Skocz do zawartości
Forum

Rodzice dzieci z zespołem Aspergera


Gość Hana21

Rekomendowane odpowiedzi

Hej hej
mamma13 cieszę się, że trafiliście na dobrych specjalistów, bo to bardzo ważne. Najgorzej jak na swojej drodze spotka się ludzi, którzy o ZA wiedzą mniej więcej tyle co w książkach :-) Ja już takich przerabiałam nie raz. A hitem było jak pewna Pani psycholog, która podobno pracuje z autystami, stwierdziła na brak kontaktu wzrokowego u mojego syna ,, taka specyfika dziecka ,, :)))
Obecnie też jesteśmy pod opieką fajnego ośrodka, w którym synuś realizuje WWR. Ludzie tam pracujący faktycznie znają się na rzeczy, a ich podejście do dziecka i rodziców świadczy naprawdę o wysokich kompetencjach. Teraz nasza terapeutka / psycholog pracuje z synem nad koncentracją uwagi i muszę powiedzieć, że widać efekty. Nawet Panie w szkole zauważyły, że jest poprawa. Chociaż jeszcze nie jest tak jak powinno być, ale dogonił rówieśników i czas skupienia jest już wydłużony. Myślę, że jesteśmy na dobrej drodze, ale najbardziej szkoda mi tego, że tylko do września mamy WWR i później zostaną nam jedynie zajęcia, które oferuje szkoła. Echhh co zrobić, może uda nam się jakoś wygospodarować z budżetu jakieś pieniążki na zajęcia w tym ośrodku. Na pewno zrezygnujemy z TUS ale z indywidualnych chyba nie. No zobaczymy. Trzeba być dobrej myśli :)

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny,
podpowiedzcie w jaki sposób można dostać się na Koszykową na diagnozę ZA i czy tam w ogóle przyjmują 6 letnie dzieci, czy tylko młodsze. My robiliśmy diagnozę jak synek był jeszcze mały w prywatnym ośrodku, diagnoza w mojej ocenie nie była przeprowadzona tak jakbym sobie to wyobrażała, chciałabym ją powtórzyć w dobrym sprawdzonym miejscu.
mamma13 cieszę się bardzo, że Wy trafiliście pod dobrą opiekę:)
Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza

Draga jak słyszałam że diagnozuja na koszykowej także starsze dzieci. Z tego co mi wiadomo to w Warszawie można tez zapisać się na Sobieskiego i Pilicka ( my tam robiliśmy ). I ostatnie to CZD w Międzylesiu. Jeśli Ci zależy na powtórzeniu diagnozy to możesz podzwonic i popytać do tych co napisałam. To takie renomowane z tych dostępnych na NFZ.

Odnośnik do komentarza

dragusia w CZD nie diagnozuja bo nie maja na to kontraktu. My tam bylismy ale nie na diagnozie tylko takim krotkim rozpoznaniu i wzieli nas tam z "litosci" chyba :-) Pani psycholog z CZD nie polecala Pilickiej wiec ja sobie odpuscilam. Jak juz ciagle powtarzalam mi na Koszykowej bardzo zalezalo :-) Dostalam skierowanie od pediatry i zadzwonilam na Koszykowa i wyslalam skierowanie i czakalam... Czekalam 7 m-cy i to jak na Koszykowa czekalam krotko :-) Jak juz pisalam jestem baaaaardzo zadowolona :-) Mam porownanie z Sobieskiego i uwazam ze o wiele fajniej jest na Koszykowej :-) Inne podejscie do ludzi :-) wiecej informacji udzielaja itd. No ale to jest moje zdanie i mozna sie z nim nie zgodzic oczywiscie ;-) Ja z czystym sumieniem polecam bardzo :-) ale Sobieskiego tez nie jest az takie zle :-P

Odnośnik do komentarza

Hej Mamusie,

My się już spotykałyśmy w Abawusiu na Grochowie - mozna spokojnie pogadac a na dzieci mieć oko.
Znam tez sale zabaw Tecza w Ursusie, tez jest bardzo fajna, tylko juz wieksza.
W centrum troche ciezko z salami - na Bemowie jest kolorado, mojemu synkowi sie tam podbobalo.
Takze zalezy gdzie damy/dacie rade dojechac...
Jesli chodzi o czas to proponuje w miare wczesnie = 10:30 lub 11?
Co myslicie?

Goosiia

Odnośnik do komentarza

hej, bardzo chętnie spotkałabym się z wami, będziemy akurat w sobotę w Warszawie, ale musiałabym prosić was o pomoc w dotarciu na miejsce, chcemy również trochę pozwiedzać (stadion narodowy , pałac kultury i pijalnie czekolad wedla) tak mi się marzy:) Koleżanka wyrzuci nas na ulicy Ostrzyckiej, będę musiała kupić bilecik do komunikacji miejskiej (tu już proszę o pomoc, bo nie wiem, co oznacza strefa 1 i 2) i pasowało by nam tak na 10:30:)

Odnośnik do komentarza

Nam ciężko się w weekend zebrać. W sobotę raniutko wyjeżdżamy na 2 dni. Życzę wam udanego spotkania i mam nadzieję, że następnym razem dołączymy. :) Myślą będę z wami.
PS.
foch strefą 1 jest objęta cała Warszawa, natomiast strefą 2 miejscowości podwarszawskie. Jest fajny serwis ,, jak dojadę ,, wpisujesz tylko nazwę ulicy bądź przystanku i miejsce docelowe. Wyświetlą Ci się wszystkie połączenia z punku A do punktu B a nawet ewentualne przesiadki. Od razu powinien wyświetlić się także rozkład jazdy.
Powodzenia i jeszcze raz dobrej zabawy.

Odnośnik do komentarza

foch z Ostrzyckiej masz bardzo blisko do Ostrobramskiej a także ronda Wiatraczna i z tego ronda praktycznie wszystkimi autobusami i tramwajami jadącym Waszyngtona, dostaniesz się w kilka / kilkanaście minut do miejsc o których piszesz. Będziecie z zasadzie przejeżdżac obok stadionu a dalej pałacu kultury.
Sala zabaw, która proponuje Gosia jest też bardzo blisko Ostrzyckiej. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

a nie masz ochoty pokręcić się trochę po mieście? my jedziemy do laboratorium, później mam w planach pokręcić się w okolicach zamku, grobu nieznanego żołnierza, syrenki i pałacu prezydenckiego (generalnie te okolice), na 13 mamy stadion narodowy, a później pałac kultury i pijalnie czekolady Wedla, ale nie wiem, czy dam radę to zsynchronizować z komunikacją miejską nie znając miasta:) Tak więc będziemy na pewno gdzieś łazikować, więc i kawkę można wypić, jazda do arkadii to jakieś 30min schodzi, w jedną stronę i trochę żal mi czasu, a skoro nie bierzesz malucha, to może do nas dołączysz/dołączycie?:)

Odnośnik do komentarza

no to totalne szaleństwo, ale ok godziny 9:30 będziemy na Ostrzyckiej 2/4 czekamy do 10 aż otworzą laboratorium i tu nas najłatwiej spotkasz, ok 11:15 będziemy obok kolumny Zygmunta, ok 15 w pijalni czekolady Wedla na Emilii Plater. Łatwo nas rozpoznasz, młody będzie na niebiesko (kurtka w cegiełki z Lidla) a ja w czarnej kurtce i jensach (rudzielec w okularach).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...