Skocz do zawartości
Forum

Najczęstsze pytania dotyczące tabletek antykoncepcyjnych


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Biorę tabletki Microgynon 21. Z powodu wystąpienia wymiotów ze względów bezpieczeństwa wzięłam dwa opakowania pod rząd nie robiąc 7-dniowej przerwy. Przez pomyłkę rozpoczęłam trzecie opakowanie. Czy mam je dokończyć czy przerwać i zrobić przerwę, a potem zacząć z powrotem brać normalnie 21 tabletek? Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Witam. Od około roku biorę tabletki antykoncepcyjne Artilla. Wyrzuciłam ostatnie, zdawało mi się puste, opakowanie wczoraj, czyli w środę. Ostatnią tabletkę wzięłam we wtorek, ale teraz nie jestem pewna, czy nie powinnam była wziąć jej w środę. Nie jestem pewna, czy wzięłam wszystkie tabletki. Co mam w takiej sytuacji zrobić?

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry, mam zamiar przeprowadzić tygodniową głodówkę i jak czytałam nie powinno się niczego przyjmowac doustnie. Ponieważ przyjmuję tabletki antykoncepcyjne marki Mercilon, mogę to zrobić podczas 7-dniowej przerwy. Chciałam jednak zapytać jak to jest z przyswajaniem po takiej tygodniowej głodówce? Ponieważ po niej musiałabym juz zacząc kolejne opakowanie i cykl 21-tabletek. Czy wpłynie to na ich skuteczność? Jak funkcjonuje wtedy układ pokarmowy i wchłanianie tabletek?

Odnośnik do komentarza

Rozumiem, że przy stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych okres powinien występować w tym samym dniu każdego miesiąca. Niestety u mnie jest inaczej. Zażywam tabletki Naraya plus. Blister ma 28 tabletek w tym 24 tabletki białe i 4 placebo. W trzecim dniu łykania tabletki placebo występuje u mnie krwawienie. Nie rozumiem jednak, dlaczego okres wypada mi np. w sierpniu (22.08.2015), a w tym miesiącu wypadł mi (18.09.2015). proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Witam. Jedna rzecz nie daje mi spokoju. Zapomniałam zażyć tabletki w trzecim tygodniu i zrobiłam to po ponad tych 12 godzinach. Nie doczytałam w ulotce, że należy wtedy zrobić przerwę lub kontynuować zażywanie i zrobiłam 7 dniową przerwę. W 4 dniu tej przerwy dostałam krwawienia i trwało ono to 7 dnia. Podczas ostatniego dnia krwawienia uprawiałam seks z chłopakiem. Nie doszedł we mnie.
7-8 dni po tym zaczął boleć mnie jeden jajnik, miałam bardziej lepki śluz oraz nawiedzał mnie ból piersi. W połączeniu bóle te trwały jakoś 3-4 dni. Tabletki biorę już prawie drugi rok.
1.Czy możliwe, że te bóle były oznaką owulacji?
2.Na ile oceniacie możliwość zajścia w ciążę(biorąc pod uwagę odstęp od seksu i pierwszych bóli jajnika)?
3.W internecie trudno poszukać spójnych informacji. Ile dni od zapomnienia tabletki może wystąpić owulacja?
4. Teraz mam spodziewać się prawdziwego okresu czy kolejnego plamienia?
5. Jeśli jednak zajdę w ciążę to przy kolejnej przerwie plamienie wystąpi?
EDIT: Zażywam Yasminelle
Warto dodać, że teraz mam 4 dzień przerwy i mam bóle jak przy miesiączce jednak jeszcze krwi brak.

Odnośnik do komentarza

Witam,

Od dłuższego czasu biorę tabletki antykoncepcyjne Lesiplus. Ostatnio zapomniałam wziąć przedostatniej tabletki różowej z blistra tj. 4 rząd, uczono mnie że skoro minęło 12 godzin i nadal nie wzielam tabletki to już jej nie biorę więc tak też zrobilam (Choć później czytając ulotkę z tymi tabletkami jest inaczej ale nie dostosowałam się do niej). Wzielam więc ostatnia różowa tabletkę oraz 4 tabletki placebo i w czasie ich brania nie dostałam okresu, więc moje pytanie brzmi dlaczego okres nadal się nie pojawił ? Ciąża jest wykluczona, nawet potwierdził to test, więc nie wiem czy mam się niepokoić czy jak najszybciej iść do ginekologa. Proszę o odpowiedź

Odnośnik do komentarza

Zazywam microdynon 21 drugi listek - aktualne 9 tabl drugiego listka Niestety nie zrobiłam przerwy, zaczęłam od razu drugi listek, aktualne dostałam krwawienie czy jest to normalne w tym przypadku gdy brak jest przerwy? ????? Biorę też levetiracetam.

Odnośnik do komentarza

Witam. Jestem w trakcie przyjmowania tabletek diane 35, które są moimi pierwszymi tabletkami antykoncepcyjnymi. Dzisiaj wzięłam 13nastą tabletkę. Moje pytanie brzmi: Czy to normalne, że zaczęłam plamić od razu po zakończeniu miesiączki? I czy to normalne, że dzisiaj po stosunku pojawiła się jasnoczerwona krew? Dodam, że nie mam problemu z nawilżeniem oraz innymi czynnikami. Dodatkowo czuję kłucie biustu. Opisywanych dolegliwości nie posiadałam nigdy wcześniej.

Odnośnik do komentarza

Witam! biorę regularnie tabletki antykoncepcyjne Atywia. Od trzech opakowań zamiast typowego krwawienia z odstawienia (podczas 7-dniowej przerwy) pojawiają się ciemnobrązowe, wręcz czarne plamienia ze skrzepami. Wcześniej miałam normalne krwawienia w trakcie przerwy podczas brania tych tabletek. Czy te ciemne plamienia to powód do niepokoju?

Odnośnik do komentarza

Witam, brałam przez 5 miesięcy bez przerwy tabletki vibin w czasie ostatniej przerwy 26 sierpnia dostałam miesiączki, trwał 3 dni do 28 sierpnia. Kiedy powinnam spodziewać się kolejnej miesiączki, po ilu dniach mniej więcej? Z góry dziękuję:)

Odnośnik do komentarza

Witam, Zmieniam tabletki Kontracept na Levomine, jutro biore ostatania tabletke kontr. i nie wiem czy powinnam robic 7 dni przerwe i w nastepny piatek wziac nowa tabletke Levo., czy nie powinnam robic przerwy i odrazu przyjac nowa tabletke. Zapomnialam spytac lekarza, Obawiam sie pomylki, i jesli zrobilabym przerwe ktorej nie nalezy robic moga byc jakies powazne konsekwencje? Oraz czy bede zabezpieczona?

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry, mam do Państwa pytanie. Od 4 lat przyjmuję tabletki Naraya, po raz pierwszy zdarzyło mi się teraz krwawienie trwające 5 dni w połowie opakowania. Ginekolog zalecił zmiane tabletek na Asubtele, teraz w czasie przerwy wystąpiło normalne krwawienie z odstawienia. Czy w czasie przyjmowania nowego opakowania antykoncepcja bedzie od razu zachowana? Nowe tabletki są mocniejsze, jednak martwi mnie to dość mocne krwawienie przypomiajace okres w trakcie przyjmowania poprzedniego opakowania.

Odnośnik do komentarza

Witam, Podczas poprzedniego cyklu, (jak się później okazało) 3 dni przed miesiączką, kochałam się z chłopakiem. Użyliśmy prezerwatywy, nie było żadnego "wypadku". 3 dni później dostałam okresu, był normalny, taki jak zwykle, obfity, trwający tydzień, z typowymi bólami. Od tego czasu nie doszło do stosunku. W tym miesiącu 24 dc. dostałam plamień, okresu nie ma. Obawiam się ciąży, a nie mam możliwości w tej chwili wykonać testu. Dodam, że w maju odstawiłam tabletki. Czy ciąża jest prawdopodobna?

Odnośnik do komentarza

Witam, przyjmuję tabletki antykoncepcyjne-Stediril30 od 4 mscy. W sobotę po ok 3h od przyjęcia tabletki wymiotowałam dlatego wzięłam kolejną tabletkę z blistra.Wczoraj prawdopodobnie nie przyjęłam tabletki(nie zgadzają mi się dni z blistra)dlatego dziś przyjęłam dwie na raz.Chciałabym się dowiedzieć jak mam dalej postępować- do końca zostało mi 5 tabletek. Ochrona antykoncepcyjna została zachowana?pierwszy raz znalazłam się w takiej patowej sytuacji dlatego bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Witam, ostatnio zdarzało mi się spóźniać kilka godzin z braniem tabletek antykoncepcyjnych. W pierwszy dzień 3 tygodnia nie wziełam tabletki a miałam stosunek płciowy bez zabezpieczenia w tą noc co pominełam tabletkę. Nastepnego dnia wieczorem dopiero wziełam zapomnianą tabletkę i 3 godziny później drugą. Czy jest ryzyko zajścia w ciążę?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...