Skocz do zawartości
Forum

Odchudzanie a zanik miesiączki


Gość pyta

Rekomendowane odpowiedzi

Odchudzam się od wrzesnia. Miesiączkę miałam do października. Potem od grudnia do polowy lutego mialam przerwę w diecie. I od 14 lutego znowu sie odchudzam. Schudlam 13kg w tym okresie. Ale miesiączki nadal nie mam. Mam 170cm wzrostu i ważę 68 kg. Kiedy miesiączka wróci ?

Odnośnik do komentarza

Przy dużym spadku wagi zostaje zaburzona gospodarka hormonalna organizmu. Dlatego też zanikł Ci okres. Musi minąć trochę czasu za nim organizm powróci do normy i ureguluje cykl menstruacyjny. Musisz być cierpliwa i nie odchudzać się więcej. Jeżeli miesiączki nadal nie będzie konieczna będzie wizyta u ginekologa i przeprowadzenie badań.

Odnośnik do komentarza
Gość uczennica123

Miesiąc temu ograniczyłam kalorie z 3000 na 1500 żeby zmienić w te wakacje nawyki żywieniowe i starać się dobrze odżywiać. Mam 14 lat. No i 3 dni powinnam dostać miesiączkę i nie ma czy to przez to? Kiedy ona wróci, bo za tydzień jadę nad morze i nie chcę tam mieć ?

Odnośnik do komentarza

Możesz zmniejszyć kalorie ,ale do 2500 ,
1500 to jest stanowczo za mało,liczenia kalorii może doprowadzić Cię do anoreksji ,najlepiej zmień nawyki żywieniowe pod okiem dietetyka,bez liczenia kalorii,
bo całe życie nie będziesz ich liczyć,

a jak chcesz zmienić nawyki żywieniowe to na stałe,
okres być może Ci się tylko przesunął ,ale przy dłuższym stosowaniu tej Twojej diety ,może zginąć ,zaczną łamać Ci się włosy i paznokcie.

Ile ważysz i ile masz wzrostu?

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza
Gość wiktoriaki123

Mam 14 lat odchudzam się od początku wakacji, ale przez ostatie 2 tyg znowu dużo jem mam ogromnie wypukły brzuch.. i spóźnia mi się już tydzień miesiączka ile to będzie trwało, za tydzień jade na wakacje nie chce żeby tam mnie złapała :( ograniczyłam kalorie i na początku wakacji jadłam 1200-1500, ale jestem dzieckiem i nie wtrzymałam i znowu jem ostatnio 2500-300 nie mam nadwagi ważę 45 kg na 155 cm chociaż dzisiaj się ważyłam i było 47 , ale to może przez miesiączke :(

Odnośnik do komentarza

wiktoriaki123 jesteś jeszcze bardzo młoda, nie odchudzaj się przez liczenie kalorii!! W tym wieku Twój organizm jeszcze się rozwija i potrzebuje wielu minerałów, witamin itd... Szczerze, w ogóle nie musisz się odchudzać bo jak sama wiesz -przecież nie masz nadwagi. Co jedynie ogranicz słodycze, napoje gazowane, fast foody i więcej się ruszaj, by wymodelować sylwetkę! :) Bieganie,pływanie... Na Youtubie znajdziesz wiele fajnych ćwiczeń, to wystarczy... Modeluj!! :) Co do miesiączki ograniczenie kalorii zaszokowało Twój organizm, który przywykł do większej ich ilości. Teraz musi się uspokoić, a miesiączka wróci.

Sama popełniłam wiele błędów dietetycznych (też liczyłam kalorie) i wpędziłam w anoreksję... Schudłam 24kg w krótkim czasie. W wieku 15 lat utraciłam okres na półtora roku, żadne wywoływanie nie pomogło... Lekarz powiedział, że jak osiągnę swoją dopuszczalną wagę (tzn. przytyję do tego minimum, które jest potrzebne, by organizm normalnie funkcjonował) to okres sam wróci - przytyłam do 44 kg (161 cm najniższa waga 37 kg) - wrócił sam... Mam nauczkę. Uważaj na siebie, bo granica jest cienka, tym bardziej, gdy ma się te naście lat ;)

Odnośnik do komentarza

Najlepiej przestań się odchudzać. Ja rok temu bardzo się odchudzałam i rzeczywiście schudłam ale z jakimi konsekwencjami. Wtedy ważyłam najmniej 48 kg przy wzroście 174 . Znikła mi miesiączka na 1,5 roku, ale nie poszłam do ginekologa bo się bałam. Dopiero ostatnio poszłam i okazało się że mam PCOS i guza tarczycy. Guza usunęli ale choroba i branie leków zostały do końca życia.

Odnośnik do komentarza

Witam, od kilku miesięcy nie mam miesiączki. Z własnej winy i mojego złego odchudzania. Zrobiłam badania, poniewż również włosy mi strasznie zmizerniały i zaczęły wypadać. Mam problem z hormonami i powinnam iść do ginekologa, jednak strasznie się boję i wolałabym tego uniknać (mam 15lat) Obecnie ważę 47 kg i mierzę 160, czyli prawidłowo, a po hormonach przytyję, co prawda nie jest to przesądzone, ale jednak chciałabym utrzymać tę wagę, a zarazem przywrócić do normy mój organizm. Jem mało, chociaż w porównaniu do tego co kieydś to powiedziałabym, że normalnie już i zdrowo.
Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Klaudia44, jeżeli jest zalecenie, by iść do ginekologa, bo masz problemy hormonalne, to powinnaś porozmawiać na ten temat z kimś bliskim, np. z mamą i poprosić ją, by umówiła Cię na wizytę do lekarza ginekologa. Nie ma się czego bać, naprawdę. Zaufaj mamie, możesz ją zapytać o to, co Cię niepokoi, czego się boisz, bo podejrzewam, że to Twoja pierwsza wizyta u ginekologa. Nie bagatelizuj zaleceń lekarza i skorzystaj z pomocy. Nie jest przesądzone, że od razu dostaniesz leki hormonalne, po których radykalnie przytyjesz. Spokojnie... Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...