Skocz do zawartości
Forum

Najczęstsze pytania dotyczące tabletek antykoncepcyjnych


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od 2 miesięcy przyjmuję tabletki antykoncepcyjne Vixpo. Zastanawiam się czy jeśli zacznę przyjmować tabletki placebo wcześniej niż jest to w blistrze zaznaczone to krwawienie powinno pojawić się po ok. 2-3 dniach? Nie powinno pojawić się znowu, przy normalnym przyjmowaniu tabletek? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Zaczęłam brać po raz pierwszy tabletki antykoncepcyjne Belara mniej więcej w połowie cyklu (17 dzień). Mój cykl jest bardzo nieregularny, dlatego pani ginekolog zaleciła przyjmowanie ich od razu. Jutro skończę pierwsze opakowanie. Moje pytanie: kiedy rozpocznie/rozpoczęło się działanie antykoncepcyjne? Czy od początku drugiego opakowania mam już gwarancję, że tabletki działają tak jak powinny?

Odnośnik do komentarza

Witam. 2 i pol tygodnia temu przestalam brac tabletki anty. Przestalam je brac przy drugiej tabletce placebo. Miesiaczke dostalam wlasnie przy tej drugiej tabletce. 3 dni temu dostalam znowu miesiaczke,byla bardzo obfita a teraz mam taki lepki przejrzysty sluz z domieszka krwi. Co to znaczy ? Moge byc w ciazy ?

Odnośnik do komentarza

Kocham sie z moim chlopakiem prawie codziennie rezygnujemy z seksu tylko podczas miesiaczki. Ponad dwa tygodnie temu przestalam brac tabletki anty. Przestalam je brac przy drugiej tabletce placebo. Mialam miesiaczke juz przy tej tabletce. 3 dni temu znowu dostalam miesiaczke byla bardzo obfita a dzisiaj mam lepki przejrzysty sluz z domieszka krwi,czy jestem w ciazy? A moze juz mam dni plodne ?

Odnośnik do komentarza

Witam, Chciałam zapytać czy jeśli przerwałam branie tabletek antykoncepcyjnych i zgłoszę się do ginekologa po miesiącu od ostatniej tabletki lekarz zauważy jakąś zmianę spowodowaną przerwaniem brania hormonów w obrazie usg ? Pozdrawiam Barbara.

Odnośnik do komentarza

Witam chciałam się zapytać otóż od 4 dni brałam tabletki antykoncepcyjne z max godzinnym spóźnieniem o różnych porach czy to zmniejsza ich działanie? Oraz czy od jutra znowu mogę wrócić do swojej stałej pory czyli na godzinę 20:00 (wczesniej wcześniej spóźniałam się i brałam o godzinie 20:30 dwa razy, raz 20:10 i dzis 21:00 )

Odnośnik do komentarza

W 6 dniu przerwy brania tabletek antykoncepcyjnych Microgynon 21, przyjęłam 10-15 kropli żołądkowych. Po przerwie zacznę kolejne opakowanie tabletek. do tego czasu upłynie dzień. czy ta ilość kropli wpłynie na skuteczność nowego opakowania tabletek, czy mogę w pełni czuć sie bezpieczna? Jestem świadoma składu kropli, ale ich ilość była niewielka i przypuśćmy że do najbliższego współżycia upłyną 3 dni od wzięcia kropli. Proszę o rade. Dziękuje.

Odnośnik do komentarza

Witam. Podczas dni płodnych wspołzyłam bez zabezpieczenia i przyjęłam tabletkę 72h po; na 3 dni przed spodziewaną miesiączką (dni niepłodne) uprawiałam stosunek przerywany. Miesiączka spóźniala się tydzień, lecz dziś jednorazowo pojawiło się kilka kropel krwi. Dodam, że od kilku dni odczuwam ból podbrzusza lecz zamiast normalnego krwawienia występowała biała, na przemian wodnista i grudkowata wydzielina. Czy to plamienie moge uznać za okres i rozpoczac przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych?

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry. Mam pytanie dot. tabletek antykoncepcyjnych Novynette (blister 21 tab.). Pod koniec blistra okazało się, że brakuje mi 2 tabletek do zakończenia 21 dni ich przyjmowania. Nie pamiętam, czy przypadkiem nie wzięłam dwóch sztuk któregoś dnia. Czy powinnam "pożyczyć" z kolejnego opakowania dwie tabletki w celu uzupełnienia tych 21 dni? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Witam. Podczas urlopu nie zabrałam ze soba tabletek Yasmin. W ziązku z tym przerwałam ich zażywanie po 7 tabletce z opakowania. ostatnia wzięłam 4 sierpnia wieczorem. % sierpnia kochałam się z mężem i tabltki juz nie wzięłam. 7 sierpnia dotałam krwawienie z odstawienia. chciałabym dowiedzieć się jak teraz powinnam liczyc swój cykl. któy dzień był jego początkiem i czy mozna przewidzieć kiedy pojawi się następna miesiączka? Pozdrawiam, Małgorzata Fuchs

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry. Od 14. dni biorę tabletki Atywia, które mają pomóc z bardzo bolesnymi miesiączkami. To moje pierwsze tabletki anty, mam 21 lat. Zaczęłam przyjmowanie zgodnie z zaleceniami, w 1. dniu krwawienia. Niepokoi mnie fakt, iż po zakończeniu normalnego, 5-dniowego krwawienia, do tej pory, nieprzerwanie, mam dość obfite plamienie. Jest to brązowy śluz z czasem wyraźnie widocznymi śladami krwi. Do tego dochodzi świąd. Czy to normalna reakcja i muszę poczekać aż organizm się przyzwyczai?

Odnośnik do komentarza

Witam Zażywam tabletki antykoncepcyjne Lesiplus. Dziś 4 godziny po zażyciu tabletki dostałam biegunki (jednorazowej). Na ulotce jest napisane, że w takim wypadku powinnam zażyć tabletkę z zapasowego blistra (nie mam takiej możliwości), lub postąpić tak jak w przypadku pominięcia tabletki. Napisane jest że w dniach 8-14 (mój 13) mam: "-Zażyć pominiętą tabletkę, -Dokończyć przyjmowanie tabletek z blistra." Czy wystarczy że po prostu dokończę przyjmowanie tabletek z blistra?

Odnośnik do komentarza

Zaczęłam zażywać tabletki antykoncepcyjne Lesiplus. Są to moje pierwsze tabletki. Miesiączka trwała 10 dni zamiast normalnie 7. Czy jest to normalne? I drugie pytanie czy zacząć zażywać drugi blister tabletek w razie gdyby miesiączka nie pojawiła się w czasie zażywania tabletek placebo?

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie. Chciałabym opóźnić wystąpienie okresu o klika dni. Czy mogę teraz w połowie cyklu zacząć brać tabletki antykoncepcyjne a następnie nie zrobić tej 7 dniowej przerwy. Czy to podziała czy niestety działa tylko wtedy jak sie bierze tabletki od początku cyklu?

Odnośnik do komentarza

Witam, zażywam od ponad roku tabletki antykoncepcyjne Naraya plus, jednak przy wyjmowaniu tabletki z opakowania, wypadła mi ona i też zgubiła się, dodam też, że to szósta tabletka w blistrze. Czy w tej sytuacji muszę zacząć nowe opakowanie czy też mogę dalej brać te tabletki i w ten sposób brać przez 23 tabletki różowe, a przez 4 dni tabletki placebo?

Odnośnik do komentarza

Czy skuteczność tabletek antykoncepcyjnych jest stu procentowa, jeżeli tabletki stosuje sie codziennie, bez pominięcia żadnej tableteki, zawsze o tej samej godzinie, przy tym nie zażywa sie leków które zaburzają działanie tabletek ani nie występowała ostra biegunka ani wymioty?

Odnośnik do komentarza

Witam, Jestem w trakcie stosowanie drugiego opakowania tabletek antykoncepcyjnych Vibin Mini i pewne objawy mnie niepokoją. Zarówno w przypadku pierwszego, jak i obecnego opakowania ( około 19 tabletki aktywnej), dostaję plamienia/krwawienia, nieraz całkiem intensywnego, przy czym często pojawiają się w nim skrzepy. Taka sytuacja w poprzednim miesiącu trwała 9 dni, obecnie 6 dni. Towarzyszy temu ból podbrzusza, wcześniej rzadko doświadczałam bólu menstruacyjnego. Czy są to powody do obaw?

Odnośnik do komentarza

Witam. Od prawie roku przyjmuje antykoncepcje hormonalna (tabletki Vibin Mini). Przedwczoraj zapomnialam przyjac tabletki, przez co nastepnego dnia wzielam dwie na raz (dodam iz jest to końcówka drugiego tygodnia). Dzis zauwazylam delikatne plamienie. Z partnerem współżyłam 3 dni przed pominięciem tabletki. Doczytałam, że w drugim tygodniu skuteczność antykoncepcji nie powinna zostać szczególnie zachwiana. Jednak skąd te plamienia? są skąpe i jest to raczej śluz z drobną domieszką krwi. Pozdrawi

Odnośnik do komentarza

Witam. Mam 19 lat, od pół roku biorę tabletki antykoncepcyjne. Biorę je o stałej porze i mam ustawiony przypominacz, więc raczej żadnej nie pominęłam. Problem w tym, że okres zawsze przychodził od razu na początku 7-dniowej przerwy pomiędzy blistrami. Tym razem jednak spóźnia się już 3 dni. Dodatkowo od paru dni źle się czuje. Wczoraj wymiotowałam, a dzisiaj co chwile leci mi z nosa krew. Niepokoje się tymi dolegliwościami. Czy mogę być w ciąży?

Odnośnik do komentarza

witam, jestem na wyjeździe za granicą i zapomniałam wziąć jednej tabletki antykoncepcyjnej z 1 tygodnia. Tabletkę zażyłam po mniej niż 12 godzinach przyjmując czas lokalny (zazwyczaj biorę tabletkę między 21:30 a 23 max).Dzisiaj przyjęłam ją o 8 rano. Wyjechałam do Anglii, gdzie jestem od dwóch dni. Współżyłam w środę rano przed tygodniem nadzieję, że ochrona przed ciążą nie jest zmniejszona, tzn. najbardziej martwię się że współżyłam przed tygodniem. dodam, że od 4 dni jestem przeziębiona

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie. Zwracamy się o pomoc ponieważ taka sytuacja zdarzyła mi się poraz pierwszy. Biorę tabletki antykoncepcyjne HARMONET w pierwszym tygodniu pominelam dwie tabletki to była (5 i 6) tabletka. Dziś olsnilo mnie rano jednak wieczorem ok godz 21;00powinnam wziac 7 tabletkę. W tym okresie nie wspolzylam wiec o ciążę się nie martwie jednak nie wiem jak dalej przyjmować tabletki tym bardziej ,ze pojawiło się płomienie. Czekam na odpowiedz.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...