Skocz do zawartości
Forum

Zapalenie pęcherza u kobiet


Gość asky

Rekomendowane odpowiedzi

Ok 3 lat temu miałam robiona tomografie komputerowa nerek i też nic nie wykryto,lub po prostu lekarze nic nie zauważyli. Tydzień się dopiero zaczął ja znowu 2 raz w tygodniu od rana na toalecie siedzę. Aż wystarczająco dużo wody wypije i moczu oddam ,to parcie na pęcherz znika i mogę wracać do łóżka. Czasami ból roztaje dużej lub puźniej się pojawia znowu, i muszę wtedy zostać w domu.

Odnośnik do komentarza

Po anginie dostałam zapalenia nerek i wysokie białko w moczu zapalenie nerek nawracało i biało w moczu rosło kazali mi wyciąć migdały po 2 miesiącach zostały mi usunięte migdały. I białko w moczu zaczęło być skakające raz był 8 g na litr raz liczny opal raz ślad raz 6,5 g na litr. Leczę się już u 6 nefrologa żaden nie wie czemu tak jest do tego aso po migdałach z 400 spadło na 360 a potem znowu zaczęło rosnąć w lutym 400 w marcu 600 a w kwietniu 1200 po szpitalu w marcu gdzie stwierdzili ze mam co chwile zapalenie pęcherza i ze to białko z tego dostałam odczynnikowego zapalenia stawów. Wszyscy lekarze u których się leczylam stwierdzili ze mam refluks białkomocz i częste stany zapalne stawów oraz dwa razy w miesiacu zapalenie pecherza lub drug. tylko i wyłącznie dla tego że 3 lata temu miałam niedrożność jelit i ropnie miednicy małej operacja ta była jak to lekarz powiedział powikłania po wycięciu wyrostka który był nie całe dwa miesiące wczęściej. Jestem odsyłana od nefrologa do gastrolog od gastrologa do ginekologa od ginekologa do rematologa i mam serdecznie dość. A ból taki jaki był ból w okolicy ledzwiowej promieniujący do brzucha jest nie zmienny od 3 lat od czasu operacji nasila się przed w trakcie i po miesiączce. Mimo że ginekologiczne wszystko jest oki poza zmianami referencyjnymi aso i białkiem w moczu niewiadomego pochodzenia. Miałam robione przeciwciała przeciw jądrowe i nie wyszły. I stwierdzili ze to nie jest żadną choroba autoimunologiczna. Od 3 lat przez 3 tygodni w miesiącu jestem na lekach przeciwbólowych. I nie wiem co robić.

Odnośnik do komentarza

Mycha,skoro miałaś TK i nic nie wykazało to raczej piasek odpada,w badaniu moczu też by było to widać,

coś jednak podrażnia Ci cewkę moczową ,skoro masz takie objawy,
można by jeszcze zrobić urografię i badania pod katem pęcherza nadreaktywnego,

ale ja bym najpierw Ci radziła wypróbować ten probiotyk i jak najmniej podrażniać cewkę moczową /nawet prysznic podrażnia/.

Patrycja ,u Ciebie to już jest za bardzo skomplikowana sytuacja,żeby na forum coś doradzić.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza
Gość filemonica

ja też na zapalenie pęcherza biorę urofuraginum, działa najszybciej no i jak wybiorę całe opakowanie tabletek to infekcje nie powracają, przetestowałam to o kiedyś pod namiotem jak dostałam zapalenia pęcherza to wziełąm od przyjaciółi kilka tabletktek urofuaginum i oczywiście ból ustąpił odrazu ale jak wróciłam do domu to odrazu zapalenie wróciło, więc trzeba brać do końca.

Odnośnik do komentarza

Może to niedoleczona infekcja powraca?
Leki, jakiekolwiek się bierze trzeba brać do końca, a nie odstawiać zaraz po ustąpieniu objawów. Ja akurat biorę zawsze urofuraginum i witaminę C, około 5-7 dni i to się u mnie sprawdza.

Odnośnik do komentarza

Bo tutaj chodzi o witaminę C, która zakwasza mocz. W kwaśnym środowisku bakterie się nie rozwijają, więc infekcja szybciej mija. Ale jeśli o mnie chodzi to ja na samej witaminie c wolę nie polegać, bo mimo wszystko za długo to trwa. Wolę brać jeszcze urofuraginum około tygodnia i wtedy na pewno wiem, że jestem juz zdrowa.

Odnośnik do komentarza

Od kilku lat choruję na zapalenie cewki moczowej, jednak tym razem badania moczu wyszły fatalnie. Po pierwsze lekarz pierwszego kontaktu, ginekolog ani urolog nie chcieli mnie przyjąć (nawet prywatnie), po drugie nawet głupiego wymazu z cewki nie mogłam zrobić bo przecież musi zrobić to lekarz... A ja siedzę cały dzień na toalecie oddając mocz po kropelce, z przeolbrzymim bólem i pieczeniem cewki... do tego żadne leki nie pomagają, a furaginę odstawiłam już dawno jako nic nie wnoszącą do mojego leczenia. W związku z tym, że dopiero jutro idę do lekarza, może ktoś ma informacje na temat białka w moczu, erytrocytów lub leukocytów? Z nerkami nie mam problemów, pęcherz moczowy mnie nie boli, jedynie cewka moczowa. Dodam, że przechodziłam też niedawno grzybicę pochwy, więc mam przypuszczenia, że może stąd to białko. W załączeniu zdjęcie wyników.
Proszę o pomoc!

monthly_2017_02/infekcja-cewki-moczowej-prosze-o-interpretacje-wynikow_4479.jpg

Odnośnik do komentarza

co do postów powyżej próbowałam wszystkiego i nic nie pomogło, gdy miałam zapalenie cewki to zawsze robiłam badanie moczu i wychodziły tylko leukocyty, nigdy białko i erytrocyty... podejrzewam, że to po infekcji pochwy akurat. nie potrafi i pomóc już żaden lekarz tak na prawdę, bo każdy twierdzi, że to przez moją budowę ciała i stosunki z partnerem mam problemy z cewką...

Odnośnik do komentarza

bagdadek
... bo każdy twierdzi, że to przez moją budowę ciała i stosunki z partnerem mam problemy z cewką...

Tak bywa ,a wszystko przez krótką cewkę moczową u kobiet/faceci maja lepiej;)/,
ale jak bierzesz probiotyki dopochwowo ,do higieny intymnej używasz emulsji z kwasem mlekowym i jesz żurawinę i jeszcze masz nawroty tych zapaleń ,to nie mam pojęcia,co by Ci mogło pomóc,masz trochę za wysokie pH,probiotyki powinnaś stosować profilaktycznie cały czas.
Warto też przebadać partnera i "zafundować" sobie miesięczną przerwę w zbliżeniach,jak sama nie dojdziesz metodą prób i błędów, to pewnie problemu się nie pozbędziesz.
Najbardziej sprzyjają nawrotom zapaleń ,antybiotyki /furagina też/,stosowane właśnie na te zapalenia.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

lekarz właśnie odradził mi antybiotyki i furagine. antybiotyki pogłębiały grzybicę cewki, którą kiedyś wyleczyłam... probiotyki stosuję, rutinoscorbin na zakwaszenie moczu, lactacid, to obowiązkowo. przestrzegam wszystkich reguł dokładnego mycia się nawet po stosunku i wysiusiania się po, żeby oczyścić pęcherz z bakterii... nie mam pojęcia co więcej mogę zrobić. udam się do kolejnego urologa z tymi wynikami po prostu i zrobię posiew

Odnośnik do komentarza

Możesz spróbować wspomagająco uciskać i masować receptory układu moczowego znajdujące sie na stopach

można to robić kostkami palców zaciśniętej pięści, jakimś plastikowym patyczkiem albo toczyć stopą na podłodze kulkę gumowa lub metalowa o średnicy mniej więcej 50 groszy

polecam książkę Hadi Masafret "Ku zdrowej przyszłości"

znajdź sobie w internecie mapki receptorów stop
akurat przy pęcherzu i cewce są bardo dobre rezultaty akupresury

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy rutinoskorbin warto brać,lepiej wypijać na czczo szklankę letniej wody +sok z pół cytryny,
dobre nie tylko na pęcherz,
poza tym dużo pić ,polecam też fitolizynę,
musisz zbić pH do ok.4,5,odczyn moczu musi być kwaśny ,żeby nie namnażały się patogeny ,stąd konieczność stosowania probiotyków ,również dopochwowego ,
pamiętaj ,że zakażenie idzie od zewnątrz i bakterie z pochwy przenoszą się do cewki ,tym bardziej przy jej podrażnieniu.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Najlepszy jest lactovainal,nie wiem czego się boisz,on Ci ochroni cewkę moczową, a nie podrażni,to Ci gwarantuje,zero dyskomfortu,przeczytaj ulotkę ,tam jest jeszcze jedna ważne info,żeby nie stosować prysznica.

Co do probiotyków naturalnych w diecie,polecam zsiadłe mleko,najlepiej ze wsi nieschłodzone,żeby się zsiadło,
ale jak nie ma wyjścia ,to trzeba ze sklepu ,co jest najlepsze ,nie wiem,takie co zawiera najwięcej bakterii kwasu mlekowego.

Zamiast słodyczy podjadaj sobie żurawinę.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Bagdadek wiem ze zignorowałaś mój wpis ale mimo wszystko się jeszcze wypowiem -nie unoszę się ambicją kiedy myślę że mogę pomóc :-)
Z doświadczenia wiem ze jeśli lactovaginal trochę podrażni- tez się tego bałam- to dobrze jest dopochwowo stosować na zmianę z nim Cicatridine albo Xaluron - takie globulki z kwasem hialuronowym i aloesem.Dobry jest tez Hydrovag- z dodatkiem kwasu mlekowego.
I tak jak pisze ka-wa obserwuj organizm i rób np przerwę z tym lactovainalem .
Od lactovaginalu lepszy był wg mnie probiotyk Ecovag -niestety chyba już niedostępny
Doustny sprawdzony probiotyk na sprawy kobiece
(ukł. moczowo-płciowy) to Laccibios Femina

Jak masz E Coli a nie chcesz stosować antybiotyku- polecam gorzknik kanadyjski - mocne zioło które bije grzyba i bakterie, dostępny na allegro np pod nazwa Goldenseal root 100 kapsułek.

Co do tych receptorów- to nie jest ściema, to starochińska metoda wspomaganie organizmu - a przy przewlekłych stanach zapalnych przewodu moczowego sprawdza się b. dobrze. Polega to na tym ze uciska się punkty - receptory, np na stopach, odpowiadające danym narządom- które są poprzez to lepiej ukrwione, a co za tym idzie dotlenione- a to zwalcza procesy zapalne.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...