Skocz do zawartości
Forum

Najczęstsze pytania dotyczące tabletek antykoncepcyjnych


Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem. Biorę tabletki antykoncepcyjne lesinelle już od roku. Mam bardzo stresujący miesiąc i zdarzyło mi się zapomnieć wziąć tabletki. Otóż zapomniałam 11 tabletki i zgodnie z ulotką wzięłam następnego dnia. Dzień wczesniej zdarzyło mi się nieświadomie wypić herbatę z dziurawca. Wiem że obniża ona skuteczność tabletek jednak piłam ją 7 godzin przed zażyciem tabletki. Zapomniałam również 15 tabletki i przeszłam do przerwy 7 dniowej. Chciałabym się dowiedzieć czy istnieje mozliwosc ciąży?

Odnośnik do komentarza

Mam problem z antykoncepcją. Biorę tabletki od 2 lat, ciągle te same - Ovulastan. Od jakiegoś czasu mam plamienia, na ok. tydzień przed ostatnim dniem brania tabletek... Nic mnie z reguły nie boli, ale występują krwawienia niewiadomej przyczyny. ( Bez przerwy przez 7 dni 7 dni przerwy, a więc 2 tygodnie wyjęte z życia) Co to może oznaczać? Czy jest się czego obawiać? Czy czas zmienić tabletki?

Odnośnik do komentarza

Witam, od 2 lat moja 18-letnia dziewczyna stosuję tabletki antykoncepcjne. W tym miesiacu w połowie blistra zmieniła tabletki które łykała do tej pory na tańszy zamiennik o tym samym składzie. W jej przypadku co miesięczne krwawienie występowało 2 dni po zjedzeniu ostatniej tabletki. Dziś mija 5-ty dzień, a krwawienie ani objawy ( jak bóle brzucha) nie pojawiły się. W czasie w którym łykała zamiennik odbyliśmy jeden stosunek, na dzień przed ostatnią tabletką. Czy istnieje ryzyko ciąży ?

Odnośnik do komentarza

Witam.Czy tabletki antykoncepcyjne typu azalia,można zacząć brać obojętnie od którego dnia cyklu czy koniecznie 1dnia? Mam zaburzenia hormonalne, wolno mi jedynie te tabletki jednoskladnikowe.W piatek wybieram się do ginekologa w sprawie tych wlasnie tabletek,jednak zastanawia mnie jak bede je brala od pierwszego dnia cyklu skoro u mnie te cykle nie raz trwają po 70 dni i dluzej.. ( nie dawno zakonczylam karmienie piersia, mam nadwage, to ponoc jest glowna przyczyna rozchwiania hormonow)pozdrawi

Odnośnik do komentarza

. Biore tabletki od 10 lat. regularnie ( raz 5 h poślizgu). ..2 miesiące temu ginekolog uświadomił mnie, ze pomimo tego krwawienia mogę być w ciąży bo ono nie gwarantuje jej braku.dodam że ostatni seks bez prezerwatywy był ponad dwa miesiące temu i od tego czasu dostałam już dwa krwawienia z odstawienia. Ostatnio zaczął mnie boleć żołądek ( pdejrzewam że ze stresu po wmówieniu sobie ciąży) oraz jajniki raz lewy i raz prawy..Czy w tych okolicznościach mogę być jednak faktycznie w ciąży ?

Odnośnik do komentarza

Przekładałam okres tabletkami anty o cały cykl, po prostu pominęłam tą 7- dniową przerwę. Jeszcze dwa tygodnie mi pozostały do okresu a odczuwam dziwny ból podbrzusza,dolnej części pleców i mam nabrzmiały brzuch. Robiłam dwa testy obydwa negatywne. Czy to jest normalne ?

Odnośnik do komentarza

Witam. Biorę tabletki Microgynon 21.Kończę drugie opakowanie,brałam je bez przerwy od poprzedniego,bo zapomniałam ostatnio wziąć tabletkę z początku trzeciego tygodnia-wzięłam ja z opóźnieniem dłuższym niż 12 h. i zgodnie z ulotką,nie zrobiłam przerwy m. opakowaniami.Dziś zdarzyła mi się podobna sytuacja,nie wzięłam wczorajszej tabletki,minęło więcej niż 24h, wzięłam od razu wczorajszą i dzisiejszą.Czy mogę zrobić przerwę po zakończeniu opakowania czy muszę brać ponownie bez przerwy trzecie?

Odnośnik do komentarza

Po 2 letnim zażywaniu tabletek antykoncepcyjnych dzień po odbyciu stosunku zaprzestałam ich brać na 7 dni przed końcem blistra.Pojawiło się spore krwawienie. Potem znów zaczęłam brać tabletki na nowo.Przez 2 miesiące Krwawienie pajawiło się tak jak miało w ciągu 7 dniowej przerwy. Tym razem jednak mija 6 dzień przerwy a krwiawiene dalej się nie pojawiło. Przytyłam i na początku tego miesiąca wykonałam test ciążowy (negatywny). Czy jeśli wykonywałam test w 3 miesiącu ciąży test mógł się mylić ?

Odnośnik do komentarza

Hej mam pytanie ;) wiec tak bralam kiedys tabletki i bylo wszytko okej przestalam brac wszytko wrocilo do normy. Ale teraz sie mi zachcialo znoawu brac tabletki aby przesunac okres... nie wzielam 1 dnia okresu pare dni pozniej aby przesunac bo lecimy na wakacje a wakacje i okres to lipa;( i wzielam pierwsze opakowabie tabletek skonczyly sie okres dostalam 3 dni potem ale do teraz mam plamienia i nie jest to komfortowe a jestem juz przy 6 tabletce z nowego pliku nie wiem czy odstawic je czy brac dalej na urlop lecimy za 7 dni nie wiem co zrobic. Wczesnien tak nie mialam ;(

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry. Jestem już 4 msc. po porodzie. Karmie piersią i jeszcze nie miałam okresu. Dopiero od dziś zaczęłam przyjmować Ovulan. Jak skończy się blister z tabletkami to zacząć nowy bez przerwy kilkudniowej? Czy tak ma być? Pytam bo czytałam ulotkę i mam wątpliwości co do przyjmowania tabletek... Proszę o odpowiedż . DZIEKUJĘ

Odnośnik do komentarza

Witam. Mam 20 lat. Od 2 lat biorę Tabletki antykoncepcyjne Madinette. Za 14 kończę opakowanie i robię tydzień przerwy. Niestety mam problem bo wizytę po receptę mam dopiero 28 października. Nie ma bliższych terminów do żadnego lekarza w przychodni, do której należę. Co mam zrobić w takiej sytuacji? Mam zrobić 2 tygodnie przerwy?

Odnośnik do komentarza

Cześć, lekarka stwierdziła po badaniach hiperprolaktynemię. Okresu nie mam już 5 miesięcy (nie jestem w ciąży-sprawdzam), ostatni był 20 maja. Przepisała mi luteinę na wywołanie okres oraz bromergon. Problem tkwi w tym że zgłupiałam totalnie w aptece gdy na recepcie zobaczyłam jeszcze przepisany harmonet (antykoncepja). Miałam po reakcji na luteinę zacząć brać bromergon aż się skończy paczka, ale nie mam pojęcia jak brać ten harmonet. Pomóżcie proszę!

Odnośnik do komentarza

Witam, 5 miesiecy temu zmienilam tabletki hormonalne Yaz na pigulke jednoskladnikowa Cerazette. Nie zauwazylam wiekszych skutkow uboczynych jednak od miesiaca (moze dluzej) zauwazylam znaczne wypadanie wlosow. Przy codziennym szczotkowaniu wypada ich tyle ile przewaznie wypadalo w tydzien. Czy moze byc to skutek uboczy minipigulki? jesli tak to czy on przeminie czy tez powinnam odstawic tabletki? Jaka inna skuteczna metode anykoncepcyjna moge rozwazyc (27lat, osoba palaca, nadwaga) dziekuje

Odnośnik do komentarza

Witam, od niedawna zaczęłam używać tabletek antykoncepcyjnych. To jest moje pierwsze opakowanie i nie przyzwyczaiłam się jeszcze do regularnego brania. Przyjęłam 11 tabletek i dzisiaj zauważyłam, że pominęłam tabletkę 12,13,14, a dzisiaj powinnam planowo wziąć 15. Od dwóch dni pojawiło się u mnie delikatne krwawienie, czy to krwawienie z odstawienia? Stosunku nie odbyłam więc nie boję się o ciąże. Czy powinnam przestać brać tabletki? Jeśli tak to po ilu dniach rozpocząć kolejne opakowanie?

Odnośnik do komentarza

Witam! Mam 3 pytania i będę bardzo wdzięczna za wszystkie odpowiedzi 1. Czy zmiana klimatu (np. wyjazd wakacyjny do ciepłej Grecji) może mieć wpływ na skuteczność przyjmowanych tabletek antykoncepcyjnych 2. Czy zastosowanie 2 opakowań ww tabletek pod rzą (bez robienia przerwy), przy regularnym stosowaniu, zachowuje cały ten czas skuteczność? 3. Czy wynik beta HCG badania wykonanego 11 dni po stosunku, można uznać za wiarygodny? Dziękuję

Odnośnik do komentarza

Dzien dobry ! Mam 20 lat od roku biorę tabletki antykoncepcyjne. Dwa miesiące temu wykrywałam zgrubienie w lewej piersi, lekarz zarządził usg wykryli gruczolakwłókniaka, mój lekarz nie odpowiedzial mi nic na temat tabletek antykoncepcyjnych wiec nie wiem cxy mam brać czy nie. Mam stałego partnera lecz nie mogę używać prezerwatyw przez latex . Moje pytanie berzmi czy mogę przyjmować dalej tabletki czy tez nie ? Dziekuje za każda odpowiedz .

Odnośnik do komentarza

Witam, od dwóch lat stosuję tabletki antykoncepcyjne Madinette. 19 września wzięłam drugie opakowanie bez 7 dniowej przerwy. 27 września po lub w trakcie stosunku z partnerem pojawiło się dość intensywne krwawienie z mojej pochwy. ( Na pościeli była krew oraz na naszych narządach płciowych). Nie dawno bo 30.09 oraz 01.10 znów się kochaliśmy i był ten sam problem - mniejsza ilość krwi lecz jednak. Nadżerkę miałam usuwaną. Od czego to może być ? I czy powinnam się martwić ?

Odnośnik do komentarza

Witam! Od niedawna biorę tabletki antykoncepcyjne Vibin mini. Jestem w połowie drugiego opakowania. Przez całe pierwsze opakowanie pojawiało się plamienie. W trakcie brania tabletek placebo nadszedł okres (skróciłam przerwę między opakowaniami z 7 do 2 dni). Podczas brania tabletek z drugiego opakowania znów pojawiało się plamienie. Jednak dwa dni temu odbyłam stosunek z chłopakiem i od tamtego czasu obficie krwawię, jakbym miała okres. Poza tym nic mnie nie boli. Czym może to być spowodowane?

Odnośnik do komentarza

Witam, Przyjmuję tabletki antykoncepcyjne 21/7. Obecnie z powodu wyjazdu nie będę widzieć się ze swoim chłopakiem przez około 2-3 miesiące. Czy rozsądniej jest odstawić tabletki na ten czas, czy mimo wszystko kontynuować przyjmowanie, żeby nie rozchwiać organizmu? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...