Skocz do zawartości
Forum

Problemy żołądkowe a antykoncepcja


Gość klamka23

Rekomendowane odpowiedzi

nie wydaje mi sie ze to od tabletek, tylko musiala mi kukurydza zaszkodzic mimo tego,ze nie mialam biegunki, bez przesady gdyby to tabletki to brzuch bolal by mnie do dzis a od 8 dni mnie nie boli, bolal mnie tylko przez 3 dni ale za to porzadnie:) dzieki za odpowiedź ale co do odpowiedzi 'pana doktora' to nie bardzo wierze ze doczytal moje pytanie do konca bo przeciez biegunki nie mialam,ponadto 'pan doktor' lekarzem jest od niecalego roku, takze nie wiem czy wierzyc w jego kompetencje :)

Odnośnik do komentarza

Wiem, że w ulotce jest napisane,że należy przyjąć kolejną tabletkę, jeżeli biegunka nastąpiła 3-4 godziny od połknięcia tabletki. Strach robi swoje, więc wolę zapytać. Jeżeli np. nie połknę jeszcze jednej tabletki to będzie wszystko ok?

Odnośnik do komentarza

po 6 godzinach powinna sie wchłonąć.

jedyne co mogłoby przeszkodzić we wchłonięciu w tym czasie to jakieś czynniki które przedłużają wchłonięcie tabletki, typu alkohol albo inne leki. jeśli nic takiego nie było to wszystko ok.

Odnośnik do komentarza

nie wpływają na osłabienie ich działania ale może wpłynąć na wchłanianie do organizmu. Alkohol podobnie jak tabletka anty rozkłada się w wątrobie, tak samo inne leki zaleca się brać o innych porach żeby nie obciążały na raz wątroby.

Odnośnik do komentarza

Witam Klamka,

Przykro mi, że nie wierzysz w moją wiedzę i kompetencję ale masz do tego prawo.

Zacznijmy więc od początku:
1) Czy Alkohol wpływa na wchłanianie tabletek antykoncepcyjnych??
Badania pokazały iż spożywanie alkoholu nie wpływa na działanie tabletek antykoncepcyjnych i nie zwiększa niebezpieczeństwa zajścia w ciąże. Jedyne ryzyko wynika z częstego wymiotowania podczas przyjmowania alkoholu, które osłabi wchłanianie się pigułki antykoncepcyjnej lub całkowicie to uniemożliwi.
Osłabiają działanie tabletek antykoncepcyjnych:
A)antybiotyki, takie jak ampicylina, tetracyklina, ryfampicyna,
B)leki stosowane w leczeniu padaczki,
C)preparat na bazie rytonawiru służącego do leczenia wirusa HIV,
D)gryzeofulwina – często substancję tę wykorzystuje się do preparatów przeciwgrzybicznych,
E)preparaty powstałe na bazie ziela dziurawca,
F)barbiturany,
G)leki zawierające takie substancje, jak: prymidon, topiramat, felbamat, hydantoiny,
H)karbamazepina
2) Co mam zrobić jeżeli podczas brania tabletek antykoncepcyjnych wystąpi obfita biegunka( tj. przynajmniej trzy stolce w ciągu doby) lub wymioty??

Jeśli w ciągu 3-4 h od zażycia tabletki wystąpią wymioty lub obfita biegunka-istnieje ryzyko iż tabletka nie uległa wchłonięciu. Trzeba wówczas przyjąć dodatkową tabletkę z rezerwowego blistra najlepiej w ciągu 12 h od normalnej pory przyjmowania tabletki. Jeżeli nie jest to możliwe, ponieważ wymioty i biegunka się utrzymują lub upłynęło więcej niż 12 h, wówczas należy:

1) Jeżeli zdarzy się to w pierwszym tygodniu brania tabletki, należy- przyjąć pominiętą tabletką tak szybko jak to możliwe natomiast drugą o normalnej porze-czasem. Dodatkowo przez kolejne 7 dni dobrze zastosować dodatkowe zabezpieczenie.

2) Jeżeli zdarzy się to w 2 tygodniu- wówczas należy wziąć pominiętą tabletkę i drugą o zwykłej porze. W drugim tygodniu dodatkowe zabezpieczenie nie jest wymagane.

3) Jeżeli sytuacja taka zdarzy się w 3 tygodniu zażywania tabletek, wówczas mamy dwie możliwości:
a) wziąć zapomnianą tabletkę jak najszybciej to możliwe i następną o normalnej porze i zamiast pozostawiać sobie 7 dni na krwawienie, zacząć nowy blister- wówczas mogą występować krwawienia i plamienia między miesiączkowe-najprawdopodobniej miesiączka nastąpi pod koniec drugiego blistra.

b) Można też zrezygnować z brania tabletek z tego blistra i przejść na 7 dniową przerwę po której zaczynamy nowy blister. Okres ten można skrócić.

niecalego roku, takze nie wiem czy
> wierzyc w jego kompetencje :)

Mimo wszystko mam dużą wiedzę i doświadczenie-poczytaj mój profil.

Mam nadzieję, że wreszcie rozwiałem wszystkie Twoje wątpliwości jak coś to pytaj;)

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza
Gość Linka90

Witam!
Biorę tabletki zawsze o 22 wieczorem. Ostatnio w środę wieczorem przyjęłam tabletkę z drugiego tygodnia (13 tabletka) o 22 a o 24 zwymiotowałam ją. Nie przyjmowałam już następnej bo cały czas było mi niedobrze więc przyjęłam następną dopiero w czwartek o normalnej porze (czyli w sumie jakbym w środe nie wzieła wcale). W piątek rano miałam jeszcze biegunkę ale 12 godzin po przyjęciu tabletki, więc wchłonęła się ona już normalnie.
Chciałam dopytać czy ochorna antykoncepcyjna jest zachowana czy stosować prezerwatywy przez następne 7 dni?
Pozdrawiam
P.

Odnośnik do komentarza
Gość Carolinka

Witam
Przyjmuję tabletki antykoncepcyjne "Cyprest" przez 3 miesiące. Ostatnią tabletkę ostatniego opakowania przyjęłam w czwartek 8.03.12r między godziną 22 a 23 po czym 9.03.12r o godzinie 03:30 dostałam biegunki jednorazowo czy moja antykoncepcja jest pełna czy powinnam się zabezpieczać przed stosunkiem w mojej 7-dniowej przerwie?
Nie posiadam kolejnego opakowania tabletek ponieważ po tej przerwie rozpoczynam tabletki " Oc-35 "
Bardzo proszę o szybką odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza

mysle ze jestes zabezpieczona, tabletka sie wchlania w ciagu 4 godzin, wiec jesli wzielas przed 23 a po 3 milas biegunke to mysle ze zdazyla sie wchlonac, jesli sie boisz, potraktuj ten dzien jako 1 dzien przerwy i nowe opakowanie rozpocznij dzien wczesniej

Gdy wabi cię ognik, idź za nim.
Być może zabrniesz na manowce,
ale nigdy nie będziesz sobie wyrzucać,
że może była to Twoja Gwiazda.

Odnośnik do komentarza

Witam, jak zawsze o 20:00 (w niedziele) wzięłam tabletke ale po ok 4-5 godzinach zwymiotowałam, a kolejnej nie wzięłam odrazu tylko po 15 godzinach. Dodam ze jest to pierwszy tydzień przyjmowania tabletek. Po 3 dniach w środę współżyłam z chłopakiem i pękła nam prezerwatywa. Czy jest jakieś ryzyko zajścia w ciążę?

Odnośnik do komentarza
Gość bonkoska

Witam. Przyjmuję tabletki YAZ od pół roku, codziennie o 19:30. Dziś o godzinie 9 (czyli po prawie 14 godzinach od przyjęcia tabletki) wystąpiła u mnie lekka biegunka. Czy ma to wpływ na działanie tabletek, czy zdążyły się one wchłonąć? Proszę o szybką odpowiedź, bo obchodzę dziś rocznicę z moim lubym i ochrona na pewno mi się przyda :) pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...