Skocz do zawartości
Forum

Laserowa korekcja wzroku


Gość renata6k

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem tak, to nic nie boli, ja jestem straszna panikara więc się przeraźliwie bałam a to trwa krótko i czuć lekki dyskomfort i to tyle nie ma się czego bać :)

Adamowaty
Możesz coś więcej opisać jak w praktyce, pod laserem to wygląda? jakie towarzyszą odczucia? Widziałem filmik w internecie i to zeskrobywanie po oku nieco mnie przeraziło:P

Odnośnik do komentarza

~Katarzyna82
A jak jest z badaniami jakie trzeba mieć do kwalyfikacji?

Wszystkie potrzebne badania zrobią Ci w klinice, nie musisz nic przynosić. Troszkę tego jest ale trwa to bardzo szybko (choć pewnie zależy od sprzętu jakim klinika dysponuje).

Odnośnik do komentarza

Coraz bardziej popularna staje się metoda epi-lasik. Jest jeszcze bardziej bezpieczna i mniej inwazyjna niż lasik. Sam zabieg praktycznie nie różni się niczym od tej drugiej metody. Niestety czas rekonwalescencji jest nieco dłuższy, ale jeśli ktoś może sobie pozwolić na dłuższy urlop...;)

Odnośnik do komentarza

To metoda, która weszła jakoś w lutym. Okolaser chyba jako pierwsze ją robiło. Różni się tylko sposobem separacji nabłonka rogówki do właściwego zabiegu laserowego. Więc jak klinika wykonuje inne metody, to i w tej pewnie sobie dobrze radzi. Rzeczywiście jest polecana przy cienkiej rogówce, ale chyba jest mniejszy zakres korekcji wad. Moja lekarka tłumaczyła, że im bardziej powierzchowna metoda, tym jakby dłuższą drogę ma laser do pokonania, żeby skorygować odpowiednio rogówkę.

Odnośnik do komentarza

Każda klinika ma certyfikaty bezpieczeństwa, bo dostarcza je producent ze sprzętem -żadna więc WOW! ale jeśli mamy podejrzenie co do rzetelności to bez problemu powinni nam pokazać tzw. paszport techniczny sprzętu, w którym są odnotowane wszelkie naprawy i przeglądy sprzętu, powinien je robić autoryzowany serwis. Zgodze się, że najważniejszy jest lekarz - bo nawet najnowszy sprzęt w ręku paproka nie pomoże:)

Odnośnik do komentarza
Gość Kamaaa100

Jest jeszcze metoda taka TransPRK, która polega na laserowym usunięciu nabłonka rogówki poprzedzającym modelowanie jest istoty właściwej. Modeluje się tylko światłem, oko nie dotyka żadne narzędzie.

Odnośnik do komentarza

Gdzieś mi się obiła ta metoda, ale nie zwracałem na nią uwagi, bo uznałem, że to nazwa zabiegu wymyślona przez klinikę:)
Podsumowując, żadna metoda nie jest na tyle "nowa", żeby uniknąć dotyku lekarza podczas zabiegu i jakiś narzędzi. Ale nie ma co się tego bać, bo nic się nie czuje, a ruchy lekarza nie są widoczne tak "gołym okiem":) tylko się widzi, że coś się dzieje przed oczami, ale nie widzimy dokładnie co.

Odnośnik do komentarza

Na 4 listopada mam wyznaczony termin zabiegu w Klinik. Na forach wyczytałam, że po zabiegu raczej nie widzi się od razu super i różnie to trwa. Ale ile mniej więcej czasu muszę spędzić po zabiegu na zwolnieniu lekarskim , żeby bez szkody dla oczu wrócić do pracy, no i widzieć dobrze? Nie chodzi mi o doskonałe widzenie, ale takie, co nie utruni mi funkcjonowania.

Odnośnik do komentarza

Kamill-los 500 zł za laserową korekcję? Nawet za jedno oko to jest wyższy koszt! Ja mam wykupionego groupona, więc zabieg będzie mnie kosztował niecałe 3 tys. za obydwoje oczu. Jeszcze zamierzam z ubezpieczenia 2 tys. dostać, bo mam polisę na zabiegi okulistyczne. W sumie więc 1 tys. mnie to będzie kosztowało. A co do mrużenia oczu, to myślę że to raczej przyzwyczajenie okularników - bez okularów mrużymy oczy, nawet jak dobrze widzimy. No nie wiem, ja jestem zdecydowana i idę!

Odnośnik do komentarza
Gość Marek-Marecki

kelly87
Od dwóch lat wada wzroku ciągle mi się powiększa, czy kiedyś będę mogła poddać się takiej korekcji? Obecnie mam -4dpi.

A ile masz lat? i czy wiadomo, co jest przyczyną powiększania się wady? do zabiegu musisz mieć stabilną wadę co najmniej od roku, im dłużej tym lepiej.

Odnośnik do komentarza

U mnie mija 3 tydzień od epi-lasik, zabieg miałam w Klinik. O Centre de la vision słyszałam, ale poza wpisami reklamowymi na forach, nic konkretnego - od niedawna chyba wykonują zabiegi. Ja zaufałam Klinik, bo od dawna się tym zajmują, lekarze mają bardzo dobre opinie, są uprzejmi i mili, wszystko tłumaczą. Teraz jeszcze nie widzę idealnie, ale jest ok. Oczy wciąż się goją. Najgorsze były pierwsze dwa dni po, ale do wytrzymania, zwłąszcza dla efektów końcowych:)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...