Skocz do zawartości
Forum

Zatrucie suplementami diety


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kilka lat temu zażywałem suplementy diety żelazem i cynkiem. Od tamtej pory mam problemy z mocnym biciem serca, silnymi lękami umiejscowionymi w klatce piersiowej. Robiłem badanie krwi na te suplementy ale wszystko wykazało w normie. Twierdzę że te suplementy odłożyły się w sercu, i stąd takie objawy. Jakie badania mogę zrobić by potwierdzić że faktycznie jestem przewlekle zatruty ? Na wątrobę, jakieś na serce ? Leczę się psychiatrycznie ale nic leki nie pomagają . Dostaje silne leki a mimo to odczuwam dalej silne lęki i te uderzenia serca. Nie mogę uleżeć, przez to nieprzyjemne uczucie lęków w klatce. Dostaje od psychiatry m. in. Pregabaline.

Odnośnik do komentarza

Cześć, żaden z tych suplementów nie powinien wywołać takich dolegliwości. Nawet jeśli były spożywane w zbyt dużych dawkach, to po ich odstawieniu wszystkie efekty uboczne ich przyjmowania powinny ustąpić.  Obawy, które zostały ty przytoczone sprawiają wrażenie psychosomatycznych. Z pewnością warto udać się na konsultację do kardiologa, żeby wykluczyć choroby serca. Warto również spytać lekarza o suplementację magnezu. 

Wpadłem ostatnio na aplikację zdroVeno (zdroveno.pl), i muszę przyznać, że zapowiada się całkiem nieźle. W czasie rzeczywistym mierzy tętno użytkownika oraz wiele innych paramentów i na podstawie danych generuje odpowiednie porady zdrowotne. Pomaga zadbać również żeby nie doszło niekorzystnych interakcji pomiędzy lekami, suplementami oraz napojami i posiłkami, jakie przyjmuje użytkownik. Więc jeśli faktycznie masz za wysokie tętno, to polecam skorzystanie z takiej aplikacji i jakiejś opaski czy zegarka mierzących tętno. 

 

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie! Zwracam się z uprzejmą prośbą o poświęcenie kilku minut na wypełnienie ankiety, która jest kluczowym elementem mojej pracy magisterskiej. Wasze opinie i doświadczenia są dla mnie niezwykle cenne i pomogą mi w przeprowadzeniu ważnych badań.

Ankieta jest w pełni anonimowa i wszystkie udzielone odpowiedzi pozostaną poufne. Link do ankiety znajdziecie poniżej: https://forms.office.com/e/yJSK0JBSKn

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...