Skocz do zawartości
Forum

Proszę o pomoc mrcp


Gość Maciej

Rekomendowane odpowiedzi

Takie badanie, to rezonans dróg żółciowych, masz jakieś dolegliwości, że tak konsekwenie szukasz tego raka? W tym badaniu go nie znajdziesz. 

Pewnie masz nerwicę i to lecz w pierwszej kolejności, bo może dawać objawy psychosomatyczne. 

 

Odnośnik do komentarza

Tu jest mój opis kawa 

am mam na imię Maciej , jestem chyba w najcięższej sytuacji w moim życiu ,dodam ze mam 28 lat .wszystko zaczęło się pół roku temu od bólów pleców po wypiciu alkoholu . Nie wiedziałem od czego to wiec przestałem pic ,potem zauważyłem coraz większe niestrawności z resztkami skórek i stolec zrobił się żółty , wiec zmieniłem dietę na zdrowa i na parze , nic się nie poprawiało . schudłem jakieś 6kg .Półtora miesiąca temu wszystko się zaczęło na poważnie , będąc w pracy zacząłem odczuwać kucie w odcinku lędźwiowym kręgosłupa i zrobiło mi się nie dobrze i kręciło się mi w głowie . Już od tamtego momentu przestałem pracować i było coraz gorzej leżałem nie mogłem prawie nic jeść , tylko z blendera a i tak po tym jedzeniu miałem taki ostry ból w środku i pod łopatka ze brałem tabletki . Pierwsza morfologia wątrobowy profil i trzustkowy okej , poprawy nie było , usg nic nie pokazało , dodam ze przez ten czas byłem 3 razy usg i nic  ,byłem potem nawet na usg węzłów chłonnych ,nic . Zrobiłem szybko tomograf - nic . Bezradny robiłem wszystkie badanie wątrobowe tarczycowe ob crp trzustkowe i wszystko okej , jedynie tylko leukocyty skakały ,w tym czasie powtórzyłem 4 razy markery nowotworow i nic w normie . Zrobilem gastroskopię gdzie wyszło ze pobrali mi biopsje z antrum bo była przekrwioną błona śluzowa i nieznacznie pogrubiała. Odrazu przeanalizowałem ze może być to guz naciskający od trzustki na żołądek i czekając na wynik hist zrobiłem rezonans magnetyczny który wyszedł dobrze . Dodam ze nie mam objawów żołądkowych żadnych . Miałem dodatnia bakterie h pylori brałem antybiotyk. Na dzień dzisiejszy cały czas czuje ucisk w plecach , złe się czuje jestem słaby . Mam stolce tłuszczowe i zrobiłem ostatnie badanie krwi markery ok wszystkie wyniki bardzo dobre tylko zaniepokoiła mnie krzywa cukrowa ininsulinowa 

bo glukoza na czco 103 po 1h 160 po 2h 143

insulina na cczo 12 po1h 70 po 2h 110

Na ten moment schudłem już 10 kilo , onkolog stwierdził , nie tolerancje glukozy , diabetolog ze trzustka jest uszkodzona , spać mi się chce po posiłkach , gdzie nigdy nie miałem problemów z trzustka i  zrobiłem jeszcze raz tk i nic nie wyszło , ból okrutny w plecsch , onkolog dał mi Kreon i tak się zakończyła diagnoza , a zrobiłem elastaza w kale wyszła 428 czyli nie mam przewlekłego trzustki i w przewlekłym trzustki tak szybko cukry nie wychodzą , czuje ze coś tak mam a nie mogę zdiagnozować a liczy się czas do tego doszła depresja , wszystko się wali . W organizmie wdać nie dozywienie , paznokcie cienkie delikatne , język biały , jakieś białe plamki na ustach , jestem w totalnej dupie to tego żółciutkie luźne stolce z niestrawionym mięsem , jelita wykluczałem bo zrobiłem kal prolaktyna i wyszła dobrze , co chwile latam siku jak cukrzyk . Co dalej ? Tylko się zabić , markery powtarzam co pare dni i stopniowo rosną dziś już mam 28 ca 19 9. W wyniku hist pat żołądka wyszlo tylko zapalenie żołądka , gdzie w ogóle noe mam problemów żołądkowych .

Odnośnik do komentarza

Rak trzustki boli w końcowej fazie, więc od czegoś innego zaczęły się raczej  te bóle, ale co my możemy wiedzieć. Ale skoro lekarz mówi, że uszkodzona trzustka, to na jakiej podstawie, chyba, że dużo piłeś przez lata, to trzustka może być uszkodzona. 

A drugiej strony trzustka wtedy daje ostre zapalenie, co wychodzi w wynikach. Przewlekłego zapalenia trzustki też nie masz skoro dobre wyniki. 

Skoro miałeś TK brzucha, to znaczy, że nerki i pęcherz też masz przebadany. 

A kolonoskopię też miałeś? 

Odnośnik do komentarza

Kawa piłem weekendowo , praca spawacz tig , rozumiem ze trzustka uszkodzona ale przy tel elastazie to nie jest jakaś nie wydolność czy przewlekłe , bo w przewlekłym dostaje się cukry po latach i nie tolerancje glukozy . Gastreonolog skierowała mnie na kal prolaktyna i wyszła mi bardzo dobrze wiec jelita zostały wykluczone , a ból w plecach to jest taki jakby mnie coś uciskalo jakby coś na nerwy mnie cislo , ja robię wszystko co mogę wydałem już chyba z 6 tysięcy , najgorsze jest to ze jeszcze 2 mc temu staraliśmy z dziewczyna się o dziecko , dobrze ze nie zaszła w ciąże bo ja już czuje Że moje dni są policzone , poznałem nawet panią radiolog z 19 letnim doświadczeniem , mam z nią cały czas kontakt , opisuje mi w ten sam dzień badania w którym je robię , dzwoni do mnie mówi co o jak czy coś widać i  to za darmo , są jeszcze dobrzy ludzie ale szkoda ze onkolog jak go pytałem o eus to stwierdził ze to nie potrzebne i załatwił sprawę kreonem.!!

Odnośnik do komentarza
37 minut temu, Gość Maciej napisał:

Do tego po zjedzeniu brzuch pełny mdli mnie zero trawienia masakra Raczysko jak się patrzy ...

Jeszcze z wielkiej litery napisałeś?

Twoje objawy wskazują na niewydolność trzustki/przewlekłe zapalenie, może to być choroba autoimmunologiczna. 

45 minut temu, Gość Maciej napisał:

onkolog jak go pytałem o eus to stwierdził ze to nie potrzebne i załatwił sprawę kreonem.!!

Taką mamy służbę zdrowia, nikomu nie zależy, żeby wyleczyć, tylko leczyć... 

Do takiego specjalisty od trzustki powineneś chodzić prywatnie co pracuje w szpitalu, wtedy prędzej powinien zlecić badania w szpitalu.

Ten rezonans dróg żółciowych, jak czytałam też wchodzi w diagnostykę trzustki, więc nie zaszkodziło by zrobić, mówi o wielu sprawach. 

W ogóle w necie jest wiele wskazówek, jakie badania warto zrobić przy schorzeniach trzustki. 

Najgorsze jest to, że nie masz jednoznacznej diagnozy. Bardzo Ci współczuję, w tak młodym wieku nie powinna trzustka wysiadać, może to faktycznie immunologia. Nikt rodzinie nie chorował? 

Odnośnik do komentarza

Nie nikt nie chorował , życie w nie pewności jest okrutne , to jest takie uczucie , ze patrzysz na innych jak oni sobie funkcjonują i im zazdrościsz , ja się mecze , i przy okazji mecze wszystkich dookoła , myślisz ze to nie nowotwór który się rozwija ? Lekarze Cię zbywają to ibs to Kreon , a się zastanawiam jak by ktoś z ich bliskich tak chorował czy by Kreon przepisał i powiedział lekkie uszkodzenie trzustki , codziennie myśle o złagodzeniu sobie męczenia , dziś dzwonił maja termin ma 9 lipca na eus tylko jeszcze załatwić skierowanie , myślałem nawet o szpitalu ale nie mam podstaw żeby mnie wzięli .

Odnośnik do komentarza
18 minut temu, Gość Maciej napisał:

myślałem nawet o szpitalu ale nie mam podstaw żeby mnie wzięli .

I tu by mógł pomóc lekarz, który pracuje w szpitalu, tak jak wspominałam. Albo jakiś znajomy lekarz by pomógł załatwić szpital, póki pandemia odpuściła. 

Nie wiem czy to rak, ale nic na to nie wskazuje. W każdym razie szpital byłby najlepszym rozwiązaniem. Dlatego staraj się.

Powiem Ci tak, jeśli lekarz pracuje w szpitalu i ma praktykę prywatną, to po znajomości czy za kasę, weźmie na oddział do szpitala bez skierowania. 

Odnośnik do komentarza

Dobrze ze czasami można tu zamienić pare słów wszyscy tylko się na mnie wkurzają , nie mówiąc już o dziewczynie , która czasami wydaje mi się ze myśli ze mi nic nie jest i się wkurza na mnie , sam muszę sobie z tym wszystkim radzić ..

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Gość Maciej napisał:

nie mówiąc już o dziewczynie , która czasami wydaje mi się ze myśli ze mi nic nie jest i się wkurza na mnie , sam muszę sobie z tym wszystkim radzić ..

Widać nie ma pojęcia o chorobach i jest mało empatczna? A pomoc i wsparcie bliskich jest bardzo ważne. 

20 minut temu, Gość Maciej napisał:

Tylko jak takiego lekarza znaleźć ?

Poszukaj w necie w swojej okolicy. Nie wiem dokładnie jaki lekarz zajmuje się trzustką, ale chyba gastrolog byłby najlepszą opcją. Zawsze pisze gdzie dany lekarz pracuje, często ma też opinię pacjentów. 

Można zarejestrować się często przez internet, np. na stronie "Znany lekarz". 

Może też ta pani radiolog by Ci doradziła, do jakiego lekarza się udać. 

Odnośnik do komentarza

Nie raz jej to powtarzałem ze nie ważne ile bym chorował , trzeba mieć cierpliwość jak ma być dobrze to musimy przejść przez to razem . A ona już jakieś plany nad morze z siostra jechać , ta pani radiolog mówiła żebym  do gastreonologa się zgłosił , ale już jedna pani mnie prowadziła zleciła mi pare badań i na końcu powiedziała ze ibs i się zakończyło .

Odnośnik do komentarza

Jakby to było ibs, to leki i dieta powinny pomóc, wróć do niej i powiedz, w takim razie co dalej... A to były prywatne wizyty? 

Albo znajdź innego gastroenterologa, który również pracuje w szpitalu. 

Bo sam niepotrzebnie wydajesz kasę na powtarzanie badań, musi prowadzić Cię lekarz i tak długo, aż będzie efekt. 

Odnośnik do komentarza

Załatwiłem eus na 9 lipca , kawa myślisz ze przy tk w kwietniu i rezonansie po miesiącu i tk teraz w czerwcu bo nic nie pokazało gdyby to był guz trzustki ? Najdziwniejsza jest ta nie tolerancja glukozy która wskazuje na coś złośliwego San już Nie wiem ?

Odnośnik do komentarza

Wczesnej zmiany to badania obrazowe mogą nie wykazać, dlatego rak trzustki jest tak trudno wykrywalny. Rozwija się podstępnie, nie daje się rozpoznać. 

Miejmy nadzieję, że to badanie z biobsją coś wyjaśni. 

2 godziny temu, Gość Maciej napisał:

Najdziwniejsza jest ta nie tolerancja glukozy która wskazuje na coś złośliwego

Nie wiem, ale to zaburzenia wewnątrzwydzielnicze trzustki, jakie podłoże nie wiadomo. 

Przy cukrzycy jest problem z insuliną, też nie wiadomo dlaczego. 

W ogóle to nie wiemy dlaczego coś złego na dotyka, więc nie ma co gdybać. 

Wiem, że to dla Ciebie bardzo stresujące, ale staraj się wyluzować, co ma być to będzie. Wszystko robisz, żeby wyjaśnić problem, czyli wszystko to co możesz zrobić, a zły stan psychiczny nie pomaga. 

Powinieneś mimo wszystko wyjechać z dziewczyną, odpocząć, nie myśleć stałe o chorobie. 

 

Odnośnik do komentarza

Ale tez wewnątrz i zewnątrz wydzielnicze są uszkodzone bo z trawieniem masakra ,a w pzt dopiero po paru latach choroby są cukry wiec wszystko wskazuje ze jest coś złośliwego tylko jeszcze na badaniach nie widać co tez jest bardzo dziwne czuje się jak wariat biorę depresanty i Kreon i tak żyje ...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...