Skocz do zawartości
Forum

Proszę o pomoc mrcp


Gość Maciej

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, Gość Maciej napisał:

Czy one mogę świadczyć o czymś poważnym bo mam je prawie od 4 miesięcy w każdej morfologii w ostatniej mam 1,6 %, w innych niżej było .

Widocznie taka mała ilość nie mówi o niczym poważnym. 

10 godzin temu, Gość Maciej napisał:

A te morfologię co ja robię to są zwykle czy z rozmazem bo już nie wiem czym to się różni ?

Czytaj w necie. 

Odnośnik do komentarza

A tak w ogóle to trafiłem na dobrego dietetyka rozpisze mi teraz na 2 tyg żebym przybrał trochę i nabrał sił do tego jakiś jeszcze probiotyk dobry , kazał mi nie biegać i mniej rowera narazie , po 2 tyg kontrola i dalsza dieta , ale ogólnie dla niego to bardzo dziwna sytuacja bo wszystkie wyniki okej a takie coś .

Odnośnik do komentarza

Nawet żelazo dobre i ferratyna i hemoglobina a ja cały czas zmęczony i słaby i oznaki anemii gdzieś czytałem na forum ze jedna dziewczyna tez tak miała morfologię ok żelazo ok na tarczyce ja kierowali ale ja wyniki tarczycy miałem w miarę ok , gastrolog mi usg nawet zrobiła tarczycy , albo ze to powód jakiś pasożytów i grzybów ja na pasożyty robiłem , to okej było , tyle ze w tym posiewie wyszła kielbsirlla średnio obfita i candida skąpa , ale takich rzeczy niby nie leczyć antybiotykami bo tylko wybije się ta dobra florę przy leczeniu , raczej organizm sam powinien to pokonać .

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Gość Maciej napisał:

jakiś jeszcze probiotyk dobry ,

Powiedz, że masz bardzo dobry probiotyk, wystarczy, bo przegniesz w drugą stronę. 

5 godzin temu, Gość Maciej napisał:

tak w ogóle to trafiłem na dobrego dietetyka

Czy dobry to się okaże, bo jak na razie nawet nie wie, że przy pzt wyniki można mieć dobre. 

Powinieneś przesłać mu mailem te produkty dla Ciebie wskazane i niewskazane i tylko z tych produktów niech Ci ułoży dietę, wystarczy na dwa tygodnie, jak taki dobry ten dietetyk, można przecież powtarzać dietę...

5 godzin temu, Gość Maciej napisał:

Teraz jak biorę ten Kreon ten stolec się Zrobił twardszy tylko ściemniał mocno wręcz aż bardzo ciemny i mnóstwo śluzu na Nim białego . 

Daj sobie na razie luz z tym śluzem. 

Odnośnik do komentarza

"Ponadto, obecność śluzu w stolcu może mieć związek z zakażeniami infekcyjnymi jelit (zarówno bakteryjnymi, jak i pasożytniczymi czy wirusowymi"

Przy zjd też tak jest, ale skoro wcześniej tak nie miałeś, to raczej przesadziłeś z probiotykiem. Raz dziennie wystarczy. 

Masz tendencję do przegięć?

Tak jak z tym bieganiem, sam powinieneś wiedzieć, że jak jesteś osłabiony to nie forsować się biegami, tylko codziennie spacer lub rower  0,5-1 godz. Miałam to napisać, ale uznałam, że organizm sam Ci powie... 

O wszystko też nie pytaj, tylko słuchaj/czytaj, myśl i wyciągaj wnioski, taką metodą rozwijasz myślenie i nie wierzysz ślepo w to, co kto mówi czy pisze. Dobrze też przegadać z bliskimi, wysłuchać, rozważyć i podejmować decyzje, nie chaotycznie, bez przemyślenia podniecać się tym co usłyszysz gdziekolwiek. Dotyczy to każdej ważniejszej decyzji życiowej. 

Tak jak teraz, sam powinieneś wiedzieć, co zmieniłeś, a jak było wcześniej i pomyśleć co może być i od czego, wracać do tego co było lepsze, itd. 

To taka moja "mentorska lekcja", choć wiem, z jesteśmy tacy jacy jesteśmy i ciężko coś zmienić, ale pracować nad sobą warto. 

Mam nadzieję, że zrozumiesz o co mi chodzi, to co napisałam to tylko z życzliwości.

 

Odnośnik do komentarza

Nie no rozumiem , zreszta tym śluzem się tak nie przejmuje , bardziej się cieszę ze stolec wyglada lepiej dziś będę brał Kreon travix i zobaczę jutro jak będzie jeśli okej tzn ze wystarczający jest dla mnie ten słaby ?

Odnośnik do komentarza

A może te moje osłabienie i w ogóle wynika właśnie z tej candida która mam w buzi i w kale wyszła skąpa ilość , skoro wyniki mam i hemoglobinę dobra .

https://forum.gazeta.pl/forum/w,30155,159943236,159943236,Candida_albicana_objawy_skuteczne_leczenie.html
 PrZy leczeniu żołądka z bakterii brałem antybiotyk i byłem słaby po antybiotyku byłem jeszcze słabszy a te moje objawy anemii są takie same jak objawy właśnie tego grzyba , a w wynikach nie mam anemii.

Odnośnik do komentarza

Witam minęły 2 miesiące jestem cały czas na diecie czuje się trochę lepiej tylko cały czas doskwiera mi ból pod prawym żebrem przytyłem może z kilo półtora , w diecie tej zauważyłem zależność ze w dni które mam 60 gram tłuszczu mam biegunkę i pare razy następnego dnia lecę na toaletę i są niestrawione resztki jak jem mniej niż 50 g tłuszczu stolec jest w miarę ok ale jest zbity w bobki jakby zaparcia , cały czas gazy tez mi doskwierają , najgorszy ból pod żeberek cały czas , zostało mi 5 dni do szpitala , ogólne samopoczucie już było lepsze , póki nie dostałem telefonu pd lekarza ze szpitala odzialu gastrologicznego , ze maja problemy logistyczne i nie mogą mnie narazie przyjąć bo maja dużo obłożnie chorych pacjentów i ze  kolonoskopię mieli mi zrobić i ze ja nie jestem pilny , ale zaznaczam ze jak poszedłem na kwalifikacje to miałem już wynik kolonoskopii i wszystkie badania które mi kazała zrobić gastrolog i jeszcze do tego lekarza mówiłem ze chciałem uniknąć szpitala a on ze trzeba sprawdzić co mi dolega bo kolor stolca i tłuszcz to podejrzane . I  się kłóciłem przez tel z tym lekarzem ze mnie boli cały czas ze to nie w porządku ze czekam 2 miesiące i mnie wystawiają bo tez się złe czuje i mnie boli , i każe mi już za 3 dni przyjechać do niego jeszcze raz z wynikami i on oceni czy mnie wezmą , wiadomo ze mnie teraz wystawia , i stwierdzi ze nie kwalifikuje się , mówiłem mu przez tel ze może wycinki trZeba pobrać w kolonoskopii a on ze jak zerowe jelito w kolonoskopii wyglada to nie trzeba i mówię mu ze może przewlekłe trzustki a on mi mówi ze w to byłoby widać i elstaze mam 420 to wyglada ze trzustka zdrowa a na tłuszcz w stolcu przy jedzeniu tłustego mówi ze może jakieś złe wchłanianie tłuszczy . Bardzo liczyłem na ten szpital , czy w ogóle mogą tak robić ze mnie wystawiają ? Co mam mu powiedzieć na tej rozmowie ze się nie zgadzam ? Bo on mówi ze może na styczeń gdzieś dopiero , mówi ze jak oni mnie przyjmą musza mieć jakiś plan działania a u mnie już miałem tk rezonans i w ogóle i by nie mieli planu na mnie , masakra tak się nie robi 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Gość Maciej napisał:

mówiłem mu przez tel ze może wycinki trZeba pobrać w kolonoskopii a on ze jak zerowe jelito w kolonoskopii wyglada to nie trzeba 

Tu lekarz ma rację. Wycinki biorą jak tylko są widoczne zmiany, inaczej nie ma sensu. Poza tym kolonoskopia dotyczy tylko jelita grubego, a może u Ciebie dotyczyć jelita cienkiego. 

Nie pamiętam czy pisaliśmy, żebyś udał się do psychiatry, bo by było warto, nerwica potrafi dawać choroby psychosomatyczne, ja bym spróbowała, jak nie pomoże, to nie zaszkodzi. 

2 godziny temu, Gość Maciej napisał:

mówi ze jak oni mnie przyjmą musza mieć jakiś plan działania a u mnie już miałem tk rezonans i w ogóle i by nie mieli planu na mnie , masakra tak się nie robi 

Fakt, jak nie wiedzą co to może być, to czekają, aż samo się coś wyjaśni, tak, że nie masz po co się śpieszyć do szpitala, jak nie wiedzą nawet jakie badania można jeszcze zrobić, żeby udało się coś wyjaśnić. 

Dlatego póki co sam musisz sobie radzić kombinacjami dietą. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...