Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Lek. Piotr Raganowski

Najczęstsze pytania dotyczące tabletek antykoncepcyjnych

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kamczatka

jak dostaniesz krwawienia z odstawienia, bo z tego co wiem to je się stosuje w pierwszy dzień wystąpienia krwawienia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość gfgfgfgfg

1. W pierwszy dzien miesiączki jak i pierwszy dzien przyjmowania tabletek anty. zazylam nimesil , nie znalazlam żadnych informacji na temat stosowania tego leku przy antykoncepcji .
2.W drugi dzien , ok. godzine - dwie po przyjeciu tabletki , dostalam lekkiej biegunki , bez bolow brzucha(na ulotce pisze , że pominiecie tabletki mozna uznac po ciezkiej biegunce).
3.Wypilam piwo godzine po polknieciu tabletki antykoncepcyjnej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Elllena

2. skoro pisze po ciezkiej a ty miałaś lekką to chyba sama sobie odpowiedziałaś na pytanie
3. piwo nie ma wpływu na skutecznośc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość boldi32

witam!
mam zapytanie dotyczące odstawienia tabletek antykoncepcyjnych.Nie pojawiła się jeszcze miesiączka ,zaczęły się lekkie bóle jajnika i gorsze samopoczucie czy w związku z tym możliwy jest powrót do antykoncepcji,czy muszę czekać na pojawienie się okresu?
Beata O.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość beata o

raczej zacząć brać od nowa,bo zdecydowanie miałam lepsze samopoczucie ....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Oczy Twoje

Jeśli chcesz wrócić do tabletek to możesz je przyjąć w kązdy dzień cyklu z tym że przez tydzień musisz się dodatkowo zabezpieczać. Jeśli zaczniesz w pierwszy dzień cyklu wtedy jesteś chroniona od poczatku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, cztery dni temu skończyłam pierwsze opakowanie tabletek Novynette. Pierwszą pigułkę wzięłam tak, jak powinnam, pierwszego dnia miesiączki. W dodatku nie wymiotowałam, nie miałam biegunki, ewentualnie tylko jakieś bóle głowy, ale to wyłącznie pierwszego tygodnia.

15 dnia brania tabletek kochałam się wraz ze swoim facetem do końca. Wszystko ładnie, pięknie, lecz dziś już czwarty dzień, a krwawienia nadal nie ma.

Na ulotce zostało uwzględnione, że u niektórych kobiet podczas pierwszej przerwy może ono nie wystąpić.

Czy w powyższym przypadku są jakiekolwiek powody do niepokoju?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość HEJKA

~Iza26
Witam, od piątku rozpoczełam przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych. Każdego dnia o 20:00. Wczoraj (wtorek) przyjełam tę tabletkę o północy (4 godziny po normalnej porze). Współżyłam z chłopakiem ostatnio we wtorek rano (o 7). CZy mimo 4 godzinnego opóźnienia tabletki nadal byłam i jestem chroniona?

TAK

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Syluch
Witam, cztery dni temu skończyłam pierwsze opakowanie tabletek Novynette. Pierwszą pigułkę wzięłam tak, jak powinnam, pierwszego dnia miesiączki. W dodatku nie wymiotowałam, nie miałam biegunki, ewentualnie tylko jakieś bóle głowy, ale to wyłącznie pierwszego tygodnia.

15 dnia brania tabletek kochałam się wraz ze swoim facetem do końca. Wszystko ładnie, pięknie, lecz dziś już czwarty dzień, a krwawienia nadal nie ma.

Na ulotce zostało uwzględnione, że u niektórych kobiet podczas pierwszej przerwy może ono nie wystąpić.

Czy w powyższym przypadku są jakiekolwiek powody do niepokoju?

nie, nie masz. W ulotce zostało to wyjaśnione. Prawda jest taka, że takie hece moga być do 3 opakowania

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, za 20 dni kończe opakowanie tabletek Artizia a zaczynam Vixpo. Czy mam robić tygodniową przerwę? W ulotce Vixpo pisze tak: "Można rozpocząć przyjmowanie leku V ixpo następnego dnia po zastosowaniu ostatniej aktywnej tabletki (zawierającej substancje czynne) poprzedniego środka antykoncepcyjnego, ale najpóźniej w dniu następującym po przerwie w przyjmowaniu tabletek poprzedniego środka antykoncepcyjnego"
Dla mnie jest to masło maślane. Jeśli zrobię przerwę 7 dni i zacznę brać Vixpo po krwawieniu to wszystko będzie OK?
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kosmatka

no tak masz dwa wyjsćia :
albo nie robisz przerwy i od razu łykasz Vixpo
albo robisz przerwę normalną i po przerwie rozpoczynasz Vixpo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Witam serdecznie. Od 8 miesięcy stosowałam antykoncepcję logest, jednak ostatnio postanowiłam zmienić ją z powodu negatywnego oddziaływania na mój organizm(głównie w sferze emocjonalnej itp) na yasminelle. receptę miałam, jednakże samej zmiany dokonałam bez konsultacji z ginekologiem, robiąc 7 dniową przerwę tak jakbym brała normalnie logest i po tych 7 dniach (czyli 8 dnia) nową antykoncepcję. Czy nie naruszyłam tym ochrony/działania tabletek? dodam, że zaniepokoiła mnie zmiana śluzu szyjkowego - 17 dzień cyklu - lekko różowawy, 18 dzień cyklu, barwa coś w stylu cielistej/kawa z mlekiem. Uprzejmie proszę o radę i odpowiedź czy to normalna reakcja na nową antykoncepcję czy istnieje ryzyko ciąży.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

jeśli to coś zmieni dodam, że od dłuższego czasu (ponad 3 tyg) jestem przeziębiona.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość jyhjtdgh

Hej mam takie pytanko do Was :) Brałam teraz 3 blister tabletek Lesina i planowo miałam go rozpocząć we wtorek czyli po 7 dniowej przerwie ale coś mi się pokićkało i wzięłam w poniedziałek czyli przerwy miałam 6 dni to kiedy mam zacząć brać teraz 4 blister? po 7 dniach czy po 6 przerwy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

po 7 dniach :) Skrócenie przerwy sprawi tylko tyle że przesunie Ci się dzień wzięcia pierwszej tabletki i rozpoczęcia kolejnej przerwy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Niewiadoma1111

Czy pomijac dwie pierwsze tabletki zaraz po okresie moge byc w ciazy uprawiajac sex pare dni pozniej.?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czyli wydłużyłaś przerwę o dwie tabletki? jeśli tak to oczywiście że możesz być w ciąży bo ochrona antykoncpecyjna została mocno osłabiona

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Elka153

Super post! Bardzo przydatne informacje. Edukacja w kwestii antykoncepcji to podstawa poprawnego działa tabletek. Nie zapominajmy jednak, że podstawą wyboru odpowiednich środków jest dobry lekarz, który dobierze odpowiednie tabletki do naszego organizmu. Trochę osobnym tematem jest także antykoncepcja pośród nastolatków, gdzie wyjątkowo ciężko zapanować nad popędem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ktos z was bierze tabletki podczas zazywania np hormonów takich jak dostinex? mam wysoką prolaktynę problem z hormonami lecz chciałabym zacząć zażywac lecz podchodze do tego z obawami , ponieważ z tego co slyszałam dużo kobiet z mojego środowiska miały komplikacje przez tabletki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

najlepiej zrobisz jak pójdziesz do ginekologa i zrobisz sobie badania hormonalne oraz wywiad lekarski. Wtedy on zadecyduje czy możesz brać czy nie możesz. niestety często jest tak że pierwsze tabletki nie są tymi najlepszymi i trzeba zmieniać i szukać nie jako po omacku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość qwertyty

witam, biorę pierwszy blister tabletek antykoncepcyjnych bonadea. pierwszą tabletkę przyjęłam 01.07 - wtorek, ostatnią biorę w poniedziałek 21.07.
kiedy wziąć pierwszą tabletkę z drugiego blistra?
dziękuję za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość heeeeej

Nie orientuje sie ktos czy distreptaza i gulynalgin wplywaja na skutecznosc antykoncepcji ? Jesli zakoncze leczenie nimi to dodatkowo zabezpieczac sie przez tydzien czy do konca blistra ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość srz

28 lipca (musisz robic 7 dniową przerwę między opakowaniami na miesiączkę)
W ulotce masz napisane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...