Skocz do zawartości
Forum

Laserowa korekcja wzroku


Gość renata6k

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zgłosiłam się do Optegry na zakwalifikowanie do laserowej korekcji wzroku. mam nadzieję ze po wakacjach uda mi się to zrobić. Generalnie trochę późno za to się zabieram ale szczerze mówiąc wlaśnie ta klinika mnie przekonała do tego żeby coś z tym zrobić.

Odnośnik do komentarza

Jestem po takim zabiegu i uważam, że jest on bardzo skuteczny. Mijają od niego 3 lata i powiem szczerze, że jestem zadowolona z efektów.
Oczywiście bardzo ważne, aby potem kontrolować wzrok. Nie ograniczać się jedynie do wizyt raz na 2-3 lata, ale być pod opieką specjalisty częściej. To ważne, przede wszystkim w pierwszym roku po zabiegu.

Odnośnik do komentarza

Bo to cud ten zabieg :) wilenka - po zabiegu stosuje się leki w postaci kropli, ale gdzieś przez miesiąc. Potem już tylko sztuczne łzy, ale najlepiej z dużą ilością kwasu hialuronowego i bez konserwantów (czyli zwykłe krople raczej odpadają). Ale zakrapiam coraz rzadziej, po zabiegu to nawet co pół godziny i buteleczka nawet na tydzień nie wystarczała. Ja miałam femto-lasik w Weiss Klinik i również jestem zadowolona z tej kliniki.

Odnośnik do komentarza

no moja korekcja okazała się strzałem w 10! robiłam Lentivu, szybko i bezboleśnie...tylko że ja to robiłam z dwa miesiące temu jak nie więcej więc teraz super widzę. a widziałam ze mają jakieś zniżki na ten zabieg:)

Odnośnik do komentarza
Gość Mała_90

Chyba przy większości metod zabieg korekcji trwa w miarę krótko i jest przeprowadzany bezboleśnie dzięki znieczuleniu miejscowemu. Ja akurat miałam EBK. Bardzo dobrze wspominam całą korekcję. Zabieg twał krótko, no i najważniejsze, że się udał.

Odnośnik do komentarza

Raczej kilka dni czeka się na sam zabieg. Natomiast na pewno niedobrze jest mieć badania i zabieg w jednym dniu, za jedną wizytą. Panie w recepcji tłumaczyły mi, że badania powtórzone są w dniu zabiegu potwierdzają lub nie te pierwsze badania i po prostu zabieg jest wtedy lepiej planowany itd. Ponadto warto być wypoczętym przed zabiegiem, co też ma podobno wpływ na rezultaty potem.

Odnośnik do komentarza

A ja miałem zabieg w CMO Laserze. Skorzystałam z opcji korekcji na drugi dzień po badaniach. I jest to chyba bardzo dobre rozwiązanie. Możesz odpocząć po badaniach, a poza tym krótko się stresujesz przed zabiegiem, bo tylko jeden dzień. W moim przypadku ta opcja zdała egzamin. Zabieg udał się i wada została usunięta.

Odnośnik do komentarza

~gośću
Ile wziąłeś wolnego po tym zabiegu? Czy tydzień mi wystarczy? Mam pracę na kompie i ciężko mi będzie odstawić na dłużej.

To zależy od metody i wady jaką masz. Jedni dochodzą w ciągu kilku dni, inni dłużej, a mój kolega to nawet rok mu się wszystko stabilizowało. Do pracy wrócił po tygodniu, tylko narzekał że oczy mu się wysuszają i się meczą szybko. Tydzień to jest minimum, a najlepiej 2 tygodnie zwolnienia po zabiegu.

Odnośnik do komentarza

Hej . Zabieg laserowej korekcji wzroku , jest bardzo dla osób , które maja tzw krótkowzroczność . A z klinik to zdecydowanie Optegra - bardzo dobra klinika okulistyczna , w której przeprowadza się zabieg Lentivu . Najpierw oczywiście przechodzi się badania kwalifikacyjne do zabiegu , i np Optegra jako jedyna oferuje rozszerzony pakiet badań diagnostycznych . Co do samego Lentivu to na prade warto się zdecydować na niego , bo jest bardzo bezpieczny i jako jedyny całkowicie bezbolesny.

Odnośnik do komentarza

W optegrze przed zabiegiem lentivu , masz standardowy pakiet badań , który jest rozszerzony takie badania jak : badanie ilości komórek śródbłonka czyli inaczej ECD oraz optyczną koherentną ( chyba tak to się nazywało ? ) tomografię czyli OCT. tyle pamiętam . ja zdecydowałam się na ten zabieg , ponieważ zależało mi na ty by jak najprędzej wrócić do normalnego zycia . Przede wszytskim bym mogła normalnie chodzić do pracy ( mam prace biurową ).

Odnośnik do komentarza
Gość Madzia_eM

Ok, ale to lekarz wybiera metodę korekcji na postawie wyników badań kwalifikacyjnych. Nie jest tak, że jedna metoda jest dobra dla wszystkich. Inne metody też są ok. Ważne by dobrze były dopasowane do danego pacjenta.

Odnośnik do komentarza
Gość Madzia_eM

Lekarz zaproponuje Ci konkretną metodę korekcji po zrobieniu badań kwalifikacyjnych. Krótszy czas rekonwalescencji zależy od odpowiednio dobranego rodzaju zabiegu. Dlatego też nie ma co upierać się przy danej metodzie, jeżeli lekarz zaproponuje Ci inną. Zabiegi korekcji laserowej są bezbolesne, przeprowadzane w miejscowym znieczuleniu, niezależnie od metody korekcji.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...