Skocz do zawartości
Forum

Najczęstsze pytania dotyczące tabletek antykoncepcyjnych


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, od 5 dni nie biorę tabletek antykoncepcyjnych, powinnam zażyć w ost dniu miesiączki tzn w czwartek. Nie wzięłam ich do tej pory ponieważ, nie dostałam sie na wizyte u ginekologa, mam ją dopiero w poniedziałek, Dziś tzn w ndz uprawiałam seks, jednakże partner chwilę przed wyszedł ze mnie, czy istnieje możliwość zajścia w ciążę?

Odnośnik do komentarza

Bo mój lekarz zachorował miałam mieć wizytę 28.06 czyli dzień po 7 dniowej przerwie ale tak jak wspomniałam dupa z wizyty. Jak myślicie dobe po stosunku mogę zrobić test?! I dziś już przyjęłam tabletkę

Odnośnik do komentarza

Mam takie pytanie: zaczelam pierwszy raz w zyciu zazywac tabletki anty. Sa to tabletki Mercilon. Niestety kiedy mi je przepisano bylam juz w 8 dniu cyklu i od tego dnia zaczelam je zazywac. Do tej pory zazylam dokladnie 14 tabletek. Nie wiem czy przez ten czas bylam chroniona ze wzgledu na zaczecie przyjmowania tabletek od 8 dnia cyklu wiec dodatkowo sie zabezpieczalam. Moze ktoras z was miala taka sytuacje i wie od kiedy bede chroniona? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam
Niestety zdarzyło mi się pominąć 5 tabletkę z opakowania. Spóźnienie wyniosło w sumie 14h. 7 dni przed odbył się stosunek, ale z prezerwatywą. Później cały czas była używana prezerwatywa. Czy powinnam się obawiać?
Dodam jeszcze, że w trakcie opakowania zauważyłam bardziej brunatny śluz, ale nie w dużych ilościach. Wcześniej mi się to nie zdarzało, więc nie wiem jak to interpretować.
(tabletki biorę w sumię od 1,5 roku)
Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza

witam.
Od 2 tygodni biorę tabletki antykoncepcyjne Naraya Plus.
Dzisiaj po około 5 godzinach od zażycia tabletki antykoncepcyjnej wymiotowałam. Nie wiem czy powinnam zażyć dodatkową tabletkę czy antykoncepcja jest zachowana?
Dodam, że poprzedniego dnia współżyłam bez prezerwatywy i obawiam się, że mogę zajść w ciążę :(

Odnośnik do komentarza

~mimi71
Witam
Niestety zdarzyło mi się pominąć 5 tabletkę z opakowania. Spóźnienie wyniosło w sumie 14h. 7 dni przed odbył się stosunek, ale z prezerwatywą. Później cały czas była używana prezerwatywa. Czy powinnam się obawiać?
Dodam jeszcze, że w trakcie opakowania zauważyłam bardziej brunatny śluz, ale nie w dużych ilościach. Wcześniej mi się to nie zdarzało, więc nie wiem jak to interpretować.
(tabletki biorę w sumię od 1,5 roku)
Z góry dziękuję

Wydaje mi się, że nie powinnaś się obawiać, skoro pote cały czas się zabezpieczaliście to nie sądze abyś była ciąży

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkich,
Na samym początku chciałabym przeprosić za długie opowiadanie, ale mam bardzo dużo pytań.
Od 25maja nie miałam miesiączki, robiłam test ciążowy 24.06 , 14.07 oraz 15.07 i wszystkie negatywne. Bardzo często zdaża mi sie, że miesiączka spóźnia się 2-3tygodnie ale teraz to już nawet na mnie jest za dużo. Nigdy nie pękła dla mojego chłopaka prezerwatywa. Byłam dzisiaj u Ginekologa i dostałam lek "Cyprodiol" i podobno mam problemy z jajnikami zostało zrobione badanie cytologiczne i jestem zapisanana USG, na wrzesień bo kolejki. Wyczytałam, że ten lek ("Cyprodiol") jest lekiem antykoncepcyjnym. I stosując go nie potrzebne jest stosowanie dodatkowych zabezpieczeń typu prezerwatywy. Nigdy nie brałam takich tabletek zawsze mój chłopak używał prezerwatyw, wiem że muszę je przyjmować przez 21dni następnie 7dni przerwy i w tych dniach ma być miesiączka, oraz to że muszę brać codziennie je o stałej porze, mogą pojawić się mdłości, wymioty, bóle brzucha.
W związku z tym, że nigdy nie brałam takich tabletek mam kilka pytań:
1). Co będzie jeśli miesiączka nie przyjdzie w spodziewanym czasie, a podczas brania tabletek?
2). Od ilu dni po pierwszej tabletce (dzisiaj 16.07) możemy uprawiać seks bez prezerwatywy i czy wtedy będzie mógł on dojść we mnie i nie będzie ryzyka ciąży jeśli będę brała je codziennie o tej samej porze?
3). Mam refluks żołądka, to czy w związku z tym, potrzebne są jakieś środki osłaniające żołądek?
Chłopak mój, mówi że przydałoby się coś kupić ale on jest przewrażliwiony na punkcje mojego zdrowia, chociaż żeby nie on to zapewne nie poszłabym do lekarza. Wiadomo pierwsza wizyta, obawy, strach.
Dziękuję wszystkim za szczere odpowiedzi i przepraszam za tak długie opowiadanie.

Odnośnik do komentarza
Gość pannajoanna1991

witam, mialam zalozony implant antykoncepcyjny implanon przez okolo 1,5 roku.Na jego wyciagniecie zdecydowalam sie 8 miesiecy temu, jednak do tej pory nie miesiaczkowalam,czy to normalne po stosowaniu tego typu metody antykoncepcyjnej?

Odnośnik do komentarza

czesc Wam.Mam 21 lat i martwie sie ze cos jest nie tak.
od poltorej tygodnia boli mnie brzuch czasem glowa i pojawia sie biegunka wszystko mi sie odbija jak cos zjem od zoladka boje sie czego kolwiek teraz jesc czy tez pic gazowanego czy to moze byc ciaza?jezeli...tez mam omdlenia tak nagle mi duszno i nie za dobrze..
Biore tabletki vibin mini juz 5 opakowanie wiec watpie ze to od tych tabletek ale moze sie myle...moze musze je odlozyc ? aktualnie jestem w niemczech i nie mam jak sie wybrac do ginekologa dlatego szukam porady co zrobic... A jezeli to ciaza to musze odlozyc tabletki aktualnie biore biale tabletki placebo na ktorych powinnam byla dostac okres a dostalam na przed ostatniej rozowej tabletce...bola piersi znacznie sie powiekszyly i nie wiem co mam juz zrobic. Prosze o szybka fachowa odpowiedz bardzo mi na tym zalezy.Pozdrawiam serdecznie...

Odnośnik do komentarza

nie wiem czy sie ztrulam bo z poczatku brania tabletek mialam podobnie :P juz ogolnie lepiej mi wiec nie wiem o co tu chodzi...
test proponujesz ale jak biore hormony to moze sklamac...
czytalam o tym bo wlsanie chcialam kupic.
mysle zeby poczekac do kolejnego okresu zeby zobaczyc czy jest tak samo przed okresem jak teraz bylo ,albo moze sie myle lepiej isc od razu do lekarza i byc w 100 % pewnym ze to od tabletek a nie ze zatrucie czy cos innego .
tak tabletki biore regularnie nie zapomnialam o zadnej :) wiec ciaza wydaje mi sie ze nie powinna wchodzic tu w gre :) to mnie cieszy . nie wiem juz sama co robic a wy co sadzicie? mialyscie ktoras tez takie objawy?

Odnośnik do komentarza

zrobie tak jak mowisz kupie test i go zrobie.
Dzisiaj w nocy znowu nie umialam spac powtorzyla sie goraczka wzdecia slabo i bol brzucha. Biore nadal te tabletki placebo (biale) i juz dzisiaj 7 dzien mam okres nigdy tak nie mialam jak bralam te tabletki to 2 dni i koniec cos teraz jest nie tak w kazdym badz razie zrobie ten test i odstawie tabletki chyba tak moge vzy musze czekac do konca opakowania?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...