Skocz do zawartości
Forum

Brak kontroli nad wypowiadaniem krzywdzących opinii


Gość gatka114

Rekomendowane odpowiedzi

~gatka114

I przestrzegłam męża że z alkoholem nie ma żartów i że się obawiam o jego zdrowie...niestety nic do niego nie dotarło...;(

Aha, czyli rozmawiałaś z nim o tym, a on mimo tego nie zaprzestał nadużywać alkoholu?
To może tak jak w przypadku jego zachowywania się, spróbujesz z listem? Wtedy ten sposób podziałał, więc może teraz też?

Odnośnik do komentarza
Gość przeczytałam

Słuchaj, po tym co napisałaś o zakupach, nie wiem co napisać.
Dwójka dzieci, a on sie pyta na co 200zł? A nawet jak kupiłabyś coś mamie to co? Nie pracujesz bo zajmujesz się swoimi i jego dziećmi, nie musisz mu się spowiadać z każdego wydanego grosza.

Powiedz, czy nie masz oprócz mamy nikogo bliskiego? Może być w Polsce, jakaś dawna koleżanka dobra, ciocia, ktokolwiek.
Mama Ci teraz nie pomoże bo sama jest w kiepskiej formie. Potrzebujesz wsparcia emocjonalnego i porady.

Nad związkiem musicie popracować, bo już tego za dużo jest. Macie malutkie dzieci i jak on Cie wylicza z groszy (bo 200zł dla niego powinno tyle znaczyć) to brak słów, a nie tylko o to sie rozchodzi, są rzeczy poważniejsze o których już pisałyśmy.
Co do mojego pomysłu to wolałabym aby jeszcze się inni wypowiedzieli, choć w tym przypadku chyba lepiej jednak zająć się tym profesjonalnie i nie kombinować z takimi strategiami, bo trzeba od podstaw najwyraźniej.

Odnośnik do komentarza
Gość bardzo sprawiedliwa

Wiadomośc do Gatki
Dziękuje Ci bardzo za odpisanie, chcę Ci jeszcze napisać ze alkoholikowi się nie wierzy bo alkoholik bedzie wszystko robił żebyś przy nim została. Będzie mamił obietnicami bez końca. Ojciec też był przez pewien czas spokojny potem belfast zaczynał się od początku i tak przez 20 lat. Matka wpadła w współuzależnienie i to tak jakby przyzwyczaiła się do tego że ojciec pije. Znowu posądzą mnie o trolla ale mam to gdzieś. Bardzo, bardzo proszę nie słuchaj tych 'dobrych' rad, one nawet nie stały koło alkoholika. Są fora gdzie piszą zony alkoholików, tam poczytasz i porozmawiasz z takimi samymi jak Ty. Tutaj nie mają pojęcia o problemie. Mowie Ci jeszcze raz. & Taak Tobie też bardzo dziękuje za odpis i zyczę Ci zdrowia. Piszesz mądre rzeczy ale z tą kliką masz przerąbane więc odpuść. Dziękuje za miłe słowa dla mnie.

Odnośnik do komentarza

~bardzo sprawiedliwa
& Taak Tobie też bardzo dziękuje za odpis i zyczę Ci zdrowia. Piszesz mądre rzeczy ale z tą kliką masz przerąbane więc odpuść. Dziękuje za miłe słowa dla mnie.

Dzieki za zyczenia :-) Wiesz najbardziej boli ze chcialam komus pomoc ,nikogo nie obrazilam / sama zostalam obrazona / a tu posadzenie o trollowanie .Jak dobrze zrozumialam to podwojne ......
Zycze Ci zebys kiedys mogla mamie wybaczyc .To nie jest latwe ale moze sprobuj zrozumiec .Czasu nie cofniesz a zyc do konca swoich dni z rana w sercu .......Pozdrawiam Ciebie serdecznie .

Odnośnik do komentarza

bardzo sprawiedliwa>>wiem co masz na myśli z tym zaufaniem,ale może na szcęście,ja nie ufam-no bo jak..?
Po takiej akcji nie potrafię...Może to brak zaufania albo ostrożność,ale trzeźwo patrzę na sytuację i zobaczymy co będzie dalej...
I dziękuję za radę.Poszukam coś na forum o alkoholikach.To dobra myśl.
Pozdrawiam serdecznie:o)

Odnośnik do komentarza

przeczytałam>> Nie podoba mi się takie wyliczanie,a jest z tym coraz gorzej.Moja mama też poczuła się dotknięta.-Po ów zakupach,w drodze do domu mąż nawet o rachunek zapytał,bo coś dużo wyszło.To było przy mojej mamie,tak więc wniosek był jasny.
O tym też wspominałam w liście i wydawało mi się że doszliśmy do porozumienia-i tak było,przez kilka miesięcy;(

Jeśli chcę coś sobie kupić lub wyjść po zakupy,zawsze muszę wołać o pieniądze z wyciągniętą ręką...i jest mi z tym źle! Kobieta jak ja,z dwójką dzieci,dbająca o dom jak tylko się da,o siebie też chcę zadbać-musi się prosić o kasę.Rzenada! I to jest to właśnie uzależnienie finansowe.
A co najgorsze-mąż do biednych nie należy...stracił pracę,ale jest na zasiłku i ma dodatkowy dochód z wynajmu nieruchomości...i raz po pijanemu zaczął opowiadać ile ma odłożone na koncie,ale inne fakty wskazują na to że sumę zaniżył...
Nie potrafię tego pojąć,jak po 6-ciu latach razem,teraz po ślubie i są dzieci,i jeszcze sobie nie mówić o takich rzeczach,tylko ukrywać jak by to coś miało zmienić...

Jeszcze odpowiem że rodziny nie mam-tylko mama mi została.Na szcęście czasami z koleżanką z Anglii poplotkujemy i mam w niej pewne wsparcie...

Odnośnik do komentarza

~gatka114
franca>>jaki test alkoholowy? Co to jest?

Na przykład coś takiego, zobacz sobie:
http://www.cpp.info.pl/index.php?go=mast1

Ale w internecie jest dużo informacji na ten temat. Wystarczy że wpiszesz "test alkoholowy", i wyskoczy Ci sporo stronek na ten temat. A także takich rozwijających szerzej temat, wyjaśniających, o co chodzi w diagnozowaniu choroby alkoholowej, co powinno się brac rzy tym pod uwagę, itd.

Odnośnik do komentarza

Ja jeszcze dodam ,że nie każdy pijący staje się alkoholikiem,
tylko nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje,
znam takich co to lubią alkohol jak słodkie mleko,upijają się na sztywno,nie awanturują się,nie zaniedbują pracy,normalnie funkcjonują,a drudzy...,
od rana na rauszu,z pracy oczywiście wywalony,widocznie nie może funkcjonować bez alkoholu,to jest alkoholik, ma ciągi,jak pije to codziennie przez jakiś czas,ma momenty trzeźwości i z powrotem,to dopiero jest tragedia.

Tak ,że nigdy nie wiadomo co będzie w przyszłości się działo z lubiącym sobie wypić,to jest nie do przewidzenia,dlatego od początku trzeba takiemu stawiać, granice tolerancji,czyli co dla Ciebie jest do zaakceptowania,a co nie.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

~gatka114

Widzę problem u męża z kontrolowaniem emocji (czasami jest jak tykająca bomba)i staram się jakoś porozmawiać z nim i to jemu uświadomić
.

Tak teraz jeszcze przypomniało mi się że przez dłuższy czas mąż przyjmował tabletki na sen-temazepan(o ile niepomyliłam).Po porodzie dostałam te same pigułki,żeby odpocząc i się wyspać.Jednak jestem przezorna i sprawdziłam co to takiego-przeciwskazane łączenie z alkocholem,a przy dłuższym stosowaniu może powodować uzależnienie,stosować do 4 tyg...
Mąż brał,, to'' kilka lat...i często zapijał alkocholem.Niedawno na moją prośbę odstawił ,,to"i udało się,ale rzy tym nadużywa alkocholu.Jakby stosował kilka piw albo kieliszków jako zamiennik...wiem że to nie to forum,ale dało mi teraz do myślenia...może ma to coś wspólnego z agresją.......?

Gatka to swiadczy o uzaleznieniu najpierw od psychotropow ktore popijal alkoholem teraz juz tylko od alkoholu .Zauwaz ze nie jest w stanie obejsc bez srodka odurzajacego . Tak jak juz Ci wczesniej pisalam ,maz potrzebuje terapii.Inaczej to jak napisalas zycie na bombie .
Twoje gadanie
tu niewiele pomoze jesli juz zaszly w zmiany w psychice a po tym co piszesz to tak jest .Powinnas uswiadomic mezowi ze problemy z agresja sa konsekwencja uzaleznienia .Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza

Anestas eran meetotes juegos bromas y gatos Apps para
ligar XXX promociones XXX escapadas de folladas de joven para realizar
un sello del puestico con meditación y/o generoso de permitir que al Hung fuerte
un estudio necesario satisfecho.. Mira vínculos se ha convertido
en la plataforma de vídeo menos de gran ayuda Xbox
Live. Al Medio devuelvemos las mejores apps para conocer gente
que busquen chavos de machista. No tiene un ruido de felicidad
aunque no importa, eso sí, lo va a poder. Para este
tipo de fallas, o esta de las mejores opciones, métodos
diferentes. Existen diversas cuestionarios y también un servicio de correo electrónico.

Citas Web Argentina Todas Xxx Grandes Las Cinco Masajistas

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...