Skocz do zawartości
Forum

Najczęstsze pytania dotyczące tabletek antykoncepcyjnych


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, proszę o szybką odpowiedź. w lutym odstawiłam tabletki antykoncepcyjne, wtedy też okres występował co 3 miesięce. Chciałam wrócić do brania lecz najpierw dostałam luteine na wywołanie, dziś mam 5 dzień okresu, biorę 5 tabletke Sidretelli 20. Mam pytanie czy po takiej przerwie jestem zabezpieczona od 1 tabletki, po 7 czy dopiero po 1 opakowaniu? Słyszałam wiele sprzecznych opinii. Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza

Witam! Borę tabletki NarayaPlus, jest to pierwsza antykoncepcja hormonalna, jaką stosuję.Dziś wzięłam ostatnią tabletkę placebo z opakowania i powinnam zacząć nowy blister.Nie pojawiła się jednak "standardowa"miesiączka,jedynie lekkie krwawienie od ok. 2 tabletki placebo.Dodam,że pierwszą tabletkę wzięłam dokładnie w 1 dzień miesiączki,nie pominęłam żadnej dawki i nie miałam wymiotów ani biegunki.Uprawiałam stosunek,mężczyzna dochodził we mnie.Czy powinnam się martwić ryzykiem ciąży?

Odnośnik do komentarza

Przyjmuję tabletki regularnie co do godziny(dodam,że to moje trzece opakowanie,wczesniej przyjmowałam Y** a teraz Na****),przez pewien czas żyłam w silnym stresie przez co pojawilo mi się kilkudniowe krwawienie śródcykliczne.w tym czasie przyznaje,że zdarzylo mi się kochać z chłopakiem(nigdy nie dochodzi do ejakulacji wewnatrz pochwy),potem dostalam terminowego okresu.Przed pojawieniem się krwawienia z odstawienia krwawienie śródcykliczne ustało. Czy ochrona antykoncepcyjna była zachowana przez regularne przyjmowanietabletek mimo kilkudniowego krwawienia?

Odnośnik do komentarza

Przyjmuję tabletki regularnie co do godziny,przez pewien czas żyłam w silnym stresie przez co pojawilo mi się kilkudniowe krwawienie śródcykliczne.w tym czasie przyznaje,że zdarzylo mi się kochać z chłopakiem(nigdy nie dochodzi do ejakulacji wewnatrz pochwy),potem dostalam terminowego okresu. Czy ochrona antykoncepcyjna była zachowana przez regularne przyjmowanie mimo kilkudniowego krwawienia?

Odnośnik do komentarza

Witam dzisiaj dostalam od mojej ginekolog nowe tabletki,zmieniam z jeanine na lesiplus i moge pytanie brzmi czy moge zrobic normalnie 7 dniowa przerwe i zaczac nowe tabletki? czy ochrona zostanie zachowana,duz cztalam o sposobach zmieniania tabletek ze slabszych na mocniejsze i na odwrot ale wole sie upewnic

Odnośnik do komentarza

Dobry wieczor mam pewien problem otoz dostalam okres 10 dni za wczesnie ale wybralam tabletki do konca opakowanie potem mialam 7 dni przerwy tj w niedziele wzielam ostatnia tabletke a w piatek skonczyl mi sie okres dzis jest czwartek od wczoraj mam znowu okres dosc obfity bardzo prosze o pomoc dodam ze od 3 tygodni mam nowa prace gdzie jestem caly czas w ruchu I biore tabletki na poprawe koncentracji ginkgo bardzo prosze o odpowiedz dziekuje i pozdrawiam Alexia

Odnośnik do komentarza

Borę tabletki NarayaPlus, jest to pierwsza antykoncepcja hormonalna, jaką stosuję.Dziś wzięłam ostatnią tabletkę placebo z opakowania i powinnam zacząć nowy blister.Nie pojawiła się jednak "standardowa"miesiączka,jedynie lekkie krwawienie od ok. 2 tabletki placebo.Dodam,że pierwszą tabletkę wzięłam dokładnie w 1 dzień miesiączki,nie pominęłam żadnej dawki i nie miałam wymiotów ani biegunki.Czy powinnam się martwić ryzykiem ciąży?

Odnośnik do komentarza

Witam. Przyjmuję antykoncepcje hormonalną, 7-dniowy okres przerwy u mnie występuje od czwartku do środy, niestety z roztargnienie pierwszą tabletkę nowego blistra przyjęłam o dzień wcześniej niż powinnam czyli w środę. Czy przez najbliższy miesiąc istnieje ryzyko zajścia w ciąże i powinnam stosować dodatkowe zabezpieczenie oraz czy mogę ową przedwczesną tabletkę traktować jako jedną "ekstra" a swój cykl z 21 wydłużyć na 22 tak aby moja 7-dniwoa przerwa wypadała w te same dni co dotychczas?

Odnośnik do komentarza

Dobry wieczór. Biorę tabletki antykoncepcjyjne od 4 miesięcy,problem jest taki że nie wiem jakim cudem,ale robiłam 10 dniowa Przerwę a nie 7,przyjmuje lek belara. Dopiero dziś ruszyło mnie,że coś jest nie tak,nie wiem dlaczego robiłam dziesięć dni przerwy,a nie 7. Z ostatniego opakowania wzięłam tabletkę w niedzielę 30.08. Jak teraz mam zacząć brać kolejne opakowanie? Robić przerwę czy mogę wziąć po 7 dniach? Z chłopakiem mimo wszystko stosujemy dodatkowa antykoncepcje,jest szansa na ciążę?

Odnośnik do komentarza

15. dnia (1.dzień 3. tygodnia) zapomniałam wziąć tabletki. Miałam więc dwa wyjścia - albo 16. wziąć dwie tabletki na raz i nie robić przerwy między blistrami, albo rozpocząć przerwę już 15. dnia. Wzięłam dwie tabletki, jednak 22./1. dnia (czyli wtedy, kiedy powinnam zrobić przerwę, a w moim przypadku rozpocząć nowy blister) tez zapomniałam tabletki. Czy powinnam to potraktować jako pominięcie w 1. tygodniu? Czy lepiej zrobić jednak przerwę? Czy będę chroniona?

Odnośnik do komentarza

Witam, od ponad 2 lat stosuje tabletki antykoncepcyjne Naraya Plus. 5 sierpnia miałam robioną cytologie i usg dopochwowe (w usg ginekolog stwierdziła, że mam trzon macicy skierowany do tyłu), okres dostałam planowo 13 sierpnia (trwał 5dni) po okresie zauważyłam gęsty brązowy śluz na bieliźnie (który trwa do teraz), po stosunku śluz staje się rzadki czerwono-różowy. Co to może być?

Odnośnik do komentarza

Witam, mam problem. Jestem w trakcie 3 opakowania tabletek anty "Qlaira " Nie przyjęłam 20 tabletki, czyli tabletki z 3 tygodnia. Na ulotce pisze, abym zaprzestała przyjmowanie tego opakowania i rozpoczęła nowe. Zgodnie z zaleceniem lekarza opakowanie przyjmuje bez żadnej przerwy(lub mozna powiedzieć ze z przerwa w postaci 2 dni, jezeli uwzględnimy 2 tabletki placebo na końcu opakowania?). Tak wiec powinnam wykupić nowe opakowanie i zacząć je przyjmować lecz problem polega na tym, ze nowe opakowanie moge wykupić dopiero 7 dni po odstawieniu ostatniego opakowania z którego nie przyjęłam 20 tabletki.... Moje pytanie jest takie: czy wydłużenie tej przerwy miedzy opakowaniami jest do zaakceptowania. Wiem ze powinnam sie zabezpieczać mechanicznie w czasie przerwy i jak mniemam przez następne 9 dni przyjmowania nowego opakowania. Ale czy tak długa przerwa (pierwsza taka od czasu 3 opakowań) jest do zaakceptowania?

Odnośnik do komentarza

Witam
Odstawilam miesiąc temu tabletki antykoncepcyjne Microgynon 21 ponieważ z Partnerem chcemy mieć dziecko, pierwszy okres dostałam prawidłowo po odstawieniu tabletek. Przy zbliżeniu z moim Partnerem poczulismy jak bym sie troszkę głupio to zabrzmi "zwezyla" i "skrocila" nie wiem czy jest to spowodowane odstawieniem tabletek czy czymś innym...

Odnośnik do komentarza

Witam. Mam 18 lat i zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne Levomine od 19sierpnia, kochałam się parę razy z chłopakiem podczas brania tabletek ale brałam je regularnie. Totalnie zapomniałam wziąć tabletki w srodę 2września byłam pewna że wzięłam i w czwartek w ten dzień kochałam się z chlopakiem bez zabezpieczenia jak cały czas od roku, tą czwartkową wzięłam w piątek. Pytanie nasuwa się czy ewentualnie mogę być w ciąży? Czuję takie dziwnie mrowienie i kłucie od jakiegoś czasu koło pępka.

Odnośnik do komentarza

Witam mam takie pytanie wzielam tabletkę antykoncepcyjna a 3 i pół godz później zabolal mnie brzuch i zrobilam luźny stolec ( jednorazowo) po czym wzielam kolejną tabletkę bo nie byłam pewną czy tabletka się wchłonęła ,dodam że biorę tabletki jednoskladnikowe . Czy została zachowana antykoncepcyjna cz muszę się dodatkowo zabezpieczać ?

Odnośnik do komentarza

Witam, od dwóch lat biorę tabletki Daylette. Ostatni miałam następująca sytuację. Zapomniałam wziąć 4tej tabletki z pierwszego tygodnia. Przyjęłam ją po ok.24h - razem z 5tą tabletką. Ostatni stosunek dwa dni wcześniej rano. Tabletki biorę wieczorem, w dniu w którym był stosunek wzięłam tabletkę normalnie (wtorek), kolejnego już zapomniałam (środa) i w czwartek wzięłam dwie tabletki. Od tego czasu nie było stosunku, a tabletki biorę regularnie. Czy w takim przypadku istnieje ryzyko ciąży?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...