Skocz do zawartości
Forum

Najczęstsze pytania dotyczące tabletek antykoncepcyjnych


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od 4-10 września miałam 7 dniową przerwę w braniu tabletek antykoncepcyjnych, zwykle biorę je w godzinach od 22.30 do 23.30, w dniu 11 września czyli 8 dnia wzięłam tabletkę o 23.45, a następnie 12 września o 22.30 i później doszło do stosunku. Dodam, że tego dnia brałam 2 tabletki rutinoscorbinu i 1 tabletkę gripex max 500 mg paracetamolu. Czy ciągłość antykoncepcji została zachowana odnośnie godziny brania tabletek? Czy mogę czuć się bezpieczna? Oraz czy leki ognizyć mogły skutecznosc?

Odnośnik do komentarza

Witam mam problem bo nie wzięłam 2 tabletek anty tzn w niedzielę zapomniałam ją wziąć o 18 ( bo tak biorę) tylko na drugi dzień o 9 i w poniedziałek też zapomniałam wziąć tabletki o 18 tylko łykam ją na drugi dzień o 16 i tu jesteś pytanie czy mogę zajść w ciążę? Chciałam dodać ze to był drugi pasek tabletek czyi od 7-14

Odnośnik do komentarza

witam przez 3 mies brałam tabl.anty.vibin okres miałam przy nich co 28 dni po odstawieniu 1 okres pojawił sie o tydz pózniej.teraz czekam na 2 drugi okres po odstawieniu juz miesiac a okresu brak.stosunek byl raz i to z zabezpieczeniem i wiemy na 100 % ze zakonczył sie w prezerwatywie co sie dzieje zatem?badania prolaktyny i tsh w normie.

Odnośnik do komentarza
Gość proszeoodpowiedz

Witam serdecznie.Od pewnego czasu biorę tabletki antykoncepcyjne. Było kilka kwestii, które nie dawały mi spokoju, a które skrupulatnie sprawdzałam. Jest jednak jeszcze jedna kwestia, która nie daje mi spokoju i gdzieś tam nawet ogranicza.Wiem, że to pytanie padło wiele razy, ale mimo to wolę zapytać: czy alkohol naprawdę obniża skuteczność działania tabletek antykoncepcyjnych? Jak to z tym naprawdę jest? Przyznam, że przez obawę o obniżenie skuteczności, unikam alkoholu, choć nie ukrywam, że nie mam ochoty siedzieć o przysłowiowyn suchym pysku na imprezach, bo tabletka się nie wchłonie.
Po prostu martwię się i zastanawiam zarazem czy przyjęcie tabletki wypicie alkoholu jest równoznaczne z tym jakby się jej nie wzięło wcale, bo alkohol ją jakoś "zetnie" czy jednak działa to inaczej? I nie piszę tu o piciu do upadĺego, a wypiciu jednego, dwóch piw.
Proszę o odpowiedź

Odnośnik do komentarza

Mam taki problem. 3 miesiące temu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne z powodu wykrytej trombofilii. Od tamtego czasu miałam reglarne miesiączki co 29dni. W tym miesiącu termin już minął, a okresu nadal brak. Biorę calcium dobesilate na problemy żylne. Z chłopakiem stosujemy prezerwatywy, żadna nie pękła. Od 2 dni czuję ból w podbrzuszu i mam uczucie 'menstruacji', lecz nic takiego niestety nie ma miejsca ;) dodam, że na początku września miałam bardzo duży stres. Co może się dziać?

Odnośnik do komentarza
Gość angela210333

Witam , mam pytanie . Pominelam kilka tabletek antykoncepcyjnych w ciagu dni przyjmowania tabletek , raz pominelam 2 tabletki pod rząd później kilka dni pozniej kolejna i za 3 dniach kolejna , dostalam plemienia które trwały 3-4dni , zrobiłam test ale wyszedł negatywny . Czy mogę byc w ciąży ? Okres powinnam miec za 2 dni ale nie czuje zeby sie zblizal. Czy mogę byc w ciąży ?

Odnośnik do komentarza

Biorę tabletki antykoncepcyjne od roku regularnie. Miałam stosunek seksualny w dzień poprzedzający branie antybiotyki amotaks. Czy antybiotyk może osłabić działanie tabletek na tyle aby zadziałał wstecz. Czy jest ryzyko ciąży ? Wiem że należy używać dodatkowych zabezpieczeń w czasie brania antybiotyku i 7 dni po

Odnośnik do komentarza

Mam problem w związku ze współżyciem. Od jakiegoś 1,5 biorę antykoncepcję , z powodu bolesnych miesiączek. Natomiast od miesiąca nie mam ochoty kochać się partnerem , czuje się zmuszona , nie mam na to chęci , nudzi mnie to. Wolę po prostu być do niego przytulona , całować się i nic więcej. Nie rozumiem tego , a to jest problemem uciążliwym dla mojego chłopaka.

Odnośnik do komentarza

Stosuję Kontracept od ponad 3,5 roku. Jednak moje krwawienia z odstawienia są bardzo skromne. Dodatkowo czuję mdłości, nieuzasadnione zmęczenie. Czy można być w ciąży i mieć krwawienie z odstawienia? Dla pewności wykonałam testy ciążowe ostatni 12 tyg. po stosunku. Wyniki negatywne. Zdecydowałam się również na USG, 7 tygodni po stosunku. Możliwe abym była w ciąży i na USG nic nie było widać po takim czasie?

Odnośnik do komentarza

Witam, od 3 lat mam plamienia w trakcie cyklu. Stosuję antykoncepcję hormonalną i z każdą wizytą lekarz zmienia mi tabletki. Dodam, że jeden lekarz stwierdził u mnie endometriozę, a inny nadżerkę. Krwawię też po i w trakcie stosunku. Plamienia pojawiają się ok. 6-7 dnia po rozpoczęciu opakowania. Byłam u kilku lekarzy i żaden nie potrafi nic na to poradzić.Stosowałam różnego rodzaju globulki i antybiotyki, jednak sytuacja jest taka sama. Wyniki cytologii w porządku.Czy jest coś, co można zrobic?

Odnośnik do komentarza

Witam, Przyjmuję tabletki antykoncepcyjne Lesiplus (24+4). Zachorowałam, przed czasem spodziewanej owulacji (występującej w przypadku nie przyjmowania antykoncepcji) i brałam doustnie antybiotyk - Doxycyklinę oraz Flucofast, które obniżają skuteczność antykoncepcji hormonalnej. Czy jest ryzyko, że owulacja w tym cyklu nastąpi i umożliwi zajście w ciążę? Czy powinno się stosować dodatkowe, niehormonalne środki antykoncepcyjne tylko podczas przyjmowania leku, czy do końca cyklu?

Odnośnik do komentarza

Witam. Od jakiegoś czasu biorę tabletki antykoncepcyjne ze względu na bardzo bolesne miesiaczki. Przez pare miesięcy brałam Bonadea lecz niestety miałam okropne migreny po nich. Mój lekarz zmienił mi je na Vixpo. Bardzo dobrze się po nich czuję ale w aptece pani zaproponowała mi tańszy zamiennik, a mianowicie Cleonita 0,02 + 3 mg. Czy mogę bez obaw brać ten zamiennik i będzie miał takie samo działanie??

Odnośnik do komentarza

Witam, zaczęłam swoje pierwsze tabletki antykoncepcyjne. Wczoraj wypadł przewidywany dzień miesiączki, miałam plamienia i wieczorem już śluz był zabarwiony na kolor blado różowy i było zauważalne lekkie krwawienie. Wzięłam tabletkę o godzinie 20, rano miesiączka już była intensywna. Czy przypadkiem nie wzięłam tabletki o 12 godzin za wcześnie tzn. czy nie powinnam jej zażyć dzisiaj rano? Jeśli tak, czy będę chroniona w obecnym cyklu?

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry, biorę tabletki antykoncepcyjne Belara, chciałabym również zacząć brać tabletki na wzrok Nutrof, które to zawierają 60mg witaminy C. Czy mogą one wpłynąć na Belarę? Czy mam je brać w jakimś odstępie czasowym? Pozdrawiam Kamila

Odnośnik do komentarza

Piątego dnia pierwszego tygodnia odbyłam stosunek. Niestety 6 dnia doszło do pominięcia tabletki, było to 13 godzinne opóźnienie. Dodatkowo podczas stosunku zabezpieczaliśmy się prezerwatywą oraz nie doszło do wytrysku w pochwie. Jak duże jest ryzyko zajścia w ciążę ?

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry, Mam problem przyjmuję pigułki antykoncepcyjne Artilla i przez przypadek w zeszłym miesiącu chyba wzięłam jedną z innego opakowania...(1op mam bez 1 tabletki) a obecne prawidłowo brałam bo kończe przyjmowanie jak zawsze w pt...tylko, że teraz nie wiem czy powinnam przestać w czw ( żeby ta 1 tabletka została na następne opakowanie w którym jej brakuje) czy brać normalnie i w przyszłym miesiącu przestać brać w czw (tj dzień wcześniej bo zabraknie mi pigułki)? Proszę o odpowiedź :(

Odnośnik do komentarza

Jak się mają antybiotyki do antykoncepcji hormonalnej? Z chwilą,kiedy wezmę pierwszą dawkę antybiotyku antykoncepcji nie ma i wcześniejsze stosunki(np kilka dni przed wzięciem antybiotyku) stwarzają ryzyko ciąży? Pytam, bo niepokoi mnie ból węzłów chłonnych (jestem przeziebiona) i obawiam się,że jak pójdę do lekarza, dostanę antybiotyk. Jak to działa?

Odnośnik do komentarza

Witam, Biorę tabletki naraya plus, są to moje pierwsze tabletki antykoncepcyjne. Namieszalam bo bralam blister od góry do dołu i zamiast wziąć 24 tabletki różowe i na końcu 4 białe wzięłam 4 białe za wcześnie czyli 21 różowych, 4 białe i 3 różowe na końcu. Czy zacząć nowy blister prawidłowo? Czy przerwać branie i poczekać do miesiączki i rozpocząć od nowa? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Ósmy miesiąc biorę tabletki antykoncepcyjne "Diane 35" i przedwczoraj po raz pierwszy zapomniałam wziąć tabletkę, co uświadomiłam sobie dopiero we wtorek- minęły 24h od kiedy tabletkę poprzednią powinnam była przyjąć. W tej sytuacji wzięłam dwie tabletki na raz. W ulotce jest napisane, ze w takich sytuacjach istnieje ryzyko zajścia w ciążę. W ubiegły piątek i sobotę doszło do stosunku, jednak było to podczas miesiaczki. Czy ryzyko zajścia w ciążę w takim przypadku jest wysokie?

Odnośnik do komentarza
Gość Agnieszka090

Witam,
Biorę leki Setaloft 50 oraz Doxepin Teva 10. Za parę dni chciałam zacząć brać tabletki antykoncepcyjne Lesiplus. Czy biorąc nadal wyżej wymienione antydepresanty łącząc z Lesiplus zmniejszam działanie tabletek antykoncepcyjnych?
Antydepresanty zostały wypisane mi przez psychiatrę mimo że już nie czuję dawno żeby doskwierała mi depresja.
proszę o odpowiedź na pytanie i z góry dziękuję !

Odnośnik do komentarza

Witam Zaczynam brać tabletki antykoncepcyjne Vibin, mam pytanie w ilu procentach ze nie bede w ciąży, czy mój chłopka musi sie jeszcze jakoś zabezpieczać, czy caly czas w czasie brania jestem bez płodna. Czy bez zadnego ryzyka może kończyc we mnie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...