Skocz do zawartości
Forum

Laserowa korekcja wzroku


Gość renata6k

Rekomendowane odpowiedzi

Rozważałem EBK, ale jeszcze 4 tygodnie temu nie było osób po zabiegu tą metodą. Mam jednak wątpliwości, bo jednak tego skrobania dokonuje ręka lekarza i nie wiem czy to precyzyjne. No ale faktycznie dla tych z cienką rogówką to jest teraz przynajmniej rozwiązanie! Ja miałem epi-lasik w Weiss Klinik w Chorzowie i wszystko ok. Widzę bardzo dobrze! Gdyby co, chętnie podzielę się wrażeniami:)

Odnośnik do komentarza
Gość Karina200

Zabieg można wykonać również w krakowskiej klinice Centre de la vision, gdzie za pomocą lasera excimerowym Amaris, który bardzo sprawnie i szybko działa. Myślę, że warto dodać, że moc zimnej, pulsacyjnej wiązki światła laserowego dobierana jest indywidualnie dla każdego pacjenta na podstawie wcześniej przeprowadzonego wywiadu lekarskiego oraz niezbędnych badań. Dużo osób obawia się, że zabieg boli, nic bardziej mylnego, laser nie dotyka oka, tylko właśnie wiązka światła wnika do oka - i nic nie czujemy.

Odnośnik do komentarza

Witam,
chciałabym się poddać zabiegowi korekcji wady wzroku - tylko nie wiem jak podejść do sprawy.. Czy najpierw trzeba zrobić sobie jakieś prywatne badania, jak wybrać miejsce/lekarza? Czy jakoś trzeba się przygotować do takiego zabiegu?

Odnośnik do komentarza

Po pierwsze to badania wykonasz w klinice, która zajmuje się laserową korekcją. Są bardzo szczegółowe, na róznych maszynach robione, więc u okulisty tego nie zrobisz. Po drugie to soczewki, o których pisała "kwiatuszek". Minimum 4 tygodnie przed badaniami nie możesz ich nosić. Jeśli nosisz długo soczewki to może być sytuacja, że oko będzie "uszkodzone" nimi i wtedy trzeba odczekać nawet rok, aż oko się wyleczy. Co do wyboru lekarza i kliniki, to ja kierowałem się lokalizacją (bo nie chciałem z Opola jechać na drugi koniec Polski), potem opiniami o klinice i lekarzach. Zapytaj wśród swoich znajomych, może ktoś jest po zabiegu lub ma znajomego po zabiegu i może Ci szczerze polecić lub nie jakiegoś lekarza - to też dobra droga do poszukiwań:) Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Dzięki za info. Soczewki noszę sporadycznie - kiedy potrzebna jest swoboda ruchu ale zazwyczaj są to okulary. Więc muszę czekać czy nie? Ostatnio nosiłam soczewki tydzień temu.
Jestem spod Warszawy więc pewnie kliniki warszawskie wchodzą w grę tylko nie wiem która. Szukam po znajomych opinii ale jeszcze nikogo po takim zabiegu nie znalazłam :(.
Czy takie badania kosztują czy to jest w cenie samego zabiegu? Kasę płaci się po czy przed zabiegiem?

Odnośnik do komentarza

Musisz czekać, tzn nie możesz mieć soczewki w oku przez 4 tyg. Badanie kosztuje około 200 zł (każda klinika ma mniej więcej tą cenę), koszt ten odliczają potem od zabiegu. Płatność za zabieg jest w dniu zabiegu, ewentualnie na raty można:) W Warszawie nie powinnaś mieć problemu ze znalezieniem kliniki, dobre opinie ma np. Okolaser.

Odnośnik do komentarza

Adamowaty - a ty nie jesteś już po zabiegu?
Filmik też widziałam, jestem z tych osób co wolą wiedzieć co im się będzie robiło więc ciesze się, że jest takie coś pokazane. Tym bardziej pocieszający jest spokój pacjentki :).

Odnośnik do komentarza

Renia to życzę powodzenia:) nie zastanawiaj się zbyt długo i nie trać czasu! bo naprawdę warto! co do EBK, to czytałem opinię jakiegoś specjalisty, że to bardzo podobna metoda do epi-lasiku, ale samo gojenie może być bardziej bolesne - ściera się warstwę rogówki, która sama odrasta, dłużej trzeba nosić soczewkę opatrunkową itd. Dla mnie epi-lasik jest bezpieczniejszy, bo cięcie robi się mechanicznie - no chyba, że lekarz ma bardzo sprawną rękę:)

Odnośnik do komentarza

Adamowaty - kompletnie nie rozumie twoich wypowiedzi - raz piszesz żeby opisać taki zabieg, później okazuje się że sam jesteś po zabiegu ale pytałeś tylko o różnice w EBK - teraz znów piszesz że różnic nie ma...Oj powiem Ci dziwnie to wygląda.

Odnośnik do komentarza

Renia nie wiem, co jest dziwne... Po prostu jak wszyscy chyba przed zbiegiem sporo czytałem na ten temat i czytam dalej (mimo że jestem już po), bo ciekawi mnie ten temat. Przytaczane tu moje opinie (czy jakaś wiedza) absolutnie nie są specjalistyczne! Pochodzą z innych forów czy artykułów. Co do EBK to we wcześniejszym poście pisałem, że sama technika w poszczególnych metodach nie różni się, poza właśnie EBK gdzie nie jest nakładany pierścień do stabilizacji oka przy separacji płatka rogówki. Więc nie do końca jasno to opisałem, albo nie doczytałaś:)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...