Skocz do zawartości
Forum

Związek katoliczki ze świadkiem Jehowy


Gość co zrobic

Rekomendowane odpowiedzi

moim zdaniem takie związki są możliwe dlatego bardzo mnie dziwi reakcja rodziców tego chłopaka. Przecież wszystko można dogadać i omówić. Jaki to problem, każdy z nich wyznawał by swoją decyzję i już...zresztą przeciez oni nie biorą nawet ślubu tylko chodzi o zwykłe spotykanie się

A dragon whisper her name,
on the east.
You win, or you die.

Odnośnik do komentarza
Gość egon111222

Ja jestem w związku ze Świadkiem Jehowy od ponad dwóch lat. Na szczęście nie jest to poważny związek, bo nie było żadnego ślubu. Długo ukrywałem przed swoją rodziną, jakiego wyznania jest moja dziewczyna. W końcu, gdy jednak wyszło szydło z worka, okazało się, że rodzina mi stanowczo tego odradza. Wcześniej byłem w nią ślepo zapatrzony i myślałem, że jakoś to będzie. Dzisiaj niestety mam już na ten temat inne zdanie i zamierzam się z nią rozstać. To troszkę bolesne, nie ukrywam. Ogólnie jest dla mnie dobra, to porządna dziewczyna. Polubiłem bardzo jej rodzinę i znajomych. Na prawdę porządni ludzie: zawsze życzliwi, nie są tak zawistni jak przeciętni Katolicy, a jeśli chodzi o wiarę, to my, Katolicy nie sięgamy im nawet do pięt. Zawsze będę miał o tych ludziach jak najlepsze zdanie, jednak mimo to nie wyobrażam sobie dalszego życia przy tej osobie. Dlaczego? Może po prostu troszkę dojrzałem i przejrzałem na oczy. Może po prostu dotarły do mnie niektóre argumenty, którymi zasypywała mnie rodzina? W każdym razie nie wyobrażam sobie, żebym nie obchodził z moją najbliższą rodziną Świąt Bożego Narodzenia, nie wyobrażam sobie, żebym patrzył jak moje dziecko jest wyrzutkiem społeczeństwa wśród swoich rówieśników, którzy obchodziliby różne uroczystości typu urodziny itp. Doszedłem do wniosku, że jeśli chciałbym związać się ze Świadkiem Jehowy, sam musiałbym się nim stać, a to jest niestety (na szczęście?) niemożliwe. Gdybym był skłonny przejść na ich wiarę, to jak najbardziej rozważałbym zupełnie na poważnie spędzić z tą kobietą resztę mojego życia. Jednak w przypadku, gdy za nic w świecie nie widzę się w roli Świadka to wszystko przestaje mieć sens. Najlepiej szukać sobie partnerki/partnera wśród swoich współwyznawców, nawet w przypadku, gdy jesteśmy ludźmi małej wiary.

Odnośnik do komentarza

sama jestem w związku ze śj.
Szczerze odradzam i żałuję, że nie miałam na tyle oleju (wiedzy) w głowie na samym początku, żeby w to nie wchodzić.Mam nadzieję, że dzięki temu co zostało tu napisane (nie tylko przeze mnie) uda się kogoś przekonać do tego, żeby tego nie robić. Niech oni sobie szukają kogoś ze swojej religii, zborów, bo osoba o innej wierze zawsze będzie dla nich kimś gorszym. Teraz właśnie mają zgromadzenie wyjazdowe. zastanawiam się ile lasek świętojebliwych tam dzisiaj i jutro pozna i czy czasami mu nie przyjdzie do głowy, że oto jahwe zesłało mu coś lepszego. chyba byłoby nawet lepiej. Lżej.

Odnośnik do komentarza
Gość słonkoooo6543

Kochani, mam pytanie... Jestem katoliczką i mam 19 lat. Mam w klasie bardzo dobrego kolege wyznawcę ŚJ, ostatnio spędzam z nim dużo czasu i zauważyłam, że dość dobrze się z nim dogaduję. Niedawno powiedział to mnie "Kochanie" i nie mam pojęcia czy użył tego słowa w żartach czy było to na poważnie. Jaka jest wasza opinia na ten temat?
Ps. Nigdy nie namawiał mnie, ani ludzi z klasy do przejścia na jego wiarę.

Odnośnik do komentarza

Czy te religie muszą dzielić ludzi!? Jak już jest potrzeba religia na świecie to powinna być jedna,ile by było mniej problemów ,nie wspominając o wojnach...

Ale przecież ludzie muszą zawsze komplikować życie...

W ewentualnym związku o jakim piszesz ,to przeważnie jeden partner przechodzi na wiarę drugiego,ze względu też na dzieci,
co z kolei ciężko zaakceptować rodzinie...

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Pytasz, co mogło oznaczać zachowanie kolegi. Myślę, że np to, że jesteś dla niego kimś więcej niż dobrą koleżanką. Być może jest Tobą zainteresowany. Ale żeby mieć większą pewność w tej sprawie, powinnaś obserwować jego zachowanie, to jak się Wasza znajomość będzie rozwijała. W ogóle to nie wiem, czy Ty jesteś nim zainteresowana, może od tego należało by zacząć.
Teraz ja mam pytanie: Co ma wspólnego z tematem to, że jesteś katoliczką i to, że on jest Ś.J.? :O

Odnośnik do komentarza

A ja proponuje, żeby religia była tylko na lekcjach historii i nigdzie więcej.
Słonkoooo6543,
powiedziała tak bo tak o Tobie myślał i wygląda na to, że bardzo chciał tak powiedzieć. Myślę jednak, że skoro się dobrze rozumiecie to możesz go oto po prostu zapytać.

W religiach proponuję obojgu przejść na zupełnie inną niż obecna :-)

Pozdrawiam.

Gdyby ktoś, kiedyś na chwilę się zatrzymał być może wykwitłaby z tego minuta refleksji. Poszedł jednak zmierzch do poranka a temu wcale nie było do śmiechu, bo gdyby chcieć przeczytać własne wspomnienia można by je odnieść do teraźniejszości a przyszłość przestałaby być potrzebna.

Odnośnik do komentarza

Szczerze mam wrażenie, że większy jest problem, gdy katolik jest z niewierzącym, lub częściowo-wierzącym. W przypadku ŚJ, wartości moralne takiego człowieka nie odbiegają od katolika a to najważniejsze w życiu, by mieć identyczne wartości. Jak człowiek inteligentny to i tolerancyjny więc każdy powinien uszanować te drobne różnice.

Odnośnik do komentarza

Miguel1388
Szczerze mam wrażenie, że większy jest problem, gdy katolik jest z niewierzącym, lub częściowo-wierzącym. W przypadku ŚJ, wartości moralne takiego człowieka nie odbiegają od katolika a to najważniejsze w życiu, by mieć identyczne wartości. Jak człowiek inteligentny to i tolerancyjny więc każdy powinien uszanować te drobne różnice.

Tu się nie zgodzę,niewierzący może mieć większe wartości moralne niż wierzący,
zawsze będzie jakiś konflikt w sytuacjach podobnych do opisanych wyżej.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...