Skocz do zawartości
Forum

3 grupa cytologii


Gość PATKA123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Śródnabłonkowa neoplazja szyjki macicy I (CIN 1) jest zmianą przednowotworową o potencjalnie małym zagrożeniu. W 60% zmiana znika samoistnie, bez leczenia. Według specjalistów z Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego wybór postępowania w przypadku wykrycia zmiany CIN1 jest najbardziej niejednoznaczny i najtrudniejszy. Jest to związane z heterogennością samej zmiany oraz z jej biologią. Dlatego też proponowane są różne algorytmy postępowania u kobiet z CIN1, w zależności od poprzedzającego wyniku cytologii. W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji oraz ewentualnie wdrożenia leczenia proszę skonsultować się z lekarzem ginekologiem.

Odnośnik do komentarza

Witam.
Otóż jestem nastolatką a w dodatku zachorowałam na wirusa HPV-jeszcze nie uprawiałam seksu, nie miałam do czynienia z chłopcami. W moim domu nikt na to nie choruje, jestem pierwszą chorą osobą w domu. Czy są jakieś inne możliwe drogi zarażenia ? Czy mogłam sama siebie zarazić podczas masturbacji (mam kurzajki na rękach)? Gdy byłam u ginekologa wcale nie chciał słuchać tego co mam do powiedzenia, stwierdził również że jestem dziewicą ale i tak musiałam mieć do czynienia z płcią przeciwną..Nawet moja matka mówiła że to nie możliwe ponieważ nigdzie nie wychodzę poza szkołą czy kościołem. Faktycznie mam te 'kurzajki' w okolicach intymnych ale czy to na pewno musi być HPV ? czy jest jakaś podobna choroba wirusowa do tej ? Czy będę mogła mieć zdrowe dzieci rodzone naturalnie ? I czy będę mogła się całować i mieć chłopaka ?.

Odnośnik do komentarza

to pytanie lepiej skierować do lekarza niż tutaj na forum. Wydaje mi się, że możliwe jest aby poprzez kurzajki na placach poprzez masturbacje zarazić okolice intymne. Ponieważ i kurzajki i brodawki wywułoje ten sam wirus brodawczaka ludzkiego.

Odnośnik do komentarza
Gość Oczy Twoje

Ginekolodzy są różni, widac ten miał spaczone poglądy. Na to nic nie poradzisz, więc lepiej idź do innego. Poczytaj najpierw z mamą opinie o nim, i wybierz takiego ktory ma najlepsze.
Pamiętam jednego takiego ginekologa do korego trafiłam przez przypadek bo mój pojechal na urlop. miała infekcję a on kazał mi się modlić. Serio żadnych leków, zadnego badania tylko różaniec i modlitwa... i jak byłam zielona tak zostałam .Poszła do innego gin dostałam leki

Odnośnik do komentarza

Witam wyszła mi cytologia 3 z hsil cin Ii cinIIi cis
jestem przerażona ponieważ jestem młodą osoba mam wycinek dopiero mieć pobierany za miesiąc (pozniej wyniki 3 tyg)a stresuje się strasznie czy ktoś to miał czy może mi ktoś podpowie co mam zrobić czy może mam zrobic jakies badania na wlasna ręke.Czy to juz rak? co dalej

Odnośnik do komentarza

HEJ dlaczego miesiąc bo wtedy ma wolny termin w szpitalu mieszkam w małym miasteczku i wtedy może mi pobrac wycinek a wiadomo pózniej jeszcze wyniki tego to troche potrwa .Wiem czytalam skale bethesda ale i tak ni ejestem uspokojona najgorsze jest to czekanie .Napisałam tutaj myśląc że napewno nie którzy mieli do czynienia z tym i mi coś podpowiedzą mam 28 lat i trochę mnie ta cytologia wystraszyła z tym że badam się często bo miałam co chwile jakieś niepokojące upławy a to znów bolące miesiączki itp. 1 raz wyszła mi 3 z tym że wyszła z cin III I CIN II CIS WIEC wysokie

Odnośnik do komentarza

nie ma wolnego pana od uspyiania dzis byłam pytać czy nie da sie wcześniej:(więc muszę czekać na swoją kolei achce mnie uspac bo podobno bardzo to boli a cytologia wychodziła mi zawsze 2 teraz pierwszy raz wyszła mi 3 z tym opisem cin III cin II cis itd. wiec nadal nic konkretnego nie wiem miesiac na wycinek pozniej 3 tygodnie na wyniki cale dwa miesiace czekana na wszystko:(

Odnośnik do komentarza

Można ponoć mieć pobrany wycinek bez znieczulenia,ja bym Ci radziła zmienić ginekologa,wyniki masz niepokojące,dlatego ja bym powtórzyła cytologię,czy nie było pomyłki i zdecydowała się na kolposkopię i pobranie wycinka bez znieczulenia.
czytaj więcej w sieci.
http://policzmysie.pl/forum/post/405/do-startu-gotowi-hsil-cin-3-cis/

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

pobrałam mi wczoraj wymaz z pochwy na bakterie prosiłam o szybszy wycinek ale się nie da bo bez znieczulenia mi tego nie zrobi bo tak boli więc czekam do 3 grudnia chciałabym wiedziec co może to oznaczać więc to czekanie jest najgorsze tak naprawde

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...