Skocz do zawartości
Forum

Jak powiedzieć rodzicom o wspólnych wakacjach z chłopakiem?


Gość jolkat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 21 lat i jestem od 2 lat w związku z moim chłopakiem. Ja studiuję a on pracuje. Jak powiedzieć rodzicom że chcemy spędzić wspólnie wakacje? Może to pytanie głupio brzmi, ale moja rodzina jest bardzo religijna i moi rodzice nie wyobrażają sobie, że chłopak z dziewczyną może jechać razem na wakacje.

Odnośnik do komentarza

Na Twoim miejscu przede wszystkim powiedziałabym o tym z pewnym wyprzedzeniem, żeby mieli czas przywyknąć do tej myśli. Skoro Twoi rodzice są bardzo religijni, na pewno nie będą zadowoleni i, nie ukrywajmy, może dojść do sprzeczek i nieporozumień. Najlepiej w ogóle nie dyskutuj, przedstaw im tę sytuację jako fakt, nie jako propozycję. Dobrze byłoby, gdybyście mieli już zarezerwowane bilety, miejsca noclegowe i tak dalej, to dodatkowy plus dla Ciebie (choć do wykorzystanie raczej wtedy, kiedy już ochłoną). I przede wszystkim- spokój. Skoro ta rozmowa ma być dość trudna, musisz wykazać się pewną dojrzałością ;-)

Odnośnik do komentarza

Jeżeli zbyt wiele wysiłku wymagałaby od Ciebie sytuacja, w której tłumaczysz rodzicom po raz n-ty, że chcesz z chłopakiem wyjechać, to może po prostu się spakuj, i jak będziesz już na miejscu wypoczynku, to zadzwoń, i szybko wytłumacz zaistniałą sytuację oraz powody wyjazdu bez wcześniejszego ich uprzedzenia. Rodzice będą mieli trochę czasu na przemyślenia, powinni dojść do zdroworozsądkowych, a nie religijnych wniosków. Przecież z tej małej córeczki, wyrosła już dorosła kobieta. Z pewnością niektórym rodzicom trudno to pojąć, ale znam przypadki, kiedy ludzie naprawdę zatwardziali w wierze otwierają się na nowo na współczesny świat. Jeżeli widzisz, że wcześniejsze rozmowy nie przynoszą efektu, zaś sama męczysz się z tą sytuacją, wypalając w sobie chęci na udany wyjazd, to szkoda czasu i nerwów, działaj szokująco…
Osobiście nigdy nie lubiłem tłumaczyć się po wiele razy z podjętych decyzji, więc będąc w Twoim wieku, telefonowałem za dzień, dwa dni, wielokrotnie z miejsca oddalonego o tysiące kilometrów. A gdy wyjazd przedłużał się o kilka tygodni, to rodzice mieli dodatkowy czas na przemyślenia, w końcu „uwspółcześnili się” i zrozumieli, że dzieci dorastają.
W przypadku Twoich rodziców, nie wiem gdzie leży granica ich ingerencji, bo chyba nie sprawdzają, czy sypiasz z chłopakiem - bo to akurat jest prawdopodobnie niezgodne z ich poglądami religijnymi.
Spodziewam się krytyki, ale uważam, że moja propozycja może być skuteczna.

Odnośnik do komentarza

powiedz prawdę, może i Twoja rodzina jest religijna i zapewne tradycyjna, ale Ty jesteś pełnoletnia i masz prawo do własnego życia i przyjemności. Ja długi czas okłamywałam rodziców gdzie jestem i z kim, choć z moim już narzeczonym jestem odkąd miałam 17 lat... oni go znali, akceptowali ale mam rodziców również religijnych i z zasadami wiec zawsze ich okłamywałam bo bałam sie ich reakcji i zakazów... okłamywałam ich nawet jak miałam 20 lat choć później tego żałowałam ponieważ tato mi kiedyś powiedział, że nie muszę ich okłamyać ponieważ jestem dorosła i oni dobrze wiedzą że nie u zadnej kolezanki tylko mojego Łukasza... tak samo strasznie sie balam oznajmić im że wyjezdzamy razem do londynu, a sie okazalo ze zupelnie nie potrzbnie poniewaz bardzo sie ucieszyli, a wiec mowię Ci - nie warto kłamać tylko mowić szczerze i w razie sprzeciwów nie poddawać sie, wiem to z wlasnego doswiadczenia wiele razy musiałam walczyć o moje zdanie ale opłaciło sie :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...