Skocz do zawartości
Forum

Proszę o pomoc mrcp


Gość Maciej

Rekomendowane odpowiedzi

No niestety , od ostatniej krzywej cukrowej minął miesiąc gdzie wyrzuciłem całkiem cukry z mojej diety i dziś u taty na glukometrze po bieganiu miałem cukier 90 zjadłem 3 kanapki po godzinie miałem 149 a po 2 godzinach gdzie między czasie przeszedłem się trochę miałem 147 wiec nie tolerancja glukozy jest cały czas , chudy jestem żadnej otyłości i to nagle tak się stało z tymi cukrami jak się bóle zaczęły , to wszystko przez ta insuline , trochę chujowe jest to ze na obrazach nic nie widać , a nie tolerancja glukozy w przewlekłym zaczyna się dopiero po paru latach , choć ja tez po eusie nie mam cech pzt , wiec o co chodzi nw gdzieś ta trzustka niezbyt dobrze pracuje .

Odnośnik do komentarza

To w normie, biorąc pod uwagę fakt, że łykasz lek to bardzo dobrze, nie wiem po co ten lek lekarz zapisał, jak masz dobre próby trzustkowe z krwi. 

W dniu 4.07.2021 o 17:54, Gość Maciej napisał:

Tylko wtedy dosyć dużo słodyczy jadłem bo nie mogłem pogodzić się z tym ze tak schudłem i jadłem ciastek sporo i koktajle z masłem orzechowym żeby kalorii było dużo 

Ne wiadomo czy śmiać się czy płakać??

W dniu 4.07.2021 o 21:57, Gość Maciej napisał:

wiec nie tolerancja glukozy jest cały czas 

Mierzeniem poziomu cukru po jedzeniu nie określa się nierolerancji glukozy, poza tym może taka Twoja uroda, że cukier wzrasta np. do 1,5 godz po jedzeniu. 

Lecz nerwicę, bo ona rzutuje na pracę całego organizmu. 

Nie wstawiaj też tu przekleństw, bo nie będę pisała. 

Odnośnik do komentarza

Przepraszam za te przekleństwo , trochę mnie poniosło , ale naprawdę mnie irytuje ta cała sytuacja , nie mam nerwicy tylko bezradność , biegam jeżdżę na rowerze , starań się dla mnie i mojej dziewczyny , odstawiłem Kreon od 3 dni i biegunki mocne rano dostałem , przed wczoraj na obiad ryba i warzywa na parze , nic nie strawione , ryba w takich kawałkach jak pogryzlem wydalona , wczoraj ziemniaki pierś z piekarnika i dziś znowu wszystko wydalone

Odnośnik do komentarza

Możesz mieć nerwicę, nie wiedząc o niej. Ja to wnioskuję po Twoim zachowaniu, panice, szukaniu raka itp. 

Dlatego warto abyś skonsultował się z psychiatrą. 

28 minut temu, Gość Maciej napisał:

odstawiłem Kreon od 3 dni i biegunki mocne rano dostałem , 

To go bierz jak pomaga. Ale może to być na tle nerwicowym. 

29 minut temu, Gość Maciej napisał:

ryba w takich kawałkach jak pogryzlem wydalona

Skąd wiesz jak pogryzłeś?Przesadzasz, nie patrz na to co wdalasz, a będziesz zdrowszy. 

A probiotyki stosujesz? 

Odnośnik do komentarza

Za kilka m-cy możesz powtórzyć, ale musisz dbać o żołądek, bo to zapalenie pewnie od tej bakterii, leki powinny pomóc, ale nie zaszkodziło by przez jakiś czas pić siemię, osłania błonę śluzową żołądka. 

1 godzinę temu, Gość Maciej napisał:

przewlekłe ogniskowe zapalenie błony śluzowej to coś poważnego

Czytaj w necie. 

Odnośnik do komentarza

Teraz czekam na kolonoskopię wiec jeszcze z siemiem się wstrzymam , tak nad tym żołądkiem tez myślałem , bo te mięso które widzę ze nie jest strawione i to w ogóle całe duże kawałki , może tez mieć wpływ od żołądka bo to on rozkłada pierwszy białka , ale nie wiem , o jakich lekach piszesz ?

Odnośnik do komentarza

a wiec po miesiącu czyli dziś wykonałem krzywa cukrowa insulinowa . Od miesiąca zero cukry i produkty z mała ilością cukru , od tygodnia bieganie , i 3 razy dziennie napar z mniszka . 
krzywa cukrowa na cczo 75 1h 160 2h 95

krxywa insulinowa na cczo 4 1h 53 2h 37 

znaczna poprawa czy mniszek tez na taki wynik mógł wpłynąć ?

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Gość Maciej napisał:

i zauważyłem ze tak po 3 h zaczęły ni się trząść ręce i nogi i uspokoiło się dopiero jak zjadłem .

To by świadczyło o za dużym spadku cukru. 

Ja nie wiem w czym te wyniki się poprawiły, nie wiem dokladnie jakie są normy tych krzywych, /podaj je za każdym razem/, ale cukier po dwóch godzinach bardziej Ci chyba spadł niż poprzednio. 

Mniszek na pewno nie zaszkodzi, na ile pomaga, nie wiem. 

Odnośnik do komentarza

Normy to :

norma krzywej insulinowej to

 

  • 10 μIU/ml na czczo,
  • do 50 μIU/ml po godzinie,
  • do 30 μIU/ml po dwóch godzinach.

  • norma krzywej cukrowej 
  • 70-99 na cczo 
  • po 1h do 180 
  • po 2h poniżej 140 powyżej świadczy o stanie przedcukrzycowym 

pierwsza krzywa miesiąc temu 

cukier na cczo 104 po 1h 160 po 2h 143

insulina 12 na cczo po 1h 57 po 2h 110

 

krzywa z dzisiaj 

cukier na cczo 75 po 1h 160 po2 h 95

insulina na cczo 4 po 1h 57 po 2h 37

 

 

Odnośnik do komentarza

Najdziwniejszy jest ten ból w plecach kawa  w środku po lewej stronie i nie raz po jedzeniu się wzmacnia i promieniuje pod lewa łopatkę on trwa już 2 miesiące . A kręgosłup miałem sprawdzany na tk . 24 h na dobę w nocy i rano dopóki nie zjem mniej boli.

 

 

Odnośnik do komentarza

Bardzo duże skoki masz cukru i insuliny na czczo. Z reguły te wahania powinny być niewielkie, czyli masz rozregulowaną pracę trzustki, albo  to sprawa tego kreonu. 

Nie mogę pojąć dlaczego, skoro masz wsztystkie prawidłowe próby trzustkowe, pomaga Ci kreon, który zawiera przecież enzymy trzustki, a te niby masz wystaczające... 

Nie wiem co Cię tam boli. Zrób kolonoskopię, może coś się rozjaśni. 

Odnośnik do komentarza

Gdzieś ktoś pytał lekarza czy Kreon oddziałuje na insuline i glukozę i on wypowiedział się ze nie ma na to wpływu , cały czas insuline miałem wysoka raz 10 później 12 , teraz dopiero mi spadły , przestałem brać Kreon na pare dni to miałem taki pełny i obciążały brzuch wiec wróciłem do niego , do tego na ustach od 2 mc mam takie białe plamki biały język z takimi wzerkami , białe jasne dziąsła i teraz takie zajady mi się robią ma tych dziąsłach ? Od czego to może być jakieś nie dożywienie czy coś ?

 

 

Odnośnik do komentarza

Ale np. wg mnie cukier na czczo i po 2 h masz za niski, chociaż mieści się w normie, stąd te trzęsienie... 

14 minut temu, Gość Maciej napisał:

Od czego to może być jakieś nie dożywienie czy coś ?

 

Możliwe, musiałbyś zrobić poziom najważniejszych witamin i minerałów. 

Odnośnik do komentarza

 

Ale to zależy bo wiele razy badałem glukozę na cczo w lab i różne wyniki wychodziły 94 88 92 104, jessxze jedna rzecz o której ci nie mówiłem to ze w każdej morfologi a było ich z 10 miałem bardzo niskie limfocyty nieraz mi spadały do 9.9  , 14  a maksymalnie przez te 2,5 miesiąca 18 , neutrocyty tez cały czas w górnej granicy lekko podwyższone . A w ostatniej morfologii limfocyty się trochę unormowaly , neutrocyty tez a za to monocyty urosły i ogólnie leukocyty 4 mi wyszły .gastrolog jak widziała to skierowanie tez mnie ma wirus HIV dała , ale ja żadnych takich kontaktów ani objawów wirusa nie mam , wiec to tez jest dziwne ze cały czas były wysoko leukocyty po zawsze powyżej 10 lekko a teraz nagle 4.

 

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, Gość Maciej napisał:

Żelazo mi wyszło 80 , lipidogram 

cholesterol 160 

hdl 44

ldl 107 

trojglicerydy 58 tez bardzo niskie 

Jak masz ścisłą dietę masz to nie dziwi lpidogram. 

17 minut temu, Gość Maciej napisał:

gastrolog jak widziała to skierowanie tez mnie ma wirus HIV dała , ale ja żadnych takich kontaktów... 

Miałeś czy nie, nie zaszkodzi zrobić. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...