Skocz do zawartości
Forum

Aerobiczna 6 Weidera


Gość kimi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Instruktor fitness
hey ;)
zapewne chodzi ci o zestaw ćwiczeń aerobiczna 6 weidera ;)
na samym początku musisz wybrać który z planów realizujesz ;)
szybszy i trudniejszy, czyli "a" bądź dłuższy łatwiejszy czyli "b"

Cykl to ilość powtórzeń jednego ćwiczeń, a seria jest to ilość powtórzeń cykli ;)
tzn jeżeli przy pewnym dniu pisze 2 serie 6 cykli to znaczy zestaw ćwiczeń w kolejności wykonujemy 6 razy odpoczywamy 5 minut a potem ponownie 2 raz (czyli 2 serie ) wykonujemy wszystkie ćwiczenia 6 razy
Jeżeli 3 serie po 24 cykle to zestaw ćwiczeń wykonujemy 24 razy potem przerwa znowu 24 razy znowu przerwa i znowu 24 razy ;)
Rozumiesz teraz?
Odnośnik do komentarza
chciałam zadac parę pytań:czy każde z sześciu cwiczeń w jednym cyklu wykonujemy 6 razy??i drugie:czy podczas robienia tych cwiczeń spala sie tkanka tłuszczowa czy wyrabiają mięśnie.różne odpowiedzi dostaję na ten temat i nie mam pewności czy się opłaca meczyc.Ostatnie:czy wskazana jest także przy tym dieta??prosze o w miare szybka odpowiedź;)mam nadzieje że jest Pani w stanie odpowiedziec na moje dociekliwe pytania.;]pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Gość Instruktor fitness
jestem (pan) w stanie ;)
1. W jednym cyklu kazde z tych ćwiczeń wykonujemy kolejno, dokładnie jeden raz. Każde ćwiczenie wykonane po kolei to cykl ;)
2. Naturalne jest że przy wyrabianiu mięśni spala się tkanka tłuszczowa. Zawsze przy każdym ćwiczeniu tak jest, w końcu te mięśnie musza się z czegoś wyrabiać. Męczyć się opłaca, efekty sa widoczne gołym okiem. Poza tym wyrabia się kondycja
3. Dieta jakby odpowiedzieć... hmm jeżeli chodzi ci o spalenie tkanki tłuszczowej to w sumie nie jest konieczna, jeżeli natomiast zalezy ci na wyćwiczeniu i powiększeniu mieśni to jak w każdym zestawie tego typu przydała by się dieta wysokobiałkowa.
Odnośnik do komentarza
Gość Instruktor fitness
nic się nie dzieje ;) w końcu to strona dla pań więc nie dziwie się że tak się pani zapytała ;) gdyby miała pani jeszcze jakiekolwiek pytania prosze pytać na form bądź w komentarzach do artykułów
Odnośnik do komentarza
Gość Instruktor fitness
jeżeli bolą cię mięsnie karku to znaczy że prawdopodobnie przyjmujesz błędną pozycje przy podnoszeniu tłowia do góry, powinno się podnośić go w miare nie zadzierając karku do przodu.
Ewekty w zależności od wstępnej formy i sylwetki widoczne są nawet po 3 dniu, ale jeżli nie będzie ich po pierwszym tygodniu to się nie martw;)
Mięśnie brzucha to jedne z najsilniejszych, w czasie wykonywania ćwiczeń powinny troszke boleć, po ćwiczeniach już niekoniecznie, zwłąszcza jeżeli dobrze naciągasz brzuch przed i po ćwiczeniach.
Jeżeli nadal nie będzie widać efektów to być może niedokłądnie robisz ćwiczenia. Postaraj się wyczuwać moment, w którym dane ćwiczenie coś daje, tzn moment w którym wszystkie twoje mięśnie są bardzo mocno naprężone. Im ciężej będzie ci wykonać ćwiczenie tym więcej ci ono da.
Odnośnik do komentarza
Gość Instruktor fitness
Każdy wysiłek fizyczny powoduje kurczenie się i rozkurczanie mięśni. Może to powodować drgania, zwłąszcza u osób nie zbyt aktywnie fizycznie. Jeżeli ćwiczenia są cieżkie to mięśnie oczywiście bolą, na następny dzień można mieć zakwasy. Ćwiczeń nie należy wykonywać po jedzeniu ;)
Odnośnik do komentarza
Gość Instruktor fitness
Widocznie musisz przyzwyczaić mięśnie do tego typu ćwiczeń.
Dlatego właśnie zestaw harmonogram ćwiczeń zaczyna się od małej ilości ćwiczeń, stopniowo powiększając trudność i potrzebny wysiłek.
W 2-3 tygodniu nie powinna pani już czuć zmęczenia.
Życzymy wytrwałości i sukcesów ;)
Odnośnik do komentarza
A ja mam takie pytanko.. na sfd.pl w temacie o tej 6stce weidera pisali, ze calosciowy trening nie moze trwac dluzej niz 25minut... ja jestem przy 9dniu, czyli 3x8 i cwiczenia zajmują mi prawie 20min, wiec na pewno nie wyrobie sie pozniej w 25minut... Czy to konieczne?
Odnośnik do komentarza
Gość Instruktor fitness
Bardzo dobrze było by wyrobić się w 25 minut. Zmusza to do zwiększenia szybkości ćwiczeń i częstotliwości powtórzeń, a więc do większej pracy mięśni brzucha. Na pewno przyniesie to wiele więcej korzyści, ale 25 minut to nie jest twarda granica. Naszym zdaniem taką granicą jest dopiero 40 minut. Przeczytaj dalszą częśc posta

7 dzień ćwiczeń 6 weidera z planu "a"

3 serie po 8 cykli
1 cykl jest to wykonanie każdego ćwiczenia 1 raz, jedno po drugim.
8 cykli oznacza, że gdy pierwszy raz skończymy powtarzać wszystkie ćwiczenia to bez przerwy zaczynamy powtarzać je drugi raz (1 raz każde ćwiczenie) potem trzeci raz, aż tak do ósmego razu ( w każdym cyklu każde ćwiczenie wykonujemy 1 raz!) gdy wykonamy 8 cykli mamy chwilke odpoczynku dla siebie, gdyż wykonaliśmy całą serię. Taki serii powinniśmy wykonać 3. Możemy je wykonywać w odstępach 5 minutowych (które nie wchodzą w czas jaki spędzamy na ćwiczeniach - czas trwania ćwiczeń nie powinien przekraczać 40 minut, ale liczą się same ćwiczenia - bez przerw)
. Możemy także zrobić sobie przerwe i następną serię wykonać po godzinie, wszystko zależy od nas.
Odnośnik do komentarza
Gość Instruktor fitness
Odpowiem inaczej: sportowcy i kulturyści używają ich dla wzmocnienia mięśni brzucha jako dodatkowy trening.
Każde ćwiczenia brzucha pomagają na jego wygląd, zwłaszcza jeżeli są odpowiednio dobrane i wykonywane sumiennie przy profesjolanie dobranym harmonogramie. Ten zestaw ze względu na swoją skuteczność stał się bardzo popularny.
Na pewno nic nie stracisz ćwicząc, ja moge ci zagwarantować że będziesz zadowolona.
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...