Skocz do zawartości
Forum

Problemy żołądkowe a antykoncepcja


Gość klamka23

Rekomendowane odpowiedzi

Gość anetaczyz333

Dobry wieczór,

stosuje tabletki antykoncepcyjne od 2 tygodni tak jak powinnam. To znaczy, pierwszą wzięłam w pierwszy dzień występowania miesiączki. Kochałam się z chłopakiem w 4 dzień brania tabletek bez zabezpieczeń i skończył we mnie. Plamienie występuje ciągle od czasu skończenia się okresu, ale bardzo małe. Czy jest możliwość zajśćia w ciążę? Dwa razy zdarzyło mi się wymiotować w tym tygodniu ale to długo po zażyciu tabletki. Mam też obolałe piersi.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,

Biorę od kilku lat w miarę regularnie tabletki Yasmine. W czasie brania tabletek dostałam grypę żołądkową (lub zatrucie, nie wiem), która była bardzo ostra i trwała około 4 dni, z czego wymiotowałam tylko pierwszego dnia. W tym czasie brałam tabletki normalnie, a biegunkę miałam praktycznie bez przerwy. W trakcie biegunki brałam Stoperan.
Po wyzdrowieniu dalej brałam tabletki normalnie, zostało mi jeszcze wtedy około 7 tabletek w opakowaniu. Przez cały okres choroby brałam 1 tabletkę dziennie, o tej samej porze, pomimo biegunki. Po zakończeniu opakowania zrobiłam 7-dniową przerwę i dostałam okres jak zwykle. W tej chwili jestem w trakcie 7-dniowej przerwy i za 2 dni powinnam przyjąć pierwszą tabletkę z nowego opakowania.
Moje pytanie brzmi następująco: Nie uprawiałam seksu przez cały okres choroby i po niej. Czy od momentu przyjęcie pierwszej tabletki z nowego opakowania jestem już normalnie zabezpieczona czy powinnam zastosować przez okreslony czas dodatkowe metody antykoncepcji?
Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Witam, moje pytanie dotyczy tabletek antykoncepcyjnych Daylette. Wzięłam dziś 13 pigułkę (jest to mój 4 blister). Biorę je zawsze o godzinie 18. Dziś przed godziną 18 wystąpiła u mnie biegunka następnie wzięłam tabletkę i kilka minut później znów udałam się do toalety. W ulotce jest napisane, że w przypadku ostrej biegunki występującej do 4 godzin od przyjęcia leku powinno się przyjąć tabletkę z dodatkowego blistra. Nie wiem jednak czy mój przypadek zalicza się do takich. Powinnam poczekać i sprawdzić czy biegunka utrzyma się dłużej, czy może przyjąć kolejną tabletkę nawet jeżeli jest to 'jednorazowy' przypadek? Jeżeli mimo wszystko nie przyjmę dodatkowej tabletki to czy mogę przez kolejny tydzień zabezpieczać się dodatkowo i przyjmować tabletki w zwyczajnej kolejności?

Odnośnik do komentarza
Gość Ewaaaaaaaaaaaaaaaa

Witam. Przyjęłam w sobotę, tj 23 lutego o godzinie 22 tabletkę antykoncepcyjną Yasminelle. Po 20-30 minutach wystąpiła u mnie biegunka. Dodam że jest to 2 tydzień przyjmowania tabletek, a przyjmuję je już od ponad roku, regularnie. Nie miałam możliwości zażycia tej tabletki z zapasowego blistra, gdyż zwyczajnie go nie miałam. Czy tabletka zdążyła dotrzeć do jelit? Czy może 'jednorazowa' biegunka nie wpłynęła na wydalenie tabletki? Bardzo proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Gość Vollamed_pl

Ewaaaaaa, nie ma najmniejszych obaw, pigułka na pewno zaczęła działać. Tym bardziej, że stosujesz Yasminelle od roku. Jeśli jednak masz duże obawy i opory przed kochaniem się, możesz sięgnąć po dodatkową ochronę. Nie ma jednak takiej potrzeby. Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Gość mała12367

Witam, mam pewien problem. Od około 5 lat przyjmuje tabletki antykoncepcyjne i wszystko było ok. niestety ostatnio zatrułam się i zwymiotowałam tabletkę (20 z opakowania) od razu oczywiście wziełam kolejną i połączyłam opakowania tak jak to było napisane w ulotce. Pojawiły mi się plamienia, ale o tym tez było w ulotce wiec to mnie nie stresuje,,, 6 dni przed wymiotami współżyłam jednak bez wytrysku więc prawdopodobieństwo ciąży w moim przypadku jest praktycznie zerowe prawda? Bardzo mnie to męczy bo różne przypadki bywają, ale postępowałam zgodnie z ulotką więc powinno byc chyba wszystko dobrze.. ?

Odnośnik do komentarza
Gość fifipaula

witam,
biorę tabletki atywia,pewnego dnia kilkakrotnie wymiotowałam po 3-4 godzinach od wzięcia tabletki, i nie miałam możliwości wziąść tabletki , która zastąpiła by tą zwymiotowaną(nie jestem pewna czy ją zwymiotowalam ),następną wzięlam następnego dnia o normalnej porze, zazwyczaj okres dostaję w sobotę późnym wieczorem,tym razem dostałam w poniedziałek, czy to znaczy że tabletka którą wzięłam nie zdąrzyła się przyjąć i dlatego opóźnił się okres/,czy dzialanie antykoncepcyjne jest zachowane?

Odnośnik do komentarza
Gość fifipaula0

hej.biore tabletki antykoncepcyjne.w drugim dniu nowego opakowania wymiotowałam po ok 3-4 godz od wzięcia tabletkiWzięłam o godz 20.00).nie miałam przy sobie żadnej zapasowej więc żadnej nie zażyłam, następną wzięlam o normalnej porze (o godzinie o której zawsze biore czyli 20.00).w takim razie skoro tabletka po wymiotowaniu nie wchlonęła się(czego nie jestem pewna) czyli w pewnym sensie doszlo do pominięcia tabletki.w dalszym ciągu biore tabletki mimo tego że przez zwymiotowanie moglo dojść do jej nie wchłonięcia,czyli wygląda na to jakbym pominęła jedną tabletke i nie zastąpiła jej inną.W 7 dniowej przerwie zamiast krwawienia dostałam tylko plamienie (zawsze było do tej pory krwawienie )i dostalam je 2 dni później niż zwykle.CZy to oznacza że tabletka którą zwymiotowalam się nie wchlonęła(czyli zostala pominięta)?????

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie.

Ostatnio zdarzyła mi się pewna sytuacja z tabletkami antykoncepcyjnymi. 12 godzin po przyjęciu tabletki wystąpiły u mnie wymioty. W teorii tabletka zdążyła się już wchłonąć, ale wymiotowałam pokarmem przyjętym przed tabletką. Był to pierwszy tydzień opakowania Qlairy i nie wzięłam dodatkowej tabletki. Dzwoniłam do ginekologa i powiedziała, że tabletka pewnie zdążyła się wchłonąć i mam dalej brać tabletki i się nie denerwować. W końcu tabletka wchłania się do 4 godzin po połknięciu jej.

Chciałabym jednak się dowiedzieć, czy jeżeli jednak jakimś cudem tabletka się nie wchłonęła, to może wystąpić jakieś zaburzenie i rozreguluje mi datę krwawienia. Zastanawiam się, czy jeżeli pojawi się krwawienie niezgodne z planem, to jak kontynuować przyjmowanie tabletek. Jeżeli nagle dostanę krwawienia w połowie opakowania, to powinnam zmienić tryb przyjmowania tabletek? Skończyć normalnie opakowanie, czy w takim wypadku w pierwszym dniu krwawienia przyjąć pierwszą tabletkę z nowego opakowania?

Cała sytuacja z wymiotami miała miejsce w nocy z soboty na niedzielę. Do teraz (środa) nie wystąpiły żadne zaburzenia typu krwawienia.

Pozdrawiam i z niecierpliwością czekam na odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Myślę,że nie musisz się denerwować, na pewno tabletka po upływie 12 h zdążyła się wchłonąć :) Moim zdaniem powinnaś kontynuować zażywanie tabletek niczym się nie przejmując,tym bardziej jeśli piszesz,że nie wystąpiły,żadne plamienia związane z osłabieniem hormonów,poza tym lekarz powinien rozchwiać Twoje wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Gość niepewna20

Witam moze tutaj znajde odpowiedz na moj problem a mianowicie chodzi o to, ze kilka dni przed miesiaczka dostaje biegunki i nie wiem czym to jest spowodowane dodam ze moje miesiaczki nie sa regularne a mam 20lat i kiedy bylam u ginekologa na badaniu USG wyszlo tylko ze mam powiekszony prawy jajnik, czy to moze miec cos wspolnego? Prosze o szybka odpowiedz jakiegos eksperta bo nie wiem czy to cos powaznego. Z gory dziekuje:)

Odnośnik do komentarza

Biorę tabletki Daylette od 6 miesięcy. W sobote wzięłam 15 tabletkę o godz. 11. O 13 nastąpiła biegunka. Nie wzięłam kolejnej tabletki. Lecz normalnie jak w każdy dzień o godz. 11 wzięłam następną 16, w pon. 17, we wt 18, a dziś w środę o stałej porze tj. 11 wzięłam 19 i 20 ponieważ myśle że nie jestem w zupełności zabezpieczona od tamtej soboty.
Prosze o pomoc co powinnam dalej zrobić czy przyjmować do końca blister i normalnie zrobić przerwe czy nie robić przerwy i od razu przejść do kolejnego opakowania?
Od kiedy mogę być dostatecznie zabezpieczona?

Odnośnik do komentarza

kasiakasienka
Witam serdecznie.

Ostatnio zdarzyła mi się pewna sytuacja z tabletkami antykoncepcyjnymi. 12 godzin po przyjęciu tabletki wystąpiły u mnie wymioty. W teorii tabletka zdążyła się już wchłonąć, ale wymiotowałam pokarmem przyjętym przed tabletką. Był to pierwszy tydzień opakowania Qlairy i nie wzięłam dodatkowej tabletki. Dzwoniłam do ginekologa i powiedziała, że tabletka pewnie zdążyła się wchłonąć i mam dalej brać tabletki i się nie denerwować. W końcu tabletka wchłania się do 4 godzin po połknięciu jej.

Chciałabym jednak się dowiedzieć, czy jeżeli jednak jakimś cudem tabletka się nie wchłonęła, to może wystąpić jakieś zaburzenie i rozreguluje mi datę krwawienia. Zastanawiam się, czy jeżeli pojawi się krwawienie niezgodne z planem, to jak kontynuować przyjmowanie tabletek. Jeżeli nagle dostanę krwawienia w połowie opakowania, to powinnam zmienić tryb przyjmowania tabletek? Skończyć normalnie opakowanie, czy w takim wypadku w pierwszym dniu krwawienia przyjąć pierwszą tabletkę z nowego opakowania?

Cała sytuacja z wymiotami miała miejsce w nocy z soboty na niedzielę. Do teraz (środa) nie wystąpiły żadne zaburzenia typu krwawienia.

Pozdrawiam i z niecierpliwością czekam na odpowiedź.

Witam!
Tak jak powiedział Pani ginekolog, istnieje bowiem znikome ryzyko, że tabletka się nie wchłonęła. Nie powinna mieć Pani zatem powodów do niepokoju. Bez względu jednak na objawy powinna Pani kontynuować przyjmowanie tabletek zgodnie z zaleceniami umieszczonymi w ulotce, tj. przyjąć wszystkie tabletki, a następnie zrobić 7 dniową przerwę. Napisałam bez względu na objawy, ponieważ nawet jeśli wystąpi plamienie/krwawienie śródcykliczne to jest to najczęstszy objaw uboczny jaki występuje podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej.

Odnośnik do komentarza

manda09
Biorę tabletki Daylette od 6 miesięcy. W sobote wzięłam 15 tabletkę o godz. 11. O 13 nastąpiła biegunka. Nie wzięłam kolejnej tabletki. Lecz normalnie jak w każdy dzień o godz. 11 wzięłam następną 16, w pon. 17, we wt 18, a dziś w środę o stałej porze tj. 11 wzięłam 19 i 20 ponieważ myśle że nie jestem w zupełności zabezpieczona od tamtej soboty.
Prosze o pomoc co powinnam dalej zrobić czy przyjmować do końca blister i normalnie zrobić przerwe czy nie robić przerwy i od razu przejść do kolejnego opakowania?
Od kiedy mogę być dostatecznie zabezpieczona?

Witam!
Po pierwsze warto podkreślić, że postąpiła Pani nieprawidłowo, ponieważ w przypadku wystąpienia biegunki/wymiotów należy przyjąć dodatkową tabletkę najszybciej jak to możliwe. Przyjęcie dodatkowej tabletki po kilku dniach nie ma uzasadnienia i nie wpływa na skuteczność antykoncepcji. Jeśli w opisanych dniach nie doszło do stosunku płciowego, może Pani normalnie zrobić 7 dniową przerwę przerwę. Jeśli jednak była Pani aktywna seksualnie proszę przyjąć kolejne opakowanie bez przerwy.

Odnośnik do komentarza

witam, od 3 lat biore tabletki antykoncepcyjne, od kilku miesięcy te w systemie 24+4, zawsze brałam je regularnie na czas, aczkolwiek od kilku dni mam dosyć ciężką biegunke, również po wzięciu tabletki do 4 godzin, zdaje sobie sprawę iż skuteczność tabletek jest obniżona, a nawet taka jak w przypadku pominięcia tabletki. Chciałabym wiedzieć przez jaki czas należy dodatkowo się zabezpieczać (jak w przypadku pominięcia tabletki i nie wzięcia z "rezerwowego" opakowania). Podejrzewam, że do końca opakowania i po wystapieniu okresu następne 7 dni. Nie jestem pewna czy mam rację, czy należy się jeszcze dłużej dodatkowo zabezpieczać. Bardzo proszę o odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Gość nataliiiia

hej mam taki problem otóż zaczęłam 3 opakowanie tabletek(jestem w połowie). Brałam je regularnie. Krwawienie dostałam co do dnia- było to pod koniec marca. Chłopak nigdy nie kończy we mnie.Miałam kontakt z osobą chorą na grypę żołądkową. Inie wiem... jednego dnia wymiotowałam miałam lekką biegunkę... potem byłam bardzo osłabiona mała co jadłam przez kolejne 3 dni po czym znów mam biegunkę. Już nie wymiotuje, nie mam też mdłości. Znajomi wmawiają mi ciąże. Nie wiem co myślec.... może ktoś z was tak miał?

Odnośnik do komentarza

Witam. W sobotę o godz. 22 (jak zawsze) wzięłam tabletkę, a była to druga tabletka z drugiego tygodnia cyklu i po około godzinie dostałam ostrą biegunkę. Wiadomą rzeczą jest to, że na pewno się ona nie wchłonęła, ale w związku z tym, że nadal miałam biegunkę nie przyjęłam kolejnej. Na drugi dzień tj. w niedzielę także ją miałam, ale zdecydowanie mniejszą, jednak zwlekałam z wzięciem następnej, bo bałam się, że znów ją wydalę. W końcu wzięłam ją o godzinie 23 (godzinę później niż biorę zwykle) i pech chciał, że po dwóch i pół godzinie znów dostałam biegunkę i także nie zdecydowałam się na wzięcie drugiej. Wychodzi więc na to, że 8 tabletek z blistra wzięłam o stałej porze, a kolejne dwie czyli 9 i 10 nie wchłonęły się. Na ulotce napisane jest, że w przypadku wymiotów lub ostrej biegunki należy przyjąć tabletkę z zapasowego blistra, a jeśli nie jest to możliwe to kierować się zaleceniami, jak w przypadku pominięcia tabletki. Trochę tego nie rozumiem, bo przecież nie pominęłam je tylko je wydaliłam. Nie ma też wzmianki, że skoro 9 tabletkę wydaliłam to jak najszybciej muszę wziąć 10 z opakowania- co często doradzają ginekolodzy. Zatem co w takim przypadku (jeśli dzisiaj nie dojdzie już do wydalenia kolejnej tabletki) powinnam zrobić? Czy wystarczy, że przez 7 kolejnych dni (a może dłużej?) od zakończenia biegunki zachowamy wstrzemięźliwość, bo dodam, że nie stosujemy żadnych innych zabezpieczeń. Nie chodzi tu ile nie możemy się kochać tylko kiedy możemy być pewni, że antykoncepcja zadziała. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...