Skocz do zawartości
Forum

Najczęstsze pytania dotyczące tabletek antykoncepcyjnych


Rekomendowane odpowiedzi

na początku lipca musiałam przyjąć tabletkę Escapelle. Pod koniec lipca dostałam krwawienia w terminie oczekiwanej miesiączki ,która przebiegła jak standardowa miesiączka, następną również dostałam w terminie pod koniec sierpnia i w pierwszy dzień tej drugiej miesiączki zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne Yaz, mam obawy czy aby na pewno jestem w pełni zabezpieczona przed ciążą w takim wypadku? Czy mogę uznać miesiączkę w sierpniu za prawdziwą, a nie wywołaną przez Escapelle?

Odnośnik do komentarza

6 miesiecy temu odstawilam pigulki i wlasnie teraz odczuwam kiedy mam dni plodne. Do 6 mcy tego nie czulam-bola mnie jajniki. Jak obliczylam to akurat mam owulacje.Moge przez to rozumiec ze juz organizm oczyscilam z tabletek i smialo moge zajsc w ciaze? Czy teraz mam wieksza szanse na ciaze niz np.5 mcy temu?

Odnośnik do komentarza

Od dwóch lat biorę tabletki antykoncepcyjne. Ostatnio zapomniałam wziąć pierwszej tabletki z nowego bilistra i wzięłam #ą na drugi dzień a zaraz potem o stałej porze następną czyli drugą. 4 godziny po zażyciu o stałej porze 3. tabletki wymiotowałam więc nie wiem czy się wchłonęła. Dla pewności po zakończeniu wymiotów ok. 18 godzin po zazyciu 3. tabletki wzięłam 4. i o stałej porze 5. Czy mam zapewniona ochronę przed ciążą w tym opakowaniu.? Dodam że współżyłam w 15 dniu cyklu przy czym inne tabletki brałam już regularnie.

Odnośnik do komentarza

Witam! 5 lat stosowałam tabletki antykoncepcyjne. Ze względu na bóle głowy odstawiłam Vixpo. To był pierwszy cykl po odstawieniu tabletek i niestety pękła nam prezerwatywa (jestem w czasie owulacji). Zaraz po stosunku przyjęłam 4 tabletki vixpo. Rano udało mi się kupić ellaone i w ciągu 12 godzin od stosunku przyjęłam tabletkę. Czy przyjęte wcześniej tabletki vixpo nie wpłyną na osłabienie działania ellaone i czy tabletka po stosunku przyjęta podczas owulacji zapobiegnie ciąży?

Odnośnik do komentarza

Witam, biorę tabletki antykoncepcyjne vibi mini zaczełam brać tabletkę różową jeżeli mi się różowe skończą, i nie dostane miesiączki to jakie mam brać tabletki?Dopiero pierwszy opakowanie zaczełam, i kiedy zaczyna tabletka całkowicie działać?Ja szłyszałam ze po miesiącu to prawda?Prosze o odpowiedz

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie! Zamieniłam tabletki antykoncepcyjne Belara na Microgynon, niestety byłam zmuszona zrobić między nimi siedmiodniową przerwę, podczas której normalnie wystąpiło krwawienie. Czy po wzięciu pierwszej tabletki Microgynon antykoncepcja zostanie zachowana? Czy powinnam przez kolejne 7 dni dodatkowo się zabezpieczać?

Odnośnik do komentarza

Regularnie łykam tabletki anty. (21 7). 31.08, pierwszy raz kochałam się z partnerem (w 1 dniu przerwy, nie doszło do wytrysku we mnie). Przez kolejne 2 dni plamiłam (wzięłam to za przebicie błony), najpierw śluz z elementami krwi, później brązowe plamki. 3 dnia przy wizytach w toalecie na papierze, zauważyłam krew podobną do tej okresowej. Trwało to 1,5 dnia. Zwykle dostaję okres w 3/4 dniu przerwy, dziś jest 6 dzień-typowego okresu brak. Jestem też przeziębiona. Powinnam się tym przejmować?

Odnośnik do komentarza

witam przez 3 mies brałam tabletki anty.vibin okresy przy nich mialam regularne i takie jak normalny okres dosc obfity i bolący.po odstawieniu okres opóznił sie o tydz a teraz przy drugim cyklu po odstawieniu znów opóznia sie o tydz ciaza wykluczona

Odnośnik do komentarza

Jestem w trakcie stosowania pierwszego opakowania tabletek antykoncepcyjnych belara. W połowie opakowania zaczęło się plamienie. Od kilku dni jest ono dość intensywne i przypomina koniec miesiączki a do tego doszedł ból brzucha jak przy okresie. Czy powinnam zastosować 7 dni przerwy po zakończeniu opakowania, czy przejść od razu do następnego, skoro krwawienie wystąpiło już wcześniej?

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie dotyczące tabletek antykoncepcyjnych. Czy jeżeli zacznę je brać w dowolnym dniu cyklu, to czy jest większe prawdopodobieństwo wystąpienia skutków ubocznych? I jak wygląda potem wystąpienie miesiączki? Czy dostanę ją normalnie w czasie tego tygodnia po skończeniu opakowania?

Odnośnik do komentarza
Gość dagmara123456

Witam od 3 miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne belara. Ale ostatnio jestem bardzo senna mam spory apetyt mniejsze libido. Przy odstawieniu normalnie występuje krwawienie i żadnej w życiu nie pominelam. Nie wiem co sądzić o tych skutkach. Zmienić tabletki? Dodam ze to moje 1. A może to ciąża ? :-( czy to możliwe przy regularnym krwawieniu ? Błagam pomóżcie.

Odnośnik do komentarza

Witam. w sobotę przeżyłam swój pierwszy raz z moim mężczyzną. Od ponad 5 miesięcy przyjmuję tabl. antykoncepcyjny dokładnie syndi 35. Z racji ze stosunek był bolesny, to był przerywany. Do wytrysku u chłopaka nie doszło w ogóle. Na samym początku do podejścia doszło bez prezerwatywy, jednak dosłownie sekundy i nie głęboko. Dalej z prezerwatywą. Natapiło krwawienie, a teraz bardzo skąpe brązowe plamienie. Czy przy przyjmowaniu tabletek mogę być w ciąży ?

Odnośnik do komentarza

O 22, jak codziennie, wzięłam tabletkę antykoncepcyjną. Była to 19 z 21. Po dwóch godzinach wystąpiły wymioty, więc rano o 9.30 wzięłam kolejną tabletkę (gdyż tamta prawdopodobnie mogła się nie wchłonąć w całości). Nie wiem czy powinnam teraz skrócić cykl do 20 dni, gdyż nie mam tabletki na 21 dzieńa następnie zrobić 7 dni przerwy, czy od razu po zakończeniu tego opakowania (tj. wzięciu tej ostatniej tabletki) rozpocząć kolejne, bez robienia 7-mio dniowej przerwy.

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry, od ponad roku biorę tabletki antykoncepcyjne , na poczatku nie miałam zadnych skutków ubocznych, ostatnio po miesiączce zaczełam plamić, trwa to już od 2 tyg, czasami również pobolewa mnie pobdrzusze. Krew jest czasami czysta - czerwona, a czasami brązowa. co to może być ? Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie! Mam 18l. i niedawno lekarz przepisał mi pierwsze tabletki antykoncepcyjne "Madinette". Zaczęłam je brać od pierwszego dnia okresu. Gdy po tygodniu miesiączka się skończyła to zauważyłam, że występuje delikatne ciemne plamienie. Tak jest do dnia dzisiejszego. Okres mi się skończył 8 dni temu a do tej pory mam plamienie. Czym jest to spowodowane? Czy to od tabletek bo pierwszy raz mam z czymś takim doczynienia? Czy mam się niepokoić czy to przejściowe?

Odnośnik do komentarza

witam, moje pytania sa nastepujace 1) czy krwawienie z odstawienia wyklucza ciaze? 2) jesli nie to jak wiedziec ze doszlo do zaplodnienia przy tabletkach antykoncepcyjnych? 3) jesli do zblizenia doszlo 15 sierpnia to kiedy najwczesniej mozna zrobic badanie bhcg z krwi? dziekuje za odpowiedz

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie . mam pytanie odnośnie takiej sytuacji .. Po przerwie 7 dniowej zaczęłam brać normalnie tabletki yasminelle w 5 dniu uprawialam sex w 6 dniu wzięłam tabletetke ale zapomniałam wziąść w 7dniu wzięłam zatem 2tab w 8 ... Chciałam się zapytać jaka jest w tym momencie skuteczność i czy mogę czuć się spokojnie .... Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Biore vibin mini od roku. Kilka mies temu przy trzech ostatnich tabletkach z opakowania pojawily sie brazowe plamienia, nastepnie w czasie placebo- normalne krwaw,pozniej wsystko ok. W tym mies przy (jak narazie) 2 pierwszych tabletkach czynnych mam brazowe plamienia.( krwaw z odst bylo normalne;krew) Czy to jeszcze reszta krwaw. z odst? Wszystkie tabl. wzielam prawidlowo, o zadnej nie zapomnialam, nie stalo sie nic niepokojacego, dodam,ze zabez. sie rowniez prezerwatywa.prosze o odp, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam, mam 20 lat. Od pół roku stosuje tabletki antykoncepcyjne Vibin Mini. Niestety, w ten weekend w piątek wyjechałam do innego miasta i zapomniałam wziąć ze sobą tabletek. Zażyłam w sobotę za to 2 o godzinie 22, czyli o tej o której zawsze brałam tabletki (jedna z poprzedniego dnia, jedna którą akurat powinnam zażyć). Zastanawiam się jak to wpłynie na mój organizm? Zaczęłam kontynuować dalej blister tak jak powinnam i o tej godzinie. Czy mogą pojawić się jakiekolwiek problemy? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Witam zamierzam zacząć brać tabletki antykoncepcyjne pierwszy raz czytałam trochę o skutkach zażywania tabletek interesują mnie objawy krwawienia czy zawsze one występują czy to jest normalna reakcja organizmu na tabletki czy tabletki trzeba zacząć brać od pierwszego dnia miesiąca?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...