Skocz do zawartości
Forum

Zapalenie pęcherza u kobiet


Gość asky

Rekomendowane odpowiedzi

mam na imie Natalia Kowalska odebralam wynik i tu go pisze caly chodze miesiac juz po lekarzach i nikt nie wie co mi jest wzielam juz trzy antybiotyki.Badanie moczu;barwa ciemnożółta,ph kwaśny,ciężar wł.1020,białko nb,glukoza nb,ciała ketonowe nb,urobilinogen w normie,bilirubinaobecna,azotyny nb,krew obecna ,nabłonki płaskie dość liczne w prep.krwinki białe1-3wpw,krwinki czerwone świeże 2-4wpw,bakterie dość liczne w prep.moge prosic o rade

Odnośnik do komentarza

W zeszłą środę dopadlo mnie zapalenie pęcherza. Zaczęłam brać UroIntima i po 2-3 dniach problem zniknął a ja zamiast brać tabletki równo 7 dni, przestałam po 5 (i nie brałam ich aż tyle dziennie ile zalecono w ulotce).
Czy możliwe ze pęcherz został niedoleczony i mogą na to sugerować bóle podbrzusza?

Odnośnik do komentarza

Okolo 2 miesiace temu zaczął sie mój problem. Doskwieralo mi pieczenie w okolicach cewki moczowej. Bralam Furaginum i przeszlo po tygodniu. Trzy tygodnie temu znowu nawrocilo, bylam u lekarza i zapisal antybiotyk, ktory bralam tydzien. Półtora tygodnia po kuracji znowu wrocilo i trwa juz do teraz kilka dni. Pieczenie, czestomocz, parcie na pecherz. Bolal mnie krzyż, ale nie wiem, czy to nerki, czy przeciazenie. Miesiac temu wyniki badania ogolnego moczu byly prawidlowe. To nerki? Nawroty ZUM?

Odnośnik do komentarza

ja Ci powiem ,jedz na potęgę żurawinę,naprawdę spróbuj ,na stany zapalne jest bardzo dobra ,jedz codziennie po 30 dkg.minimum ,furagin też jak boli ,termofor na brzuch a te sprawy rumiankiem płucz albo nasiadówki rób,naprawdę to Ci nie zaszkodzi a może pomóc,zdrówka.

Odnośnik do komentarza
Gość bonifaca

czym mogą być spowodowane częste nawracające zapalenia pęcherza?? Bo przynajmniej raz na parę tygodni to wraca, na razie leczę się ziółkami i żurawiną ale może to wlaśnie tego zasługa że się nie dolecza?

Odnośnik do komentarza

przyczyn może być wiele, higiena, osłabienie ogranizmu, najlepiej zrobić sobie podstawowe badania, posiew moczu, jak chcesz szybko się wyleczyć to kup sobie urofuraginum max powinno szybko pomóc, kilka dni i po problemie, dużo pij, jedz żurawinę ona też dobrze działą na pęcherz

Odnośnik do komentarza

polecam udać się do laboratorium i zrobić jak najszybciej podstawowe badania moczu i posiew, z wynikami udać się do lekarza rodzinnego. ja choruję co rusz na zapalenie cewki moczowej i od razu jak jest coś nie tak to lecę do laboratorium. polecam też kupić w zielarskim suszoną prawdziwą żurawinę, niczym nie dosładzaną i pić ją codziennie, dodatkowo to co zostanie w kubku zjeść. przyczyn może być wiele, od namnażających się bakterii, kobiety mają o wiele gorzej, po urazy mechaniczne podczas stosunku. a bakterii ciężko się pozbyć, co rusz się ich pozbywam to one wracają co jakiś czas, niestety :(

Odnośnik do komentarza

Witam, po kilku miesiącach spokoju znów wracam... :( Znowu prawdopodobnie e-coli w moczu i przy tym oczywiście zapalenie cewki moczowej. Co prawda wyniki posiewu dopiero jutro, ale podstawowe wyniki i objawy identyczne jak przy e-coli. Co najlepsze - dzień w dzień napar z prawdziwej żurawiny, podmywanie się Lactacydem, dopochwowo Lactovaginal, higiena przed i po seksie zachowana po prostu jak amen w pacierzu... Miałam w apteczce Ceroxim, antybiotyk na e-coli, wzięłam z desperacji, ostatnio pomógł... Jestem bezradna! Nie można przecież co dwa miesiące sięgać po antybiotyk. Ma sklep zielarski w mojej szafce i już nie wie w czym przebierać, żeby sobie ulżyć. Nasiadówka w mega gorącej wodzie bardzo pomaga. Zastanawiam się nad szczepionką na e-coli, ktoś próbował?

Odnośnik do komentarza

To ja już nie wiem ,skąd Ci się biorą te e-coli ,praktycznie nie mają prawa się namnażać.
Ja już nie pamiętam,partner był przebadany na te bakterie?
Masz wykluczony piasek w nerkach?
Z higieną też nie można przesadzać,bo pozbywamy się naturalnej ochrony,nie więcej jak raz dziennie higiena intymna wystarczy.
Fitolizyna też jest dobra przy zapaleniu.
Czy chociaż raz wyleczyłaś sama to zapalenie ,bez furaginy i antybiotyków?
Co do szczepionki ,to nie znam ,ale skoro taka jest ,to warto spróbować.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Partner czysty, brak bakterii i grzybów. Piasek wykluczony, nerki zdrowe, pęcherz zdrowy. Wiem wiem, nie przesadzam z higieną :) Ale szczególniej zwracam na nią uwagę.
Ogólnie zastanawiam się, bo może być jeszcze jedna przyczyna tego wszystkiego, mianowicie podczas stosunku, przy większym poślizgu (nieumyślnie) partner "wskoczył" tam gdzie nie trzeba na np. jakiś centymetr, i z powrotem wyżej. Taki mechanizm, na który ja zupełnie nie zwróciłam uwagę, a dało mi do myślenia dopiero po kilku dniach, że nie uważaliśmy w pewnym momencie... całkiem przypadkowo. Czy to może być przyczyną?

Nie udało mi się nigdy wyleczyć e-coli samymi ziołami i herbatkami, nasiadówkami :(

Odnośnik do komentarza

Jak nie wiesz...,nasiadówkami,ziołami,tą pastą o której pisałam,żurawiną,tym probiotykiem stosowanym częściej w tym czasie,powstrzymanie się od współżycia,gorące kąpiele,dużo pić wody z cytryną,itd.,tylko trzeba zacząć jak tylko się coś poczuje i dać sobie czas...

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Tak mi jeszcze przyszło do głowy..., że warto by było jakbyś ,dodatkowo,teraz i przed każdym stosunkiem smarowała cewkę moczową żelem intymnym z kwasem mlekowym,
do tego stosowała też profilaktycznie probiotyk doustny.

Jak to już nie pomoże, to pozostaje chociaż przez rok ,stosować pozycje w seksie omijające cewkę moczową.
Sama musisz kombinować.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Witam :)
Mam podobny problem co opisała Pani ~wisienka374 Czyli krótko mówiąc od ponad dwóch tygodni po tym jak byłam nad jeziorem mam uczucie parcia na cewke moczową (wrażenie szybkiego skorzystania z toalety , odczucie wilgoci i czasami pieczenia w okolicach cewki moczowej ) zwłaszcza jak gdzieś wychodzę i przez to czuje straszny dyskomfort , lęk żeby gdziekolwiek wyjść a o dłuższych trasach to już nie wspomnę. Po prostu strasznie się męcze :( gdy jestem w domu zdarza się tak samo i pytanie do Pani Lek. Agnieszka Barchnicka przez co to może być ? Czy to może być spowodowane stresem czy też zapaleniem cewki moczowej czy inna infekcja? Byłam u ginekologa zbadał mnie i zlecił mi badania moczu ale wyszły w normie i tym wykluczył zapalenie pęcherza , ponownie mnie zbadał i powiedział ze coś może się dziać w środku i przepisał antybiotyk i maść którymi dopiero zaczynam kurację w tym kierunku. Długo się zastanawiałam czy napisać na tym forum ale boję się ze to może okazać się coś poważniejszego iż że jestem panikarą i pierwszy raz takie coś mam więc w końcu odważyłam się tutaj napisać. Proszę o szybką odpowiedź bo nie wiem już co mam dalej robić a nie mogę se na dłuższą metę na takie coś pozwolić ponieważ jestem ciągle w trasie ..
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam,mam 24 lata jestem kobietą potrzebuję pomocy specjalisty nie wiem gdzie pòjść w sensie do jakiego lekarza i jakie badanie zrobić? Mam problem z pęcherzem. Tak co 15 min co 0,5 godz. do toalety przy tym jest bół jakbym trzymała cały dzień lub całą noc nie wiem co się dzieje czuje się wyczerpana.

Odnośnik do komentarza

to prawda warto zakwaszać układ moczowy bo dzięk temu nie namnażają się bakterie i nie powstaje zapalenie pęcherza, ja jeszcze do tego dorzuciłabym nasiadówki z ziół, ale zimą niestety łatwiej o zapalenie pęcherza bo łatwiej może Nas przewiać.

Odnośnik do komentarza
Gość blondynaaa

3 dni temu w wieku 20 lat straciłam dziewictwo z moim partnerem- oczywiście z zabezpieczeniem. Od dwóch dni przy oddawaniu moczu, a raczej na końcu tej czynności odczuwam straszne ukłucie. Również odczuwam częstsza potrzebę oddawania moczu niż zwykle. Czym to może być spowodowane? Powinnam się obawiać? Jaki lek na to stosować?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...