Skocz do zawartości
Forum

Najczęstsze pytania dotyczące tabletek antykoncepcyjnych


Rekomendowane odpowiedzi

Biorę tabletki antykoncepcyjne od 3 lat. Zawsze brałam je o 20, ale od początku obecnego blistra biorę je o 11. Teraz kończę trzeci tydzień, dziś biorę ostatnią tabletkę, a w środę powinno pojawić się u mnie krwawienie jak to zazwyczaj bywa. Kilka dni temu pojawiło się u mnie plamienie mało obfite. Dziś po 3 dniach pojawiło się znów. Czym może to być spowodowane? Czy to jest normalne? Czy mogłam zajść w ciążę? Dodam, że byłam przeziębiona, nie brałam antybiotyków. Jedynie rzeczy typu theraflu

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry, wczoraj pominęłam tabletkę antykoncepcyjną Madinette i przyjęłam ją po 12h następnego dnia rano. Jest to druga tabletka z nowego blistra. Ostatni stosunek miałam 7 dni temu. Czy mogę obawiać się ciąży czy raczej te 7 dni przerwy bez stosunku jest wystarczająco długim okresem, żeby nie stresować się tak bardzo?

Odnośnik do komentarza

Potrzebuje pilnej pomocy, ponieważ nie wiem czy przyjąć tabletkę po. Wczoraj uprawialam seks z moim partnerem w prezerwatywie. Byl to moj 8dc. Chlopak nie skonczyl we mnie , sciagnal prezerwatywe i skonczyl na piersi. Pocałował mnie , jednak zsuwajac sie delikatnie, dosłownie musnal mojej lechtaczki penisem. Wytarlam szybko to miejsce chusteczka , choc penis wydawał się suchy. Pobieglam od razu sie podmyc plynem do higieny intymnej. Wcześniej umylam rece. Wsadzilam palec z mydlem rowniez dop

Odnośnik do komentarza

Witam :) Mam pytanie dotyczące tabletek antykoncepcyjnych dwuskładnikowych. A mianowicie: po jakim czasie zaczną mnie one zabezpieczać przed ciążą, jesli pierwszą tabletkę zażyłam w dowolnym dniu cyklu (i nie było to na pewno między 1 a 14 dniem), mam tak nieregularne krwawienia że musiałabym czekać nawet kilkanaście tygodni, więc lekarz stwierdził że mogę zacząć od razu, ale nie zapytałam po jakim czasie zaczną mnie zabezpieczać. Z góry dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza

17.09 zaczęła mi się przerwa między tabletkami anty (stosunek 18.09) a zapomniałam zabrać tabletki na weekendowy wyjazd i dopiero dzisiaj wróciłam do domu i mogę je zażyć 27.09 natomiast tabletki powinnam zacząć brać od 25.09 tego dnia też miałam stosunek bez zabezpieczenia 25.09 oraz 26.09. Jakie jest zagrożenie że mogę być w ciąży ?

Odnośnik do komentarza

Podczas przeryw między tabletkami anty byłam przeziębiona i brałam leki przez prawie całą przerwę leki były z paracetamolem (1000g 1 szaszetka) podczas tej przerwy także odbywałam stosunki bez dodatkowego zabezpieczenia do końca. Czy przez te leki mogła się obniżyć ochrona przez tabletki ?

Odnośnik do komentarza

Witam, od stycznia biorę tabletki antykoncepcyjne Novynette. Od początku sierpnia leczyłam nadżerkę. Ostatnią miesiączkę miałam 30.08, w tym miesiącu zapomniałam jednej tabletki antykoncepcyjnej. Od tygodnia mam brązowe plamienia. Nigdy podczas stosunku mój chłopak nie skończył we mnie, ale od 2 dni spóźnia mi się miesiączka. Czy to może być ciąża?

Odnośnik do komentarza

Od ponad dwóch lat biorę tabletki antykoncepcyjne yaz. W związku z tym mam pytanie. Czy tabletki brane przez kilka lat cały czas, na tym samym poziomie chronią przed ciążą? I antykoncepcja jest na wysokim poziomie 99,9%? Z góry dziękuje za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Witam, mam bardzo ważne pytanie mam teraz 7- dniową przerwę w tabletkach antykoncepcyjnych w 2,3 dniu plamienie a dzisiaj dostałam normalnie miesiączki, pojawiły się skrzepy jestem zaniepokojona czy to jest normalne?Dodam że współżyłam z partnerem w czasie tej przerwy, czy powinnam odrzucić tabletki czy normalnie zacząć nowe opakowanie po przerwie?Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Gość Nacia12121

Witam. 2 tyg temu kochałam się z moim chłopakiem. Biorę tabletki antykoncepcyjne vibin mini ale wtedy zabezpieczylismy się również prezerwatywa. Po stosunku zobaczyłam że z pochwy wydobyła się niewielka ilość białego gęstego płynu. Sprawdzalismy prezerwatywy Ale nie pękła. Krwawienie z odstawienia dostałam 7 dni temu i trwało około 5 dni. Od paru dni bolą mnie jajniki. Dodam że lekarz gin wykrył u mnie nadrzerke Ale nie jest ona groźna . Czy mimo krwawienia z odstawienia można być w ciąży?

Odnośnik do komentarza

Witam Biorę 3 opakowanie tabletek Novynette. Od samego początku 3 opakowania biorę tabletki z 20 godzinnym opóźnieniem. Czy istnieje możliwość zajścia w ciążę (wzięłam 18 tabletek). Od kilku dni mam straszne mdłości,ale to chyba jest związane raczej z układem pokarmowym- tak sobie tłumaczę bo na ewentualne objawy jest raczej za wcześnie. Dziękuję

Odnośnik do komentarza

Witam Przyjmuję regularnie tabletki antykoncepcyjne. W sobotę (drugi dzień 3 tygodnia) wystąpiła u mnie grypa jelitowa. Przyjęłam tabletkę ale niedługo później wystąpiły wymioty i biegunka. Utrzymywało się to do poniedziałku (nie przyjęłam więcej różowych tabletek), zamiast tego rozpoczęłam przyjmowanie tabletek placebo. Zwykle rozpoczynam blister w piątki, czy jeśli skrócę okres przyjmowania tabletek placebo tak, aby rozpocząć nowy blister w piątek moja ochrona przed ciąża zostanie zachowana?

Odnośnik do komentarza

witam, odstawiłam tabletki antykoncepcyjne po roku ich brania, okres dostałam normalnie tak jak przez cały czas przyjmowania tabletek, po dwóch dniach dostałam brązowe plamienie, bardzo małe ale jednak jest (już 3 dni). Ciążę mogę wykluczyć, ponieważ ostatni stosunek był w drugim tygodniu przyjmowania ostatniego opakowania i partner nie doszedł we mnie, później stosunku już nie było. Czy te plamienia to skutek odstawienia tabletek czy może jakaś infekcja?

Odnośnik do komentarza

Witam. 2 tyg temu kochałam się z moim chłopakiem. Biorę tabletki antykoncepcyjne vibin mini ale wtedy zabezpieczylismy się również prezerwatywa. Po stosunku zobaczyłam że z pochwy wydobyła się niewielka ilość białego gęstego śluzu. Sprawdzalismy prezerwatywe Ale nie pękła. Krwawienie z odstawienia dostałam 7 dni temu i trwało około 5 dni. Od paru dni bolą mnie jajniki. Dodam że lekarz gin wykrył u mnie nadżerke Ale nie jest ona groźna . Czy mimo krwawienia z odstawienia można być w ciąży?

Odnośnik do komentarza

Witam, lekarz przepisał mi tabletki antykoncepcyjne Madinette jednak już w połowie opakowania bardzo negatywnie na mnie oddziaływały, dlatego zdecydował na zmianę na Ovulastan. Po Madinette było 7 dni przerwy zanim zaczęłam brać Ovulastan. Czy w czasie 7-dniowej przerwy i pierwszym tygodniu brania nowych tabletek mogło dojść do zapłodnienia? Dziękuję.

Odnośnik do komentarza

Stosuje tabletki antykoncepcyjne lesine. Wczoraj wzięłam pierwsza tabletkę z blistra o godzinie 16. Po wzięciu tej tabletki nie spozywalam juz żadnych posiłków. Dziś o godz 7 po zjedzeniu Snidania wystąpiła intensywna biegunka. Czy mogły w niej być nie wchłonięte resztki wczorajszej pierwszej pigułki dlatego ze nie jadłam juz kolacji i biegunka nie miała jak wystąpić? To znaczy substancja sie nie wchłonęła i dopiero dziś rano została wydalona ? Proszę o odpowiedz

Odnośnik do komentarza

Witam, zażywam od pół roku tabletki jednofazowe dwuskładnikowe, przy ostatnim opakowaniu tabletek zapomniałam o ich odstawieniu, i rozpoczęłam drugie opakowanie. Czy bez konsekwencji mogę dokończyć to nowe opakowanie 21 tabletek i dopiero odstawić?

Odnośnik do komentarza

Witam, mam pytanie dot.tabletek antykoncepcyjnych. Trzeba brac po 1 tabletce z listka a po wzieciu z ostatniej jest 7dni i rozpoczecie nowego. Z tym ze nie ustabilizowala ni sie jeszcze miesiaczka wiec jak je brac? Gdy skonczy mi sie listkek a nie dostane miesiaczki to nalezy robic te 7 dni przerwy i rozpoczac nastepny, czy dopoki nie dostane miesiaczki to brac tabletke i robic przerwe tylko w trakcie miesiaczki?

Odnośnik do komentarza

Witam. Biorę antykoncepcję hormonalną (ovulastan forte) i się rozchorowalam. W trakcie 7 dniowej przerwy został mi przepisany antybiotyk augmentin, zmniejsza ich skuteczność. Pierwszego dnia brania antybiotyku został mi przepisany w ilości 4 sztuk na dobę (O 1 tabletkę więcej niż pozwala ulotka). Drugiego 3 (dawka dozwolona zwiekszona). Kolejne dni to już 2 tabletki na dobę. Moje pytanie brzmi: ile dni powinnam używać dodatkowego zabezpieczenia po antybiotykoterapii?

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry, Zrobiłam sobie miesięczną przerwę w przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych i teraz chciałam wznowić ich branie. Okres nie wystąpił, a w ulotce jest informacja, aby rozpocząć nowy blister od pierwszego dnia miesiączki lub w dniach kolejnych. Czy bez wystąpienia okresu mogę rozpocząć przyjmowanie tabletek? (dziś byłby 4 dzień miesiączki) Jeśli nie, to kiedy?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...