Skocz do zawartości
Forum

Co robić, gdy mąż nie potrafi wybaczyć zdrady?


Gość Słoneczko

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o jakikolwiek system wierzeń, to tak na logikę, pokuta nie tylko ma sens, ale i jest potrzebna. Ale żeby małżeństwo traktować jako pokutę? Nie, to w ogóle nie ma sensu, również(a raczej przede wszystkim) z punktu widzenia wiary. Taka idea kompletnie przeczy temu, czym powinno być małżeństwo, unieszczęśliwia ludzi, może prowadzić do zła, usprawiedliwiania go, i nawet do jakiejś kompletnej znieczulicy czy obłudy.
Małżeństwo to małżeństwo, a pokuta to pokuta, nie mieszajmy ze sobą tych dwóch różnych spraw.

Odnośnik do komentarza

To już nie jest taki rodzaj bólu jak kiedyś, może dlatego, że minęła miłość. Potrafię powiedzieć, że już nie kocham i gdyby stanął przede mną powiedziałabym Jemu bądź szczęśliwy i zapomnij o wszystkim. Nie kocham i nie chciałabym aby kiedykolwiek stanął na mojej drodze (bo już nie ma po co), nie powiem, że zapomniałam, bo się nie da po tylu latach..... Ale to rozdział zamknięty w mojej książce, zaczęłam zapełniać puste strony pod innym rozdziałem..... Czas leczy rany i powiem Wam jedno z perspektywy czasu doszłam do wniosku, że rzeczywiście zdrady nie da się wybaczyć i nie ważne jak osoba zdradzająca będzie tego żałować.......... Mądrzejsza o te doświadczenia już inaczej do wszystkiego podchodzę i inaczej zaczęłam nowy rozdział.....

Odnośnik do komentarza
Gość Zdradzony_28_2

Słoneczko i Gwiazdeczka
Czas leczy rany i powiem Wam jedno z perspektywy czasu doszłam do wniosku, że rzeczywiście zdrady nie da się wybaczyć i nie ważne jak osoba zdradzająca będzie tego żałować.......

Ciężko mi się z Tobą zgodzić. Zdradziłaś, a później Ty byłaś zdradzona, ale było to chyba wynikiem twojej zdrady.
Żeby to stwierdzić na 100%, to musiałabyś się postawić w sytuacji takiej, że ty jesteś w porządku, mąż Cię zdradza i co wtedy...

Odnośnik do komentarza

Ale nie chodziło mi o to, że ja miałam wybaczyć zdradę, która tak jak mówisz najprawdopodobniej powstała na skutek mojej zdrady (choć to do końca nie jest pewne, bo są i też takie opcje, że oni byli ze sobą już jakiś czas.....), tu chodziło o to, że z perspektywy czasu zdałam sobie sprawę, że On nigdy by tego nie wybaczył....... A czy ja umiałabym wybaczyć Jemu zdradę tego nie wiem i nie muszę wiedzieć......

Odnośnik do komentarza

Może i nie jest łatwo, ale zamknęłam już rozdział małżeństwo, nie wracam do tego. Doszłam do pewnych przemyśleń, wniosków i wiem co było błędem..... Piszę nowy rozdział w mojej książce zwanej życiem. Jest w nim dużo ostrożności, przemyśleń, ale też czasami spontaniczność i szaleństwo. Zaczęłam nowe życie, a co przyniesie to się okaże, bo tego jeszcze nikt nie wie....

Odnośnik do komentarza

tom masz rację co do tej uniwersalnej recepty na wszystkie kłopoty. Nie zawsze działo u innych to samo co u nas i na odwrót....
Ja już nie biję się w pierś i nie przepraszam, ja już zaczęłam żyć.
Nie długo miną dwa lata od mojego pierwszego postu, mogę powiedzieć, że to były bardzo długie i trudne lata, ale są już za mną i nie będę do nich wracać, bo zamknęłam już ten rozdział. Nie powiem, że zapomniałam i już nic nie boli, bo skłamię, ale to wszystko teraz jest już inne, ja jestem inna. Tom to nie jest tak, że zaczyna się żyć od nowa, bo nigdy po takich przeżyciach nie zaczniesz żyć od nowa, ale można zacząć żyć dalej, patrząc przed siebie, a nie stojąc w miejscu, albo wracając do tego i rozpamiętując.....
Ja zaczęłam żyć dalej, zmieniłam otoczenie, nie których ludzi w okół siebie, szukam swojego sposobu na życie, ponownie wróciłam do marzeń i myśli o tym, że może czas spróbować je zrealizować. A przede wszystkim skupiłam się na wychowaniu córci, bo tak właściwie wyszło na to, że muszę dać Jej z siebie i matkę i ojca......

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...