak powinnam) to czy jest szansa, że normalnie dostanę okres w trakcie ich przyjmowania. Nie wiem czy ta jedna tabletka 'aktywna' nie wpłynie na brak miesiączki. Bo jeśli nie dostanę okresu, to chyba nie mogę zaczynać nowego opakowania tabletek.

Odnośnik do komentarza

Witam. Ponad Miesiac temu odstawilam tabletki anty. Od tego czasu kocham sie regularnie z moim partnerem bez zabezpieczenia. Ostatnia miesiaczke mialam 16.08 (dwa tygodnie po odstawieniu tabletek) planowana miesiaczke mam na 13.09. Jednak 09.09. Dostalam plamienia. Bylo brazowe a niekiedy jasno czerwone i bylo go malo niz przy zwyklej miesiaczce i trwalo do 11.09. Czy moge byc w ciazy. Czy mogloby to byc plamienie implantacyjne ? Bardzo prosze o szybka odpowiedz

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...