Skocz do zawartości
Forum

Aerobiczna 6 Weidera


Gość kimi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Instruktor fitness
1. Ewentualną 2 sekundową przerwę możesz zrobić, ale staraj się, aby ćwiczyć bez przerwy.
2. Nasza wersja jest ogólnie bardziej korzystna, bez względu na płeć. Chodzi tutaj o ideę napinania różnych partii mięśni cyklicznie.
Odnośnik do komentarza
Pawel_19 napisał/a:
Ćwiczenia nie są łatwe i jeżeli brakuje nam siły woli i samozaparcia to lepiej nie zaczynać :uhoh:


Nie zgadzam sie z Toba, warto zaczynac i probowac :P nie wiem skad taki mierny pomysl ze jak cos nam nie wychodzi to lepiej nie zaczynac. W ten sposob nikt nie zdolalby rzucic palenia, zdac matury czy zdobyc jakiwgokolwiek wyznaczonego przez siebie celu :P Nie demotywuj nikogo bez sensu :P

A po drugie to jestem bardziej zwolenniczka robienia cwiczen cale zycie a nie tylko jak przed latem nam sie nie podoba ksztalt brzucha. Cwiczenia wpisane w nasza codziennosc i sprawiajace przyjemnosc sa o wiele latwiejsze do kontynuowania niz takie 'zrywy', po ktorych wracamy do poprzedniej sylwetki. Ja szukam dla siebie czegos co bede mogla robic codziennie bez wzgledu na to czy mam akurat duzo czasu i checi czy tez mialam meczacy dzien w pracy i mam ochote jedynie pasc na lozko i spac do rana. :rip:
Odnośnik do komentarza
wlasnie zaczelam stosowac te cwiczenia jednak juz po pierwszych dniach zauwazylam ze nie odczuwam zadnego wysilku. Przedtem juz cwiczylam brzuszki i te sprawy i zawsze czulam ze jakies zmeczenie, wiedzialam wtedy ze miesnie brzucha pracuja a teraz tego nei odczuwam co powinnam zrobic? czy po prostu to tak ma byc?
Odnośnik do komentarza
Gość Ewelinkam
MAm pytanko, na ten temat nic nie znalazlam. W 2002 mialam operacje na prawe nadnercze. Mam duzy szef pod lukiem zebrowym (tak jakby na przeponie). Jestem juz na 18 dniu i jak robie cwiczenia to czuje tak jakby mi sie mial szef rozerwac, rozejsc. Pierwszy raz mialam takie uczucie. Boje sie robic, ale z drugiej strony szkoda rezygnowac z tego co juz robilam. Czy moglbys mi poradzic co moge zrobic?
Odnośnik do komentarza
Gość Instruktor fitness
Do AniaS111:
Twój problem jest bardzo często spotykany, conajmniej na tym portalu ;) Jednak chcę cię przekonać, że wszystko jest wporządku i to nie jest problem.
Do Ewelinkam:
Przejdź się do lekarza, który oceni trwałość szfu. Być może rzeczywiście coś jest nie tak, w co jednak wątpie. Nie wydaje mi się, żeby po takim czasie miał się rozerwać, jeżeli wszystko było wporządku podczas operacji zrobione. Ostrożności jednak nigdy nie za wiele.
Odnośnik do komentarza
witam,mam kilka pytan dotyczących tych cwiczen.jestem mama 10 miesiecznej coreczki i musze pozbyc sie brzuszka po ciazy,chcialabym sie dowiedziec czy to normalne ze w czasie wykonywania cwiczen boli mnie nie brzuch a kregoslup? moze cos zle wykonuje.czy po wykonaniu pierwszego cwiczenia klade klatke na podledze i dopiero podnosze ja i druga noge czy zmieniam nogi bez polozenia klatki,i czy pomiedzy cwiczeniami klade klatke piersiowa czy wszystkie cwiczenia wykonuje bez polozenia klatki. no i teraz pytanie ktore mnie bardzo doluje,dopiero zaczynam cwiczenia ale prawde mowiac z trudem wykonuje 2 cykle a w schemacie w pierwszym dniu tych cykli jest 6,co jest ze mna nie tak czy jestem az tak slaba? moze powinnam zaczac od innych cwiczen.strasznie sie rozpisalam ale chcialam wyjasnic moje watpliwosci i skorzystac z porady fachowca
z niecierpliwoscia czekam na odpowiedz
pozdrawiam Gosia
Odnośnik do komentarza
Gość Instruktor fitness
To normalne, że osoby będące długo nieaktywne fizycznie w momencie rozpoczęcia ćwiczeń odczuwają ból głównie kręgosłupa ;)
Gdy chwile potrenujesz to wszystko minie. Nogi zmienia się z odkłądaniem klatki piersiowej na podłogę. Jeżeli nei możesz wykonać wszystkich cykli to zrób sobie 10 dni przedtreningowych. Zacznij od jednego cyklu i 1 serii, co 2 dni dodawaj sobie jeden cykl, aż dojdziesz tym sposobem do normalnego harmonogramu. Trenuj jedynie na tygodniu, weekendy sobie odpóść.
Odnośnik do komentarza
Wydawało mi się, że wszystko jest jasne i proste i że wiem, na czym polegają te ćwiczenia, ale dziś zwątpiłam :/ bo piątego dnia ćwiczeń nagle doszłam do wniosku, że zupełnie źle to zrozumiałam :/ 1 cykl to 6 ćwiczeń, czyli najpierw podnoszę klatkę piersiową, prawą nogę pod kontem prostym, przytrzymuję, to samo z lewą, potem podnoszę klatkę i złączone nogi do kąta prostego..itd -każde ćwiczenie zrobione raz; pierwszego dnia po ćwiczeniu z podnoszeniem klatki i obu prostych nóg, znów robię pierwsze ćwiczenie-i tak 6 razy. Dobrze zrozumiałam? a np. szóstego dnia po zrobieniu tych 6 razów, powtarzam wszystko jeszcze 2 razy-bo seria na ten dzień wynosi 3 razy.Dobrze zrozumiałam? :confused: Potrzebuję wyjaśnienia "jak chłopu na miedzy" :/ i jeszcze jedno pytanie- czy w ćwiczeniu 5 zmieniam nogi mając cały czas uniesioną klatkę piersiową, czy też za każdym razem, gdy kładę nogę na podłodze, opuszczam też klatkę piersiową? :confused:
Odnośnik do komentarza
Ja od dwóch tygodni „odkryłam „ nowość tzn. salon masażu mechanicznego, jestem wprost zachwycona, po 6 wizytach moje ciało zmieniło się nie do poznania jest takie jak bym miała aksamit a cellulit zaczął się wchłaniać już po trzecim razie. Jest to zupełna nowość w Warszawie i naprawdę wiedze jak w oczach przybywa klientek a to świadczy tylko o tym ze te przyrządy robią cuda i nie jest wcale drogo w porównaniu z tradycyjnym masażem jest to ¼ ceny. :yes:
Odnośnik do komentarza
"Cykl to ilość powtórzeń jednego ćwiczeń, a seria jest to ilość powtórzeń cykli
tzn jeżeli przy pewnym dniu pisze 2 serie 6 cykli to znaczy zestaw ćwiczeń w kolejności wykonujemy 6 razy odpoczywamy 5 minut a potem ponownie 2 raz (czyli 2 serie ) wykonujemy wszystkie ćwiczenia 6 razy
Jeżeli 3 serie po 24 cykle to zestaw ćwiczeń wykonujemy 24 razy potem przerwa znowu 24 razy znowu przerwa i znowu 24 razy"

panie instruktorze! najpierw pisze pan, ze cykl to "ilosc powtorzen jednego z cwiczen" a potem, ze cykl to wszystkie szesc cwiczen po kolei. to nie ma sensu! widze, ze wiele osob jest wprowadzonych w blad wlacznie ze mna.
wydaje mi sie, ze chodzilo panu o to, ze:
CWICZENIE - to wykonanie _jednego_ zalecanego ruchu (np. cw.1: jedna noga ugieta w kolanie przez trzy sek, nastepnie druga to samo i koniec), CYKL - to wszystkie szesc CWICZEN wykonanych kolejno po sobie bez przerwy (czyli cw.1 nogi ugiete w kolanie na przemian, cw.2 nogi ugiete w kolanie razem, cw.3 nogi na przemian z rekami na karku itd. do cw.6), SERIA - to dana ilosc wykonanych cykli, np. od dnia pierwszego do szostego seria to 6 cykli, od dnia siodmego do dziesiatego 8 cykli, od jedenastego do czternastego 10 cykli.

czy tak?
serdecznie pozdrawiam pana instruktora i zycze powodzenia sobie i innym;)
Odnośnik do komentarza
Gość claudusia93
witam!! ja od marca zaczelam cwiczyc szostke i teraz juz skonczylam harmonogram. co teraz mam robic?? na dzien dzisiejszy zwiekszylam sobie ilosc cykli w serii do 26, ale co mam robic dalej. ps. dzais jest 5 dzien bez harmonogramu
Odnośnik do komentarza
Gość Instruktor fitness
panie instruktorze! najpierw pisze pan, ze cykl to "ilosc powtorzen jednego z cwiczen" a potem, ze cykl to wszystkie szesc cwiczen po kolei. to nie ma sensu! widze, ze wiele osob jest wprowadzonych w blad wlacznie ze mna.
wydaje mi sie, ze chodzilo panu o to, ze:
CWICZENIE - to wykonanie _jednego_ zalecanego ruchu (np. cw.1: jedna noga ugieta w kolanie przez trzy sek, nastepnie druga to samo i koniec), CYKL - to wszystkie szesc CWICZEN wykonanych kolejno po sobie bez przerwy (czyli cw.1 nogi ugiete w kolanie na przemian, cw.2 nogi ugiete w kolanie razem, cw.3 nogi na przemian z rekami na karku itd. do cw.6), SERIA - to dana ilosc wykonanych cykli, np. od dnia pierwszego do szostego seria to 6 cykli, od dnia siodmego do dziesiatego 8 cykli, od jedenastego do czternastego 10 cykli.

czy tak?

Tak, a gdzie napisałem że:
"Cykl to ilość powtórzeń jednego ćwiczeń, a seria jest to ilość powtórzeń cykli

to poprawie słowo "jednego" na "każdego z"

witam!! ja od marca zaczelam cwiczyc szostke i teraz juz skonczylam harmonogram. co teraz mam robic?? na dzien dzisiejszy zwiekszylam sobie ilosc cykli w serii do 26, ale co mam robic dalej. ps. dzais jest 5 dzien bez harmonogramu

Możesz cały czas zwiększać ilość cykli, przykładowo co 3 dni o 3. Jeżeli chcesz tylko utrzymać efekt wystarczą ćwiczenia z 25 dnia.
Odnośnik do komentarza
Gość Instruktor fitness
inara napisał/a:
A ja chcialabym wiedziec czy te cwiczenia (6 weidera) beda skuteczne takze przy zupelnie niewyksztalconych miesniach brzucha tzn.nigdy nie robilam brzuszkow, moj brzuch jest okragly a misnie naprawde slabe.
Bardzo prosze o odpowiedz:)

Jeżeli będziesz w stanie zrobić 6 weidera to przyniesie ona efekty. Jeżeli nie to trenuj przez pierwszy tydzień cały czas ćwicenia przeznacozne na 1 dzień.

inara napisał/a:
musze sie koniecznie spytac, czy wszystko jest ok, bo robie 6W (dopiero 10 dzien) a brzuch zamiast malec to puchnie. Czy jest to zwiazane z tym, ze najpierw tworza sie miesnie ktore sa ciezsze i tak mi wypychaja sadlo?

Jest to prawdopodobne.
Odnośnik do komentarza
Mam jeszcze jedno pytanie, czy 6 weidera jest skuteczna tez na dolne partie brzucha? Ja mam waska takie i brzuch powyzej pepka jest ok, problem mam tylko z falda tluszczu(duza) pod pepkiem. Czy 6 weidera to dla mnie dobre wyjscie? Czytalam wyzej ze kolezance miesnie wypchnely tluszcz i ma teraz jeszcze wiekszy brzuch a ja tego nie chce, czy ten efekt potem znika?
Odnośnik do komentarza
Dobre pytanie! Tez bym chciala wiedziec... Czytalam gdzies ze zadne cwiczenia na miesnie brzucha nie spalaja tluszczu z tych nieszczesnych dolnych partii i ze trzeba jezdzic na rowerze itp. Ale przeciez musi byc jakis sposob na spalanie tluszczu z dolu brzucha bez koniecznosci wychodzenia z domu!:(
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...