Skocz do zawartości
Forum

Najczęstsze pytania dotyczące tabletek antykoncepcyjnych


Rekomendowane odpowiedzi

Zaczęłam brać pierwsze tabletki antykoncepcyjne pierwszego dnia okresu. Przez cały czas brania tabletek lekko plamilam, a gdy do końca zostało mi 5 tabletek zaczął się okres. Dziś jest drugi dzień 7 dniowej przerwy zaczęłam bardziej krwawic niż wcześniej. Chce się dowiedzieć czy to normalne przy pierwszych tabletkach antykoncepcyjnych.

Odnośnik do komentarza

Witam, chciałam uzyskać informacje co do osłabienia tabletek antykoncepcyjnych. Czy antybiotyk Sumamed 500mg wpływa niekorzystnie na antykoncepcję doustną?
Mam sprzeczne informacje co do tego. A czy ktoś orientuje sie jak szybko sie wchłania?

Dziękuje.

Odnośnik do komentarza

Biorę tabletki Daylette, ostatnią aktywną wezmę w piątek 28.08.Ponieważ chciałabym uniknąć krwawienia w tym cyklu,czy mogę pominąć tabletki placebo i zacząć w sobotę 29.08.nowe opakowanie, czyli nie robić 4dniowej przerwy na tabletki placebo?Czy ochrona przed ciążą będzie zachowana?Podczas obecnego blistra w trzecim tyg. zdarzyły mi się wymioty po 6 godzinach od przyjęcia tabletki,czy ochrona mogła zostać zmniejszona i jeśli tak-czy wróci w chwili przyjęcia pierwszej tabletki z nowego blistra?

Odnośnik do komentarza

witam, minęły już 4 tygodnie po porodzie naturalnym, od piątku przyjmuję Ovulan i zaczęłam współżyć w prezerwatywie. Po ilu dniach zaczynają działać tabletki i jaka jest szansa na zajście w ciąże, jeśli po 6 tabletce pękło zabezpieczenie?

Odnośnik do komentarza

Witam,
Regularnie od 10miesięcy przyjmuję tabletki antykoncepcyjne Belara. Teraz w 7 dniowej przerwie współżyłam z narzeczonym (niedziela) a pierwszą tabletkę powinnam przyjąć w środę (czego nie zrobiłam ponieważ niestety musiałam odstawić branie tabletek. Czy istnieje możliwość wystąpienia ciąży?

Odnośnik do komentarza

Witam, czy picie naparu z czerwonej koniczyny może spowodować zaburzenia przy stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych? W internecie nie ma nic na ten temat, można wyczytać tylko, że stosuje się ją u kobiet z menopauzą i łączy się ją z efektami antykoncepcyjnymi (badania). Słyszałam, że może ona ponoć wpłynąć na rozwój, powiększenie piersi.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie. Jakieś 3 msc odstawiłam krążki nuva ring. Pierwszy "normalny" okres bez ostawienia spóźnił się kilka dni i nie był bolesny. Natomiast teraz mam bóle brzucha (jakby przed miesiączką), ale miesiączki nie ma. Dodatkowo bolały mnie strasznie piersi w szczególności sutki co wcześniej w takim nasileniu mi się nie zdarzało. Mam również straszne krosty na linii żuchwy, które strasznie bolą. Czy to normalne objawy po odstawieniu anty? Robiłam test. Wyszedł negatywny.

Odnośnik do komentarza

Witam mam 26 lat mam już dzieci wiec chodzi mi o to ze byłam chora 20 lipca brałam antybiotyk augmentin biorę tabletki antykoncepcyjne rigevidon antybiotyk zaczęłam brać w pierwszym dniu drugiego tygodnia antykoncepcji i brałam go 11 dni ze względu na upały nie robiłam 7 dniowej przerwy i zaczęłam brać kolejne opakowanie współżycie z mężem normalnie teraz od poniedziałku zrobiłam przerwę w tabletkach zawsze krwawienie było 3 dnia wieczorem lub 4 dnia rano czy mogę być w ciąży

Odnośnik do komentarza

Przyjmuję tabletki jednoskładnikowe Limetic, właśnie kończę pierwsze opakowanie. Prawie cały czas męczę się z plamieniami lub krwawieniami. Czy po 3 miesiącach stosowania takie skutki uboczne mogą zniknąć czy jest to raczej "urok" antykoncepcji jednoskładnikowej?

Odnośnik do komentarza

Witam, biorę tabletki antykoncepcyjne w czasie 7 dniowej przerwy odbyłam stosunek seksualny,wcześniej brałam tabletki o godzinie 21:00 prze 21 dni. Moje pytanie brzmi o której godzinie powinnam wziąć kolejną tabletkę z nowego opakowania ósmego dnia? abym była zabezpieczona? Dodam iż 8 dnia o godzinie 10 rano odczuwałam ból lewego jajnika czy to normalne? czy nie zaszłam w ciąże? w czasie tej przerwy i o której godzinie powinnam zażyć tabletkę z następnego opakowania?

Odnośnik do komentarza

Witam, przyjmuję tabletki Belara (pierwsze opakowanie, po raz pierwszy stosuję tę metodę antykoncepcji). Miesiączka wystąpiła 10.08, wtedy też zaczęłam opakowanie. Niemniej krwawienie/plamienie występuje w dalszym ciągu (11 dni, dzień przerwy, a teraz już 6 dzień). Ponieważ jadę na wakacje, po konsultacji, lekarz zalecił mi przyjęcie kolejnego blistra bez 7-dniowej przerwy. Czy w obecnej sytuacji wydłużone plamienie jest zasadne? Czy podczas urlopu (3-9.09) mogę liczyć, że już nie wystąpi?

Odnośnik do komentarza

Witam. Od prawie roku biorę tabletki antykoncepcyjne. Jako, że miesiączka wypadała mi w trakcie wyjazdu nie robiłam 7 dniowej przerwy. Jednak po wyjeździe ją zrobiłam (czyli po zażyciu ok. 7-8 tabletek) dostałam krawienia po 2 dniach czyli jak zawsze po odstawieniu. Po przerwie zaczęłam znowu brać tabletki, ale nie miałam już nowego opakowania, dodatkowo 2 ostatnie tabletki wzielam co drugi dzień. Dwa dni po zażyciu ostatniej tabletki mój chłopak skończył we mnie oczywiście w trakcie krwawienia, ponieważ dostałam go po ostatniej tabletce (po zażyciu ok.13-14 tabletek). Czy możliwe że jest to miesiączka? I czy jest ryzyko ciąży w opisanej wyżej całej sytuacji? Jak wysokie?

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry, chciałam się upewnić co do postępowania w przypadku zmiany tabletek antykoncepcyjnych na inne. Właśnie kończę opakowanie tabletek DIonelle i będę je zmieniać na sidretella 30. Czy pierwszą tabletkę powinnam wziąć w pierwszy dzień krwawienia z odstawienia?

Odnośnik do komentarza

Mam pewien problem, zażywam tabletki antykoncepcyjne Vibin mini od 3 miesiecy, ostatnio współzyłam z moim chłopakiem 15-17 sierpnia bez prezerwatywy, ale sam wytrysk odbył się poza miejscami rodnymi, dzisiaj tj(27.08) zażyłam 3 tabletkę placebo a mój okres nadal się nie pojawia, z powodu niepokoju zrobiłam test, który wyszedł negatywny, czy mam powody do obaw? Prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza

A wiec tak. Mam niewiele lat i od 2 miesiecy przyjmuje tabletki antykoncepcyjne. Jestem w trakcie 4 dnia przerwy i od 3 dni czuje bol glowy oraz nie moge spac. Budze sie kilka razy w nocy a rano ,tak samo jak i dzisiaj okolo godziny 5 pobudka i do godzingy 8 spac nie moge ,pozniej zasne na godzinke. I jestem straaaszna panikara wiec juz sie zaczelam przejmowac. Dugi blister tabletek nie byl dla mnie najlepszy... Mialam bole brzucha, plamienia oraz bole przy stosunkach.. Zaczelam sie martwic

Odnośnik do komentarza

Witam, od 5 miesiecy stosuje antykoncepcyjne microgynon 21. W poprzednim miesiacu mialam rozne skutki uboczne. Krwawienie wystapilo normalnie. Dzisisj jestem juz po pierwszym tygodniu z blistra, ale wczoraj zaniepokojilo mnie, ze po zjedzeniu kolacji nagle omdlalam na krzesle. Pozniej mialam mdlosci. Czy moze byc to objaw ciazy ? Dziekuje za szybko odpowiedz Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam, w poniedziałek zaczęłam kolejne op. Asubtelli biorę już od 2 lat a w czwartek zapomniałam o tabletce przyjęłam ją następnego dnia rano i kolejną o tej samej porze lecz rano odbyłam stosunek. Na forum wyczytałam że nie ma powodów do zmartwień ale dowiedziałam się że escapelle to jak 6 zwykłych tabletek i wzięłam jeszcze 4 w sumie 6 Asubtelli. Czy na pewno nie mam powodów do zmartwień. Dziękuję

Odnośnik do komentarza

Witam. Biorę tabletki antykoncepcyjne. Jestem przy 2 opakowaniu a dokładnie przy 10 tabletce. Zaczęłam brać w 1 dzień miesiączki Ale na początku 2 tygodnia brania zdarzyło mi się 3 dni pod rząd wziąć je później - 1 dnia o godz później, 2 dnia o 15 min później a 3 dnia o pół godz później . Chłopak doszedł we mnie przy 5 tabletce z 2 opakowania . czy moge być w ciąży ? :/

Odnośnik do komentarza

Witam. Biorę tabletki antykoncepcyjne. Jestem przy 2 opakowaniu a dokładnie przy 10 tabletce. Zaczęłam brać w 1 dzień miesiączki Ale na początku 2 tygodnia brania zdarzyło mi się 3 dni pod rząd wziąć je później - 1 dnia o godz później, 2 dnia o 15 min później a 3 dnia o pół godz później . Chłopak doszedł we mnie przy 5 tabletce z 2 opakowania . czy moge być w ciąży ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...