Skocz do zawartości
Forum

Nienawiść do teściowej


Gość Przyszla mama78

Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyno nie trać zdrowia ,bo nie warto.Dbaj o siebie i swoją rodzinę,twoja teściowa też miała w życiu swoją szanse na to samo,jeżeli ją zmarnowała,to niech sama to teraz naprawi.Tylko,że nie wszystko w życiu da się naprawić,twój mąż widocznie też tak myśli,skoro ni chce jej znać.

Odnośnik do komentarza

~Jola z W-wa
Jestem tu nowa przeczytałam post bo tytuł był okropny i już przekreślił w moich oczach osobę która go napisałaa dlaczego nie :jak żyć w zgodzie z teściową.

Ale ŻAL. No pewnie, "Jakby tytuł brzmiał "Nienawiść do gwałciciela", to też byś pewnie rozdzierała szaty nad jego pierwszym słowem, bo takie uczucie u kogoś to najgorsza zbrodnia, na pewno dużo większa niż tego wspomnianego wyżej, kto tą nienawiść spowodował. No i pewnie też by przekreśliło to w Twoich oczach jego ofiarę. Nieważne, co takie uczucie spowodowało, człowiek ma tego nie czuć, i już! Bez względu na okoliczność, bo to jest be. A że jest z kamienia, to na pewno w każdej sytuacji z łatwością mu to przyjdzie. Co za wnikliwe i głębokie podejście do problemu nienawiści, pełne poczucia sprawiedliwości, hahaha.

~alina 3782
Dziewczyno nie trać zdrowia ,bo nie warto.Dbaj o siebie i swoją rodzinę,twoja teściowa też miała w życiu swoją szanse na to samo,jeżeli ją zmarnowała,to niech sama to teraz naprawi.Tylko,że nie wszystko w życiu da się naprawić,twój mąż widocznie też tak myśli,skoro ni chce jej znać.

SUPER powiedziane! Nic, tylko korzystać.
Po co masz marnować swoje życie na myślenie o niej? Odpręż się, pobiegaj, czy wyjdź na rower, posłuchaj fajnej muzyki. Jakby Cię ciągle dręczyły myśli o niej, to zrób sobie ćwiczenia relaksacyjne, medytacja też bywa pomocna w takich sprawach. I z czasem coraz łatwiej powinno Ci przychodzić życie własnym życiem. A gdybyś mimo to miała z tym problemy, to skorzystaj z pomocy psychologa I z czasem na pewno uda Ci się całkowicie od niej odciąć psychicznie. Tylko musisz tego naprawdę chcieć. Moim zdaniem warto. Nie dla zgody, nie dla ochrony teściowej, tylko dla swojego własnego dobra.

Odnośnik do komentarza

Jeszcze nie zdązyłam skomentować żadnego postu i więcej tego nie zrobię.Do autorki i jej podobnych gdyby wszyscy ludzie tak podchodzili do życia z nienawiścią to świat by już nie istniał.A te wszystkie osoby co namawiają tylko do wojny i sama autorka niech nie mają złudzeń za parę lat będziecie też teścowymi i nie łudźcie się że będziecie te lepsze teściowe nie z takim podejściem do życia.Nie ma ludzi idealnych, każdy popełnia błędy i nie wszyscy muszą się podobać wszystkim.Nie musimy brać przykładu z tego co nam się nie podoba a co z szacunkiem dla starszej osoby ?Nienawiść brak zgody rujnuje nie tylko życie nigdy nie będziecie szczęśliwe, będziecie kisić się w tym żalu już nie do teściowej tylko do całego świata.

Odnośnik do komentarza

A co z szacunkiem do mnie??he?? Mlode osoby nie musza juz byc szanowane prawda?tylko starsi bo zyja dluzej...nie moja droga kazdy dostaje taki szacunek ma jaki sobie zasluzyl a moja tesciowa zasluzyla sobie zeby jej splunac w twarz!kiedy ja kiedys zostane tesciowa to napewno nie bede takim potworem jakim jest ona! Zeby traktowac swoje dziecko jak intruza! A jego malzonke jak smiecia!

Odnośnik do komentarza

A jaka to matka będzie jak ona taki jad w sobie nosi, obojętnie co zrobiła jej teściowa, powinna się od niej odciąć, nie rozmawiać, nie myśleć o niej, zasłania się swoją ciążą a jad aż z niej kipi. Piękna'' przyszła matka" tyle że emocje jakimi żyje, przechodzą na dziecko, a ona się kisi w tym swoim jadzie.

Odnośnik do komentarza
Gość przeczytałam

Ja tylko się dziwie że ludzie nie potrafią myśleć perspektywicznie i uważają że czas zatrzyma się właśnie dla nich w miejscu. Nigdy nie będą w średnim wieku, potem starsi, a na koniec starzy jak węgiel. I czy kiedyś nie trafi im się taki młody rozmówca o innych poglądach który będzie ich opluwał, bo jego trzewia za dużo wydzielin produkują.
No ale.
Z drugiej strony racja.
Po co udzielać rad komuś, kto wyraźnie mówi, że ich już nie chce. Ma swój pogląd na sprawę i widać, że zdania nie zmieni.
To po co denerwować siebie i innych.
Szacunek należy się każdemu.
A co do kultury wypowiedzi, to są normy, które obowiązują nas wszystkich przy takich dysputach.

Odnośnik do komentarza

Mieszkamy razem z tesciowa zagranica i maz juz kiedys powiedzial ze sproboje podciagnac to co mu zrobila do odpowiedzialnosci karno-cywilnej! I wtedy mamusia slono zaplaci bo kazdy kto sie w jakikolwiek sposob zneca nad slabszym od siebie a w tym przypadku na wlasnym dziecku powinien byc podciagniety do odpowiedzialnosci na rowni z innymi przstepstwani. On tez jej nienawidzi tak, tak mi kiedys powiedzial wiec nie jest tak jak wy mi tutaj piszecie( a raczej jedna osoba pod kilkoma nickami). To by bylo na tyle z mojej strony.

Odnośnik do komentarza

Proponuję najpierw przeżyć to, czego mąż Przyszłej doświadczył ze strony swojej matki, a potem kogoś pouczać odnośnie przebaczenia. Poza tym najpierw ten, kto zawinił, powinien tego żałować i o to przebaczenie prosić.

Co tu ma do rzeczy podawanie kogoś do sądu? To że ktoś kogoś krzywdzi musi oznaczać, że mamy do czynienia z przestępstwem? W takim razie jak ktoś zostanie zdradzonyprzez swojego partnera, to albo ma nie narzekać, albo dzwonić po policję? Ręce opadają.

Odnośnik do komentarza

Gadanie przez takie święte krowy typu reni re,że ktoś jad w sobie nosi,to już szczyt wszystkiego.Jak by ktoś był w porządku wobec autorki,to by i jadu w sobie nie nosiła.Śmieszne podejście do sprawy świadczące o tym,że ktoś odpier...... całe życie,ale potem jest szanowną teściową i należy mu się szacunek.A innym się nie należy?A komuś,komu wyrodna matka nerwicę zamiast wykształcenia zafundowała się nie należy ?

Odnośnik do komentarza
Gość Marita marita

Hahahhaha już nie mogę czytać takich głupot typu-zobaczycie,jak same będziecie teściowymi....ble ble ble.No ręce opadają.Tak ,będziemy teściowymi.I jak znęcałyśmy się nad dziećmi,to powinnyśmy trafić na wyjątkowe zołzy synowe !Natomiast paniom 'szantażystkom' tak szczerze nam życzącym powinny się trafić takie synowe,żeby z nudów takich bzdur nie wypisywały.

Odnośnik do komentarza

Do odpowiedzialności to matki nie pociągnie, bo nic jej nie udowodni,
jakie uczucia żywisz do swoje teściowej to twoja sprawa,ale wiedz ,że to niekorzystnie odbije się na na waszym dziecku,
,że nosisz taką nienawiść w sobie to ono już czuje,twój stres przenosi się na nie,
wszyscy co ci radzą odpuść sobie ,robią to tylko dla twojego dobra,

jeśli nie potraficie się odciąć od przeszłości,to wasze dziecko też będzie żyło w nienawiści do babci!?

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Norma 2345, a jak myślisz co "Przyszła mama " zafunduje swojemu dziecku, przecież ono nienawiść będzie miało w krwi, przecież ona tą nienawiścią karmi siebie i swoje nienarodzone dziecko, tak nie da się normalnie żyć, pomyslałaś o tym może, i czytaj ze zrozumieniem, jeżeli wogóle tak potrafisz.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...