Skocz do zawartości
Forum

Jakie książki polecacie?


Gość Trick

Rekomendowane odpowiedzi

siegnijcie jeszcze raz,jako dorosli juz ludzie,po "stary czlowiek i morze".znajdziecie wiele przekazów,ktorych jako dzieci byc nie dostrzegliście.o tym ile sily drzemie w czlowieku,kiedy wydaje się,że juz nie ma nadzieji...tez chyba powinnam po nią znowu siegnac-za poleceniem znajomego.

Odnośnik do komentarza

Większość z wrzucanych tutaj pozycji bardzo polecam. A oto moja lista, ostatnio przeczytałam:
"Chłopiec z latawcem" - jak ktoś już wcześniej wspomniał, przepiękna książka. Od tego samego autora Khaleda Hosseini polecam "Tysiąc wspaniałych słońc", niewiele jest książek, które tak mnie dotknęły. Maria Nurowska - "Hiszpańskie oczy", "Listy miłości", Sapkowski każdy Wiedźmin, Trylogia Husycka, Lem "Solaris", "Kongres Futurologiczny", "Głos Pana", Nabokov "Lolita", Palahniuk "Podziemny krąg", Gaarder "Świat Zofii", Herbert "Diuna", Martin "Gra o tron", wszystkie Tolkiena, Prus "Lalka". Jeśli przypomni mi się coś jeszcze, napiszę.

All this pain is an illusion.

Odnośnik do komentarza

~xxxxxyz
siegnijcie jeszcze raz,jako dorosli juz ludzie,po "stary czlowiek i morze".znajdziecie wiele przekazów,ktorych jako dzieci byc nie dostrzegliście.o tym ile sily drzemie w czlowieku,kiedy wydaje się,że juz nie ma nadzieji...tez chyba powinnam po nią znowu siegnac-za poleceniem znajomego.

też tak myślę, dlatego chcę ją znów przeczytać w najbliższym czasie. chociaż obawiam się trochę, jak na mnie wpłynie, bo już za dziecka bardzo ją rozumiałam i przeżywałam... z resztą, ogólnie chciałabym przeczytać Hemingwaya.

Odnośnik do komentarza

1. "Jezioro osobliwości"
2. "Cafe Plotka"
3. "Radleyowie"
4. "Harry Potter i kamień filozoficzny"
5. "Pamiętnik nastolatki 2 1/2"
6. "Pamiętnik nastolatki 3"
7. "Pamiętnik nastolatki 4"
8. "Pamiętnik nastolatki 5"
9. "Pamiętnik nastolatki 6"
10. "Konrad chłopiec z puszki"
11. "Morskie zaklęcia"
12. "Ania z Zielonego Wzgórza"
13. "Szatan z siódmej klasy"
14. "Witch - ostatnia łza (komiks)

Odnośnik do komentarza

A ja polecam ksiazke "Ty zawsze przy mnie stoj".
Napisana przez irlandzka autorke, ksiazka opowiada o kobiecie ktora zostala zastrzelona i wraca na ziemie jako swoj wlasny aniol stroz, aby jeszcze raz przezyc swoje zycie.Zrozumiala wiele rzeczy ktorych wczesniej nie widziala i dowiedziala sie dlaczego jej zycie wlasnie tak sie potoczylo.
Ta ksiazka to podroz do wnetrza siebie, nie kazdy jest na to gotowy.

Odnośnik do komentarza

Hmm.. Dużo jest książek wartych polecenia w zależności od tego kto jaki gatunek preferuje.. Ja jeszcze poszukuje odpowiedniego dla siebie..Skacze z gatunku na gatunek.. Czytam od klasycznych lektur, książek science fiction, kryminałów i horrorów po erotyki, wielogatunkowe powieści i bestsellery.
Z obowiązkowych lektur jak dotąd najbardziej polubiłam utwory: "Mały książę", "Stary człowiek i morze", "Hamlet", "Buszujący w zbożu", "Nowy wspaniały świat", "Folwark zwierzęcy", "Tango", "Dzieje Tristana i Izoldy".
A z książek czytanych dla siebie najbardziej spodobały mi się:
1. "Atlas chmur" D.Mitchella
2. "Lot nad kukułczym gniazdem" Kena Keseya
3. "Cząstki elementarne" Michela Houellebecqa
4. "Nieznośna lekkość bytu" Milana Kundera
5. romans "Niebezpieczne związki" P.C. de Laclosa
6. "Nadzorować i karać" Michela Foucalta (książka psychologiczno-socjologiczna)
7. erotyk "Martwy" Georgesa Bataille
8. "Wielki Gatsby" F.S. Fitzgeralda
9. "Droga do szczęścia" Richarda Yatesa
10. "Przez ciemne zwierciadło" Philipa K. Dicka (science-fiction)
11. "Paradyzja" J. A. Zajdla (science-fiction)
12. "Limes inferior" J. A. Zajdla (science-fiction)
13. horrory Stephena Kinga ("Lśnienie", "4 pory roku", "Bastion", "Pod kopułą")
14. kryminały Harlana Cobana ("Nie mów nikomu","Bez skrupułów", "W głębi lasu")

Zawsze pod góre :/

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...