Skocz do zawartości
Forum

Mam niską samoocenę


Rekomendowane odpowiedzi

Mam 20 lat, i mam kompleksy i niską samoocenę, dołuję się, jestem cały czas smutny, nic mnie nie cieszy. Jak każdy chłopak i dziewczyna szczególnie w moim wieku chciałbym poznać dziewczynę i stworzyć jakiś związek. Niestety. Jestem brzydki!! Dziewczyny za każdym razem dają mi to do zrozumienia (dostaję kosze, nie interesuje ich głębsze znajomość ze mną). Nigdy nie miałem żadnej dziewczyny. Może dla kogoś to problem błachny, ale dla mnie nie. Od lat staram się zagadywać, starałem się, ubieram się ładnie i nic. Będę stary kawaler niestety, bez żony, bez dzieci, ale muszę się do tego przyzwyczaić.

Odnośnik do komentarza
Gość nitka23557

Pamietaj, nie ma brzydkich ludzi na swiecie, !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dwóch glów chyba nie masz. Najwazniejsze zeby o siebie dbac. Tzn, podstawy higieny, dobra pachnaca woda toaletowa.
Nie przejmuj sie ze w wieku 20 lat nie stworzyles zwiazku. nie mysl o tym za kazdym razem. Nie jestes jedyny, uwierz mi. Oj wielu jest udawaczy, wielu.Nie rób nic na sile. Staraj sie byc soba. Zapewniam cie ze jestes wartosciowym czlowiekiem!!!!! Buziaki i pozdrowionka.

Odnośnik do komentarza

To wygląda tak że urywają kontakt i nie odp, albo mówią że nie ten typ no różnie, ale prostu można lekko się domyślić że mnie nie chcą i tyle. Jeśli chodzi o wygląd to sam nie wiem. Myślałem zawsze że jestem w miarę ładny, no ale widać dziewczyny mają inne zdanie na ten temat! Żeby choć raz kiedyś się udało to bym uwierzył że jednak jest inaczej, ale ciężko w to wierzyć. Teraz to się nastawić na to że starym kawalerem będę bo innej drogi nie ma.....niestety

Odnośnik do komentarza

Nie możesz z góry zakładać, że zostaniesz starym kawalerem.
Dobre nastawienie to podstawa. Daj sobie trochę czasu. Jeśli będziesz szukał na siłę, to nic z tego nie wyjdzie. I nie myśl o sobie: brzydki i atrakcyjny. Musisz zaakceptować siebie takim jakim jesteś. Głowa do góry!
Pozdrawiam

Co sprawia, że człowiek zaczyna nienawidzić sam siebie?
Może tchórzostwo. Albo nieodł

Odnośnik do komentarza

Nie możesz z góry zakładać, że zostaniesz starym kawalerem.
Dobre nastawienie to podstawa. Daj sobie trochę czasu. Jeśli będziesz szukał na siłę, to nic z tego nie wyjdzie. I nie myśl o sobie: brzydki i nieatrakcyjny. Musisz zaakceptować siebie takim jakim jesteś. Głowa do góry!
Pozdrawiam

Co sprawia, że człowiek zaczyna nienawidzić sam siebie?
Może tchórzostwo. Albo nieodł

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Zgadzam się z Weroniką - jeśli będziesz myślał i uwierzysz w to, że zostaniesz starym kawalerem, to Twoje zachowanie będzie właśnie podporządkowane tym myślom i w rezultacie dojdzie do samospełniającego się proroctwa.
Nie mów sobie "Nigdy nie będę miał dziewczyny" tylko "Jeszcze nie mam dziewczyny" - niby mała różnica, ale powoduje dużą zmianę.
Zmień nastawienie i bądź cierpliwy.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

No nigdy nie próbowałem zagadywać do tych najładnieszych bo wiedziałem że i tak nie mam szans. Próbowałem do tych mniej ładnych co mi i tak się podobały ale cóż. Pewnie masz rację że powieniem gadać tylko z tymi najbrzydszymi no bo i ja taki jestem. Tylko czy można się w kimś zakochać co nie jest dla nas pociągający. Rozumiem że nie sam wygląd się liczy ale też. No i to działa też w moją stronę, bo jak dziewczyna ma się we mnie zakochać skoro jej się nie podobam........takie życie beznadziejne

Odnośnik do komentarza

~nitka23557
Pamietaj, nie ma brzydkich ludzi na swiecie, !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nie no, oczywiście, że są!!!

Ale prawda jest taka, że na ogół osoby, które twierdzą, że są brzydkie to na ogół są normalne, przeciętne, ew. mają jakiś problem (np. odstające uszy, garbaty nos) ale w życiu nie można by ich było zakwalifikować do brzydkich osób.

Tak samo z babami: chyba 90% powie, że jest brzydka co w ogóle nie ma pokrycia z rzeczywistością.

A koles niech tutaj wstawi zdjęcie (zasłoń tam sobie oczy czy jak chcesz) i będzie po sprawie. Od razu wyjdzie czy jest problem czy też jak to zwykle bywa mocno przesadził.

Odnośnik do komentarza

A koles niech tutaj wstawi zdjęcie (zasłoń tam sobie oczy czy jak chcesz) i będzie po sprawie. Od razu wyjdzie czy jest problem czy też jak to zwykle bywa mocno przesadził.

W sumie fakt, miałby od razu odpowiedź. Lepsze to jak zamartwianie się na smierć, i niepewnosć. Co ty na to chłopie?

Pewnie masz rację że powieniem gadać tylko z tymi najbrzydszymi no bo i ja taki jestem.

Gadać można z każdym, ale nie ma co ukrywać, że przy wyborze partnera często liczy się wygląd.

Tylko czy można się w kimś zakochać co nie jest dla nas pociągający

Też sobie zadawałem to pytanie, i wiem, że można. Z czasem przejdzie. Choć ja osobiscie nigdy nie związałbym się z grubą osobą (grubą na prawdę, a nie jakies małe kilogramki, które gdzies uciekły...

ozumiem że nie sam wygląd się liczy ale też

Nie tylko, ale jest ważny. Choć ważniejszy jest charakter.

Ale prawda jest taka, że na ogół osoby, które twierdzą, że są brzydkie to na ogół są normalne, przeciętne, ew. mają jakiś problem

Ano, ja mam cofnięty podbródek, gdyby nei to, byłbym najseksowniejszym człowiekiem na planecie 8)

Odnośnik do komentarza

Chciałbym mieć dziewczynę, nigdy nie miałem. To głupie mam 20 lat, brat rok starszy dawno ma dziewczynę, ale nie jestesmy do siebie podobni. Nie zawsze bracia są podobni do siebie. Jestem dość nieśmiały, a jak już spróbowałem to nigdy nic z tego nie wyszło. Jak się czuć kiedy ktoś się stara, a wszystko za każdym razem idzie w piach. Nie wiem jaki jestem z wyglądu ale staram się dobrze wyglądać. Zdjecia nie wstawię, ze względu że znamy się anonimowo.

Odnośnik do komentarza

No to sorry ale nie marudź ani nie pier*, że jesteś brzydki.. Nie pisze tego aby Ci dogryźć tylko po prostu dalsza dyskusja w tym temacie nie ma sensu - to takie gdybanie na niewiadomo jaki temat z niewiadomo jakich powodów.

Pewnie jesteś normalny a problem lezy zupełnie gdzie indziej (może jesteś leszczykowany w zachowaniu, mało męski, cokolwiek innego co może dziewczynom przeszkadzać - strzelam sobie).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...