Skocz do zawartości
Forum

Aerobiczna 6 Weidera


Gość kimi

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie co do 5 cwiczenia...

chodzi o to że tułów trzymamy w górze i machamy nogami czy wraz z podniesieniem lewego łokcia podnosimy prawą nogę i tak samo z 2 łokciem prze 5-15 razy czy jak ??
PROSZĘ o pomoc bo jestem na 2 dniu i chcem dalej dobrze to robic !
Odnośnik do komentarza
Gość ThatOtherOne
Witam. Potrzebuje informacji na temat tych ćwiczeń. Oglądałem ostatnio film i popadłem w niezłe kompleksy (ogladałem "300") Jak zobaczylem jakie oni maja brzuchy zalamalem sie. Ale to nadaje mi motywacji. Tylko mam pytanie. Czy te cwiczenia wyksztalca mi rzezbe?.
Odnośnik do komentarza
Witam. A ja mam problem :( Nie mam kasy na koncie, więc nie mogę zdobyć kodu dostępu- tak to bym napisała tam na stronie. Ale może ktoś wie, czemu jak robię 6weidera, bądź jakiekolwiek brzuszki strasznie mnie boli kręgosłup! Z bólu nie mogę tego robić, a strasznie bym chciała mieć płaski brzuszek :( Pomóżcie!:(
Odnośnik do komentarza
Witam :)
Widzę,że "6" cieszy się chyba największą popularnością, ja również dużo o niej slyszałam i widziałam efekty na żywych osobach (:D) - kolega kiedy zaczynał rzeźbić swoją masę mieśniowa, stosował również 6... tylko... mnie nie zależy na tym by wzmacniać mięśnie, nie jestem jakimś sportowcem, typowo wyczonowo nie zajmuje się sportem, ale zależy mi przede wszystkim na ładnej figurze, a dokładniej na płaskim brzuchu.

Jestem osobą od zawsze szczeupłą, mam 162 cm wzrostu i do tej pory ważyłam 48kg, ale na wakacjach zaczęłam pracę polegającą na spędzaniu mnóstwa czasu za kierownicą, czas gonił praca była nienormowana i często spędzałam cały dzień za kółkiem. Niestety brak czasu spowodował, ze podczas dnia w pracy najczęsciej korzystałam z barów typu fast food, a mc'donald to była najczęstsza opcja. Do tego na szybko byle co do popicia, a owoce czy warzywa... no cóż... prawie zero. Do tego dołączając pozycje siedzącą w samochodzie przez niemal cały dzień, a po powrocie przed tv ( potem najcześciej wykończona - bradziej psychicznie niż fizycznie szłam spać) i tak w koło... i przytyło mi się i tak niewiele bo w tej chwili ważę 54kg co jest jak dla mnie normalną wagą, ale oprócz tego pojawił się cellulit, rozstępy, a ciało zrobiło się zwiotczałe,gdzieniegdzie nagromadzony tłuszczyk zrobił swoje w postaci "wałeczków" - niewielkich, ale do dużych nie mam zamiaru doprowadzić.
Wczesniej byłam raczej aktywną osobą, pływałam, biegałam, często spędzałam czas na dworze, chodzenie po górach, rower itp (nic wyczynowo, ale zawsze był to ruch), później zupełnie się wyłączyłam.

Miałam płaski brzuszek, dobrą kondycję, szczupłą pupę i uda, a w tej chwili to się lekko wyrwało spod kontroli, a wrócić do stanu wcześniejszego nie jest łatwo.

Stąd moje pytanie: Jakiego rodzaju ćwiczenia powinnam wykonywac w moim przypadku najlepiej ? Aby ujędrnić, uformować na nowo ciało i polepszyć kondycję ? Nie wiem czy zdecydować się na "6" czy zestaw ćw. na płaski brzuch oraz chciałabym opracować dla siebie jakiś cały zestaw ćwiczeń na rożne partie ciała: brzuch, uda, piersi ( czytałam artykuły dotyczące różnych zestawów ćw i zastanwaiam się czy w moim przypadku wszystkie z nich stosować, czy wybrać pewne).
Motywacji mi nie brakuje, nie oczekuje również rezultatów po tygodniu, zależy mi na poprawie trybu życia i własnej satysfakcji.

Dziekuję za wszelką pomoc.
Odnośnik do komentarza
Jak mam to robić w pierwszym dniu? : 1 Ćwiczenie - 6 powtórzeń 2 - Ćwiczenie 6 powtórzeń 3 Ćwiczenie - 6 powtórzeń 4 Ćwiczenie - 6 powtórzeń 5 Ćwiczenie - 6 powtórzeń 6 Ćwiczenie - sześc powtórzeń Koniec

Czy

1cwiczenie 1 powtórzenie 2 jedno powtórzenie 3 jedno powtórzenie 4 jedno powtórzenie 5 jedno powtórzenie 6 1 powtórzenie i tak 6 razy.... To jak to ma w końcu iść:D?
Odnośnik do komentarza
Cześć wszystkim!
Schudłam 25 kilo, ostatnio przytyłam te 5. Chodzi o to, że po tak dużej zmianie wagi nie jestem już pączkiem, ale jakimś obwisłym czymś. Czy w ogóle jestem w stanie zgubić to obwisłe coś na brzuchu? Czy wystarczy tylko te 42 dni, czy trzeba mi więcej?
Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Cześć .. jestem tutaj nowy.

Własnie zacząłem robić te ćwiczonka które zostały tutaj opisane.

Zrobiłem 1 cykl po 6 powtórzeń.

Zajeło mi to jakies 10-15 min


Potem zrobiłem jeszcze raz ale juz resztkami sił..

bo z tego co tutaj pisze to trzeba te cwiczonka robic 30-40 min tak?

Mam nastepujace objawy : Nogi jak z 'waty' i Czuje jak mam napiety brzuch

to dobrze czy zle?

Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Gość Joker-666
Witam.
Moje pytania moze dziwne ale mecza mnie bo nie wiem czy dobrze rozumiem strategie wykonywania tych cwiczen,wiec prosze o odp na moje pytania.Z gory wielkie dzieki ;]

1-Nie rozumiem czym jest seria-1 cykl to jest te 6 cwiczen
(jesli dobrze rozumie) czyli 6 czwiczen robie tylko raz bo to 1 seria?
a przy 2 seriach to znaczy robie 12 razy te cwiczenia i tak dalej...tak?
a jak jest cykl 8 to co to znaczy?
Prosze wytlumaczyc to tak na chlopski rozum :P bo np.z tego nic nie rozumiem
"Cykl to ilość powtórzeń jednego ćwiczeń, a seria jest to ilość powtórzeń cykli"-troche dla mnie masło maślane :P

2.Głowe mam przyciagac jak najbardziej(bo wtedy czuje jak sie mecze)czy mam tylko lekko uniesc do gory i patrzec w sufit(co tez meczy ale mniej)

3.W pierwszych 3 cwiczeniach mam miec rece na nogch to mam mocno sie ich trzymac czy chodzi tylko o to żeby byly wyciagniete do przodu?

4.Kiedy wykonuje 6 Weidera moge dodatkowo ćwiczyc brzuszki na drabinkach,czy gdy robie 6 Weidera to tylko to mam wyokonywac(bo staram sie robic jak najwiecej brzuszków zeby efekt byl taki jak chce)

5.Jak skoncze wykonywac cwiczenia i na dzisiaj mam koniec to moge zaraz po nich coś zjeśc np. obiad czy cos lekkiego,albo nic nie mam jesc np.przez godzine

6.Kiedy poce sie podczas wykonywania cwiczen to znaczy ze prawidlowo je wykonuje,bo jak by nie bylo to chyba oznaka wysiłku?

7.I ostatnie pytanie-czy moge wykonywac te cwiczenia np.caly dzien albo kiedy mam tylko chwile zeby moc to zrobic,bo zalozmy,ze jesli skoncze wedlog harmonogramu cwiczenia na dzisiaj ale pod wieczor chcialbym sobie jeszcze troche pocwwiczyc,to bedzie wtedy zle czy dodatkowa prace sobie robie ale lepszy efekt bedzie
Odnośnik do komentarza
Czesc mam kilka pytan na temat 6 weidera. Zaczelam ja stosaowac jestem przy 4 dniu. Polecil mi ja kolega z klasy, ktory potwierdza skutecznosc tej metody. Mam takie pytanko. Mam dopiero 16 lat i nie wiem czy moge juz stosowac diety. Nie jestem gruba niektorzy mowia ze nie potrzebna mi ta dieta ale ja i tak chcem wytrwac do konca. Drugie pytanko czy miedzy cyklami mozna zrobic przerwę paru godzin np 1 seria rano druga popoludniu a 3 wieczorem ?? A po za tym troche zdziwilo mnie to ze cwiczenia te maja trwac 25 minut mi straczy jak narazie na nie ok 10 minut. prosze o w miare szybka odpowodz poniewaz jestem juz w trakcie stosowania tej diety ;p
Odnośnik do komentarza
Witam!
Od 3 tygodni ćwiczę 6V i muszę przyznać, że efekty widać co bardzo cieszy. Jednak jestem osobą z nie małym brzuchem i po okresie 3 tygodni (kiedy zaczęły sie kształtować górne mięśnie) ćwiczeń zaczęły być widoczne żebra jak u ludzi bardzo chudych. Dlatego sądzę, że kiedy spale cały tłuszcz, będę miał wyrobione fajnie mięśnie brzucha ale zbyt widoczne żebra co zniszczy cały efekt. Dlatego mam pytanie czy jest jakieś ćwiczenie, które by zapobiegło temu? Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Witam!
Jestem przy pierwszym dniu, właśnie skończyłam ćwiczyć.
I szczerze mówiąc...
nie wiedziałam, ze o będzie aż tak męczące. Już w połowie 2 cyklu zaczęła boleć mnie szyja i mięśnie brzucha.
A to wszystko przez to, że w ogóle nie wykonuję żadnych ćwiczeń i mam słabą kondycję.
Mam nadzieję, ze za jakiś czas nie będzie to aż tak bolesne.
Pozdrawiam Wszystkich ćwiczących A6W, nie poddawajcie się! ;*
Odnośnik do komentarza
witam, czy mógłby ktos definitywnie rozstrzygnąć która wersja jest dobra? będę wdzięczna :)
np. 7 dzień 3x8:
- wykonujemy ćwiczenie nr 1,2,3... po jednym razie, i tak 8 razy (3 serie)
-wykonujemy ćwiczenie nr 1 osiem razy, ćwiczenie 2 osiem razy itd
dziękuje :)
Odnośnik do komentarza
Gość Comandante
Hej! Mam pytanie: po 5 dniach cwiczen dopadla mnie grypa, wiec zrobilem sobie 2 dni przerwy..ale jeszcze ze 2 dni pewnie bede musial(nie ma co katowac organizmu podczas choroby). Po powrocie do zdrowia zaczac trening od pierwszego dnia...czy kontynuowac od szostego?
Odnośnik do komentarza
Czytalam wiele o a6w, bo zmaierzam zaczac cwiczyc ten zestaw ale mam pare watpliwosci. Szukajac zdjec z efektami po a6w znalazlam zdjecie jakiegos chlopaka i on mial strasznie po tym wyrzezbiony kaloryferek, wiec czy ja tez tak bede miala? Nie zabardzo zalezy mi na kaloryferkua raczej na plaskim brzuszku. Czy moze te cwiczenia innaczej wplywaja na chlopakow a innaczej na dziewczyny? jezeli bede normalnie jadla tak jak teraz to tez beda efekty a6w czy potrzebna jest jakas diete? Macie moze jakies zdjecie efektow po a6w u dziewczyn?
Odnośnik do komentarza
Gość SleepWell
Witam. Dla rozwiania wszelkich już wątpliwości. Mam pytanie o te cykle :)

dla przykładu wezmę dzień 2 tj. 2 serie po 6 cykli.
Czy mam to rozumieć w ten sposób że:

a) jedno ćwiczenie robię 1 raz po 1 powtórzeniu ---> potem 2 ćw jeden raz po jednym powtórzeniu ---> potem 3 ćw jeden raz po jednym powtórzeniu... ---> 6 ćw jeden raz po jednym powtórzeniu i to dopiero jest dopiero jednen cykl i muszę takich cykli zrobić jeszcze pięć ??

b) robię pierwsze ćw po 6 powtórzeń ---> potem 2 ćw po 6 powtórzeń ........ ---> potem 6 ćwiczenie po 6 powtórzeń i to jest dopiero jedna seria , czyli muszę jeszcze zrobić drugą taką samą ??
Odnośnik do komentarza
Gość brunetka82
Witam.Przegladam rozne fora na temat cwiczen spalajacych tluszcz i niestety nie moge znalezc satysfakcjonujacych mnie w pelni odpowiedzi.Moje pytania sa nastepujace...Chcialabym zrzucic ok 8-10 kg,tluszczyk skupia sie glownie w okolicy brzucha i bioder.Zaczelam a6w dwa tygodnie temu i zastanawiam sie czy te cwiczenia w polaczeniu z dieta(solidne snaiadanie zlozone w wiekszosci z weglowodanow,obiad glownie z bialka i warzyw,kolacja glownie warzywa ,ewentualnie troche bialka)pozwola na uzyskanie upragnionych efektow?Powinnam dodatkowo cwiczyc?Dodam,ze mam sporo ruchu w ciagu dnia ze wzgeldu na charakter pracy.Wiem,ze a6w jest dobra na wyrobienie miesni,ale czy pozwoli to rownierz na spalenie calkowitego tluszczu z tych okolic?
Odnośnik do komentarza
Witam. Mam 14 lat i sporo tłuszczyku na brzuchu. Czy regularnie ćwicząc zestaw A6W (najlepiej plan B ) uda mi się uzyskać płaski brzuszek do wakacji?
Z góry dziękuję za odpowiedź.;)

P.S.
O, właśnie zauważyłam, że redakcja nie odpowiada na pytania forum. Widziałam na początku tematu jak Pan instruktor odpowiadał... Nie mam pieniędzy w telefonie na wysyłanie sms'ów na zapytanie, więc jak nie Pan instruktor to może jakaś pani mi odpowie?

Pozdrawiam,
Monika
Odnośnik do komentarza
Otóż ostatnio rozmawiałem z kolega jak powinno wkonywać się A6W i tu nasze sposoby ćwiczeń się różnią od siebie. On wykonuje każde ćwiczenie po 8 razy (w 7 dniu) a ja każde po 1 razie( od 1-6, a pożniej 1 i 2). kto robi A6W poprawnie ja czy kolega?
Odnośnik do komentarza
Gość Jagienka666
A ja mam pytanie... Słyszałam,że ta Aerodynamiczna 6 Weidera tylko rzeźbi figurę,ale nie spala tłuszczu,czego efektem jest kaloryferek pokryty tłuszczem.. Ja właściwie mam dobrą figurę tylko ten brzuch... Chyba ze słodyczy :P chciałabym mieć płaski i ta 6 najbardziej mi odpowiada tylko czy faktycznie ona tylko rzeźbi? bo te ćwiczenia w artykule płaski brzuch niezbyt mi się podobają... proszę o odpowiedź
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...