Skocz do zawartości
Forum

Problemy żołądkowe a antykoncepcja


Gość klamka23

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam pytanie, czy któraś z Was miała problem z żołądkiem a mianowicie chodzi o wzdęcia, zatwardzenie? Biegunki nie mam (czytałam wcześniej wiele postów, że skutkiem ubocznym była właśnie biegunka). I zastanawiam się czy takie objawy mogą w końcu ustąpić. Dodam, że po raz pierwszy biorę pigułki, dzisiaj wzięłam 4 tabletkę.

Odnośnik do komentarza
Gość zmartwiona9922

Witam,

przyjmuję tabletki Rigevidon. Po ok 3 godzinach od zażycia tabletki wystąpiły wymioty. W sumie nie nazwałabym tego wymiotami, po prostu na skutek przejedzenia żołądek się zbuntował i trochę się "ulało". Nie były to takie gwałtowne torsje i w dużej ilości, ot po prostu wyrzucenie nadmiaru pokarmu.
Czy istnieje prawdopodobieństwo, że w takim wypadku tabletka się nie wchłonęła?
Ulotka mówi o czasie wchłaniania wynoszącym 3-4 godziny.
Jakie powinnam podjąć dalsze postępowanie? Od zdarzenia minęło 12 godzin.
Dodam, że była to 2 tabletka z opakowania.

Odnośnik do komentarza

Mam problem! Przyjęłam tabletkę( pierwszy tydzień dzień 6) o godz. 22:00 tak jak powinnam, jednak w ciągu 30 min zwróciłam płyn który piłam, jednak nie opróżniłam zupełnie wszystkiego tylko był płyn z małym dodatkiem. Niestety zupełnie zapomniałam o tym, że ta tabletka mogła się gdzieś przedostać i wraz z moim chłopakiem uprawiałam z nim seks bez dodatkowych zabezpieczeń. W tygodniu poprzedzającym to wydarzenie również się coś działo. Jednak nie wiem czy ta tabletka nie pozostała w moim organizmie Następną przyjęłam o normalnej porze. Czy jest bardzo duże ryzyko zajścia w ciążę??

Odnośnik do komentarza

przyjmuję pierwszy raz tabletki antykoncepcyjne, 4 tabletkę przyjęlam wczoraj jak zawsze o 19 i ok. 21.30 poszłam się wypróżnić (jednorazowo, później już nie było tej sytuacji) , był to raczej kał o średniej konsystencji nie bardzo wodnisty ale też nie bardzo zbity, boje się, że tabletka się nie wchłonęła ale też nie przyjęłam kolejnej z zapasowego blistra. czy jestem zabezpieczona ? czy jeśli będe brać kolejne tabletki normalnie to antykoncepcja będzie zachowana? lub jeśli będe dodatkowo się zabezpieczać przez 7 kolejnych dni ?

Odnośnik do komentarza

WITAM SERDECZNIE MÓJ PROBLEM POLEGA NA TYM ,ZE W DNIU DZISIEJSZYM CZUŁAM NIE SILNY ALE ODCZUWALNY BÓL PODBRZUSZA (JAJNIKÓW ) OD 9 DNI PRZYJMUJĘ 2 OP- TABLETEK MA***** W PIERWSZYCH 3 DNIACH MIAŁAM BIEGUNKE NIE SILNĄ I RAZ DZIENNIE NIE UTRZYMYWAŁA SIĘ PRZEZ CAŁY DZIEŃ ZBLIŻENIE MIAŁO MIEJSCE W 1 I 2 DNIU BRANIA TABL DODAM ZE NIE ZABEZPIECZAŁAM SIE DODATKOWO ( STOSUNEK BYŁ PRZERYWANY ) CZY MOJA SKUTECZNOSC ANTYKONCEPCYJNA ZOSTAŁA ZACHOWANA DODAM TAKŻE ZE MIAŁAM ZAPALENIE PĘCHERZA ORAZ PIECZENIE I ŚWIĄD KTÓRY UTRZYMUJE SIE OD 4 DNI I WSZYSTKO TO W TRAKCIE BRANIA LEKÓW I DZIŚ NIEPOKOJĄCY BÓL BRZUCHA PROSZĘ O PORADĘ CZYM MOZE BYĆ TO WSZYSTKO SPOWODOWANE MOŻE MUSZE ZMIENIĆ TABLETKI NATYCHMIAST ? DZIĘKUJĘ
+ Odpowiedz

Odnośnik do komentarza

Witam
Tabletki przyjmuje o 21, wczoraj piłam alkohol ale tabletke wzięłam normalnie jednak ok 1 w nocy wymiotowałam, czy to tabletka mogła się nie wchłonąć? Czy powinnam wziąć teraz następną czy poczekać do 21 (wczorajsza tabletka to 5 z blistra)

Odnośnik do komentarza

WITAM SERDECZNIE MÓJ PROBLEM POLEGA NA TYM ,ZE W DNIU DZISIEJSZYM CZUŁAM NIE SILNY ALE ODCZUWALNY BÓL PODBRZUSZA (JAJNIKÓW ) OD 9 DNI PRZYJMUJĘ 2 OP- TABLETEK MA***** W PIERWSZYCH 3 DNIACH MIAŁAM BIEGUNKE NIE SILNĄ I RAZ DZIENNIE NIE UTRZYMYWAŁA SIĘ PRZEZ CAŁY DZIEŃ ZBLIŻENIE MIAŁO MIEJSCE W 1 I 2 DNIU BRANIA TABL DODAM ZE NIE ZABEZPIECZAŁAM SIE DODATKOWO ( STOSUNEK BYŁ PRZERYWANY ) CZY MOJA SKUTECZNOSC ANTYKONCEPCYJNA ZOSTAŁA ZACHOWANA DODAM TAKŻE ZE MIAŁAM ZAPALENIE PĘCHERZA ORAZ PIECZENIE I ŚWIĄD KTÓRY UTRZYMUJE SIE OD 4 DNI I WSZYSTKO TO W TRAKCIE BRANIA LEKÓW I DZIŚ NIEPOKOJĄCY BÓL JAJNIKÓW I STAN PODGORĄCZKOWY 37 OD STOSUNKU MINĘŁO 7 DNI TEST NEGATYWNY WYKONANY DZIŚ PROSZĘ O PORADĘ CZYM MOZE BYĆ TO WSZYSTKO SPOWODOWANE MOŻE MUSZE ZMIENIĆ TABLETKI NATYCHMIAST ? DZIĘKUJĘ

Odnośnik do komentarza

Witam, nie wiem czy był już taki wątek założony, nawet jeśli to nie znalazłam sytuacji identycznej do mojej. Biorę tabletki Dayllette o godz 18. Wczoraj brałam 19 tabletkę i piłam alkohol, niestety o godzinie 19 zwymiotowałam. I teraz nie wiem co mam zrobić. Fakt, stosuję zabezpieczenie więc ciąża chyba nie wchodzi grę. Ale nie wiem co mam teraz zrobić z tabletkami. Czy mam normalnie przyjmować dalej. Czy powinnam wziąć już następną (ale to chyba już za późno bo wczoraj chyba powinnam tak zrobić), a w ulotce to wgl napisane jest że jeśli jest to tabletka w dniach 15-24 to powinnam przyjąć pominiętą (zwymiotowaną) tabletkę i brać wszystkie białe normalnie ale pominąć zielone i rozpocząć kolejne opakowanie. Albo mogę przestać brać białe tabletki i przejść od razu do zielonych i że muszę zapisać dzień w którym zapomniałam tabletki i jeśli chcę rozpocząć kolejne opakowanie w tym samym dniu co wcześniej to tabletki zielone można przyjmować w mniej niż 4 dni. Nic z tego nie rozumiem :( Czy nie mogę po prostu normalnie brać i białych i zielonych tak jak zawsze... ??

Odnośnik do komentarza

Mam dylemat. Biorę pigułki trójfazowe Milvane. Dziś po zażyciu dostałam biegunkę. Zgodnie z tym, co napisane w ulotce postąpiłam jak przy pominięciu w 3 tyg. (bo jest to 3 tydzień w blistrze), czyli wzięłam kolejną tabletkę z blistra. Teraz muszę dokończyć opakowanie i nie robić przerwy, tylko wziąć kolejne opakowanie, po którym wystąpi krwawienie. Mam tylko jedną wątpliwość: ja nie pominęłam tabletki, w związku z tym nie połknęłam pominiętej, tylko kolejną. Czyli braknie mi tabletki na jeden dzień? Pogubiłam się... Boję się, czy w następnych tygodniach skuteczność tabletek będzie zachowana...

Odnośnik do komentarza
Gość GłupiaGęś

Od 10 miesięcy nieprzerwanie stosuję antykonecepcję hormonalną.
Wczoraj odbyłam stosunek bez zabezpieczenia. O 20.30 podczas posiłku przyjęłam tabletkę (vibin mini). Przed godziną 22 wymiotowałam, a dodam, że jeszcze coś jadłam tuż przed. Kompletnie zapomniałam, że powinnam przyjąć od razu kolejną.
Wzięłam ją dziś ok godz 1o. Była to 7 tabletka z blistra. Jestem w mega czarnej dziurze?

Odnośnik do komentarza

Witam
stosuje antykoncepcje hormonalną w postaci tabletek od roku. 10 sierpnia w sobotę wzięłam 5 tabletke z blistra o 21. Tego dnia piłam alkohol jak się później okazało było go za dużo i wymiotowałam o 1 w nocy. Rano gdy wstałam przestraszyłam się, że tabletka mogła się nie wchłonąć i wzięłam koleją "w razie czego" była 10. Następnego dnia poszłam do ginekologa żeby się zapytać czy wszystko będzie ok czy może powinnam wziąć tabletke 72 po, ponieważ przed tym wydarzeniem w piątek uprawiałam seks. Lekarz powiedział że teoretycznie nic się nie powinno stać bo od wzięcia tabletki minęły 4 godziny, a jeśli nawet coś się nie wchłonęło to tą tabletką o 10 "dobiłam" ewentualne braki, ale żebym w razie czego przez tydzień zabezpieczała się dodatkowo prezerwatywą, tak że uczyniłam. Opakowanie skończyłam normalnie i wzięłam jedną tabletke z następnego blistra aby skończyć prawidłowo cykl a nie o dzień wcześniej (tak zalecił lekarz żeby nie mieszać w organiźmie). Okresu z tzw. odstawienia dostaję zawsze w piątek bądź w czwartek w nocy czyli 4 dni po ostatniej tabletce. Teraz okresu dostałam w czwartek o 22, zorientowałam się dlatego bo mnie zaczął mnie boleć brzuch. Przed braniem tabletek okres znosiłam bardzo źle, wraz z tabletkami czułam pewien dyskomfort ale był o niebo lepiej, jednak teraz czułam ból nie tak mocny jak bez tabletek ale jednak i dlatego zaczęłam się zastanawiać czy może doszło do owulacji i to był normalny okres, jeśli tak to co mam zrobić? Wziąć następne opakowanie normalnie czy nie? I jaka jest szansa że doszło do owulacji i to jest normalny okres a nie ten spowodowany tabletkami?

Odnośnik do komentarza

Witam.
Zażywam tabletki YAZ (24+4). Stosuję je od pół roku zawsze ok godziny 22. Dzisiaj pół godziny po przyjęciu 5 tabletki z blistra wystąpiła biegunka nie ostra, ale jednak. Jako że nie posiadam zapasowego blistra, przyjęłam kolejną (6) z obecnego, co sprawi skrócenie cyklu. Czy mam potem postępować zgodnie z schematem i po prostu następny blister będzie zaczynał się nie od wtorku lecz poniedziałku?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...