Skocz do zawartości
Forum

HRCT klatki piersiowej 36lat


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry 

bardzo bym prosiła o interpretację wyniku tk płuc.

w szczycie Lewego płuca guzek 4,5mm,kolejne po 4mm w PS10 i PS9 i kolejne dwa po 3mm w PS4 i 10.

Kilka drobnych węzłów chłonnych do 10mm przyaortalnych lewych.

Ognisko zwiewnych zagęszczeń typu matowej szyby 6mm w części szczytu prawego płuca.

sledziona umiarkowanie powiększona.

ostatnie tk było wykonane w lutym gdzie tam była tylko zmiana 3,3mm pogrubienia opłucnej lewej.

Mineło 2,5miesiaca a tutaj takie zmiany.

W tej chwili diagnozowana pod kierunkiem szpiczaka .

Bardzo dziękuję za pomoc 🫡

Odnośnik do komentarza

Jeśli badania były prawidlowo wykonane, to ten czas mógł to zmienić, jak masz wątpliwości, to pozostaje powtórzyć badanie za jakiś czas. Albo sprawdzić teraz RM z kontrastem. 

Co na to lekarz? 

Edytowane przez ka-wa

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, mgmg napisał(a):

Może przechodziłaś zapalenie płuc czy oskrzeli i to pozostałości? Ew. nowotwór daje przerzyty, kiedy jest już większy, czyli akurat stwierdzenie KILKU guzków w płucach nie wskazuje na nowotwór moim zdaniem.

Co na to lekarz?

Kurczę dopiero zauważyłam że nie wpisałam całego opisu z nerwów …

To jest początek a później tak jak napisałam na początku -

w śródpiersiu przednim masa tkankowa 37x53mm do oceny koniecznej z podaniem środka kontrastowego -być może wolę zamostkowe ?

 

Ale dodam że wiem iż mam guza na tarczycy ale miałam robiona biopsję i wyszła dobrze lekarz powiedział że to zmiana łagodna .

Teraz tak się zastanawiam czy może jednak to mogło się przekształcić w coś groźnego.

 

nie miałam żadnego zapalenia płuc ani oskrzeli od dobrego roku jak nie dalej bo nawet nie pamiętam .

Odnośnik do komentarza
30 minut temu, ka-wa napisał(a):

To może być pokłosie...

Jakie masz objawy, że jesteś diagnozowana w kierunku szpiczaka? 

 

Obecność białka monoklonalnego igg kappa, białkomocz,erytrocyty wyługowane 

Do hematologa trafiam Właśnie przez te wyniki bo byłam leczona pod kierunkiem jakiejś choroby tkanki z powodu bólów kości, osłabienia oraz chudnięcia a choroby reumatologi zostały wykluczone jak i tkanki łącznej 

Odnośnik do komentarza

W takim razie pozostaje jak najszybciej do końca postawić diagnozę i  leczyć. 

Nie wiem do jakiego lekarza chodzisz, ale najlepiej pójść prywatnie do takiego hematologa który pracuje w szpitalu, wtedy weźmie Cię do szpitala, gdzie będziesz miała diagnostykę na miejscu i szybciej. 

 

Edytowane przez ka-wa

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...