Skocz do zawartości
Forum

Najczęstsze pytania dotyczące tabletek antykoncepcyjnych


Rekomendowane odpowiedzi

Biorę tabletki Zoely (24 4). Wzięłam drugą tabletkę z pierwszego tygodnia, jednak po trzech godzinach wystąpiła lekka biegunka. Jako, że wolę potem nie schizować, wzięłam następną tabletkę. Nie wiem, co robić. Kupić nowe opakowanie, by 'uzupełnić' tę jedną tabletkę, czy brać do końca i tym samym kończyć opakowanie dzień wcześniej? W ulotce nie znalazłam żadnych informacji na ten temat.

Odnośnik do komentarza

Witam, Bardzo proszę o poradę. Około 1:00 w nocy wzięłam 20. tabletkę Ovulstan. Około 5:30 wystąpiły wymioty, a następnie biegunka/ luźny stolec. Sądzę, że wymioty spowodował zbyt mało rozcieńczony z wodą sok/ syrop. Zgodnie z ulotką, powinnam wziąc dodatkową tabletkę, jeśli wymioty wystąpiły do 4 godzin. W moim przypadku wymioty wystąpiły po ponad 4 godzinach. W związku z tym, chciałabym się upewnić, czy ochrona antykoncepcyjna jest zachowania bez dodatkowej tabletki?

Odnośnik do komentarza

Witam Od 3 mcy biorę tabletki Jeanine, przy 1 opak normalnie pojawiło się krwawienie z odstawienia w 3 dniu po skończeniu opak, drugie opak skróciłam o 6 tabl ponieważ jechałam na wakacje i chciałam dostać wcześniej @- również pojawiło się normalnie w 3 dniu po odstawieniu, jak w każdą środę zaczęłam kolejne - 3 opak tabl, które skończyłam we wtorek 11.08. Do tej pory nie mam krawienia(6 dzień),w pierwszych 3 dniach po skończeniu opak było tylko brązowe plamienie. Co może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza

Witam. Mam pytanie odnośnie antykoncepcji: wczoraj dostałam miesiączkę i od razu zażyłam pigułkę Microgynon 21 po czym okres ustał. Czy to normalne czy powinnam zgłosić się do ginekologa? Dodam, że to moja pierwsza antykoncepcja hormonalna. Proszę o szybką odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Witam Właśnie skończyłam pierwsze opakowanie tabletek antykoncepcyjnych, pierwszą tabletkę wzięłam dopiero 6 dnia cyklu. W trakcie brania pierwszego opakowania nie współżyłam z chłopakiem. Za kilka dni zaczynam drugie opakowanie i chciałabym się dowiedzieć czy będę już w pełni zabezpieczona?

Odnośnik do komentarza

Witam Otóż biorę tabletki vibin i w tamtym miesiącu nie zrobiłam przerwy bo miałam ważny wyjazd a wczoraj zdarzyło mie sie zapomnieć tabletki z 3 tyg i ulotka informuje o tym żeby nie brać białych tabletek tylko skończyć żółte i stad moje pytanie czy jeśli znowu nie zrobię sobie przerwy to nie będzie to szkodliwe dla mojego organizmu, bo jednak 2 razy pod rząd bez miesiączki

Odnośnik do komentarza

Stostuje tabletki anty Daylette. W sobote dostałam rozwolnienia i wymitowałam ale był to okres tabletek placebo, wczoraj już wszystko było w porządku i przyjelam pierwsza tabletke aktywna jednak dzis dostalam rozwolnienie i przyjelam 2 tabletki laremid by w ciagu 4h od wziecia tableetki go uniknac i tabletka mogla sie wchlonac od 12.30 kiedy ja przyjelam. Moje pytanie jest czy postąpiłam dobrze? Czy antykoncepcja jest zachowana i czy moge tak łączyć laremid z daylett w przypadku biegunki?

Odnośnik do komentarza

Witam. Poprzedniego miesiąca w 3. tygodniu zapomniałam zażyć pigułkę o czasie i minęły 24 godziny. Na ulotce było napisane że w tej sytuacji powinnam jak najszybciej zażyć zapomnianą i następną o zwykłej porze oraz nie robić 7 dniowej przerwy. Tak zrobiłam i przy kolejnym opakowaniu znowu w trzecim tygodniu pominęłam tabletkę. Niestety znów minęły 24 godziny. Wziełam zapomnianą drugiego dnia i kolejną i tak dokończyłam opakowanie. Robię teraz 7 dniową przerwę. Czy dobrze postąpiłam?

Odnośnik do komentarza

Witam. Od okolo roku biorę tabletki antykoncepcyjne kontracept. Jestem teraz w trakcie 7 dniowej przerwy. Po jej zakończeniu chciałabym odstawić tabletki na miesiąc lub dwa. Czy mogę robic takie przerwy? I czy może sie to zdarzać częściej. Np brać kilka miesięcy, nie brać miesiąc itd. ( partner czesto wyjezdza wiec nie zawsze potrzebuje tabletek) Proszę o odp.

Odnośnik do komentarza

Witam tabletki Novynette biore regularnie od 4 miesiecy czasem bralam je z opóznieniem lecz nigdy nie wiekszym niz 12 godzin . dzis jest 7 dzien przerwy uprawialm seks ze swoim chlopakiem i niestety doszlo do wytrysku w srodku z paniki zamiast wziasc jutro pierwsza tabletke z nowego opakowania wzielam ja dzis chwile po stosunku czy jestem zabezpieczona? czy przydalo by sie zażyc tabletke "po " strasznie sie boje mam juz jedno dziecko 6 miesieczne i kolejnego szybko nie planuje . PROSZE O SZYBKA ODPOWIEDZ.

Odnośnik do komentarza

Jestem w trakcie brania nowych tabletek antykoncepcyjnych Naraya (wcześniej bralam YAZ ale niestety po 8 miesiącach dostawałam silnych plamień,). Na samym początku przyjmowanianowych tabletek dodatkowow zabezpieczałam się z chłopakiem prezerwatywą(dodam iż nigdy nie dochodzi do ejakulacji wewnątrz mojej pochwy)Okres dostałam prawidłowo,trwał 5 dni.Gdy zaczęłam brać drugie opakowanie pojawily się bole brzucha,piersi i lekkie mdlosci.test ciażowy wszedł negatywnie(6 dni po okresie),możliwa ciąża?

Odnośnik do komentarza

Czy jeśli przy wystąpieniu biegunki wziełam lek laremid a nastepnie o godzinie 12.30 tabletke daylette z pierwsze tygodnia i przez 4 godziny biegunka nie wystąpiła jestem nadal zabezpieczona i czy mogę w ten sposób łączyć tabletki przeciw biegunce i tabletkami daylette?

Odnośnik do komentarza

dzień dobry,pominęłam CAŁKOWICIE 17. tabletke z blistra w sobote. wzięłam ją i na pewno nie minęły 3-4 h i zwymiotowałam. nie miałam możliwości jej nadrobić i spanikowana wziełam kolejnego wieczoru normalnie. wiem, ze na ulotce sa dwie drogi postepowannia przy pominieciu tabletki w 3. tygodniu ale nie ma tam mowy o tatalnym pominieciu dawki. co robic?wziac te 3 do konca i nie robic przerwy czy przestac brac i zaczac kolejne liczac 7 dni przerwy od dnia wymiotow? mam w pt wizyte ale to za pozno

Odnośnik do komentarza

Dobry wieczór. Biorę tabletki antykoncepcyjne Daylette (24 4), zazwyczaj rano, z maksymalne trzygodzinnym poślizgiem. Ostatnio po raz pierwszy zamiast robić czterodniową przerwę na krwawienie, zaczęłam nowe opakowanie. Czy jestem w pełni zabezpieczona (oczywiście, wiem, że nie ma stuprocentowej ochrony przed ciążą), czy też należy brać tabletki codziennie dokładnie o tej samej godzinie?

Odnośnik do komentarza

Witam proszę o pomoc !!

Miałam pilny wyjazd służbowy i z pośpiechu nie zabrałam tabletek przy przepakowaniu bagażu.
Została przeze mnie pominięta tabletka z 4 tygodnia 23 dzień cyklu (niedziela). Zastosowałam ją dopiero po powrocie w poniedziałek wieczorem wraz z tabletką na ten dzień - z ostatnią 24 tabletką "różową" z blistra. Stała pora przyjmowania przeze mnie tabletek to godzina 16.00 , a w tym przypadku obie tabletki były przyjęte po czasie. Dodam dodatkowo że ostatni stosunek odbył się w sobotę.
Tabletki biorę regularnie (pierwszy raz zdarzyło mi się pominąć tabletkę) od kilku lat tylko i wyłącznie Yaz.

Z ulotki wyczytałam że są dwie opcje albo przejść do białych tabletek placebo albo z nich zrezygnować i przejść do nowego blistra. Co będzie bardziej skuteczne ??
Czy ewentualnie skorzystać dodatkowo z tabletki "po" - czy ona jeszcze będzie funkcjonalna po takim czasie??
Ewentualnie czy ginekolog może jakoś dodatkowo pomóc jakąś dawką "chemii"??

Będę wdzięczna za pomoc i poradę. Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza

Mam problem, jestem na wyjeździe w Niemczech i dziś zaczęłam 7 dniową przerwę od tabletek antykoncepcyjnych, nie mam możliwości zakupu nowego opakowania a niestety pobyt przedłuży mi się o dwa dni tzn moja przerwa będzie trwać do 9 dni. Z tego względu proszę o rady jak postępować zaczynając nowe opakowanie? Czy pominąć te pierwsze tabletki? Czy normalnie zacząć brać je od pierwszej?

Odnośnik do komentarza

o godzinie 23 wieczorem wystąpiło u mnie lekkie plamienie. Lekarz kazał mi przyjąć pierwszą tabletkę w pierwszy dzień miesiączki. Czy jeśli poczekałam z jej zażyciem do rana do godziny 7:30 to zażyłam ją w odpowiednim czasie w pierwszym dniu i czy jestem chroniona przed ciążą ? stosunek miałam w 7 dniu przyjmowania tabletem ok godziny 23

Odnośnik do komentarza

Od roku o 23:00 biorę tabletki Lesiplus.Jestem obecnie w 3 tyg.brania tabletek.2,5 h po wzięciu ostatniej tabletki z 1 tyg.,miałam b.ostrą biegunkę.Zgodnie z ulotką,gdy biegunka ustała,wzięłam tabletkę z zapasowego opakowania(o 7:00 rano),z obawy,że ta właściwa się nie wchłonęła.4 dni później sytuacja się powtórzyła-miałam biegunkę i wzięłam tabl. z zapasowego opakowania.Teraz w 3 tyg. mam plamienia,które zamieniły się w krwawienie.Czy nadal jestem chroniona?Czy powodem może być podwójna dawka?

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry, jestem w trakcie 5 opakowania tabletek antykoncepcyjnych Belara. Pod koniec 4 opakowania pojawiło się u mnie brązowe plamienie. Przeczytałam że tak może być, a teraz pod koniec 5 opakowania (3 tab. do końca) plamienie pojawiło się znowu i tym razem jest to już krwawienie... Nie pominęłam żadnej tabletki. Czy skuteczność tabletek jest zachowana? O czym moga świadczyć takie objawy? Z gory dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza

Witam, mam 21 lat. Od 6 miesięcy stosuje tabletki antykoncepcyjne Sidretella 20. W czwartek zaczynałam nowe opakowanie (tabletki przyjmuję o godzinie 22.00). W piątek, sobotę i niedzielę tabletki przyjęłam normalnie natomiast w poniedziałek zapomniałam przyjąć kolejnej tabletki - którą przyjęłam we wtorek o godzinie 11.30. W niedzielę rano kochałam się z chłopakiem. Jaka jest szansa że zajdę w ciążę?

Odnośnik do komentarza

Witam. Wczoraj wieczorem uprawiałam sex z zabezpieczeniem. Po drugim stosunku okazało się, że jedna z prezerwatyw była lekko przerwana. To są moje dni niepłodne. Miesiaczkę miałam od 13 sierpnia. Czy powinnam wziąść tabletkę po? Liczę na szybką odpowiedź

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...