Skocz do zawartości
Forum

Najczęstsze pytania dotyczące tabletek antykoncepcyjnych


Rekomendowane odpowiedzi

Przyjmuje tabletki antykoncepcyjne Novynette. W drugim tygodniu przyjmowania wystapila u mnie biegunka, trwala tydzien. Byla wodnista, ale wyproznialam sie max 2 razy w ciagu dnia, zawsze przed przyjeciem tabletki lub po uplynietym czasem wchlaniania. Moje pytanie brzmi czy mimo tej biegunki skuteczność mogla zostac niezachowana ? Czytalam , ze biegunka obniza dzialanie tabletek antykoncepcyjnych.

Odnośnik do komentarza

Przyjmuje tabletki antykoncepcyjne Novynette. W drugim tygodniu przyjmowania wystapila u mnie biegunka, trwala tydzien. Byla wodnista, ale wyproznialam sie max 2 razy w ciagu dnia, zawsze przed przyjeciem tabletki lub po uplynietym czasem wchlaniania. Moje pytanie brzmi czy mimo tej biegunki skuteczność mogla zostac niezachowana ? Czytalam , ze biegunka obniza dzialanie tabletek antykoncepcyjnych.

Odnośnik do komentarza

Witam, chciałabym się dowiedzieć czy w sytuacji kiedy chcąc zmienić termin wypadania okresu robię 7-dniową przerwę na początku trzeciego tygodnia brania tabletek Yasminella (brak stosunku podczas zażywania tabletek z tego blistra) i przy kolejnym blistrze chciałabym powtórzyć tą samą sytuację, żeby przyspieszyć okres (jednak odbywałam stosunek w trakcie zażywania tabletek z tego blistra) to czy ochrona przed zajściem w ciąże może zostać obniżona? Dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza

Witam. Zazywam tabletki o nazwie lesiplus. Wczoraj wzielam tabletke o godzinie 9 rano lecz po poludniu z powodu dolegliwosci zoladkowych o godzinie 19 zazylam krople zoladkowe ktore zawieraja dziurawiec. Okolo godziny 23 odbylam stosunek. Czy istnieje jakies ryzyko?

Odnośnik do komentarza

Witam, Przyjmuję antykoncepcje doustną, w trzecim tygodniu opakowania zapomniałam przyjąć jednej tabletki, przyjełam ją dnia następnego. Zrobiłam 7-dniową przerwę. Dziś powinnam rozpocząć nowe opakowanie, ale niestety nie udało mi się dostać do lekarza, i nie mam tabletek. Następna tabletke będę mogła wziąć najwcześniej w przyszły poniedziałek. I tu moje pytanie. Kiedy właściwie powinnam wziąć tę tabletkę? Czy po dwutygodniowej przerwie, czy od następnego okresu? I kiedy potem będę zabezpieczo

Odnośnik do komentarza

Przez ostatni rok brałam tabletki Kontracept, ostatnio lekarz zmienił mi na pigułki Naraya. Ginekolog kazał zrobić po ostatniej tabletce przerwę 7 dniową jak zawsze i w 8 dniu wsiąść nowy lek ( i zabezpieczać sie dosatkowo przez 7 dni). Jednak w ulotce jest napisane że najlepiej nową tabletkę wsiąść odrazu na następny dzień po skończeniu poprzednich pigułek. Postąpiłam tak jak zalecił lekarz, czy antykoncepcja będzie zachowana??

Odnośnik do komentarza

Witam, chcialbym dowiedziec sie jakie sa szanse na to ze moja dziewczyna jest w ciazy. Miala nieregularna miesiaczke wiec ginekolog bez zadnych badan przepisal jej tabletki ktore mialy ja uregulowac oraz sa to tez tabletki antykoncepcyjne. Dziewczyna zaczela stosowanie ich w 1 dniu krwawienia. W 12 dniu doszlo do stosunku bez prezerwatywy (byl on krotki i nie doszlo do wytrysku). Dzis jest 14 dzien cyklu i krwawienie wystepuje nie przerwanie. Dodam jeszcze ze brala ona juz 3 razy tabletke po.

Odnośnik do komentarza

Witam, Od dwóch lat przyjmuje tabletki antykoncepcyjne Bonadea. Wczoraj zapomniałam wziąć przedostatniej tabletki. Po 12 godzinach zażyłam zapomnianą i kolejną (ostatnią z opakowania). Powinnam zrobić 7 dniową przerwę czy rozpocząć kolejne opakowanie ? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam, od 11 lipca zaywałam tabletki antykoncepcyjne novynette w celu przesunięcia okresu, gdy przerwałam zażywanie tabletek pojawił się okres 28lipca i trwał 7 dni pierwsze dni były skąpe w ilosc krwi jednak trzeci i czwarty dzień był bardziej obfity. 10 sierpnia ponownie zaczełam krwawic az do chwili obecnej nie towarzyszą żadne bóle jak przy miesiączce krew jest normalna wystarczy wkładka chociaż podobnie jak przy okresie przez dwa dni były bardzo obfite. Czym to jest spowodowane?

Odnośnik do komentarza

Witam. Stosuję tabletki antykoncepcyjne Sylvie20. Pominęłam 20 tabletkę i zażyłam ją o godzinie 11.30 (codziennie biorę o 22.00). Zostało więc przekroczone 12 h. Zdecydowałam się na brak siedmiodniowej przerwy i stosowanie tabletek z kolejnego blistra od razu po zakończeniu obecnego. Czy jestem nadal zabezpieczona, czy muszę stosować dodatkowe zabezpieczenie? Czy mogło dojść do owulacji?

Odnośnik do komentarza

Zażywałam 4 miesiąc tabletki lesiplus jednak w 4 miesiącu dostałam krwawienie w połowie opakowania. Lekarz przepisał mi inne tabletki Sylvie 20 i powiedział żebym zaczęła brać już dzisiaj i ochrona zostanie zachowana. Tak też zrobiłam jednak nie jestem pewna czy mogę się bez obaw kochać?

Odnośnik do komentarza

Cześć. Ja i moja dziewczyna przez ponad pół roku kochaliśmy się przy zabezpieczeniu tabletkami antykoncepcyjnymi. Jakoś w kwietniu zaczęła brać Tetralysal. Brała tabletki razem z nim. Od tamtego czasu używaliśmy prezerwatyw przez cały czas, od pierwszego dnia zażywania leku. Dzisiaj mija tydzień jak skończyła brać. W tym tyg też używaliśmy gumek (W sumie to jedna nam pękła, ale to była to już druga w czasie jednego stosunku, przed zmianą prezerwatywy zawsze się myję w miejscach intymnych, więc wątpię, żeby coś się stało). Czy dzisiaj, po tygodniu od zaprzestana 4-miesięcznej terapii Tetralysalem możemy już w końcu zrobić to bez gumki? Dodam tylko, że w ciągu tych czterech miesięcy zmieniła tabletki, z Novynette na Naraye Plus. Dzięki z góry za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Od pol roku przyjmuje tabletki Madinette. Niestety w tym miesiącu pominęłam przyjęcie 13 tabletki w opakowaniu. Następnie kontynuowałam przyjmowanie tabletek jak zwykle jednak nie zauważywszy poniemiecia jednej z nich przyjmowałam je o jedn dzień dłużej. Miedzy 15 a 20 dniem przyjmowania tabletek doszło kilkakrotnie do stosunku jednak stosowana była dodatkowo prezerwatywa. Po zakończeniu opakowania podczas 7 dniowej przerwy nie doszło do miesiączki. Czy mam powody do obaw??

Odnośnik do komentarza

Biorę antykoncepcję, od 2 miesięcy przyjmuję tabletki, ale nie uprawiam seksu, pominęłam tabletkę w 3 tyg., minęło więcej niż 12 godzin (dziś jest wtorek), tabletki kończę w piątek i powinna nastąpić 7 dniowa przerwa, mogę zrobić przerwę i w trakcie uprawiać seks (mój chłopak wraca po 2 miesiącach), czy mogę w trakcie przerwy nie martwić się i potem normalnie zacząć jnowe opakowanie, mając pewność, że jestem pod ochroną tabletek ? ...pytanie dziwne, ale i sytuacja podobna...dziękuje z góry...

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry, mam pytanie odnośnie ryzyka zajścia w ciążę w moim przypadku. Zapomniałam wziąć jednej tabletki w 3 tyg ciąży, wzięłam ją po ok. 14 godzinach. Przed oraz po zapomnianej tabletce regularnie uprawialiśmy seks z moim partnerem. w dniu w którym normalnie powinna wystąpić u mnie miesiączka ( 4 tyg) zauważyłam brązowe upławy. Czy powinnam wykonać test ciążowy?

Odnośnik do komentarza

Ostatnio po przyjęciu tabletki antykoncepcyjnej z Blistra ( w trzecim tygodniu przyjmowania ) zwymiotowalam ją po Ok. 6 godzinach. Niestety nie wzielam zapasowej, tylko kolejna z opakowania następnego dnia. Czy ochrona przed ciazą mogła zostac zaburzona ? Kiedy na nowo bede chroniona? Przyjmuje tabletki antykoncepcyjne Daylette.

Odnośnik do komentarza

witam mam 20 lat po rocznej przerwie brania tabletek znowu zaczelam to pierwszy bister gdy zaczelo pokazywac sie plamienie mialam akurat wesele wiec zaczelam drugi bister 2 tabletki wzielam zeby powstrzymac okres po weselu zorbilam 7 dni przerwy ale okresu nie ma i teraz pytanie czekac az przyjdzie czy po 7 dniach zacazc przyjmowac tabetki dalej ?

Odnośnik do komentarza

Witam. Wczoraj przez pomyłkę wzięłam dwie tabletki antykoncepcyjne w odstępie 4 h ( przypadające na wtorek i środę ) Czy dzisiaj mam przyjąć tabletkę ( ta ktora przypada na czwartek) standardowo o 18 ? Czy dopiero w czwartek wziąść tak tabletkę? Biorę tabletki w których nie ma 7 dniowej przerwy - są to tabletki Naraya Plus Proszę o pilna odpowiedź

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...