Skocz do zawartości
Forum

Najczęstsze pytania dotyczące tabletek antykoncepcyjnych


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przyjmuję tabletki antykoncepcyjne Naraya Plus, są to moje pierwsze tabletki, mam 19 lat. Teraz jest to już drugi tydzień trzeciego blistra i zaczynam się martwić, ponieważ chyba nawet od samego początku mam drażliwe piersi, nie mogę tego nazwać bólem, bardziej uczucie jak przed miesiączką, tylko jak dotykam. Piersi też zrobiły się troszkę większe już w pierwszym miesiącu. Domyślam się, że to skutek uboczny tych tabletek. Ale czy nie występuje za długo? Czy mogę spokojnie brać dalej?

Odnośnik do komentarza
Gość Gość18787

Witam, dwa miesiące temu Pani ginekolog, po ówczesnym badaniu usg i krwi, przepisała mi jednofazowe tabletki Stediril 30. Zaczęłam je brać w 3. dniu okresu (to była środa, a ja z listka wzięłam tabletkę z poniedziałku, czy to zmienia ich działanie?). Do wytrysku we mnie doszło przy 8 tabletce.
Z racji wyjazdu na wakacje, kiedy to akurat miał przypaść mi okres, postanowiłam nie robić przerwy i wziąć drugie opakowanie (tym razem zgodnie z dniem tygodnia). Starałam się brać je regularnie, spóźniłam się maksymalnie 2 godziny. Przez ostatni tydzień brania drugiego opakowania, najczęściej rano, bolało mnie podbrzusze, jednak myślałam, że to objawy zbliżającego się okresu, który pojawił się 4. dnia po odstawieniu Stedirilu. Był bardzo skąpy, skończył się po 3 dniach.
Czy może to oznaczać ciążę?

Odnośnik do komentarza

ominełam 2 tabletki pod rząd antykoncepcyjne, w następnym dniu wzielam już normalnie, ale na 6-7 dzien znowu zapomnialam, jak to kontynułować, dzis biorę ostatnią tabletke z blistra i bedę czekać na okres czy wziac tamte zaległe ? Mozliwość ciąży byla wieksza poprzez ominiecie tabletek, gdy stosunek konczyl sie w srodku??

Odnośnik do komentarza

Witam. Ginekolog przepisala mi stediril30 po badaniach usg i krwi. Zaczelam je brac w 3dniu okresu (byla to sroda, a z listka wzielam tabletke z poniedzialku, mogly byc tego jakies konsekwencje?), do wytrysku we mnie doszlo przy 8tabletce. Z racji wyjazdu na wakacje postanowilam wziac od razu 2. opakowanie aby uniknac okresu (tym razem tabletka zgodnie z dniem tygodnia). Okres dostalam 4dnia po odstawieniu, skapy, 3dnia skonczyl sie. Czy to moze byc ciaza?

Odnośnik do komentarza

Witam, 1 lipca odstawiłam tabletki antykoncepcyjne po 4 miesiącach przyjmowania ze względu na zły wpływ estrogenu. 3 dni później dostałam okresu, który trwał ok. 4 dni. Od kilku dni obawiam się, że mogę być w ciąży, ponieważ okres dalej się nie pojawił i dziś rano zaczęły mnie boleć sutki. Mimo, ze zawsze przed okresem występuje u mnie ból piersi, a brzuch jest lekko wypiety to trochę mnie to przeraza. Dodam, że z chłopakiem zawsze używamy prezerwatywy i nie zauważyliśmy, by któraś pekla.

Odnośnik do komentarza

"Czy gdybym po stosunku z prezerwatywą wzięła jeszcze (bez potrzeby) 'pigułkę po' stałoby się coś złego gdyby był to tylko jeden jedyny raz?"

Tabletkę po dostępna bez recepty można przyjąć w dowolnym dniu cyklu miesiączkowego. Jest ona skuteczna, kiedy ma to największe znaczenie – może zapobiec ciąży (po seksie bez zabezpieczenia lub w przypadku, jeśli zastosowana metoda antykoncepcji zawiodła) nawet jeśli spodziewasz się owulacji, czyli wtedy, kiedy ryzyko zajścia w ciążę jest największe.
Tabletka po nie powinna być stosowana jako stała/regularna metoda antykoncepcji. Antykoncepcja awaryjna to dodatkowa metoda zapobiegająca ciąży i należy stosować ją wyłącznie okazjonalnie.
Tak jak każdy lek, tabletka po dostępna bez recepty może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Najczęściej zgłaszane działania niepożądane to ból głowy, mdłości, ból brzucha oraz bolesne miesiączkowanie.

Odnośnik do komentarza

Witam, przyjmuję tabletki antykoncepcyjne Naraya Plus. Są to moje pierwsze tabletki, mam 19 lat. Teraz jest to już drugi tydzień trzeciego opakowania. Piersi od momentu rozpoczęcia antykoncepcji zrobiły się pełniejsze i od samego początku lekko mnie bolały, właściwie może nie można nazwać tego bólem. Raczej takie drażniące uczucie, ale tylko przy dotykaniu. Coś jak przed miesiączką. Domyślam się, że to skutek uboczny, tylko, że występuje cały czas (zaczynam trzeci miesiąc). Czy to nie za długo?

Odnośnik do komentarza

Witam, ginekolog zapisał mi tabletki Dionelle i brałam je normalnie przez dwa cykle, później jednak w aptece ich nie było i byłam zmuszona wziąć Dorin, dzisiaj powinnam wziąć tabletkę z nowego opakowania,po 7dniowej przerwie, jednak w aptece nie było ani Dionelle, ani Dorin więc pani dała mi Bonadee. Czy takie zmiany tabletek są bezpieczne i nie wyniknie z tego niechciana ciąża?

Odnośnik do komentarza

Witam. Od 2 lat biorę regularnie tabletki antykoncepcyjne. Brałam je w ten sposób, że miałam nie 7, lecz 6 dniową przerwę w opakowaniach(Czytałam, że mniejsza przerwa niż 7 dni nie wpływa na zabezpieczenie.) Jednak teraz, kiedy powinnam zażyć nowe opakowanie, nie udało mi się wykupić leków.Moje pytanie brzmi, co powinnam teraz zrobić? Jutro rano zamierzam iść do apteki po nowe opakowanie. Czy wówczas zażyć nową tabletkę od razu, czy poczekać do wieczora tj. g 22, gdzie normalnie biorę tabletki?

Odnośnik do komentarza

Dobry wieczór. Biorę tabletki antykoncepcjyjne od 4 miesięcy,problem jest taki że nie wiem jakim cudem,ale robiłam 10 dniowa Przerwę a nie 7,przyjmuje lek belara. Dopiero dziś ruszyło mnie,że coś jest nie tak,nie wiem dlaczego robiłam dziesięć dni przerwy,a nie 7. Z ostatniego opakowania wzięłam tabletkę w niedzielę 30.08. Jak teraz mam zacząć brać kolejne opakowanie? Robić przerwę czy mogę wziąć po 7 dniach? Z chłopakiem mimo wszystko stosujemy dodatkowa antykoncepcje,jest szansa na ciążę?

Odnośnik do komentarza

Co mogą oznaczać lekko ciemniejsze obwódki wokół sutków? Dodam, że stosuję tabletki antykoncepcyjne. W ciąży raczej nie jestem, bo stosuję dodatkowo prezerwatywy, które nie pękły, a leki biorę regularnie. Czy powinnam się martwić?

Odnośnik do komentarza

Ginekolog w związku ze złym samopoczuciem kazał mi odstawić tabletki antykoncepcyjne. Dzień przed tym poleceniem uprawiałam seks (dodatkowo z prezerwatywą). Tego samego dnia, kiedy rozmawiałam z lekarzem, uprawiałam seks (również z prezerwatywą i jeszcze na tabletkach), jednak do wytrysku doszło poza pochwą. Następnego dnia po wizycie u lekarza (dzisiaj) mam odstawić tabletki. Czy jest to bezpieczne? Czy jeszcze jeden dzień poczekać z odkładaniem leków ze względu na to, że współżyłam wczoraj?

Odnośnik do komentarza

Ginekolog w związku ze złym samopoczuciem kazał mi odstawić tabletki antykoncepcyjne. Dzień przed tym poleceniem uprawiałam seks (dodatkowo z prezerwatywą). Tego samego dnia, kiedy rozmawiałam z lekarzem, uprawiałam seks (również z prezerwatywą i jeszcze na tabletkach), jednak do wytrysku doszło poza pochwą. Następnego dnia po wizycie u lekarza (dzisiaj) mam odstawić tabletki. Czy jest to bezpieczne? Czy jeszcze jeden dzień poczekać z odkładaniem leków ze względu na to, że współżyłam wczoraj?

Odnośnik do komentarza

Ostatnio ze względu na złe samopoczucie lekarz ginekolog polecił mi, abym odstawiła tabletki antykoncepcyjne. Przestałam brać w środku ostatniego tygodnia różowych tabletek (Vibin Mini). W jakim czasie powinno wystąpić krwawienie z odstawienia?

Odnośnik do komentarza

Witam. Biorę Vibin Mini i wczoraj, czyli w poniedziałek przez omyłkę wzięłam tabletkę z następnego dnia, czyli ze wtorku. Czy dzisiaj, czyli we wtorek mogę wziąć tę tabletkę z wczoraj, czy każda tabletka ma inny skład? Dodam, że jest to trzeci rząd blistra. Z góry dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza

Witam. Od ponad roku biore tabletki anty Evaluna 30 (21/7))Do tej pory nie mialam z nimi zadnych problemow, czy skutkow ubocznych. W czerwcu jednak na 1 tyg przed pauza dostalam plamienia, bardzo male ilosci. Okres mialam normalny. W lipcu bylo wszystko reguralnie. Bylam nawet i u gin na badaniu ale nie znaleziono nic niepokojacego. Obecnie znow mam tn problem. Dzis 1 dzien pauzy, choc juz od 4 dni mialam lekkie plamienie. Czy to normalne? Czego moze byc to objaw, skoro ze mna wszystko ok?

Odnośnik do komentarza

pierwszy raz zaczęłam stosować tabletki antykoncepcyjne Lesiplus, wczoraj dostałam okres więc wzięłam pierwszą tabletkę, wczoraj krwawienie było bardzo słabe, a dzisiaj nie mam wcale. czy mam brać kolejne tabletki i czy zabezpieczenie będzie skuteczne?

Odnośnik do komentarza

Witam! Od dawna biorę już tabletki antykoncepcyjne jednak ostatnio zachorowałam i wziełam Sumamed 500mg, który zawiera azytromycynę... Lek wzięłam w sobotę i brałam przez 3 dni... ostatniego dnia odbyłam stosunek bez dodatkowych zabezpieczeń i nie wiem czy tabletki działały czy nie? Zaznaczę że jestem teraz w 3 rzędzie mojego blistra vibinu mini a dokładnie za tydzien powinnam mieć okres... Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza

nie dostałam ostanio odpowiedzi więc może zapytam się jeszcze raz :) Biorę tabletki antykoncepcyjne już prawie rok.. ostatnio zgłubiłam blister, miałam 3 ostanie tabletki.... w sobotę nie przyjełam, oraz przez kolejne 3we wtorek już dostałam okres więc wziełam tabletkę z nowego opakowania... słyszałam że gdy tabletka zostanie przyjęta w pierwszy dzień cyklu jestem zabezpieczona a ja wciąz się cykam.. bo doszło do stosunku i nie mam pewności. Dziś minie tydzień od przyjęcia pierwszej tabletki..

Odnośnik do komentarza

Witam. Od 10 dni biorę dwuskładnikowe tabletki antykoncepcyjne Logest. Jest to pierwszy raz, gdy używam tego rodzaju antykoncepcji. Pierwszą tabletkę z blistra wzięłam drugiego dnia cyklu i pomimo zakończenia okresu(5dni) wciąż obserwuję niewielkie krwawienie pozostawiające brązowawe ślady na majtkach. Czy oznacza to, że tabletki zostały źle dobrane? Czy pomimo ciągłego plamienia antykoncepcja jest równie skuteczna? Dodam, że nie mam innych wyraźnych efektów ubocznych. Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza

W pierwszym tygodniu brania tabletek antykoncepcyjnych zapomniałam wziąć tabletki. W tygodniu poprzedzającym pominięcie odbył się stosunek bez zabezpieczenia więc zażyłam tabletkę po stosunku. Test ciążowy wyszedł negatywny. W związku z tym mam pytanie - kolejne opakowanie tabletek mam zacząć brać normalnie i czy będę zabezpieczona od pierwszej tabletki?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...