Skocz do zawartości
Forum

Najczęstsze pytania dotyczące tabletek antykoncepcyjnych


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Biorę tabletki antykoncepcyjne Vibin mini. Ostatnio nie robiłam przerwy w tabletkach i teraz jestem w trakcie brania tabletek z 3 rzędu blistra, z 2 opakowania. Mam przez to okropne plamienia i moje pytanie jest takie. Czy mogłabym opuścić pare ostatnich tabletek z 3 rzędu? Tak żeby przyśpieszyć krwawienie. Podkreślam, że jest to drugie opakowanie pod rząd.

Odnośnik do komentarza

Witam,
od ponad roku stosuje tabletki antykoncepcyjne. 28 sierpnia mialam wesele, i akurat wtedy wypadala mi miesiaczka wiec postanowilam ja przesunac, jednak podejrzewam ze zrobilam to zle. O tydzien wczesniej zaczelam brac biale tabletki placebo, miesiaczka przyszla szybciej ale w dniu wesele nie wzielam tabletki, dzien po weselu wystapilo lekkie krwawienie. W nastepnym miesiacu co kilka dni zdarzalo mi sie krwawic. Kolejny okres przyszedl 17 wrzesnia, skonczyl sie w poniedzialek a dzis znowu mam lekkie krwawienie. Czy powinnam isc do ginekologa? Czy to moze byc cos powaznego?? Prosze o pomoc. Martwie sie :-(

Odnośnik do komentarza

Witam. Ostatnio czesto swedzi mnie pochwa i jest lekko zaczerwieniona. Ginekolog przepisal mi Flucofast i do tego globulki dopochwowe i maść. Od tego momentu bardzo boli mnie brzuch, glowa, jestem bardzo oslabiona. Brałam je dopiero 2 dni i zastanawiam się czy przerwac kuracje tymi tabletkami czy musze meczyc sie dalej?

Odnośnik do komentarza

Witam! Naczytałam się w Internecie różnych wypowiedzi, które nieco mnie zaniepokoiły. Chciałabym się dowiedzieć, czy istnieje możliwość, by organizm przyzwyczaił się do tabletek antykoncepcyjnych i że ich skuteczność byłaby obniżona lub nawet przestały działać? Czy można długotrwale przyjmować jedne tabletki antykoncepcyjne? Czy należy robić przerwy w ich stosowaniu i czym te przerwy (jeśli są konieczne) są motywowane?

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry! Chciałabym zapytać o przyczynę szybszego krwawienia z odstawienia. Tabletki antykoncepcyjne -Yasminelle biorę od kilku lat o tej samej porze. 20.09 zażyłam ostatnią tabletkę z blistra. Tego samego dnia zaczęłam delikatnie plamić. 19.09 zażyłam o godz.19 tabletkę, niestety około północy wymiotowałam. Ostatni stosunek seksualny odbyłam 29 sierpnia. Na początku września byłam kilka dni w górach, od paru tygodni intensywnie ćwiczę i podnoszę ciężary. Skąd szybszy i słabszy okres?

Odnośnik do komentarza

Mialam wziac ostatnia tabletke antykoncepcyjna z blistra , jednak zapomnialam go iwzielam tabletke z innego opakowania o calkiem innej nazwie . Czy dobrze zrobilam ? Czy antykoncepcja zostala zachowana ? mam zrobic normalna przerwe 7 dniowa czy dluzsza ?

Odnośnik do komentarza

Witam jestem w trakcie miesiaczki 4 dzień (22 09 pierwszy dzień miesiaczki) jeżeli wezmę dziś pierwsza tabletke antykoncepcyjne cerazette czy musze stosować dodatkowe zabezpieczenia czy będzie ona działać tak samo jakby została wzięta w pierwszy dzień miesiaczki bardzo proszę o radę Pozdrawiam Aga

Odnośnik do komentarza

Biore pierwszy raz tabletki antykoncepcyjne Kontracept. Czy normalnym zjawiskiem jest ze podczas brania tabletek pojawia sie brazowa wydzielina? Musze zaznaczyc iz krawienie sie skonczylo po 5 dniach okresu,a teraz od 2 dni zauwazylam wlasnie taka wydzieline. Czy cos jest nie tak? Czy nalezy przerwac branie tabletek i wszystko wroci do normy?

Odnośnik do komentarza

Witam, od 1,5 roku biorę tabletki antykoncepcyjne Vibin ostatnio na wakacjach przesunęłam miesiączkę o 6 dni po czym odstawiłam żólte tabletki o przez 7 dni brałam białe, wystąpiło krwawienie. Po czym zaczęłam całkiem nowy blister, skończyłam go, wystąpiło krwawienie. Czy wszystko jest w porzadku i moge dalej normalnie stosowac tabletki i jestem zabezpieczona ?

Odnośnik do komentarza

Witam, otrzymałam receptę na tabletki antykoncepcyjne. Na recepcie były zapisane 3 opakowania, wykupiłam jedno opakowanie na pozostałe dostałam 1 odpis na którym były 2 opakowania. W między czasie zrealizowałam odpis jeszcze raz, a teraz gdy chcę wykupić ostatnie opakowanie pani w aptece odmówiła wydania zasłaniając się tym, że odpis można zrealizować tylko raz. Czy jest to zgodne z prawem?

Odnośnik do komentarza

Witam :)
Dokładnie trzy godziny po przyjęciu przedostatniej tabletki z blistra musiałam skorzystać z toalety (luźny stolec- przepraszam za dosłowność). Następnego dnia wzięłam tabletkę o stałej godzinie i zastosowałam 7 dniową przerwę. Trzeciego dnia przerwy mam normalnie krwawienie z odstawienia. Dopiero teraz zaczęłam się zastanawiać czy tabletka się wchłonęła. Jak powinnam teraz postąpić z przyjmowaniem tabletek antykoncepcyjnych?

Odnośnik do komentarza

Dzień Dobry, od pół roku przyjmuję tabletki antykoncepcyjne Microgynon 21, obecną serię zaczęłam brać 2 września, zakończyłam 22. Miesiączka jeszcze nie nastąpiła, a dziś jest 26, bardzo zależy mi na przesunięciu jej. Czy mogę zacząć stosować kolejne opakowanie Microgynonu, by na ok 1 tydzień zatrzymać menstruacje ? Może są inne sposoby ?

Odnośnik do komentarza

Biore tabletki codziennie o godzinie 14:00 od 9 dni.To moje pierwsze opakowanie.Pierwszą tabletkę wzięłam 1 dnia miesiączki.Mam tabletki 24+4 placebo (MYWY). Czasami mam "poślizg" z wzięciem tabletki ale max. do godziny. Mam dwa pytania: 1. Wiem, że mogę się spóźnić do 12 godzin z tabletką i to nie zmniejszy jej działania... ale czy na pewno mój partner może się spuszczać we mnie jeśli to 1 opakowanie w moim życiu? 2. Czy rozpoczynając 2 opakowanie mogę zmienic godzinę ich brania?

Odnośnik do komentarza

Witam
Podczas stosowania tabletek w drugim blistrze pominelam jedna z.nich dodam że było to w pierwszym tygodniu i istniało ryzyko ciąży gdyż uprawialam seks w tygodniu poprzedzającym owe pominięcie
Na szczęście w czasie tygodniowej przerwy dostałam krwawienia a test wyszedł negatywny dzisiaj mija 8 dzień od ostatniej tabletki wiec zaczynam nowe opakowanie
Biorąc pod uwagę pominięcie tej tabletki w poprzednim opakowaniu czy jestem zabezpieczona od dzisiaj czy mam stosować dodatkowe zabezpieczenie przez jakiś czas?

Odnośnik do komentarza

Witam, Jestem przy 5 opakowaniu antykoncepcji Kontracept i przy 6 tabletce opóźniłam się o ok. 3 godz. zamiast jak zwykle o 21 przyjęłam koło północy. Czy ma to wpływ na zabezpieczenie? Następnego dnia kochałam się z chłopakiem i dla pewności dodatkowo zastosowaliśmy prezerwatywę. Zawsze jestem bardzo regularna (maksymalne wahania czasu to było 15 min) dlatego 3 godziny tak mnie martwią.

Odnośnik do komentarza

Witam, problem jest następujący. Mianowicie biorę swoje pierwsze opakowanie tabletek w życiu - Jeanine. Brałam je sumiennie,od pierwszego dnia cyklu ( 28 dni ),od 7 do 18 września. Od tego momentu doszedł do tego antybiotyk - Clindamycin 600. Oczywiście nieprzerwanie brałam tabletki anty. 20 września odstawiłam antybiotyk gdyż ząb został wyrwany. 22 września uprawiałam stosunek przerywany. Od 23 września do dziś mam dość silne plamienia. Jakie jest ryzyko ciąży ? Co może powodować plamienie ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...