Skocz do zawartości
Forum

Proszę o pomoc mrcp


Gość Maciej

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Gość Maciej napisał:

I jestem pewny ze to coś z trzustka bo leżałem wtedy cały czas na boku z pod kulonymi nogami i ból był mniejszy .

Taka pozycja sprzyja kręgosłupowi jak szwankuje. Wcale nie świadczy o trzustce, to niemożliwe żebyś miał takie bóle od trzustki, jak tam nic złego się nie dzieje. 

Miałeś rezonans odcinka lędźwiowego kręgosłupa?

Choć te Twoje bóle mogą mieć podłoże psychosomatyczne. 

Ja bym jednak zrobiła kolonoskopię, polipów nic innego nie wykryje. 

Odnośnik do komentarza

Mało się ruszasz, organizm produkuje za dużo tlenku azotu, który działa jak trucizna, mózg się broni i prowokuje ziewanie, organizm się w ten sposób dotlenia. Dlatego nie siedź w domu, praca fizyczna jest najlepsza na wszystko, rower itp. 

Zauważ czy ziewasz jak ruszasz się po jedzeniu, czy jak siedzisz, podejrzewam, że jak siedzisz. 

Ja bym zrobiła kolonoskopię, krzywą cukrową, ale dopiero jak weźmiesz się do "roboty", bo żaden organ nie lubi takiego trybu życia jaki teraz prowadzisz.

I jak najszybciej wróciła do pracy...I leczyła nerwicę. 

 

Odnośnik do komentarza

A lipazę i amylazę masz w normie? 

Wiesz, że to jest na zaburzenie pracy trzustki, jak sobie wmówiłeś chorą trzustkę, to może lekarz Ci dał dla świętego  spokoju. 

Ja Ci nie powiem czy brać czy nie, sam musisz decydować. A może te krzywe szaleją, bo niepotrzebnie bierzesz ten lek, nie wiem.

1 godzinę temu, Gość Maciej napisał:

Badanie na resztki pokarmowe w kale pokazało wszystko 

Czyli co, bo nie pamiętam. 

Odnośnik do komentarza

Lipaza amylaza w normie . Krzywa cukrowa i insulinowa robiłem pierw i według tego onkolog i diabetolog stwierdzili uszkodzenie trzustki i przepisał mi Kreon , tez dlatego teb eus zrobiłem żeby js zobaczyć . Resztki pokarmowe mięso skrobia i tłuszcz obecne , oraz liczbę bakterie z wykrzyknikiem. 

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Gość Maciej napisał:

Liczne bakterie !

Bakterie ma każdy, widocznie masz za dużo patologicznych, czyli masz zaburzoną florę balteryjną, tu tylko probiotyki i to najlepiej naturalne pomogą. 

2 godziny temu, Gość Maciej napisał:

Badanie na resztki pokarmowe w kale pokazało wszystko 

Nic nie pokazało, poza zaburzeniem trawienia, a jak może być dobre trawienie, jak w jelitach zaburzona. flora bakteryjna. 

Jelita odgrywają kluczową rolę w trawieniu, stąd może te krzywe wychodzą krzywo?

Ja bym odstawiła ten lek skoro enzymy trzustkowe masz w normie, ale jeszcze teraz możesz powtórzyć te krzywe czy się poprawiły po tym leku. A leczyła się probiotykami. 

W moczu też pewnie masz za dużo bakterii patogennych. 

Odnośnik do komentarza

Dietę trzymam , muszę się przyznać ze po tym wyniku eus wypiłem jedno piwo i od dwóch dni mam kłucie z prawej strony pod żebrem już raz tak miałem jak po tomografii wyszło ze nic mi nie jest z trzustka to wypiłem trochę nalewki własnej roboty i przez 2 tygodnie miałem takie kucie . Zrobiłem próby wątrobowe o alt było podniesione do 60 teraz podejrzewam ze jest to samo czym to może być spowodowane ? Raz na urodzinach u dziewczyny wypiłem łyka whisky i miałem cała twarz czerwona i piekąca po 10 minutach od wypicia , cała czerwona się zrobiła . To jest dziwne bo niby z ta trzustka okej a takie coś się dzieje.

Odnośnik do komentarza

Wątroba i trzustka u Ciebie nie toleruje alkoholu i o nim zapomnij. Słuchaj swojego organizmu i nie dochodź dlaczego, bo nie dojdziesz, po prostu jednym szkodzi, drugim nie. 

Alt to masz podniesony pewnie też od wcześniejszego picia, czyli masz "naruszone" te organy. 

Bez alko można żyć. 

 

Odnośnik do komentarza

Ja za nim zaczely się bóle prowadziłem zdrowy tryb życia przez jakieś 3 miesiące jedzenie ma patrzę , kefiry , owsianki i ten ból się zaczął nagle i trwa do dziś .w plecsch itp to wszystko jakieś dziwne jest . 

Odnośnik do komentarza

Taaaaa, jak dobrze się czułeś, to gotowałeś sobie na parze... I popijałeś alko? i po tej diecie te bóle się zaczęły, akurat... To w takim razie z jakiego powodu wprowadziłeś dietę? 

Tak wynika z tego co napisałeś, pogubiłeś się... 

Odnośnik do komentarza

Przecież pisałem na początku ze , piłem alko i mnie plecy bolały następnego dnia po wypiciu , dlatego przestałem pic w lutym i jak jadłem tluste to tez mnie bolały  i wprowadziłem dietę lekkostrawna nawet mięsa nie jadłem bo post był i na parze ryby itp , 3 miesiące tak nawet nie ruszyłem alko bo starałem się o dziecko i ból przyszedł w pracy i coraz gorzej z trawieniem miałem , miałem epizody ze po dobrym tk robiłem próbę wypicia i kończyły się złe i bólami , teraz po eus tez spróbowałem i dalej masskra , robiłem próby bo skoro niby taka zdrowa trzustka na obrazach to chciałem spróbować ale jednak coś jest nie tak .

Odnośnik do komentarza

Dlatego nie sięgaj po alko, bo nie masz do tego zdrowia, jest okazja się odzwyczaić. Tak jak pisałam, nie każdy organizm toleruje alkohol. 

Znam przypadek, gdzie jednemu po imprezie, żołądek wywracał się na lewa stronę?Nie pije, ne dochodzi czy coś nie tak jest z żołądkiem. 

A wychodzi na to, że Ty te wszystkie zabiegi robisz, żeby móc pić?Otóż, nie da się znaleźć przyczyny, organizm nie toleruje i tyle. 

Odnośnik do komentarza

Nie chodzi o picie tylko tez o lepsze wchłanianie bo łam dużo oznak nie odżywienia , stolce tez luźne jasno żółte i w ogóle ból w plecach dużo się posypało zdrowie , dlatego chciałbym wiedzieć chociaż w którym kierunku się leczyć ,

Odnośnik do komentarza

Postanowiłem biegać i po tygodniu zrobić krzywa jessxze raz zobaczę czy poprawa będzie w insuline , chociaż już przed zrobieniem krzywej starałem się o poprawę biegałem i piłem koktajle z pokrzywy młodej sok z brzozy i wyszło jak wyszło ale skoro na obrazach nic nie ma trzeba podjąć próbę 2. Jeśli nie będzie poprawy to coś nie tak .

Odnośnik do komentarza

A między czasie postaram się o kolonoskopię i mrcp zrobię . Tyle nic więcej nie zrobię , ze skierowania ze szpitala nie skorzystam ponieważ tam będę leżał i czekał aż mi zrobią kolonoskopię i mrcp jak napisała gastrolog na skierowaniu , a tk i rezonans miałem wiec oni tez nic więcej nie zdziałają a zamiast leżeć spróbuje rozruszać te cukry może akurat .a z bólami może  bd musiał żyć z alkiem to się żegnam całkowicie , może akurat będzie mi dane poprawić swój stan zdrowia i założyć ta rodzine .

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...