Skocz do zawartości
Forum

Ciągły katar


diablok1

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,
całkowicie zgadzam się z opinią mojego poprzednika. Takich objawów nie można lekceważyć. Koniecznie udaj się do laryngologa lub alergologa. Przewlekły katar może być objawem poważnych schorzeń górnych dróg oddechowych, np. przewlekłego zapalenia zatok.
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Potwierdzam, doraźnie przy zatkanym nosie pomaga otrivin ( cała moja rodzina go stosuję i wszystkim pomaga, a więc nie jest to jednostkowy przypadek ). Ja go kupuję w aptece za grosze w łódzkiej manufakturze bo tam ma najlepszą cenę w całym mieście. Wracając do twojego problemu to jak objawy nie znikną trzeba udać się do lekarza. Z katarem nie ma żartów, jeśli się utrzymuje długo i jest bagatelizowany to możesz mieć w przyszłości problemy ze słuchem.
Odnośnik do komentarza
Gość blondyneczka_83
Te wszystkie otriviny, nasiviny i acatary są po prostu do kitu, bo one tylko chwilowo udrożniają nos,a katar po kilku godzinach wraca ze wzmożoną siłą!! Już lepiej stosować naturalne inhalacje np. z olejku olbas, a nawet zwykłej mięty pieprzowej.
Wspomniane krople Euphorbium także są bardzo dobre i leczą skutecznie wszelaki katar.
Odnośnik do komentarza
Gość atletka
Również jestem zdania ze najlepszy jest EUPHORBIUM. Jak kiedyś użyłam Otrivin czy Akatar to myślałam że umrę. Tak mnie piekł i bolał nos że szok.. :( Nigdy więcej :( Kiedyś też używałam roztworu wody morskiej Mariner też fajny :) Nawilża śluzówkę nosa :)
Odnośnik do komentarza
Gość niespokojna 111

dzień dobry mam pytanie
od 2 tygodni jestem troche przeziebiona, mam katar kaszel itd. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie to, że mój katar jest żółty i bardzo gęsty, jakby jakis sluz. Zastanawiam się dlaczego tak jest? Dlaczego mam taki dziwny katar, dlaczego jest zółty? Nos mam strasznie zapchany,brałam różne krople do nosa a nadal ścieka. W nocy jak śpie to czuje jak mi ścieka do gardła!!!!!!

Odnośnik do komentarza

ja gdzieś słyszałam że jak jest żółty katar to jest to infekcja bakteryjna ale ile w tym prawdy to sama nie wiem. Może warto by byłó zrobić wymaz i sprawdzić czy to jakaś bakteria czy co. Ze swojej strony polecam sulfasrinol, mają antybiotyk a są bez recepty.

Nigdy więcej nie patrz na mnie takim wzrokiem
Nigdy więcej nie podnoś na mnie głosu
Nigdy więcej nie zatruwaj słów gorycz

Odnośnik do komentarza

to może byc katar zatokowy, jesli chorujesz na zatoki, to mozliwe ze z zatok scieka Ci taka wydzielina stad ten zolty katar, scieka do nosa i do gardla. jesli chorowalas juz wczesniej na zatoki to lepiej tego nie bagatelizowac ja choruje na zatoki i czesto mam problemy ktore nawracaja i teraz jak tylko czuje ze zatoki to lece do lekarza. Zatoki sa wtedy kiedy czujesz rozpierajacy bol na czole pomiedzy oczami jak nachylisz głowe.

Odnośnik do komentarza

Witam. Mam katar od chyba 10lat, 4 lata temu miałem zabieg na przegrodę nosową po tym katar miał ustąpić, ale nie ustąpił, odwiedziłem kilkunastu laryngologów i każdy mówi co innego (jeden zapalenie czegoś tam, drugi zrazy, trzeci zabieg przycięcie muszelki, czwarty o żadnym zabiegu mowy nie ma, itd jeden nic nie widzi drugi widzi) . mnóstwo przeróżnych leków brałem w formie tabletki i aerozolu takie jak: Buderhin, Quixx, Euphorbium, Naso Drill, gripSTOP, Flixonase, sulfarinol, Allergodil, Avamys i wiele innych.
jedynie co mi pomogło to avamys z claritine dopiero po około 5 dniach mogłem normalnie oddychać ale jak tylko brakło któregoś z leków to od razu z powrotem katar pojawiał się, ale tych leków nie można cały czas brać, nawet (zamiennik claritine) z avamys-em już nie pomagało, musiało być claritine.
testy na alergie robiłem, wyszły ujemne
ja już nie wiem w czym jest problem, może ktoś mi pomoże.

Odnośnik do komentarza

kiedyś pamiętam, pewna alergolog mi powiedziała, że możliwa jest alergia taka łączona. Sam jeden alergen nie daje reakcji ale w połączeniu z drugim już tak. Może masz coś takiego? No bo skoro leki na alergię pomagają to w takim razie to musi być coś z tym związane.
A i jeszcze robiłeś badania na pasożyty?

Odnośnik do komentarza
Gość lejesiezemnie

Wszyscy dajecie porady na odetkanie nosa... A co, jeśli on jest odetkany, tylko po prostu leje się z niego płyn konsystencją podobny do wody? Muszę chodzić z papierowymi korkami w dziurkach nosa, bo inaczej leje mi się z nosa jak z kranu :(

Odnośnik do komentarza
Gość Mala__Mi

Mi pomaga taka kuracja
1. Oxalin - krople do nosa w postaci żelu, pozostają dłużej w nosie i hamują katar. Cena około 8 zł
2. Sudafet - u mnie zmniejsza on własnie taki katar,
3. Jak spływa po gardle to sinupred.
Ale najczesniej to krople + sudafet - to mi najbardziej pomaga, tylko nie można długo stosować bo wysusza śluzówkę

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...