Skocz do zawartości
Forum

Skąpe krwawienie z odstawienia tabletek antykoncepcyjnych


Gość wanilla

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!
Trzy dni temu skończyłam brać pierwsze opakowanie tabletek M******. Dziś pojawiło się krwawienie z odstawienia, choć nie jestem pewna czy mogę to tak nazwać... Nie jest to normalna miesiączka tylko skąpe plamienie. Czy to normalne? Czytałam, że u niektórych kobiet krwawienia z odstawienia, ich obfitość, zmieniają się cyklicznie co miesiąc tzn. po pierwszym opakowaniu są np słabe a po kolejnym obfite. Przyjmowanie tabletek rozpoczęłam dokładnie w pierwszym dniu miesiączki, która trwała ok.5 dni i wystąpiło u mnie plamienie, które trwało do 12 tabletki. Żadnej tabletki nie pominęłam, nie zwymiotowałam... Nie przyjmowałam żadnych antybiotyków. Czy jest więc wszystko w porządku? Czy mam traktować to plamienie jako prawidłową odpowiedź organizmu na przyjmowanie tabletek?
Wiem, że może to głupie pytanie, ale też mnie dręczy... Czy fakt, że co dzień na śniadanie jadam owsiankę może mieć wpływ na skuteczność tabletek? Bardzo dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Owsianka zawiera błonnik, który w naszych jelitach tworzy jakby siateczkę utrudniającą wchłanianie niektórych substancji... podobno. Nie wiem ile jest w tym prawdy a ile bajki, jednak na jakimś forum znalazłam dziewczyny z takimi wątpliwościami, a przy mojej diecie zaciekawiłam się czy to prawda... Wiem, że wpływ na skuteczność tabletek ma np dziurawiec...
Bardzo dziękuję ci za odpowiedź;) uspokoiłaś mnie choć troszkę!

Odnośnik do komentarza

wszystko jest w porzdku, po pierwsyzm opakowaniu mozna miec malo obfite okres, mona miec plamienia, albo nie miec go wcale, tabletki sieją spustoszenie w organizmie takze nie martw sie i przyjmuj normalnie tabletki. po dwóch, trzech opakowaniach wszystko się unormuje

Odnośnik do komentarza

Też mam taką nadzieję, że wszystko się unormuje:) Dwa lata temu w celach leczniczych brałam tabletki Y** i szczerze mówiąc nie pamiętam żeby coś było nie w porządku a brałam je przez 3 miesiące. Chciałam ponownie do nich wrócić, jednak mój lekarz stwierdził, że M****** są równie dobre i przekonał mnie, że wszystko będzie ok. Zgodziłam się więc je wypróbować i... teraz mam nadzieję, że od drugiego opakowania będzie lepiej:) Plamienia, cały czas bolą mnie piersi, zmiany nastrojów, zwiększona skłonność do płaczu i nadmierna nerwowość. Zalety- poprawiony wygląd cery, nie zauważyłam również wzrostu wagi.
Wracając do tematu - plamienie powoli się zwiększa i przypomina krew miesiączkową:) Dziękuję za wasze odpowiedzi:) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam,
przyjmuję drugie opakowanie tabletek antykoncepcyjnych (wcześniej brałam 3 lata i zrobiłam przerwę 3 miesiące). Dziś pojawiło się bardzo skąpe krwawienie - wcześniej przez 2 dni było coś bardziej jak plamienie (krew ze śluzem jasnoczerwona). Tabletki brałam regularnie i nie pojawiły się biegunki czy wymiony. Poprzednie krwawienie z odstawienia było normalne. Czy takie skąpe krwawienie jest normalne (organizm przyzwyczaja się znów do tabletek) czy mogę być w ciąży?

Odnośnik do komentarza

witam, jestem po 3 opakowaniu tabletek antykoncepcyjnych i moje krwawienie z odstawienia było krótkie i skąpe, zupełnie inne niż po pierwszym i drugim opakowaniu. Trwało tylko dwa dni, pierwszego dnia było trochę czerwonej krwi ze skrzepami, a drugiego dnia brązowa krew. Czy to są normalne objawy? Czy może się tak zdarzyć, że krwawienie będzie takie krótkie i skąpe?

Odnośnik do komentarza

ana8787
Witam,
przyjmuję drugie opakowanie tabletek antykoncepcyjnych (wcześniej brałam 3 lata i zrobiłam przerwę 3 miesiące). Dziś pojawiło się bardzo skąpe krwawienie - wcześniej przez 2 dni było coś bardziej jak plamienie (krew ze śluzem jasnoczerwona). Tabletki brałam regularnie i nie pojawiły się biegunki czy wymiony. Poprzednie krwawienie z odstawienia było normalne. Czy takie skąpe krwawienie jest normalne (organizm przyzwyczaja się znów do tabletek) czy mogę być w ciąży?

Witam!
Po pierwsze proszę pamiętać, że krwawienie z odstawienia z zasady jest znacznie bardziej skąpe niż normalna miesiączka. Warto jednak zaznaczyć, że krwawienia, które występują między kolejnymi opakowaniami tabletek nie muszą być identyczne. Różna może być zarówno ich obfitość jak i długość trwania. Nie ma to jednak związku ze skutecznością antykoncepcji i nie powinno stanowić powodu do niepokoju. Jeśli ma Pani jednak jakiekolwiek wątpliwości proszę wykonać test ciążowy.

Odnośnik do komentarza

luna123
witam, jestem po 3 opakowaniu tabletek antykoncepcyjnych i moje krwawienie z odstawienia było krótkie i skąpe, zupełnie inne niż po pierwszym i drugim opakowaniu. Trwało tylko dwa dni, pierwszego dnia było trochę czerwonej krwi ze skrzepami, a drugiego dnia brązowa krew. Czy to są normalne objawy? Czy może się tak zdarzyć, że krwawienie będzie takie krótkie i skąpe?

Witam!
Zdecydowanie nie powinna mieć Pani powodów do niepokoju. Proszę bowiem pamiętać, że krwawienia z odstawienia, jakie pojawiają się kolejno po każdym opakowaniu tabletek, nie muszą być identyczne. Różna może być zarówno długość ich trwania jak i obfitość. Niepokojący jest jedynie brak krwawienia.

Odnośnik do komentarza
Gość MalaaaaaMimi

Witam, sprawa, o którą chciałam zapytać, wygląda następująco. Zaczne od tego, że od 3 miesięcy przyjmuje tabletki antykoncepcyjne (24+4 ), jednak jeszcze przed zażyciem tych pigułek uprawiałam sex bez zabezpieczenia . ( miesiaczka występiła, tylko z dwu dniowym opozniniem) I od tego czasu przyjmuje tabletki. Jednak mowi się, że niekiedy miesiaczka wystepuje nawet w okresie ciąży do 3 miesiecy, stad moja obawa przed wpadką, a czy skoro od tamtego czasu biore tabletki antykoncepcyjne, to kolejne miesiaczki, bo juz dwie przy przyjmowaniu pigulek wystapily, mogly wystapic , tylko dlatego , ze jest to tak jakby mechanizm wymusziny, poprzez przerwe w przyjmowaniu ? Czy krwawienie z odstawienia juz by nie wystapilo ?
Wiem, ze moje pytanie moze wydac sie dziwne, bo skad obawa przesd ciaza skowo wystepuje miesiaczka, ale jednak...

Odnośnik do komentarza
Gość Nie bo nie

to wcale nie jest dziwne pytanie. Jeśli podejrzewasz że możesz być w ciąży to zrób test, tabletki go nie fałszują wiec powinno wyjść ok. Jak byś była w ciąży to wydaje mi się że krwawienie by nie wystąpiło ale to tylko moje ,, wydaje mi się"

Odnośnik do komentarza

~MalaaaaaMimi
Witam, sprawa, o którą chciałam zapytać, wygląda następująco. Zaczne od tego, że od 3 miesięcy przyjmuje tabletki antykoncepcyjne (24+4 ), jednak jeszcze przed zażyciem tych pigułek uprawiałam sex bez zabezpieczenia . ( miesiaczka występiła, tylko z dwu dniowym opozniniem) I od tego czasu przyjmuje tabletki. Jednak mowi się, że niekiedy miesiaczka wystepuje nawet w okresie ciąży do 3 miesiecy, stad moja obawa przed wpadką, a czy skoro od tamtego czasu biore tabletki antykoncepcyjne, to kolejne miesiaczki, bo juz dwie przy przyjmowaniu pigulek wystapily, mogly wystapic , tylko dlatego , ze jest to tak jakby mechanizm wymusziny, poprzez przerwe w przyjmowaniu ? Czy krwawienie z odstawienia juz by nie wystapilo ?
Wiem, ze moje pytanie moze wydac sie dziwne, bo skad obawa przesd ciaza skowo wystepuje miesiaczka, ale jednak...

Witam!
W opisanej sytuacji prawdopodobieństwo tego, iż jest Pani w ciąży jest niewielkie. Niemniej jednak warto wykonać test ciążowy dostępny w aptece bez recepty. W razie wątpliwości proszę skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.

Odnośnik do komentarza
Gość ZuzkaaaaAaaa

Witam, od 4 miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne 24+4
krwawienie z odstawienia zazwyczaj zaczynało się przy 3 tabletce placebo i kończyło przy pierwszej aktywnej, natomiast w tym miesiącu biorę już 3 aktywną, a krwawienie nadal trwa, czy to może być jakiś niepokojący objaw ?

Odnośnik do komentarza

Witam, mam następujący problem.

Przez cztery miesiące brałam tabletki antykoncepcyjne Novynette. Krwawienia z odstawienia były nieco łagodniejsze od normalnej miesiączki, jednak równie bolesne. Następnie na dwa miesiące odstawiłam hormony. Pierwszą miesiączkę dostałam w terminie, trwała ona krótko, lecz była dość obfita. W czasie przerwy od tabletek doszło do stosunków, jednak wszystkie były zabezpieczone prezerwatywą, w związku z czym zdziwiłabym się, gdyby jakimś cudem doszło do ciążę. W następnym miesiącu dostałam kolejną miesiączkę i jednocześnie powróciłam do antykoncepcji hormonalnej. Tabletkę wzięłam pierwszego dnia, gdy pojawiło się delikatne krwawienie i silne bóle podbrzusza, które męczą mnie w trakcie okresu. Coś, co mnie bardzo martwi to to, że miesiączka ta była bardzo skąpa. Sądziłam, że na drugi dzień się rozkręci, jednak nic z tego, trwała ona około trzy dni i bardziej przypominała plamienie, choć nocą była nieco bardziej odbita. W środę wzięłam ostatnią tabletkę z pierwszego blistra i w piątek w nocy wystąpiło u mnie krwawienie. Również bardzo bolał mnie brzuch, ale krwawienie po raz kolejny było bardzo skąpe i oprócz tego, że bolesne - nic więcej. Nadal ono trwa, lecz jest bardzo słabe. Oczywiście współżyłam podczas brania tabletek bez zabezpieczenia, jednak na wszelki wypadek po tygodniu zażywania. Czy w mojej sytuacji w związku ze skąpymi krwawieniami są jakiekolwiek powody do niepokoju? Oprócz tego czuję się normalnie i nie mam żadnych niepokojących objawów.

Odnośnik do komentarza
Gość Kokardka87

nie sądzę aby było jakiekolwiek niebezpieczeństwo ciąży. Brałaś je zgodnie z ulotką, to że odstawiłaś je na dwa miesiące nie powinno mieć aż tak wielkiego wpływu, a na pewno nie zaburzy ich działania. Wiadomo w czasie tych 2 miesięcy bez tabletek nie byłaś chroniona ale potem gdy już zaczełaś je brac to jak najbardziej

Odnośnik do komentarza

Tak, tak, tylko, że jak już wspomniałam, podczas dwumiesięcznej przerwy współżyłam z prezerwatywą, która fakt faktem była cała, ale i tak nieco się boję. Pierwszy okres był normalny, dość obfity, drugi zaś bardzo skąpy, choć tłumaczyłam to sobie tym, że rozpoczęłam antykoncepcję hormonalną i mogło to wpłynąć na jakość. Teraz jestem po pierwszym krwawieniu z odstawienia, chociaż nie jestem pewna, czy mogę to tak nazwać, bo było tego naprawdę bardzo mało ...niemniej jednak na pewno była to krew i towarzyszyły temu identyczne bóle brzucha, jak zawsze przy miesiączce.

Odnośnik do komentarza

Jest to uwzględnione na ulotce i liczę się z tym, jednak zaniepokoiło mnie to pod tym kątem, że jak brałam tabletki po raz pierwszy przez kilka miesięcy, to krwawienia nie należały do wyjątkowo skąpych :). Na pewno były lżejsze niż okres, gdy w ogóle nie brałam tabletek, ale nie aż tak słabe. No a silny ból podbrzusza jak był, tak i tym razem się pojawił. :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...