Skocz do zawartości
Forum

Najczęstsze pytania dotyczące tabletek antykoncepcyjnych


Rekomendowane odpowiedzi

Witam drugi miesiąc stosuje tabletki antykoncepcyjne . Dziś jest 10 dzień brania drugiej tabletki z nowego opakowania . Od wczoraj straszenie bolą mnie jajniki. Stosunek uprawialam w 4 i 5 dniu stosowania tabletki nowego opakowania. Czy jest prawdopodobienstwo ciąży ?

Odnośnik do komentarza

witam biore juz tabletki ponad półtorej mc po pierwszym opakowaniu dostałam okres , przy 7 dniowej przerwie wystąpiło krwawienie . teraz przy drugim opakowaniu spóźnia mi się okres juz tydzień .współżyłam pod czas 7dniowej przerwy bez zabezpieczenia czy moge być w ciązy ? czy okres mi sie spoźnia po przez tabletki ?

Odnośnik do komentarza

Witam, zaczynam przyjmować tabletki antykoncepcyjne "Sylvia 30" czy przy regularnym stosowaniu mam pewność, że nie wystąpi niechciana ciąża?? I nie będzie już potrzebne zabezpieczenie? Dziękuję liczę na szybko odpowiedź, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam, 2 tygodnie temu byłam na wakacjach, tabletki biore zawsze o 12, było to moje 1 opakowanie tabletek antykoncepcyjnych. Był to jakoś koniec 2 tygodnia, pół godziny po wzięciu tabletki złapał mnie luźny stolec, nie wiedzialam, że w takim wypadku nalezy jak najszybciej zażyć 2 tabletke, ale wzieąłam ją o 19. Czy w takim wypadku bylam chroniona przed ciążą. I drugie pytanie, co robić w takim wypadku, przecież zażycie 2 tabletek jednego dnia skraca czas brania opakowania. Nadal działa ochrona?

Odnośnik do komentarza

Używam 1 opakowania tabletek antykoncepcyjnych Lesiplus 24 4, raz w 2 tygodniu zwróciłam jedną tabletkę, ale po 7 godzinach wzięłam drugą, potem aż do końca opakowania brałam tabletke z dnia następnego, co należy robić w takich przypadkach, czy isnstnieje nadal ochrona przed ciążą? Proszę o rade, to moje 1 opakowanie. Dziś wzięłam ostatnią tabletke placebo, wstąpiło prawieze nikłe krawienie.

Odnośnik do komentarza

Mam 18l. i zamierzam rozpocząć współżycie ze swoim chłopakiem. Byłam u lekarza ginekologa alby przepisał mi tabletki antykoncepcyjne. Przepisał mi Madinette. Nie powiedział jednak jak dokładnie mam je stosować. Czy nie jestem za młoda na przyjmowanie hormonów? Robiłam próby wątrobowe i wszystko wyszło dobrze więc teoretycznie jestem na to gotowa. I czy pierwszą tabletkę mam wziąć przed stosunkiem czy też po nim? I czy gdy będę pić alkohol któregoś dnia to czy mogę normalnie wziąć tabletkę?

Odnośnik do komentarza

Witam. Od dwóch miesięcy staram się zażywać regularnie tabletki antykoncepcyjne. Był moment gdzie zapomniałam jej wziąć, gdzie akurat kochałam się z chłopakiem i on skończył we mnie.. 10 dni później miałam dostać miesiączkę, lecz spóźnił mi się jeden dzień i to w zasadzie nie wiem jak to określić, ale jest to dość mocne brązowe plamienie, dodam, że pobolewa mnie w podbrzuszu, aż prątkuje, jest mi duszno i zrobiłam się strasznie płaczliwa. Co to może być? Pomocy :(

Odnośnik do komentarza

Biorę tabletki antykoncepcyjne 21+7 Sylvie. Z uwagi na planowany wyjazd, drugi blister wzięłam bez przerwy, od razu po skończeniu pierwszego. teraz zostało mi tylko kilka tabletek i wystąpiły świąd+dziwny śluz (białe serowate drobiny bez zapachu)+spuchnięcie okolic a niedługo później też brązowy, gęsty śluz. Domyślam się, że pierwszy ,,zestaw" objawów wskazuje na grzybicę, ale skąd brązowe plamienie? czy możliwe, że jestem w ciąży?

Odnośnik do komentarza

Biore tabletki antykoncepcyjne Vibin Mini od stycznia wszystko było od samego początku dobrze miesiaczke zawsze dostawalam po 2,3 dniach od odstawienia dziś 13 sierpnia przed zażyciem 21 tabletki zaczely sie bole brzucha i plamienie co się dzieje? czy to może być od tego że w tym miesiącu czesto spoznialam sie z tabletka od godziny do 2 godzin ?

Odnośnik do komentarza

Witam. Mam 18 lat i po raz pierwszy kupiłam tabletki antykoncepcyjne Madinette. Są to moje pierwsze tabletki antykoncepcyjne. Na ulotce jest napisane że pierwszą tabletkę należy wziąć w pierwszy dzień miesiączki, jednak do miesiączki brakuje mi 2 tygodnie a pierwszy stosunek zamierzam odbyć właśnie teraz. Czy mogę rozpocząć branie tabletek od teraz czy muszę zaczekać? A gdybym odbyła stosunek teraz i nie brała tabletek tylko poczekała do miesiączki to czy mogę zajść w ciążę? Bardzo proszę o odp.

Odnośnik do komentarza

Po 7 dniowej przerwie w braniu novynette, 8 dnia powinnam ja przyjąć o 21, lecz przypomniało mi się dopiero o 23 tego samego dnia. Czy ochrona została zachowana? Dzień wcześniej kochałam się z chłopakiem. Gdzieś wyczytałam ze punktualność pierwszej tabletki jest bardzo wazna i to zamieszalo mi w głowie.

Odnośnik do komentarza

Witam, 4 dni po zakończeniu miesiączki partner doszedł we mnie, następnego dnia wzięłam tabletkę escapelle ( +- 14godzin po stosunku). Od tamtej pory minęło 6 dni i mam ogromne bóle brzucha-podbrzusza (mam też wrzodojące zapalenie jelit jednak obecnie mam przerwe w lekach), złe samopoczucie, stany lękowe(kiedyś miałam depresję). Dziś pojawiła się obfita brązowa wydzielina i trochę mnie to martwi.Czy ryzyko ciąży jest duże, kiedy mogę zrobić test ciążowy i co to jest ta wydzielina. Dziękuje!

Odnośnik do komentarza

Witam. Dzis 14.08.15 zarzylam tabletkę po. Od stosunku minęło 24h. Jutro 15.08 powinnam dostać miesiączkę. Po spojrzyciu tabletki miałam mdłości. To znaczy ze tabletka działa? Boje sie ze jednak ona nie zadziała... Mam 18 lat, szkole przed sobą, nie chce zmarnować sobie życia. Proszę o odp. Z gory dziekuje.

Odnośnik do komentarza

Witam mam pytanie 19 dnia cyklu zapomnialam o tabletce przdodam ypomniałam sobie na drugi dzień o 20 i wzięłam dwie na raz przed zjedzeniej oni tabletek kochałam się z narzeczonym. Sześć dni od współczucia wystąpiła na majtkach jedna brązowa plamka. , czy mogę być w ciąży ? miałam taki objaw ciąży s zeszłym roku (teraz mam synka ) bardzo bym nie chciała chwilowo drugiego dziecka .. nie zrobiłam przerwy tylko rozpoczęłam kolejne opakowanie

Odnośnik do komentarza

Witam! Otoz zazylam tabletke antykkncepcyjna o 5.10 rano. Przed zazyciem wymiotowalam poniewaz siadlo mi cos na zoladku. Po 1.5 h poczulam sie gorzej i chcialam sprowokowac wymioty ale plulam tylko gesta slina. Czy mam zazyc kolejna tabletke z nowego opakowania? Prosze o szybka odpowiedz. Dziekuje.

Odnośnik do komentarza

Stosuje tabletki antykoncrpcyjne lesine. Biorę je codziennie około godziny 17. Natomiast codziennie rano wystepuje luzny stolec. Czy może on mieć wpływ na wchlanianie tabletki? mógł on pochłonąć tabletkę z wieczora i wystąpić dopiero rano ponieważ nie jem kolacji juz po tabletce?

Odnośnik do komentarza

Witam, Kiedyś przez 3 lata brałam Syndi-35. Odstawiłam je i teraz po 3 latach znów zaczęłam je brać. Czułam się fatalnie, miałam obolałe piersi i ciągłe uczucie pustego żołądka, co uniemożliwiało mi normalne funkcjonowanie oraz spanie w nocy. Po 9 dniach musiałam je odstwić. Ginekolog przypisała mi wiec z zamian Sylvie 20. Boje się je brać, że znów będę miała takie napady głodu i złe samopoczucie. Czy da sie temu jakoś zaradzić? Czy możliwe, że po tych tabletkach będę lepiej czuła?

Odnośnik do komentarza

Witam, mam mały problem. Otóż wczoraj o 20.30, wzięłam ostatnią, 21-wszą tabletkę z opakowania Kontraceptu. Dodam,że jest to moje pierwsze opakowanie. Dziś rano dostałam takiego brązowego plamienia, jakie zwykle mam na dzień przed okresem. Wiem, ze tak nie powinno być. Jednak mój problem jest inny, otóż wyjeżdżam na wakacje 25 sierpnia. Ginekolog zalecił mi wzięcie dwóch opakowań pod rząd w celu zahamowania miesiączki w czasie wyjazdu. Jednakże skoro dziś dostałam tego plamienia to nie wiem co r

Odnośnik do komentarza

Witam, od przeszło roku zażywam tabletki antykoncepcyjne Dionelle. Tabletki przyjmuje regularnie, ani jednej nie pominęłam.w tym miesiącu powinnam dostać miesiączkę po zakończeniu blistra. Zawsze.dostawałam w środę, dziś jest czwartek a jej nie ma. Z chłopakiem za.każdym razem.używamy prezerwatywy. Taką sytuację miałam już parę miesięcy temu, ale wszystko się unormowało. 3 miesiące temu miałam też zabieg wypalania nadżerki. Czy istnieje ryzyko ciąży?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...