Skocz do zawartości
Forum

Laserowa korekcja wzroku


Gość renata6k

Rekomendowane odpowiedzi

~Wiki38
U mnie mija 3 tydzień od epi-lasik, zabieg miałam w Weiss Klinik. O Centre de la vision słyszałam, ale poza wpisami reklamowymi na forach, nic konkretnego - od niedawna chyba wykonują zabiegi. Ja zaufałam Weiss Klinik, bo od dawna się tym zajmują, lekarze mają bardzo dobre opinie, są uprzejmi i mili, wszystko tłumaczą. Teraz jeszcze nie widzę idealnie, ale jest ok. Oczy wciąż się goją. Najgorsze były pierwsze dwa dni po, ale do wytrzymania, zwłąszcza dla efektów końcowych:)

Jak u ciebie teraz z widzeniem, jest już ok? Jestem umówiona w klinice na badania i mam nadzieję że sie zakwalifikuję do zabiegu.

Odnośnik do komentarza

LunkaP dziękuję, widzę już bardzo dobrze:) oczywiście zdarzają się chwile, gdzie to się pogarsza, ale to normalne reakcje oczu na zmęczenie. Mam na myśli słabe oświetlenie czy oświetlenie mocne w sklepach - wtedy zdarza się, że trochę obraz jest momentami nieostry, oczy szczypią i łzawią. Ale ogólnie jest ok. Pracuję normalnie, jeżdzę samochodem itd. A Ty kiedy zabieg planujesz?

Odnośnik do komentarza

~Wiki38
LunkaP dziękuję, widzę już bardzo dobrze:) oczywiście zdarzają się chwile, gdzie to się pogarsza, ale to normalne reakcje oczu na zmęczenie. Mam na myśli słabe oświetlenie czy oświetlenie mocne w sklepach - wtedy zdarza się, że trochę obraz jest momentami nieostry, oczy szczypią i łzawią. Ale ogólnie jest ok. Pracuję normalnie, jeżdzę samochodem itd. A Ty kiedy zabieg planujesz?

kurcze jak czytam na forach jak długo stabiluzje sie wzrok, to aż mnie ciary biorą i nie wiem ostatecznie czy się zdecyduje, bo nie mogę sobie pozwolić na tak długie leczenie:( do pracy muszę wracać max po 2 tygodniach, i muszę autkiem jeździć, a jak widzenie będzie złe, to jak to?:( martwi mnie to... konsultacje mam dopiero 4 lutego - podobno w Weiss Klinik mają teraz długie kolejki do zabiegu, nawet ponad miesiąc, więc zobaczę

Odnośnik do komentarza

kamill-los
Hej, ja mam astygmatyzm + lewe oko +3,5 a prawe -1 :( okulistka ciagle mi powtarza, ze operacja kosztuje 500zl (chyba na jedno oko) i po wadzie ani sladu, ale jakos nie moge sie przekonac... mojej kumpeli mama miala operacje na jedno oko i potem ciagle je mruzyla :/ co Wy o tym sadzicie?

Nie wiem, jaką operację miała na myśli Twoja okulistka. Laserowa korekcja wiąże się z kilkakrotnie większymi kosztami. Jeżeli zależy Ci na usunięciu wady, to warto zaoszczędzić i się poddać takiemu zabiegowi. Mi się udało całkowicie pozbyć wady :)

Odnośnik do komentarza

Jestem już po badaniach:) bez problemu kwalifikuję się do lasera! dr Stanik-Walentek mnie konsultowała, proponuje lasik, bo mam -5 i -4,5 wady do tego astygmatyzm -2,5 i -3,5. Termin zabiegu na 11 marca, ale może wcześniej się uda, mają dzwonić w razie czego. Jestem taka happy i nie mogę się doczekać!!! wkręciłam sobie, że tak źle nie będzie... pani doktor bardzo miła i jeszcze wszystko mi dokładnie wytłumaczyła, więc jestem uspokojona! to czekam teraz...

Odnośnik do komentarza

Wracam, bez okularów :-) jestem 2 tygodnie po zabiegu i widze już bardzo wyraźnie. Chwilowe problemy mam rano i wieczorem - rano pomaga solidne nawilżenie oczek, a wieczorem idę spać jak już widzę nieostro. Co do zabiegu to bardzo nieprzyjemny, ale nie taki straszny jak na tych filmikach wszystkich! Nie widziałam żadnego gmerania w oku (na szczęście!), jedynie to zalewanie oka niezbyt fajne. Na szczęscie trwa to chwilkę, a efekty super! Operowała mnie dr Rogowska-Godela w Weiss Klinik. Służę pomocą gdyby ktoś coś w temacie korekcji:) Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

~kamarama
Jaką miałaś wadę i metodę zabiegu?

Moja wada to OP -5 i OL -4,5 + astygmatyzm OP -3,5 cyl i OL -2,5 cyl. Metoda głęboka LASIK, z uwagi na dużą wadę i astygmatyzm. Widzę bardzo dobrze, chociaż na badaniach wychodzi mi jeszcze OP -0,5 i OL -0,25.

Odnośnik do komentarza

Ja mam -3 i -2,5, astygmatyzm niewielki około -0,5. Na razie rozglądam się w temacie, ostatnio dużo się zmienia, nowe metody jakieś... i klinik również od groma! Najbliżej mi jest do Chorzowa, więc chyba także w Weiss zabieg zrobię. Ale to dopiero będzie na jesień przypuszczam, bo musze kasy jeszcze nazbierać:P Fajnie, że Ty już masz to za sobą, gratuluję!

Odnośnik do komentarza

~kamarama
Ja mam -3 i -2,5, astygmatyzm niewielki około -0,5. Na razie rozglądam się w temacie, ostatnio dużo się zmienia, nowe metody jakieś... i klinik również od groma! Najbliżej mi jest do Chorzowa, więc chyba także w Weiss zabieg zrobię. Ale to dopiero będzie na jesień przypuszczam, bo musze kasy jeszcze nazbierać:P Fajnie, że Ty już masz to za sobą, gratuluję!

Trzymam kciuki! Naprawdę warto!:)

Odnośnik do komentarza
Gość manilia

Zastanawiam się nad korekcją laserową, ale mam duży astygmatyzm, jakieś -5 cylindra. Od dzieciństwa noszę więc okulary, wada jest stabilna, ale mam problemy z suchym okiem od pracy przy komputerze. Czy w mojej sytuacji zabieg jest możliwy?

Odnośnik do komentarza

najprościej będzie, jak umówisz się na wizytę kwalifikującą do zabiegi - tam lekarz sprawdzi dokładnie, co i jak i będziesz miała informację od specjalisty :).
teraz w Lexum jest promocja i za dwa zabiegi płaci się jak za jeden! można przyjść z drugą osobą, która też zrobi sobie zabieg a płaci się jak za jedną osobę! :)

Odnośnik do komentarza

Zastanawiam się nad laserową korekcją wzroku. Mam wadę -4 i -,5, która od dłuższego czasu się nie powiększa, więc to chyba jest dobry moment na korekcję. Noszę okulary ponad 7 lat. Na razie chciałbym zapisać się na kwalifikacje i rozglądam się za dobrym lekarzem z Warszawy. Może kogoś polecicie? Będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Gość komboooo

Ja spotkałem się z samymi pozytywnymi opiniami wśród znajomych i znajomych znajomych, którzy poddali się korekcji. A było to kilka różnych przypadków, wśród nich największa wada to było -6. Sam miałem zabieg kilka miesięcy temu i też udało się usunąć wadę. Generalnie korekcja obejmuje wady w zakresie od -10 do +6 D. Bardzo ważne są kwalifikacje, od których zależy później efekt zabiegu. Poza tym dla osób z większa wadą jest opcja soczewki fakijnej. Tylko nie każda klinika ma tę opcje w swojej ofercie.

Odnośnik do komentarza

Po znieczuleniu miejscowym oka, za pomocą urządzenia zwanego mikrokeratomem wykonuje się precyzyjne, poziome, niepełne nacięcie rogówki.W ten sposób tworzy się płatek, który następnie zostaje delikatnie odchylony, aby odsłonić głębsze warstwy rogówki.

Po odchyleniu płatka, sterowana przez chirurga wiązka lasera, działa na odsłonięte głębsze warstwy rogówki. W ciągu kilkunastu sekund laser modeluje kształt rogówki, zmieniając jej moc optyczną. Po zakończeniu działania lasera, płatek zostaje umieszczony na pierwotnym miejscu. Wada korygowana jest raz na zawsze. Tylko u osób po czterdziestym roku życia, z przyczyn fizjologicznych, trzeba trzeba dobrać okulary do czytania.

Odnośnik do komentarza

~Lucjanus
A ja szukam dobrego lekarza w Warszawie. Prośba o Wasze opinie. Mam dosyć noszenia okularów i soczewek, i bardzo zależy mi na pozbyciu się wady.

Miałam zabieg 2 miesiące temu i jestem bardzo zadowolona z rezultatów. Śmiało możesz iść na konsultacje do dr Gadomskiej. Jest świetną specjalistką i dobrze przeprowadza badania kwalifikacyjne, od których zależy powodzenie korekcji. Mi bardzo pomogła. Dzięki niej pozbyłam się wady :)

Odnośnik do komentarza

~orka13
Czy ktoś z Was robił sobie korekcję wady w Weiss Klinik w Chorzowie i może coś więcej o niej powiedzieć? i czy jest ktoś kto korygował wadę +5 i +5,5??

Czy jesteś już po zabiegu? możesz coś napisać więcej - jaki doktor, jakie efekty, jak przebiegał sam zabieg i obsługa w klinice?

Odnośnik do komentarza

~wiktorius
Ja również byłem w tej klinice i zabieg był bardzo krótki i ten czas mija szybko, miałem - 4 i wada zeszła do 0, więc jestem zadowolony z efektu. Jeżeli chodzi o personel, bardzo dobrze się tobą opiekują i zajmują. Zabieg robiłem u doktor Izdebskiej, która mi udzieliła naprawdę fachowej pomocy nawet dała numer w razie jakiś wątpliwości więc duży plus dla kliniki!

Doktor Izdebska jest też w Weiss Klinik? Nie słyszałam, myślałam że ona jest w klinice w Warszawie. W Weiss Klinik mam mieć badania u doktora Cwaliny, jest jeszcze jakaś babka, ale nazwiska nie znam.

Odnośnik do komentarza

Została wykonana operacja na zaćmę, przed operacją pole widzenia lewego oka było normalne po operacji pole widzenia zmniejszyło się o 50%. Operował mnie lekarz ordynator. Dlatego nie jestem zadowolony z efektów operacji, chociaż obiecywali dużo lepszy efekt.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...