Skocz do zawartości
Forum

Zapalenie pęcherza u kobiet


Gość asky

Rekomendowane odpowiedzi

Często już po trzech, czterech dniach kuracji dolegliwości ustępują. Wtedy wizyta u lekarza nie będzie konieczna.

Pij dużo płynów. Nie mniej niż 3 l dziennie. W ten sposób łatwiej zapobiegniesz dalszemu rozwojowi infekcji. Przez pierwsze dni co godzinę wypijaj szklankę przegotowanej wody (możesz do niej dodać sok z połówki cytryny). Jeśli nie lubisz kwaśnych płynów, łykaj witaminę C (nie więcej niż 10 tabletek po 200 mg na dobę).
Rób nasiadówki. Czasami wystarczy już cieplejsza niż zazwyczaj kąpiel rano i wieczorem. Możesz też do niej dodać napar z ziół (wymieszaj po łyżce kwiatu rumianku, ziela nawłoci i krwawnika oraz liści szałwii, zalej litrem wrzątku i parz pod przykryciem 15 minut). Po przecedzeniu wlej do wanny i dolej tyle gorącej wody, by - kiedy usiądziesz - sięgała ci tylko do talii. Taka nasiadówka powinna trwać 15-20 minut. Przeciwzapalnie i rozkurczowo działają też ziołowe parówki. Możesz je przygotować z kilku ziół (takich jak do nasiadówek). Po odcedzeniu napar wlej do małej miski z gorącą wodą. Najpierw kucnij nad nią (potem możesz usiąść) i od talii przykryj się ręcznikiem. Na taką kąpiel parową zarezerwuj sobie ok. 20 minut. Zarówno do nasiadówek, jak i parówek stosuje się też gotowe mieszanki, dostępne w aptece (Femonisept, Vagolavit, Vagosan).
Rozgrzewaj się. Nie wystarczy otulić się puchową kołdrą. Aby rzeczywiście szybko poczuć ulgę, przyłóż ciepły okład na podbrzusze oraz, jeśli będzie to możliwe, równocześnie drugi na dolną część pleców. Użyj do tego poduszek elektrycznych lub termoforów.
Sięgnij po zioła. W ciągu dnia staraj się wypić nawet do 1,5 l specjalnych ziołowych herbatek, które działają moczopędnie i łagodzą objawy zapalenia. Mogą to być gotowe mieszanki (Urovit, Urosan, Nefrobonisan) albo napary z wybranego ziela, np. nawłoci, skrzypu, pokrzywy, bratka czy mniszka. Łyżkę ziół (lub ekspresową herbatkę) zalej szklanką wrzątku i parz pod przykryciem przez 15 minut. Podrażniony pęcherz ukoisz, pijąc wyciąg z brzozy, pokrzywy, mniszka albo jeżówki. Takie preparaty również kupisz w aptece.
Zaufaj żurawinie. Zakwasza mocz i zapobiega rozwojowi szkodliwych bakterii. Sok czy konfitury nie wystarczą. Lecznicze właściwości mają dostępne bez recepty preparaty z wyciągiem z żurawiny (Uretin, Urinal).
Wypróbuj ziołomiody. Pszczoły robią je z podawanych im specjalnych pożywek na bazie soków z roślin. Na zapalenie pęcherza apiterapeuci polecają ziołomiód: pokrzywowy, rumiankowy i z soku brzozowego. Trzeba jeść po łyżeczce 3 razy dziennie.
Zażywaj leki ziołowe. W aptece bez recepty kupisz Urosept, Nefrobonisol, Urogran lub Fitolizynę (działają one odkażająco i moczopędnie).

Odnośnik do komentarza
Gość sasanka30

Ja staram się nie dopuszczać do zapalenia pęcherza bo jestem, bardzo wrażliwa w tej kwestii i często się męczyłam. Teraz profilaktycznie stosuję plusssz uro comfort żeby już mnie taka nieprzyjemność nie spotykała.

Odnośnik do komentarza
Gość heniadartek

Jeśli chodzi o żurawinę to jest ok, ale działa przy dłuższym stosowaniu. Jak się pojawi to trza zadziałać szybko i mi wtedy zawsze pomaga coś z furaginą, obojętnie co. Polecam takie rozwiązanie, w apteczce zawsze warto je mieć.
A tak poza tym to dużo pić herbaty z cytryną, soku jabłkowego, no i wspomnianej żurawiny.

Odnośnik do komentarza
Gość thalia77

Miałam podobnie, będąc w ciąży złapałam bakterię coli, ciężko było się tego pozbyć, brałam antybiotyki kilka razy, a później mimo iż bakterii się pozbyłam wciąż łapałam kolejne infekcje, pomogło mi urofuraginum, trzeba brać około tygodnia.

Odnośnik do komentarza

Tylko wazne zeby zwrocic uwage ze suplementy raczej zapobiegaja. Jak juz sie pojawia problem to warto isc do lekarza i wziac lek. Urofuraginum jest bez recepty i można zaczac brac bez konsultacji z lekarzem ale wizyta na pewno nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza

Od 6 lat borykam się z bólem pęcherza,czasami jest to ból długotrwały w którym musze zażyć antybiotyk, a czasami wystarczy dużo ilości wody najlepiej z cytryna albo leki dostępne bez recepty.Często mam robiony posiew moczu i nie zawsze są w nim bakterie. Pije dużo wody gdyż brak niewystaeczajacej ilości zaraz powoduje u mnie ból i parcie na pecherz.Często rano się budzę z powodu parcia na pęcherz, i już z toalety nie wychodzę przynajmniej przez pół godziny,bo odczuwam cały czas parcie,pije przy tym dużo wody,i jestem owinięta kocem gdyż przy bólu pęcherza jest mi bardzo zimno. Ból pęcherza i parcie na pęcherz,występuje często na drugi lub trzeci dzień po stosunku z moim partnerem. Miałam wprowadzaną kamerę do pęcherza ale nic nie wykazało. Na wlasna rękę staram sobie radzić z bólem,ale to jest męczące codziennie lub kilka razy w tygodniu odczuwam ból i parcie.Biorę codziennie Urosept,nie pije napojów z kofeina.

Odnośnik do komentarza

Zamiast Uroseptu,zjedz codziennie łyżkę suszonej żurawiny,można np.dodać do owsianki,stosuj profilaktycznie Lactovaginal ,/na początek przez tydzień na noc/stosuj się też do innych zaleceń z ulotki,
do higieny intymnej używaj emulsji z kwasem mlekowym,
a o problemie powinnaś zapomnieć.
Powtarzam się,bo już nie raz pisałam, że nawrotom zapalenia pęcherza u kobiet sprzyja stosunek,antybiotyki czy furagina.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...