Skocz do zawartości
Forum

Problemy żołądkowe a antykoncepcja


Gość klamka23

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie ,
przed przyjeciem tabletki dostalam lekkiej biegunki , bez bólu brzucha.Godzine - dwie po przyjęciu poszlam do ubikacji tyle że nie była to juz taka nawet biegunka , bardziej luźny stolec.
Czy to jakos wplynelo na tabletki ?

Odnośnik do komentarza
Gość anamaryaa

Witam , mam pytanie.
Wziełam tabletke o 18:00 czyli stałej porze , na drugi dzień ok. 10 dostałam ostrej biegunki , wiem że na ulotce pisze ze antykoncepcja jest nie zachowana jeśli biegunka wystapi 3-4 godziny po przyjęciu tabletki ale wole sie dowiedzieć czy w moim przypadku ta biegunka miała jakis wpływ ?

Odnośnik do komentarza

Witam. Po zażyciu 20 tabletki miałam silną biegunkę 1.5 i 2.5 godziny od zazycia. Przyjelam kolejna czyli 21 ostatnia z opakowania. Zazylam 21 tabletek w 20 dni. Nie wiem czy robić teraz przerwę czy brać kolejne opakowanie aby ciągłość była zachowana. Nie mam zapasowych opakowań. Nie wiem czy będę zapezpieczona jeśli Przyjelam tabletki w 20 dni. Dodam że biorę midiane. Proszę o pomoc bo nie wiem co dziś zrobić

Odnośnik do komentarza
Gość atletyczka

A wiec tak wzielam piereszs tabletke dzien przed skonczeniem 7 dniowej przerwy tzn powinnam wziac w niedziele a wzielam w sobote jednak po dwoch godzinach tj okolo 23 zwymiotowalam kochalam sie z chlopakiem okolo 2 zapomnialam o tym ze zwymiotowalam i nowa tabletke zazylam o 4nad ranem jak duze jest ryzyko ciazy? Dodam ze do ginekologa moge udac sie dopiero jutro

Odnośnik do komentarza

Witam. Od pół roku przyjmuję tabletki antykoncepcyjne Silve20. Nigdy nie zapomniałam wziąć żadnej tabletki.Zażywam je o godzinie 12. Dzisiaj o godzinie 13.20 wystąpiła u mnie biegunka. Czy w tym momencie powinnam zażyć dodatkową tabletkę ( i czy w tym momencie powinnam się jeszcze dodatkowo zabezpieczać ? ) ?Czy jeśli mam wziąć dodatkową tabletkę to 7 dniową przerwę robię dzień wcześniej ?Dodam, że przez ostatnie kilka dni kochałam się codziennie bez zabezpieczenia ale ze stosunkiem przerywanym. Czy to, że wystąpiła ta biegunka w tym momencie może doprowadzić do tego, że przez stosunku w ciągu tych kilku ostatnich dni zajdę w ciążę ?

Odnośnik do komentarza

Witam stosuje antykoncepcje dwuskładnikową już ponad 2 lata. Ostatnio przyjęłam tabletkę o godzinie 17stej około godziny 20 kochałam sie chwilę z moim mężczyzną bez dodatkowego zabezpieczenia(nie doszedł we mnie). Około godziny 24 wymiotowałam. Czyli do wymiotów doszło po około 7 h, czy tabletka anty zdążyła się wchłonąć? Czy mogę czuć się zabezpieczona ?

Odnośnik do komentarza
Gość Kosmatka

tak powinnaś wziąć dodatkową tabletkę, ponieważ minęło mniej niż 4 godziny. Co do przerwy no to jak weźmiesz dodatkową tabletkę to automatycznie przesunie Ci się przerwa, chyba że weźmiesz ją z dodatkowego opakowania

Odnośnik do komentarza

Biorę Vibin Mini. Wczoraj rozpoczęłam nowy blister, po dwóch godzinach zwymiotowałam 1 tabletkę (mam grypę żołądkową), po czym wzięłam pierwszą tabletkę z zapasowego blistra i wytrzymałam 4 godziny, żeby się wchłonęła. Dzisiaj normalnie kontynuuje pierwszy blister, więłam 2 tabletkę. Gdy ten blister mi się skończy to mogę zacząć brać drugi (ten zapasowy) bez pierwszej tabletki, którą połknęłam wczoraj po tej zwymiotowanej? W moim rozumowaniu po prostu skróciłabym cały cykl o jeden dzień, miesiączka z odstawienia pojawiłaby się szybciej. Czy jest to dozwolone? Proszę pomóżcie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...