Skocz do zawartości
Forum

Najczęstsze pytania dotyczące tabletek antykoncepcyjnych


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Moja dziewczyna wzięła dzisiaj o 18 ostatnią tabletkę antykoncepcyjną w opakowaniu. Nie planuje jednak rozpoczynać kolejnego opakowania. W związku z tym mam pytanie, czy w takiej sytuacji w ciągu kilku najbliższych dni, bądź przynajmniej dnia jutrzejszego, ochrona jest zachowana czy też trzeba stosować dodatkowe zabezpieczenie? Z góry dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza

Dzien dobry, 17 lipca mialam 1 dzien okresu, wzielam 1 tabletke, skonczylam 6 sierpnia, dzos jest 9 sierpnia i nie dostalam jeszcze krwawienia z odstawienia. Pierwszy stosunek byl z prezerwatywa dopiero w 11 dniu a bez zabezpieczenia w 15, chlopak nie dochodzil. Nie bralam antybiotyku, nie bylam chora jedyne co bralam to alertec na alergie, przyjmowalam tabletki codziennie nie zapomnialam o zadnej... Co sie dzieje?

Odnośnik do komentarza

Witam, właśnie skończyłam czwarte opakowanie tabletek antykoncepcyjnych i dostałam miesiączki. Dziś jest pierwszy dzień i mam typowe dla niej objawy. Tylko ze zamiast krwi jest brązowa wydzielina. Co to może oznaczać? Dodam że przed miesiączką doszło do stosunku i chłopak doszedł we mnie.

Odnośnik do komentarza

Witam zadaje pytania dlatego iż na forum są różne odpowiedzi i opinie: 1 Jeśli przerwa między opakowaniami tabletek antyko. była 11 dni to czy w ciągu pierwszych 7 była ochrona? 2. Przeczytałam,że trzeba wziąć jak najszybciej,kiedy się przypomni (tak zrobiłam) ale potem przeczytałam,że trzeba czekać do 1 dnia cyklu z nast. opakowaniem? jak w końcu jest? 3. Jeśli zaczęłam je znowu brać to jedni piszą,że już po 7 dniach jest ochrona inni,że dopiero po pełnym cyklu? Z góry dziękuje za odpowiedź

Odnośnik do komentarza

Witam, kochałam sie z chłopakiem pare razy, nigdy nie dochodził w środku. Dodam, że od 5 miesięcy stosuje antykoncepcję w tabletkach regularnie. Jaka jest możliwość zajścia w ciąże? Powinnam dostać okres w przyszłym tygodniu wraz z ostatnia tabletka, objawy przed miesiączka takie jak nabrzmiałe piersi występują.

Odnośnik do komentarza

Witam od 3 miesiecy biore tabletki antykoncepcyjne MYWY. Dzis jest 23 dzien cyklu i zostaly mi jeszcze 3 rozowe tabletki. A od 2 dni mam brazowy sluz i plamienie raz nawet zauwazylam w tym sluzie skrzep krwi. Do wytrusku dochochodzilo zawsze na zewnatrz co to mozee oznaczac. Czy jest mozliwosc ciazy?

Odnośnik do komentarza

Witam Od listopada zeszłego roku biorę tabletki antykoncepcyjne Vibin Mini, do tej pory wszystko było w porządku (ostatnie krwawienie z odstawienia trwało 2-3 dni ale wg ginekologa jest to normalne w trakcie terapii hormonalnej). Jednak od kilku dni krwawię (krew brunatna, zakrzepła). Nie mam pojęcia czemu wystąpiła taka sytuacja. Tabletki biorę regularnie, codziennie (choć zdarza mi się spóźnić czasem jakaś godz.).

Odnośnik do komentarza

Stosuję antykoncepcję hormonalną - Belarę i niedawno zaczęłam 7-dniową przerwę, krwawienie wystąpiło, ale ostatnią tabletkę popiłam wodą gazowaną, słyszałam, że jest to niewskazane. Czy powinnam potraktować tę ostatnią tabletkę jako 1 dzień przerwy, czy normalnie zrobić 7 dni przerwy? Ponadto w trakcie cyklu dostałam biegunkę, nie wzięłam dodatkowej tabletki, i wymiotowałam, ale wymioty wystąpiły po 4 godzinach i czy jeśli wystąpiło już krwawienie, to czy oznacza to, że jestem zabezpieczona?

Odnośnik do komentarza

Witam. Od 8 miesięcy biorę tabletki. Zawsze brałam w godzinach popołudniowych/ wieczornych. Teraz z powodu pracy chciałabym zmienić porę na ranek. Czy mogę to zrobić wraz z nowym opakowaniem, tzn nowy blister brać już rano bez żadnych konsekwencji?

Odnośnik do komentarza

Szanowni Państwo, stosuję tabletki 24 plus 4, w ostatnim cyklu musiałam połączyć opakowania. Krwawienia dostałam normalnie. Wczoraj przez cały dzień męczyły mnie problemy żołądkowe, mdliło mnie oraz kilka razy odwiedziłam toaletę. Ok. 19 przyjęłam 3. tab. z blistra. Po 21 poczułam, że czas na kolejną wizytę. Nie była to ciężka biegunka. Przyjęłam dod. tabl. Czy ze względu na połączenie opakowań, zaszkodziłam sobie teraz? Co z ochroną? Bałam się, jak to będzie wyglądało przez resztę opakowania.

Odnośnik do komentarza

Witam,dziś wzięłam ostatnią tabletke antykoncepcyjną drugiego opakowania(nie robiłam przerwy 7 dniowej) w czwarte dostaję okres a w sobotę kolega robi 30 urodziny i to na dziełce,więc nie zbyt komfortowe warunki jak na okres,czy mogę przedłużyć sobie jeszcze jedno opaowanie nie robiąc teraz przerwy 7 dniowej???

Odnośnik do komentarza

Prosze o radę, ważne.5.08 powinnam wziąc pierwszą tabletkę Daylette (drugie opakowanie). Niestety zapomniałam i wzięłam dopiero drugą z opakowania kolejnego dnia, tj.6.08. 9 sierpnia doszło do kontaktu z chłopakiem(brak stosunku, byłam w bieliźnie ale chłopak miał wytrysk i boję się że sperma mogła przeniknąć przez materiał lub spłynąć do pochwy podczas późniejszego prysznica). W tygodniu poprzedzającym 5 sierpnia, czyli dzień w którym pominęłam tabletkę nie było stosunku. Czy jest ryzyko ciąży?

Odnośnik do komentarza

Witam, mam pytanie ponieważ pierwszy raz zaczynam brać tabletki antykoncepcyjne... W nocy dostałam okresu a pierwsza tabletkę wziełam dopiero koło 18:00 czy wszystko będzie w porządku czy powinnam tą tabletkę wziąć wcześniej i czy w sytuacji kiedy dalej będę brac o 18 będzie mnie chronic?

Odnośnik do komentarza

Witam, mam lat osiemnaście i tabletki antykoncepcyjne biorę od pół roku, niedawno zaczęłam siódme opakowanie. Okres zawsze mi się spóźniał około tygodnia czasu, tym razem natomiast mam powód do zmartwień. Okres spóźniał się siedem dni, więc tydzień temu wybrałam się po test ciążowy, wyszedł negatywny. Bodajże dzień później miałam jednodniowe plamienie, lecz okresu w dalszym ciągu nie dostałam, co nigdy wcześniej się nie zdarzało. Proszę o podpowiedź co robić i czy mogę podejrzewać ciążę...

Odnośnik do komentarza

Witam Mam 28 lat i jestem 4 miesiące po porodzie, karmie piersią. Byłam u lekarza GP ( mieszkam w Angli) który przepisał mi tabletki " Cerazette" które wzięłam zaraz w pierwszy dzien nie czekając na pierwszy dzien okresu. Zazwyczaj biorę je o 8:30 jednak żądza sie ze zapomnę i biorę o 10 czy nawet o 13. Chciałam zapytać czy one działają tak samo czy trzeba brać je rygorystycZne czy mozna do jakiejś rozbieżności czasowej jest dobrze ? Ewentualnie prosze doradzić inna metodę antykoncepcyjna ?

Odnośnik do komentarza

Dzień Dobry, Biorę tabletki antykoncepcyjne AKTYWIA od pięciu miesięcy. Zastanawiam się czy jest możliwość przyśpieszenia okresu w taki sposób by przestać zażywać tabletki po drugim tygodniu ich brania (po 14 dniu) tak by okres wystąpił w trzecim tygodniu. następnie tydzień przerwy i znów nowe opakowanie. Dzięki temu mam okres przesunięty o tydzień.. czy tak można zrobić?

Odnośnik do komentarza

Błagam o odp. Pilne.... Pierwsza tabletke Daylette z nowego opakowania miałam przyjąć 5.08, niestety zapomniałam i przyjęłam dopiero druga, 6.08 i kolejne w następnych dniach. 9.08 doszło do niepełnego zbliżenia z chłopakiem, wytrysk nastąpił na mój brzuch i majtki ktore miałam na sobie cały czas. Potem wzielam prysznic. Czy jest ryzyko jesli sperma spłynęła by na materiał majtek lub z brzucha niżej podczas gdy brałam prysznic?W tygodniu poprzedzającym zapomnianą tabletkę nie uprawiałam seksu.

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie, nawiązujące do obecnych upałów. Biore tabletki Vibin mini i przechowuje je w oryginalnym pudełku w szufladzie, także suche i ciemne miejsce, jednak w pokoju jest ok 27stopni temperatury. Na opakowaniu jest napisane 'brak szczególnych wskazań do przechowywania'. Czy tabletki nie stracą swojej skuteczności? 2 opakowania tak leżą w tych warunkach.

Odnośnik do komentarza

Witam, od 2 miesiecy przyjmuje tabletki antykoncepcyjne Vibin (zwykły, nie mini). w tym miesiącu nie wzięłam 12, 13, 14 tabletki ze względu na wyjazd ( niestety zapomniałam zabrać tabletek ze sobą). nie współżyłam i o ciążę się nie martwię natomiast chodzi mi o to kiedy i jak teraz rozpocząć dalsze przyjmowanie tabletek?dziś pojawiło mi się krwawienie z odstawienia.

Odnośnik do komentarza

Mam problem, nie jestem pewna czy wzielam tabletke antykoncepcyjna, bo tego dnia bylam zmęczona i złe sie czułamPamietam moment gdy siadam na łożku, biorę pudełko do ręki o odpowiedniej godzinie gdy biorę tabletki, następnie patrzę na blister by wziąć odpowiednia pigułkę z opakowania, wyciągam ją z opakowaniA i dalej juz nie pamietam momentu połknięcia:(ale w opakowaniu jej nie ma. Teraz sie strasznie martwię, na logikę mysle ze ja wzielam skoro pamiętam moment wyjmowania a w pudełku jej nie ma.

Odnośnik do komentarza

Witam! Kontrolne badania zlecone przez ginekologa wykazały niedoczynność tarczycy. Mam 17 lat, porfirię ostrą przerywaną, która u mnie prowadzi do zaburzeń hormonalnych(bez lekarstw krwawienie miesiączkowe nie ustaje). Wynik TSH 5,913, USG potwierdziło niedoczynność, wykluczyło Hashimoto. Ft3 i Ft4 w normie. Kontrola u lekarza za 2 tygodnie, a nurtuje mnie kilka pytań. Czy można kontynuować antykoncepcję hormonalną? Jak zmienić dietę? Poleca Pan/Pani wizytę u dietetyka?

Odnośnik do komentarza

Witam od 4 miesięcy biore tabletki anty Vibinmini ,żadna tabletka nie została pominięta .Nie miałam zadnych skutkòw ubocznych brania tabletek czuje sie po noich dobrze każdego miesiąca dostawałam krawienia po 3 tablece placebo .Wczoraj przy ostatniej tablece ròzowej po raz 1 dostałam boegunki przyjełam kolejna tabletke po 1 godz .Czy biegunka moze oznaczyc ciaze ? Jak nie dostane krwawienia w tym miesiącu ,Współzylam w tym miesiącu w pełni to znaczy partner skończył we mnie .

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...