Skocz do zawartości
Forum

Rodzice dzieci z zespołem Aspergera


Gość Hana21

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co wiem, ani w Animie jak i też na Hetmańskiej pani dr nie przyjmuje nowych pacjentów. Ja także dzwoniłam dosyć długo (na tą ul Wierzbową) aż wreszcie pojechałam osobiście i udało się. Pani dr przyjmuje od 16.00 do 18.30 w każdy poniedziałek.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Hej mamusie :-) Coś cicho się zrobiło, tzn stałe bywalczynie widać rzadko odwiedzają forum. My zresztą także, pewnie tak samo jak u was brak czasu. Ciągła bieganina z pracy do domu, do szkoły, na zajęcia, terapie. Echh wakacje dopiero się skończyły, a ja już wyczekuje kolejnych.
Co słychać u was, i u waszych dzieciaczków ? Jak minął waszym pociechom pierwszy miesiąc w szkole / przedszkolu, jak sobie radzą ?
Pozdrawiamy Cieplutko :-)

Odnośnik do komentarza

Cześć.
Ano, czas zasuwa. My w tym roku troszkę inaczej się zorganizowaliśmy, młody na angielski dodatkowy chodzi w godzinach, w których jest w szkole na świetlicy, pani zabiera ich i odprowadza, łączymy więc przyjemne z pożytecznym ;) I na judo zapisaliśmy się koło domu, więc nie latamy gdzieś dalej z dojazdem. Nie ma więc latania po pracy, szkole gdzieś z wywieszonym językiem, jak to miało miejsce w zeszłym roku szkolnym.
Młody chodzi do zerówki w szkole masowej, dałam normalnie orzeczenie o KS, szkoła wystąpiła o zajęcia rewalidacyjne i nauczyciela wspomagającego- na razie nic nie wiem, IPET powinnam dostać chyba w poniedziałek, bo dziś upływa termin ułożenia tego planu?
Po tym pierwszym miesiącu jakoś się uspokoiłam, bo byłam bardzo na nie jak chodzi o tą szkołę, bałam się że będą anty nastawieni do synka, na szczęście nie jest tak źle- i oby tak zostało.
Ogólnie z małym bywa różnie, są dni kiedy jest naprawdę ok, są takie kiedy jest nie znośny, roszczeniowy, próbuje nami rządzić- ale to pewnie inne 6 latki też tak mają ;)
Nieustannie mnie zadziwia ( zresztą nie tylko mnie ) swoją wiedzą- teraz na topie są mapy, atlasy, wie gdzie co leży, jakie miasto jest stolicą takiego czy innego kraju.
A jak u Was?
Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza

Hejka,
Oczywiście, że 6 latki to rządziciele :-)
My także ogarniamy wszystko blisko domu, jedynie basen mamy znacznie dalej, no ale to raz w tygodniu tylko, wiec damy radę. Pozostałe zajęcia / terapie zaliczmy w bliskiej odległości, zresztą to był mój warunek ,, szukać blisko ,, szkoda ale i przede wszystkim brak czasu na dojazdy.
A u nas też jakoś leci, czasem zdarzy się jakiś zonk, ale ogólnie jest OK. Młody na szczęście chętnie chodzi do szkoły, nie marudzi, nie narzeka. Lubi chodzić na świetlicę, i na dodatkowe zajęcia w szkole, więc na razie bez problemowo. Siedzi przy pierwszej ławce, ze względu na trudności w skupieniu uwagi, i takim trochę ,, bujaniu w obłokach ,,
Czasem Pani musi, stuknąć w książkę, żeby młody załapał, że teraz coś robimy. Cieszę się z tego co jest, i mam nadzieję, że nie będziemy musieli borykać się z jakimiś większymi problemami, chociaż wiadomo różnie może być, ale na razie jest jak jest a jest dobrze.
Gosiu co u Ciebie ? Wiem, że pewnie jesteś zabiegana, ale napisz parę słów, jak u was ? Jak D się miewa ?
Dziewczyny, może mogłybyśmy się jakoś spotkać pod koniec października ? Było by miło!!! Mój K, czasem wspomina waszych chłopców, i też na pewno chętnie by się spotkał i poganiał z nimi na jakimś placu zabaw.
Dajcie znać, co i jak.
Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza

Hej Kochane:) No faktycznie czas biegnie jak szalony:)
My od września chodzimy do przedszkola państwowego do grupy "normalnej":) Bardzo się bałam bo w Jego grupie jest 25 osób i sądziłam że będzie masakra z taką ilością dzieci ... jednak nie jest źle:) Oczywiście synal też popłakuje i nie chce chodzić ale sam przyznaje że woli to nowe przedszkole:) Widzę różnicę bo już się rano nie budzi z płaczem:) oby już tak zostało:) Co prawda narazie więcej siedzi w domu niż w przedszkolu ale to nic;)
Chodzimy też na Koszykową na terapię ale narazie cienko:( Nie chce tam chodzić i płacze przez większość czasu więc wypuszczają nas wcześniej do domu:( Grupa ma 4 osoby a Jemu mimo wszystko tam źle... Nie mam pojęcia dlaczego:( Tam też mi nie mówią ale widzę że one chyba same nie wiedzą co robić...:(
A tak poza tym to fakt... praca dom praca dom...:)

Odnośnik do komentarza

nikai
Witam. Szukam kontaktu z rodzicami dziewczynek z ZA. O diagnozie wiem od niedawna była dla mnie kompletnym zaskoczeniem. Córka ma 8lat. Nie wiem czy jest tutaj możliwość prywatnej rozmowy?

Witaj
ja tu jestem od dawna i nie spotkałam żadnej dziewczynki, moja córka ma 6 lat diagnozę od 2 lat ...

Odnośnik do komentarza

Hej
Dawno nie pisałam ale to forum obserwuje na bieżąco. Odzywał się tu ktoś z Rzeszowa z pytaniem o lekarzy. Może sprawa już nieaktualna ale ja szukając pomocy chyba byłam u większości psychiatrów w Rzeszowie. Dr Magoń jest bardzo miła i z pewnością kompetentna my jednak trafiliśmy też do dr Pelc i już tu zostaliśmy. Super lekarz który diagnostyczne bardzo rzadko się myli. Diagnoza postawiona przez panią doktor niestety się potwierdziła.

Odnośnik do komentarza

hej dziewczynki

nasze życie również pędzi, obecnie korzystamy z pomocy logopedy i SI, z zajęć dodatkowych mamy basen, a czekamy jeszcze na język angielski. Zdecydowaliśmy się na ostatni rok przedszkola, więc od września szkoła:) z poważnych rzeczy, to w przyszłym miesiącu mam pierwsze spotkanie grupy wsparcia dla rodziców z CZR, czyli autyzm i asperger, którą tworzę, mam już 3 mamuśki, zobaczymy jak się sytuacja rozwinie. Głównym zadaniem grupy, gdy już się poznamy, będzie kawka raz w miesiącu i omawianie różnych tematów związanych z neuronietypowością w pierwszej godzinie, a w drugiej chciałabym oderwać rodziców i zaproponować zupełnie coś innego, może joga, może zumba, wspólny spacer, generalnie coś co pozwoli nam się odprężyć i oderwać od codziennych problemów. Im bliżej terminu, tym stres większy i myśli ciemne, ale na 5 specjalistów 4 stwierdziło, że to super pomysł, więc mam nadzieję, że się uda. Myślałam o tym już bardzo, bardzo, bardzo długo, czas spróbować, trzymajcie za mnie kciuki, bo bardzo się boję:)

Odnośnik do komentarza

nikai
~Sylka_79 . Witam. Bardzo wcześnie mieliście diagnozę. Chciałabym zadać wiele pytań ale nie na forum. Nie wiem czy można tutaj podawać jakiś prywatny adres?Email? Jest to dla mnie świeży i trudny temat.

podam Ci mój nr GG napisz jakie masz pytania 5940960. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam. Mam 5-cio letniego syna z podejrzeniem ZA. Chciałam przeczytać całe forum, ale nie dam rady. Potrzebuje jakiś wskazówek. Chciałabym jak najszybciej zdiagnozować dziecko, ale tu już zaczynają się problemy. Dowiedziałam się, ze na wizytę u psychiatry dziecięcego trzeba czekać nawet pól roku, rozważam udanie się do ośrodka zajmującego się autyzmem, wchodzi nawet w grę wyjazd do Warszawy lub Krakowa. Mieszkam w Sanoku więc jest to kawał drogi. Prosiłabym o doradzenie jakie kroki podjąć, gdzie będzie profesjonalnie i w miarę szybko. Czy warto odwiedzić psychiatrę lu psychologa czy na tym etapie na razie dać sobie spokój. I kolejna sprawa co po diagnozie, gdzie szukać pomocy. Z tego co wiem w moim mieście z terapią dla dzieci autystycznych jest problem.

Odnośnik do komentarza

Chava witaj
strasznie długie macie kolejki do psychiatry, do psychologa rozumiem, że się trochę czeka, ale do psychiatry to jakiś skandal!!! Problem pojawia się, bo bardzo ważna jest terapia, nie tylko diagnoza. Diagnoza to zazwyczaj potwierdzenie Twoich przypuszczeń i papier. Ja byłam bardzo zadowolona z wizyty w Poradni Psychologiczno Pedagogicznej, dużo bardziej niż z samej diagnozy, gdzie dostałam jedną kartkę z podpisami i koniec. Czy taka poradnia jest w Twoim mieście? Czy ma doświadczenie w diagnozowaniu zaburzeń ze spektrum? Z tych dwóch miast co podałaś, to polecałabym Kraków, gdyż zazwyczaj na jednej wizycie diagnostycznej się nie kończy, a zapewne ma nie gorszych specjalistów niż Warszawa. Czy będzie szybko, wątpię. Są tu dziewczyny z okolic Krakowa, więc mam nadzieje, że zabiorą głos i Tobie pomogą. Nie opisujesz co cie niepokoi? skąd pewność, że to ZA? Jak sobie radzicie w przedszkolu? Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza

Foch dzięki za odpowiedz. Z tymi terminami trochę przesadziłam - jednak w tym roku już nic nie załatwię, a rejestracja do psychiatry na nowy rok rusza dopiero w grudniu. Dzwoniłam do Warszawy - trzeba czekać rok. Jutro zadzwonię do Krakowa, ale nie spodziewam się aby było inaczej. Ponoć w Rzeszowie jest ośrodek diagnostyczny, sprawdzę to, choć wolę dojechać do konkretnego ośrodka. Odległość to nie problem. Chciałabym jak najszybciej zdiagnozować dzieciaka aby rozpocząć terapię. W Sanoku jest ośrodek szkolno-wychowawczy, ale raczej biorę pod uwagę Rzeszów.
Szczerze mówiąc to moja siostra, która miała styczność z dziećmi autystycznymi zwróciła naszą uwagę na zachowanie syna. Moje dziecko kiedy skupi uwagę na danej czynności np. rysowanie, zabawa, oglądanie bajek itp nie słyszy co się do niego mówi trzeba nawiązać kontakt wzrokowy i przenieść jego uwagę na rozmówcę. Codziennie jest atak histerii podczas ubierania, trudno mu wytłumaczyć, że odzież będzie czuć na sobie, zawsze mu coś przeszkadza i zawsze musi być krzyk, płacz, rzucanie rzeczami potem mówi że się nie uspokoi jak się nie przytuli. Podobnie reaguje jak jest coś nie po jego myśli. W przedszkolu bardzo dobrze funkcjonuje, lubi tam chodzić, lubi bawić się z dziećmi, jednak sam przyznaje, ze on nie ma przyjaciela czy bliskiego kolegi. Bardzo interesuje go matematyka, bez problemu rozwiązuje zadania z pierwszej klasy szkoły podstawowej, zaczyna też ogarniać powoli tabliczkę mnożenia choć tego go nikt nie uczył. Najgorsze są te wybuchy złości.

Odnośnik do komentarza

Hej Chava
My jesteśmy z Krosna i trzy lata walczyliśmy o prawidłową diagnozie.Okazuje się,że najlepiej pojechać do psychiatry pani Pelc-Dymon ona Ci powie co i jak skieruje na diagnozę i co najważniejsze da odpowiednie kwity żeby dziecko miało pomoc jak najszybciej.Wierz mi Warszawa też się myli co sama przerobiłam.Szkoda czasu i kasy.Chętnie opowiem więcej jeśli chcesz mogę podać email -o ile można

Odnośnik do komentarza

Dorax wielkie dzięki. Staram się dostać do pani Pelc-Dymoń. Jaki pisałam na Lwowskiej rejestrować będą dopiero w grudniu, na Hetmańskiej rejestrują na marzec. Rozważam wizytę prywatnie, również biorę pod uwagę wizytę u psychologa, oczywiście prywatnie. Tu kwestia jest dość prosta bo pani psycholog (nie pamiętam niestety nazwiska) przyjedzie do nas z Rzeszowa.
Skierowanie do warszawy też wyślę, ale na pewno rok z założonymi rekami nie będę czekać.
Dorax bardzo bym prosiła o kontakt. Jeśli chodzi o diagnozę to już w miarę ogarniam temat, jednak schody znów się zaczną kiedy diagnoza się potwierdzi (bo na razie nie stawiam kropki nad "i" - wiem tyle że dziecko ma problem, nie ważne jak się będzie nazwyac ważne aby dziecku pomóc jak najszybciej). Tak jak piszesz na pewno pani Pelc-Dymoń nas pokieruje, ale każde wskazówki są mile widziane.

Odnośnik do komentarza

Chava
Ja byłam u Pelc -Dymon prywatnie-czekałam dokładnie 4 dni wizyta 100zł. W sumie nie tak źle,bo w poradniach kolejki są koszmarne.A tak ona Ci wszystko wyjaśni,robi wywiad z Tobą,podpowie co robić dalej,serio warto zainwestować.A jeśli dziecko ma ZA to dostajesz papiery od niej i możesz walczyć o pomoc w przedszkolu lub nauczyciela wspomagającego w szkole.Doradzi Ci jaka terapia. Zaświadczenie od psychiatry otwiera wiele drzwi.
Nas bardzo dobrze zdiagnozowała dopiero Pani Jabłońska z Torunia, która przyjechała do Fundacji w Krośnie i specjalnie dla rodziców diagnozowała dzieci.Rewelacja w godzinę wiedziałam wszystko. Nie wiem czy można podać email mój? Czy ktoś wie?:P Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...